امروز : چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۲۱۷۲۵۲۲ بروز شده در : دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: برگزاری دوره آموزشی پاور میل

در راستای پروژه همکاری آموزش دو گانه شغلی ایران و آلمان دوره آموزشی پاور میل با مشارکت اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی  استان همدان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی (مریانج) برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه پروژه همکاری آموزشی دوگانه ایران - آلمان یک تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اتاق بازرگانی ایران و موسسه kh آلمان است،گفت: این دوره با هدف آموزش نیروی کار ماهر جهت بنگاههای اقتصادی و ورود به بازار کار تشکیل شد. وی افزود:اجرای دوره های آموزشی دوگانه موجب اثربخشی و بالا بردن سطح کیفی آموزشهای مهارتی برای گروههای هدف را دربر دارد. مختاران بیان کرد:دوره آموزشی پاور میل به مدت 8 ساعت برای ارتقا مهارت شاغلین صنعت ماشین ابزار با هدف بالابردن بازده فرآیند ماشین کاری و تعیین مسیر بهینه حرکت ابزار در دستگاه های سی ان سی برگزار شد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
ادامه مطلب

راه‌اندازی 16 مرکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  از راه‌اندازی 16 مرکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه کارگاههای مذکور با هدف تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمندسازی نیروهای شاغل صنایع و صنوف راه اندازی شده است گفت: یجاد مراکز آموزش بین کارگاهی در واحدهای تولیدی و صنعتی با برگزاری دوره های مهارتی و علمی کوتاه مدت برای جذب افراد به بازار کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه در مراکز جوار کارگاهی علاوه بر یادگیری مهارت، پرورش خلاقیت و کارآفرینی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد ادامه داد: کارکنان صنایع و اتحادیه ها و ارتقای سطح دانش فنی نیروهای کار، صنایع و صنوف در کنار محل اشتغال خود می توانند با دریافت مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای اقدام به تاسیس و راه اندازی مراکز آموزشی جوارکارگاهی کنند. مختاران با اشاره به اینکه مراکز جوار کارگاهی از لحاظ تجهیزات آموزشی، مستقل از جریان خط تولید است گفت: مراکز آموزش جوار کارگاهی با نظارت کارخانه و در قالب استانداردهای مهارت آموزشی سازمان فعالیت می‌کنند. این مقام مسئول تصریح کرد: کارکنان و علاقه‌مندان شرکت در کلاس های آموزشی و مهارتی در این گونه مراکز بین کارگاهی پس از گذراندن دوره، کسب مهارت و قبولی در آزمون پایانی، گواهینامه دریافت خواهند کرد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
ادامه مطلب

نماینده مردم شهرهای بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی: آموزشهای مهارتی ،موثر بر تولید و توسعه اقتصادی

وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بهمراه توسلی ،نماینده مردم شهرهای بهار و کبودرآهنک در مجلس  شورای اسلامی از کارگاههای آموزشی- تولیدی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار بازدید کردند.  به گزراش روابط عومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عوامل محرک موتور اشتغال در کشور است،گفت: یکی از راههای برون رفت از معضل بیکاری در جامعه ،ترویج مهارت‌های فنی  و حرفه ای در بین نیروی جوانان است. وی کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و قرار گرفتن در محیط واقعی کار رایکی از  عوامل اصلی ورود به صحنه اشتغال و کارآفرینی دانست و افزود: :یکی از حلقه های اتصال به بازار کسب و کار ،آموزش های فنی و حرفه ای است. در ادامه این بازدید توسلی ،نماینده مردم شهرهای بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی یکی از عوامل تاثیر گذار در تولید و اقتصاد را آموزشهای مهارتی عنوان کرد و تصریح کرد:آموزشهای فنی و حرفه ای راه حلی جهت توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور است. وی بیان کرد:از مزیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزاری دوره های مهارتی با توجه به نیاز روز و بازار کار دنیاست.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
ادامه مطلب

صدور مجوز تاسیس 54 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: صدور مجوز تاسیس 54 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد54 مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان همدان صادر شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و شرایط ایجاد اشتغال مولد از ابتدای سال تاکنون مجوز تاسیس ۵۴ آموزشگاه دراین اداره کل صادر شده است. وی اظهار داشت : مجوزهای صادر شده در رشته هایی نظیر: طلا و جواهر سازی ، صنایع خودرو،خدمات آموزشی ، الکترونیک و ... می باشد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است..

