امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۶۶۷۰۹۶ بروز شده در : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

بیش از یکهزار و 800 نفر از زندانیان در استان همدان آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.

در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی زندانیان جهت بازگشت به جامعه و خانواده بیش از یکهزار و 800 نفر  از زندانیان آموزش های مهارتی را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد :   از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد یکهزار و 846 نفر از زندانیان استان موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند. مختاران گفت:  شرکت کنندگان  در دوره های فنی و حرفه ای  279 نفر زن و یکهزار و 567 نفر مرد بوده اند.   وی اظهار داشت : هدف از آموزش زندانیان توانمند سازی و کسب مهارت جهت اشتغال پس از آزادی می باشد .   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: مهارت آموختگان در رشته هایی مانند: برق ساختمان،  مکانیک،  جوشکاری،پیرایشگر مردانه ، سری دوز حرفه ای و...  مهارت آموختند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
ادامه مطلب

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: انعقاد 9 تفاهم نامه همکاری آموزشی

در راستای ارتقای سطح مهارت جامعه،توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی،فرهنگ  کار و کارآفرینی  با رویگرد گسترش همکاری و تعامل بین دستگاههاو بهره مندی از ظرفیتها و توانمندی های دوسویه ،از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 9 تفاهم نامه با دستگاههای مختلف در استان منعقد شده است.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : تفاهم نامه های منعقد شده  با دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور،  شرکت توزیع برق  ،اتاق تعاون،  اداره کل منابع طبیعی و ... می باشد   مختاران  افزود: هدف از انعقاد تفاهم نامه ها نیازسنجی آموزشی، برنامه ریزی آموزشی جهت برگزاری دوره های مهارتی و مهارت افزایی نیروی انسانی در ارتقاء  کمی و کیفی تولیدات می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
ادامه مطلب

مرکز بین کارگاهی اتحادیه صنف قنادان همدان افتتاح شد

در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط واقعی کار مرکزآموزش  بین کارگاهی اتحادیه صنف قنادان و آجیل فروشان همدان راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عولمل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است گفت: آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است . مختاران برگزاری دوره های  مهارتی را مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیا عنوان کرد و افزود:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
ادامه مطلب

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار کرد: دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت

با مشارکت و همکاری  اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن همدان و موسسه آموزشی KH آلمان (پروژه  آموزش دو گانه شغلی ایران و آلمان) دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت اجرا شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گقت: این دوره آموزشی در راستای ارتقا و توانمند سازی مدیران صنایع استان برگزار می گردد.   مختاران بیان داشت : دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت بمدت یکروز توسط دکتر جواد الهی نسب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدیران صنایع استان آموزش داده شد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۸
ادامه مطلب

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعضای شورای اسلامی شهر همدان

این نشست در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و با هدف ایجاد اشتغال پایدار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ، وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت:در نشست و هم اندیشی این اداره کل با اعضای شورای اسلامی نحوه ی تعامل فنی و حرفه ای  با شورای شهر  در خصوص ارائه آموزشهای مهارتی به افراد آسیب پذیر حاشیه شهر و سایر شهروندان بررسی شد. مختاران افزود : آموزش های مهارتی  موتور محرک اشتغال در کشور است . وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از ایجاد بازار چه های دائمی و فصلی جهت مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک ، به رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت : خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده ، قافیه را به مدرک گرایی نباخته ایم .  در ادامه محمود مسگریان رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه بزرگترین معضل امروز جامعه ، بیکاری و اشتغال نسل جوان است اظهار داشت: با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و تعامل با شهرداری و سایر دستگاههای ذیربط ، با تشویق مردم به فرهنگ مهارت آموزی، کمک شایانی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در جامعه خواهیم داشت .

