شناسه خبر :967

۲ نخبه همدانی جهت اعزام به مسابقات جهانی مهارت انتخاب شدند

پنجشنبه, ۱۶ تير ۱۴۰۱

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از اعزام ۲ نخبه جوان استان برای شرکت در رقابت های المپیاد جهانی مهارت ۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر افزود: "مهدی اسکندری" برای شرکت در رقابت های جهانی در رشته کنترل صنعتی به کشور اتریش شهر سالزبورگ اعزام می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از حضور "علی حصارزاده" در رشته فناوری اتومبیل در مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ خبر داد و افزود: این مسابقه در کشور آلمان و شهر فرانکفورت برگزار خواهد شد.

مختاران با بیان اینکه مسابقات ملی مهارت در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری و هر ۲ سال یکبار در سطح جهانی برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: این مسابقات تنها رویداد در حوزه مهارتی است که در عرصه بین‌المللی نیز جایگاه بالایی دارد و تنها فرصت برای دیده شدن استعدادها در این زمینه است.

 

وی هدف از برگزاری مسابقات ملی مهارت را شناسایی نخبگان و استعدادهای نهفته برشمرد و اظهار داشت: رقابت‌ های ملی مهارت زمینه‌ ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات و شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه‌ های اقتصادی است که موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی نیز می‌ شود.

مختاران خاطرنشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت (WSI) به طور سالانه مسابقات ملی مهارت را برگزار می‌ کند و برگزیدگان آن برای شرکت در مسابقات جهانی مهارت که هر ۲ سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می‌ شود، اعزام می‌ شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی مهارت که قرار بود به میزبانی کشور چین در سال ۲۰۲۲ برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا در چند کشور مختلف برگزار می‌شود.