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
ادامه مطلب

راه اندازی مجمع خیرین مهارتی در استان همدان

برگزاری اولین جلسه خیرین مهارتی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ،مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی،نمایندگان مجامع خیرین استانی و سایر مسئولین ارشد استانی و شهرستانی در تالار آموزشی شهید چمران شهرستان همدان تشکیل شد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تشکیل مجمع خیرین مهارتی در توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای  موثر است گفت: فرد ماهر  بیکار نمی ماند.  وی یکی از عوامل موثر بر موتور محرک اشتغال را فراگیری آموزشهای مهارتی عنوان کرد و افزود:ارائه آموزش های فنی و حرفه ای  در منطق محروم و حاشیه شهرها از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای است. مختاران تشکیل این مجمع را موثر در افزایش مهارت ورزی دانست و بیان کرد:می توان با سرمایه گذاری افراد خیر در بخش های مختلف مهارت آموزی و اشتغال از هدر رفت منابع  جلوگیری گرد. در ادامه یوسف شعبانی ،مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه فضای کسب و کار نباز به تغییر و بروزرسانی دارد گفت:جوانان پس از فارغ التحصل شدن با فراگیری مهارتهای مورد نیاز بازار کار می توانند شغل مناسب را انتخاب کنند.   

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد :

بیش 700 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان موفق به گذراندن دوره های آموزشی جوار دانشگاهی شدند .   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 722 نفر از دانشجویان وفارغ التحصیلان در دوره های آموزشی مهارتی جوار دانشگاهی شرکت و موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند. وی افزود :  دوره ها ی آموزشی به منظور توانمند سازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان  دانشگاهی با رویکرد اشتغال در 55 دوره آموزشی نظیر :  پنوماتیک کار صنعتی ،کاربر گیاهان دارویی ، تحلیلگر داده با نرم افزار مطلب ، برنامه نویسی راه اندازی موتورهای الکتریکی AC با کنتاکتورها و... برگزار شده است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : آموزش در مناطق محروم، اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از  روند اجرای  توانمند سازی ساکنین سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه شهرها در پایگاه فرهنگی امام علی (ع) بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارائه آموزشهای مهارتی در مناطق محروم است گفت:توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در سکونتگاههای غیر رسمی کاهعش آسیب های اجتماعی و ایجاد درآمد در جامعه را به همراه خواهد داشت.  وی تو.انمند سازی جوانان این مناطق را یکی ازعوامل رفع مشکلات بیکاری دانست و افزود:برگزاری دوره های مهارتی در سکونتگاههای غیر رسمی از موارد منجر به رشد اقتصادی،رفاه اجتماعی و افزایش امید به زندگی است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۰
ادامه مطلب

افتتاح مرکز بین کارگاهی شرکت کیان کرد ملایر

مرکز آموزش بین کارگاهی شرکت کیان کرد ملایر همزمان با گرامیداشت هفته دولت افتتاح شد   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه این مرکز در راستای توسعه آموزش های مهارتی و توانمندی سازی شاغلین صنایع راه اندازی شد .گفت : آموزش های مهارتی مبتنی بر نیاز روز و بازار کار دنیاست وی اظهار داشت : آموزش های مهارتی درمحیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار بهترین آموزش های مهارتی است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۹
ادامه مطلب

دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار ویژه ملایر

همزمان با گرامیداشت هفته دولت  و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با  سلمان اسماعیلی فرماندار ویژه شهرستان ملایر دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی ازعوامل موثردرایجاد اشتغال است گفت: فرد ماهر بیکار نمی ماند. وی برگزاری دوره های  مهارتی را مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیا عنوان کرد و افزود:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند. وی اجرای آموزش های مهارتی در مناطق محروم و حاشیه ی شهرها را از رسالت های خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بر شمرد و اظهار داشت:ارائه آموزش های مهارتی به متقاضیان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور کارآفرینان مطرح و بصورت تولیدی- آموزشی است. سلمان اسماعیلی فرماندار ویژه شهرستان ملایر بیان کرد:اشتغال پایدار با توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در جامعه امکانپذیر است. وی اظهار کرد: گذر زمان ثابت کرد که آموزش های مهارتی متناسب با نیاز کار سهم بزرگی در بازار تولید و اشتغال کشور دارد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۸
ادامه مطلب