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۸
ادامه مطلب

معاون پژوهش سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور در جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه آموزش های فنی ضروری است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌و حرفه‌ای کشور ، گفت: استفاده از ظرفیت های گسترده بخش خصوصی و غیردولتی در راستای توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای ضروری است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، «علی حسین شهریور» ، معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در شورای اداری  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان که در مریانج برگزار شد، اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در تجهیز کارگاه ها و نیز تغییرات در بخش پژوهشی، منابع آموزشی و پایان نامه ها، آموزش به سمت مشاغل جذاب نسل جدید هدایت می شود. معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای با بیان اینکه رضایتمندی نیروی انسانی و توجه ویژه به آن موجب تحقق اهداف سازمان می شود، گفت:  با توجه به اینکه رابطه مستقیمی بین رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال و همچنین آموزش های فنی و مهارتی وجود دارد، سرمایه گذاری در حوزه مهارت افزایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های این اداره کل در زمینه تولید محتوا در عصر کرونا، گفت: ۴۰ برنامه تولیدی از مربیان استان در صدا و سیمای مرکز همدان پخش  و ۴۰۰ دقیقه نیز در فضای مجازی بارگذاری شده است. وهب مختاران اظهار داشت: ۴۵ استاندارد آموزشی توسط مربیان مراکز استان از ابتدای سال جاری تدوین شده که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به ۵۰ عنوان برسد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۷
ادامه مطلب

در استان همدان با حضور معاون پژوهش،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افتتاح شد: مرکز بین کارگاهی کارخانه سحر

مرکز بین کارگاهی کارخانه سحر همدان با حضور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان در راستای آموزش مهارت به نیروهای شاغل در این کارخانه راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، علی حسین شهریور ،معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور در آیین افتتاح این مرکز جوار کارگاهی، اظهار داشت: آموزش مهارت نیروهای شاغل مزیتی برای افزایش انگیزه در کارکنان است و افزایش تولید و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی را نیز در بر خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه آموزش و یادگیری باید مادام العمر باشد، گفت: در سازمان آموزش  فنی و حرفه ای، آموزش حین کار که یک ضرورت محسوب می شود چون با پیشرفت تکنولوژی عمر مهارت کوتاه شده است. وی خاطرنشان کرد: مراکز بین کارگاهی در راستای دیدگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مبنی بر به‌کارگیری منسجم نخبگان مهارتی در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی می‌شود و انتقال تجربیات نخبگان مهارتی به افراد فعال و جویای کار یکی از راهکارهای عملیاتی افزایش تولیدات داخلی است. در ادامه ظاهر پور مجاهد ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه دسترسی به علم و دانش روز افزایش یافته گفت:افزایش مهارت ارتقاء و بهره وری را به همراه خواهد داشت. پور مجاهد بیان داشت :در راه ارتقاء مهارت و توانمند سازی افراد جویای شغل باید دامنه  دید وسیع تری را در نظر داشته باشم. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه مرکز بین کارگاهی شرکت سحر  در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار با حضورو تعامل شرکای اجتماعی و بخش خصوصی افتتاح شد، اظهار داشت: با توسعه و راه اندازی مرکز بین کارگاهی امکان ظرفیت اشتغال بیش از هزار نفر فراهم خواهد شد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۷
ادامه مطلب

برگزیدگان المیپاد ملی مهارت استان همدان به نوزدهمین مسابقات کشوری اعزام شدند.

چهارمین  گروه المپیاد ملی مهارت در دو رشته صافکاری ،نقاشی و فناوری خودرو راهی  نوزدهمین مسابقات  ملی مهارت شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: چهارمین گروه منتخبین  المپیاد ملی مهارت استان  در رشته های صافکار ،نقاش و فناوری خودرو راهی  نوزدهمین مسابقات  ملی مهارت ،مرحله کشوری  در استان تهران شدند. مختاران بیان داشت: دراین سه رشته 56 نفراز سراسر کشور  به مدت یک هفته از تاریخ  ششم  لغایت 14 آذر به رقابت خواهند پرداخت. مختاران منخبین همدانی در تیم المپیاد را در 17 رشته عنوان کرد و بیان داشت:راه یافتگان در 16 رشته بصورت انفرادی و در رشته طراحی فضای سبز به صورت گروهی در مسابقات کشوری حاضر خواهند شد. وی رشته‌های راه یافته به این دوره از رقابت‌ها را شامل فناوری خودرو، پردازش ابری، تاسیسات الکتریکی ،طراحی مهندسی مکانیک، تراش سی.ان.سی، صافکاری خودرو ، طراحی فضای سبز ، مدیریت سیستم های شبکه ، راهکارهای نرم افزار برای تجارت ،فناوری مد،فناوریهای وب ،مکاترونیک، کنترل صنعتی، کاشی کاری کف و دیوار، ، طراحی گرافیک، ، نقاشی خودرو، و گل آرایی عنوان کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:514 نفر از سراسر کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در 33 رشته  حضور یافته و به رقابت خواهند پرداخت. این مقام مسئول تصریح کرد: 15 استان کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت میزبان برگزاری مرحله کشوری می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۳
ادامه مطلب

