شناسه خبر :878

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم بازدید ائمه جمعه استان : آموزش‌های مهارتی استان همدان متناسب با استاندارد و نیاز بازار کار است

سه شنبه, ۷ دي ۱۴۰۰

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: آموزش های مهارتی این اداره کل متناسب با استاندارد و نیاز بازار کار به متقاضیان ارائه می شود که نقش بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  در مراسم بازدید ائمه جمعه استان همدان از مرکز آموزش فنی و حرفه ای مریانج اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای با هدف انتقال مهارت های مختلف به فراگیران و نیز اشتغال دانش آموختگان این دوره ها انجام می گیرد.

وی افزود: مراکزآموزش  فنی و حرفه ای با کارآفرینی و مهارت آموزی می توانند نقش مهمی در توسعه اشتغال استان و رشد مشاغل خانگی ایفا کنند.

به گفته وی هدف از این آموزش ها، افزایش توانایی، دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوب‌تر کار در محدوده وظایف شغلی است

مختاران خاطرنشان کرد: با تحلیل محتوای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به نقش مهارت آموزی برای پیشبرد اهداف این بیانیه پی می بریم و کلیدواژه های علم و فناوری، مشارکت مردمی، عدالت، معنویت، اخلاق و جوانان در دل آموزش فنی و حرفه ای نهفته است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های شغلی مهارت محور کم سرمایه‌بر» در هفته گذشته افزود: این نمایشگاه با هدف آشنایی مردم با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در ارائه آموزش‌های مهارتی جوانان و ایجاد فرصت‌های شغلی و ارائه و معرفی حرفه‌های مهارت محور با سرمایه کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در ۲۲ غرفه و با ۶۰ حرفه برپا شد.

امام جمعه نهاوند نیز در این بازدید با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار "ما می توانیم" خطاب به کارکنان آموزش فنی و حرفه ای گفت: با خدمت صادقانه، کارآمدی دین در اداره جامعه و زندگی مردم و تحقق شعار ما می توانیم با تکیه بر توانایی های داخلی را به نمایش بگذارید.

حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی مهارت آموزی و کارآفرینی را از مهمترین عوامل مقابله با بیکاری در جامعه برشمرد و افزود: مهارت آموختگان سرمایه های کشور در جبهه مقابله با دشمنان اسلام قرار دارند و مهارت آموزی جامعه را در مقابل تهاجمات مصون می دارد.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش آموزش‌های مهارتی در جامعه افزود: اگر جایگاه فنی و حرفه‌ای به درستی تبیین شود، دغدغه اشتغال و تامین نیروی کار ماهر تا حد زیادی برطرف می‌شود.

معاون پژوهش،آموزش و برنامه ریزی  اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز با اشاره به عملکرد ۹ ماهه این اداره کل افزود: در سالجاری ۱۱ هزار و ۳۷۵ نفر دوره آموزش مهارتی در بخش غیردولتی و ۱۷ هزار و ۸۷۷ نفردوره آموزش مهارتی در بخش دولتی برگزار شده است.

فاطمه آروانه گفت: دامنه آموزش های مهارتی استان منجر به اشتغال پایدار برای جوانان استان می شود و این اداره کل با همکاری ۳۵ نفر از کارآفرینان و نوآوران برتر استان و با در اختیار گذاشتن کارگاه ها به آنها زمینه پرورش جوانان نوآور را در استان فراهم کرده است.

ائمه جمعه استان همدان با حضور در مرکز آموزش فنی و حرفه ای مریانج شهرستان همدان با ریاست، کارکنان و مربیان این مرکز دیدار کردند و از نزدیک با روند خدمات آموزشی در کارگاه های این مرکز آشنا شدند.