برگزاری مرحله استانی اولین دوره مسابقات آزاد مهارتی ویژه مدد جویان زندان

اولین دوره مسابقات مهارت آزاد زندانیان استان همدان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اداره کل زندان های استان و بنیاد  تعاون زندانیان برگزار شد.     به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هعدان،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هدف از برگزاری این مسابقات را توانمند سازی مددجویان در راستای دستیابی به اشتغال بیان کرد.   وی با اشاره به اینکه 25  شرکت کننده  ،منتخبین مرحله شهرستانی بودند گفت:   مسابقات مهارت زندانیان در ۵ رشته فناوری اتومبیل،قالی بافی،معرق، خیاطی و پیرایشگر مردانه برگزار شد. مختاران  افزود:شرکت کنندگان بعد از رقابت یکروزه در رشته فناوری اتومبیل 1 نفر و در مابقی رشته ها هر کدام سه نفر موفق به اخذ حد نصاب امتیاز اول تا سوم شدند.   در خاتمه از نفرات اول تا سوم هر رشته با اهدا لوح تقدیر و جوایز قدردانی شد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۷
ادامه مطلب

همزمان با گرامیداشت هفته دولت در همدان انجام شد: افتتاح مرکز بین کارگاهی شرکت آداک چوب

در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف توانمد سازی شاغلین صنعت چوب استان، مرکزآموزش  بین کارگاهی صنایع چوب آداک در شهرستان همدان راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عولمل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است گفت: آموزش های مهارتی در مراکز بین کارگاهی به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است . مختاران برگزاری دوره های  مهارتی را مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیا عنوان کرد و افزود:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۷
ادامه مطلب

حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در برنامه زنده تلویزیونی دولت مردمی ایران قوی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با گرامیداشت هفته دولت و به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی به شهروندان و هم استانی های عزیز، از عملکرد و توانمندی این اداره کل با حضور در برنامه زنده تلویزیونی دولت مردمی ایران قوی به ارائه گزارش و تبیین برنامه های آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان پرداخت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با حضور در برنامه زنده تلوزیونی دولت مردمی ایران قوی گفت:تربیت نیروی ماهر از وظایف خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. مختاران ضمن تبیین ارائه آموزشهای مهارتی با حضور مربیان مجرب بخش دولتی و خصوصی  در حوزه های مختلف از قبیل دانش آموزان،سربازان،آموزش های روستای و عشایرو... بیان کرد:اولویت مهم در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آموزش های مهارتی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی است. وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در بیانیه دوم انقلاب گفت:رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز تبدیل دانایی به توانایی است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انعقاد تفاهم نامه با پارک و علم فناوری را عنوان کرد و افزود: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری مد ظله العالی  به عنوان تولید ،دانش بنیان و اشتغال آفرین می توانیم با همکاری شرکت ها و مراکز دانش بنیان گامی موثر در راستای تحقق اهداف این شعار برداریم. این مقام مسئول آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای را از ظرفیت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای مطرح کرد و ادامه داد: وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد. مختاران از مهارت آموزی در محیط کار واقعی سخن گفت و تصریح کرد: آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار  با هدف آموزش اصناف ،بازاریان،اتحادیه ها و..به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:در استان بیش از 300 مرکز محیط کار واقعی مجوز فعالیت  آموزشی گرفته اند. وی طرح مهارت آموزی کهاد را برای دانشجویان در حال تحصیل مطرح کرد و گفت:این طرح با هدف ارتقا مهارت دانشجویان بر اساس استانداردهای شایستگی و حرفه مرتبط با رشته تحصیلی یا علایق و توانمندی های دانشجویان و به منظور گسترش فرهنگ مهارت آموزی و آماده سازی ورود به بازار کار در حال بررسی است. مختاران گفت:طرح کهاد با تعداد حداقل 18 واحد و حداکثر 24 واحد آزمایشگاهی و کارگاهی قالبل اجرا است. وی از طرح نخلستان ،ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی سخن گفت و اظهار کرد:این طرح متناسب با رشته تحصیلی دانشجویانی که برایشان بازار کاری وجود ندارد ،بمدت 6 ماه مهارت های فناوری (IT) آموزش داده می شود مختاران فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در جهت تحقق هر چه بهتر شعار سال ،حمایت و همکاری با کارآفرینان و طرح های دانش بینان ،همکاری با پارک علم و فناوری و همکاری با شتابدهنده (انعقاد تفاهم نامه) مطرح کرد و افزود:تعداد اشتغال یافتگان توسط کارآفرینان استان تا مرداد ماه سالجاری 513 نفر و آموزش های ارائه شده 254000 نفر ساعت دربیش از 80 دوره آموزشی برگزار شده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ارتباط و تعامل با بنگاههای اقتصادی و صنایع را از طریق اعلام نیاز آموزشی خود به این اداره کل خبر داد و ادامه داد:نوع دیگری از این آموزشها بصورت اعطای مجوز جوار کارگاهی می باشدکه بنگاههای اقتصادی واجد شرایط برای پرسنل خود و متقاضیان برگزار می کنند. وی تعداد مجوزهای  جوار کارگاهی صادر شده را بیش از 48 مجوز مطرح کرد و گفت:در سالجاری بیش از سیصد و 35 هزار نفر ساعت آموزش در بخش اصناف و صنایع اجرا شده است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۶
ادامه مطلب