27 مرکز بین کارگاهی از ابتدای سالجاری تاکنون در استان همدان افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با اشاره به اینکه تعهد این اداره کل  افتتاح و راه اندازی31 مرکز بین کارگاهی بوده است گفت : در راستای توسعه آموزش های مهارتی  و با هدف اشتغال در محیط کسب کار واقعی،  27 مرکز بین کارگاهی افتتاح و راه اندازی شده است.   مختاران  افزود: مراکز بین کارگاهی در رشته هایی مانند: صنایع غذایی،  صنایع چوب و مبلمان ،مصنوعات سنگ و بتن و آسفالت،برق و الکترونیک، طراحی دوخت،  صنایع دستی و...  افتتاح گردیده است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲
ادامه مطلب

همدان ، میزبان المپیاد کشوری در حرفه طراحی و دوخت کفش چرمی زنانه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به قدمت طولانی صنعت چرم در همدان و لزوم تقویت این صنعت در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین ، این اداره کل میزبان اولین المپیاد کشوری در حرفه طراحی و دوخت کفش چرمی زنانه خواهد بود .   وهب مختاران افزود : صاحبان صنایع ، تولیدکنندگان وتمامی علاقمندان به صنعت چرم می‌توانند جهت همکاری و مشارکت در برگزاری این المپیاد ، با شماره ۳۴۲۳۲۳۷۱ -  ۰۸۱  تماس حاصل فرمایند .

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
ادامه مطلب

بیش از 700 نفراز داشنجویان همدانی آموزش های مهارتی را فراگرفتند

در راستای توانمند سازی و ارتقاء سطح علمی دانشجویان بیش از 700 نفر از دانشجویان در مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 705 نفر از دانشجویان استان از آموزشهای مهارتی بهره بردند. مختاران افزود : دانشجویان بصورت مجازی و حضوری در رشته های مختلفی مانند:فناوری اطلاعات،  برق،  معماری، گیاهان دارویی، و صنایع دستی موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند . وی اظهار داشت: 443 نفر از مهارت آموختگان زن  و 262 نفر مرد بوده است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
ادامه مطلب

کارگاههای آموزش مهارت در استان همدان صادرات محور شدند

حضور کارآفرین اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ( کارگاه آموزشی - تولیدی ) در نمایشگاه بین المللی صنعت چرم و تولید کفش در کشور ترکیه  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن اعلام این مطلب گفت : بهزاد مرادی ، کارآفرین این اداره کل ، در نمایشگاه ایساف ترکیه  شرکت کرده است . وهب مختاران افزود : نمایشگاه ایساف با حضور ۳۲ کشور از سراسر دنیا ، از تاریخ ۲۶ آبان ماه آغاز شده و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت . وی خاطرنشان کرد : بهزاد مرادی ، کارآفرین کارگاه آموزشی - تولیدی مرکز آموزش هتلداری و گردشگری این  اداره کل است که در صنعت چرم و تولید کفش به کار آموزش و اشتغال کارآموزان پرداخته است . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تاکید بر تعامل این اداره کل با کارآفرینان در سطح استان گفت : یکی از مزایای این تعاملات ، اتصال آموزش و تولید به بازار کار و خصوصا صادرات می باشد . گفتنی است پیش تر آقای زمانی کارآفرین کارگاه رزین در نمایشگاه کشور عمان شرکت کرده بود