افتتاح کارگاه آموزشی- تولیدی فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی

در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه آموزش های مهارتی کارگاه آموزشی- تولیدی فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مفتح شهرستان تویسرکان افتتاح شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در آیین افتتاح این کارگاه  گفت:آموزش های مهارتی مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیاست. مختاران ظرفیت ایجاد اشتغال در این کارگاه را برای 72 نفر پیش بینی کرد و افزود : یکی از عوامل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه مهارت آموزی است. وی برگزاری دوره های  مهارتی را مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیا عنوان کرد و افزود:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند. محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مرکز آموزش های فنی و حرفه ای یکی از مهمترین عوامل مؤثر در بخش اشتغال است، گفت: افراد جویای کار و فاقد مهارت با فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند رضا حکمتی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مفتح تویسرکان با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی در راستای تربیت افراد ماهر به بازار کسب و کار گفت:تحول و رشد در صنایع با ارتقا و توانمند سازی نیروی ماهر صورت می گیرد. شایان ذکر است در این آیین افتتاح دکتر مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی،رضا نیا معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان،فرماندار تویسرکان و جمعی از مسئولین ارشد استانی و شهرستانی حضور داشتند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۵
ادامه مطلب

همزمان با هفته دولت جلسه بررسی پیش‌نویس اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،همزمان با هفته دولت جلسه بررسی پیش‌نویس اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در سالن جلسات این اداره کل تشکیل شد. بنابراین گزارش در  جلسه  مذکور ،ضرورت های اجرای اسناد بالادستی نظیر قانون اساسی،قانون کار، سند چشم انداز ،سیاست های کلی اشتغال و فراهم کردن فرصت های شغلی برای   دانش آموختگان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی بحث و گفتگو شد. گفتنی است معاونین و مسپولین ستادی اداره کل نیز در حوزه کاری خود پیشنهادات تخصصی در راستای بهینه سازی اموری چون اعتبارات،مجوزها و دستورالعمل های قانونی مطرح کردند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۳
ادامه مطلب

در دپارتمان چرم و مصنوعات چرمی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد: آموزش الگو برداری و مدلسازی کفش چرم

  در راستای ارتقای مهارت و توانمند سازی تولیدکنندگان کفش استان همدان و با مشارکت شرکت شهرکهای صنعتی دوره آموزشی الگو برداری و مدلسازی کفش چرم در دپارتمان چرم این اداره کل تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه چرم در این استان ظرفیت بسیار خوبی دارد گفت: برگزاری این قبیل دوره ها با هدف پیشبرد اقتصادی، اشاعه فرهنگ مهارت آموزی، توسعه و ترویج گفتمان مهارت در بین جوانان و فعالین صنعت چرم ،زمینه ساز اشتغال در جامعه است. وی مدت زمان آموزش برای دوره الگوبرداری و مدلسازی کفش چرم را 64 ساعت عنوان کرد و افزود:مهارت آموختگان بعد از موفقیت در آزمونهای  کتبی و  عملی برای افرادی که نمره حد نصاب را کسب کنند  گواهینامه مهارت صادر می شود.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
ادامه مطلب

برگزاری نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت زندانیان در استان همدان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از برگزاری نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت زندانیان در این استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مسابقات مذکور با همکاری اداره کل زندانهای استان برگزار می شود گفت:مرحله استانی مسابقات در ششم شهریور ماه سالجاری اجرا خواهد شد. مختاران حرفه های مورد رقابت را  پیرایش مردانه،نازکدوز مردانه ،فناوری اتومبیل،قالی بافی و معرق عنوان کرد و افزود: نفرات برگزیده بعد از مرحله استانی به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.  وی هدف از اجرای این قبیل مسابقات را شناسایی و استعدادیابی زندانیان مطرح کرد و ادامه داد:بازگشت هر زندانی به جامعه ،خانواده و بازار کسب و کار افزایش اعتماد بنفس و کاهش آسیب های اجتماعی را در بر خواهد داشت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان کرد: بعد از پایان مسابقات به نفرات برتر لوح تقدیر و هدایایی اهدا خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
ادامه مطلب

70 نفر از مهارت آموختگان ملایری روانه بازار کار شدند

 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر رخ داد: 70 نفر از مهارت آموختگان حرفه مینا کار سفال روانه بازار کار شدند   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از نتیجه عملکرد منجر به اشتغال کارگاه تولیدی_ آموزشی  مینا کار سفال مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان ملایر خبرداد و افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد ۶۲ نفر آموزش های مهارتی را در این کارگاه فرا گرفتند . مختاران ادامه داد:از این تعداد به صورت مستقیم ۵۰  نفر  در بازار کارمشغول به کار شده اند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از ارائه آموزشهای مهارتی در کارگاه تولیدی_ آموزشی مینا کارسفال طی  سال گذشته را  ۱۰۴ نفر عنوان کرد و افزود : سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۰ نفر از مهارت آموختگان  روانه بازار کار شدند.  وی حضور کارآفرینان را درکارگاههای آموزشی- تولیدی از مزیت های اصلی این اداره کل برشمرد و افزود : مهارت آموزان در این کارگاهها  بصورت مستقیم  با بازار کار و نحوه ارائه تولیدات آگاه و روانه بازار کار می شوند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
ادامه مطلب

تجلیل از خانواده آزاده سرافرازمرحوم هادی سهامی همکاراسبق بازنشسته

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: تجلیل از خانواده آزاده سرافرازمرحوم هادی سهامی همکاراسبق بازنشسته همزمان با سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی مراسم گرامیداشت و تجلیل از این عزیزان بصورت برخط همزمان با سایر کشور در این اداره کل برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به از خودگذشتگی آزادگان در راه حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی گفت: این موضوع افتخاری بزرگ وستودنی برای نسل امروز است. مختاران بیان کرد: آسایش و امنیت امروز ما حاصل مشقت ها و درد و رنج هایی است که شهدا،جانبازان،ایثارگران و آزاده در 8 سال دفاع مقدس متحمل گردیدند. وهب مختاران با اشاره به ایمان قلبی و اعتقاد راسخ آزادگان در طول اسارت گفت:این عزیزان در دوران اسارت ،سختی و شکنجه های روحی و روانی بعثی نتوانست بر عقاید آزادگان وطن پرست کشورمان تاثیر بگذارد. مختاران در این مراسم با اهدای لوح تقدیر به خانواده محترم آزاده گرانقدر مرحوم هادی سهامی از رشادت ها و جانفشانی این بزرگوار قدردانی کرد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
ادامه مطلب

17 استاندارد آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای استان همدان تدوین شد

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تدوین استانداردهای آموزشی با هدف رفع نیازهای مهارتی جامعه در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون  17 استاندارد آموزشی در  این اداره کل  تدوین شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت: تدوین استانداردهای آموزشی بر اساس مشاغل مورد نیاز استان و در راستای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت، توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمندسازی نیروی انسانی بوده ‌است. وی خاطرنشان کرد: این استانداردهای آموزشی به همت کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و با همکاری دفتر پژوهش، طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری شده است.     مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان ادامه داد: استانداردهای تدوین شده در رشته های برق ، صنایع چرم، کنترل و ابزار دقیق ، تاسیسات و صنایع چوب است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
ادامه مطلب

آموزش‌های مهارتی برای توانمندسازی زندانیان استان همدان برگزار شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی زندانیان این استان برای بازگشت به جامعه و خانواده ۹۸۲ نفر از زندانیان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در دوره های فنی و حرفه ای ۹۲۹ نفر مرد و ۵۳ نفر زن بوده اند، هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به این افراد را توانمندسازی، کسب مهارت برای اشتغال پس از آزادی از زندان و کاهش آسیب اجتماعی به دلیل بیکاری اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های مهارتی به معتادان بهبود یافته در رشته هایی که بازار کار به آنها نیازمند است، نقش مهمی در عدم بازگشت آنها به سمت مواد مخدر و اعتیاد مجدد و داشتن یک زندگی سالم دارد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه مهارت‌های ارائه شده به زندانیان با توجه به نیازسنجی انجام می‌گیرد افزود: برق ساختمان، مکانیک، خمیرگیری و چانه گیری لواش، آشپزی سنتی، جوشکاری، پیرایشگر مردانه، مانتو دوز، کمک برقکار و سری‌دوز حرفه‌ای از دوره های برگزار شده برای زندانیان استان همدان است. مختاران اظهار داشت: زندان یک مکان مناسب برای ارائه انواع آموزش های فنی و حرفه ای است تا زندانیان پس از آزادی با داشتن گواهینامه معتبر آموزش فنی و حرفه ای راهی بازار کار شده و کسب درآمد داشته باشند. 

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۰
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.