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
ادامه مطلب

برگ زرین دیگری بر افتخارات تیم مهارتی استان همدان افزوده شد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : نخبه مهارتی این اداره کل ، موفق به کسب مدال طلای رشته کنترل صنعتی‌ شد وهب مختاران ضمن اعلام این خبر گفت : مهدی اسکندری ، نخبه مهارتی و عضو تیم المپیاد استان همدان ، در نوزدهمین دوره المپیاد کشوری در رشته کنترل صنعتی موفق به اخذ مدال طلای این دوره از رقابت ها شد . وی افزود : این مرحله از مسابقات از تاریخ ۲۴ آبان ماه شروع شد و به مدت ۳ روز ادامه داشت . وهب مختاران خاطر نشان کرد : کارخانه مس سرچشمه در استان کرمان ، میزبان برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته کنترل صنعتی بود . این مقام مسئول ضمن قدردانی از زحمات تیم مهارتی استان به ویژه آقای سید پرویز موسوی ، مربی این مهارت آموز در این رقابت ها ، موفقیت به دست آمده را به همه مردم استان همدان تبریک گفت .

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
ادامه مطلب

افتتاح بیست و هفتمین مرکز آموزش بین کارگاهی در استان همدان

در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه آموزش های مهارتی بیست و هفتمین مرکز آموزش بین کارگاهی شرکت راه و ساختمانی سراوک در استان همدان افتتاح شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در آیین افتتاح این مرکز  گفت:آموزش های مهارتی مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیاست. مختاران ظرفیت ایجاد اشتغال در این کارگاه را برای ۱۴۰ نفر پیش بینی کرد و افزود :مهارت آموزی یکی از عوامل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه می باشد. وی با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی در محیط کار واقعی کسب و کار گفت: آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از موثرترین آموزش های مهارتی است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
ادامه مطلب

نشست صمیمی و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با پرسنل مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رزن

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی این اداره کل با کارکنان و مربیان مراکز برادران و خواهران شهرستان رزن دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در این نشست راهکارها و راهبردها در  راستای اجرای بهینه و با کیفیت دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد. وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر  ترویج فرهنگ مهارت آموزی گفت: توسعه  بدون آموزش اتفاق نمی افتد . در این نشست مختاران  رهنمودها و راهکارهای  مناسب در راستای برگزاری بهتر آموزش های مهارتی و متناسب با نیاز جامعه توضیحاتی را ارائه داد و هر یک از اعضا حاضر در جلسه مسائل و پیشنهادات خود را ارائه کردند. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای آموزشی- تولیدی در روستای قراکند و نوار رزن شهرستان رزن بازدید کرد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
ادامه مطلب

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: افتتاح مرکزآموزش بین کارگاهی نظام مهندسی معدن استان همدان

در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار با حضورو تعامل شرکای اجتماعی و بخش خصوصی  ،مرکز آموزش بین کارگاهی نظام مهندسی معدن استان همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران، مدیر کل آموزشی فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مرکزآموزش بین کارگاهی نظام مهندسی استان در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط کسب و کار واقعی افتتاح شد،بیان داشت: ایجاد مراکز آموزش بین کارگاهی در واحدهای تولیدی و صنعتی با برگزاری دوره های مهارتی و علمی کوتاه مدت برای جذب افراد به بازار کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است.. مختاران اظهار داشت:با حضور یکهزار 50 عضو فعال در نظام مهندسی استان ، در این مرکز امکان ایجاد اشتغال برای 300 نفر مهیا می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
ادامه مطلب

اقدامات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در هفته جهانی کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:در هفته جهانی کارآفرینی که از ۱۷ ماه جاری آغاز شده است ، این اداره کل چندین برنامه را اجرا کرده است . مختاران افزود :بازدید از کارگاههای آموزشی تولیدی در سطح استان ، افتتاح مرکز بین کارگاهی صنف درودگران ، بازدید از کارگاه آموزشی تولیدی حوزه بسیج خواهران ، برگزاری نشست با کارآفرینان در سطح مراکز و ... از اهم اقدامات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در هفته جهانی کارآفرینی می باشد . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همچنین گفت : این اداره کل به همت و مشارکت کارآفرینان عزیز طی سالهای اخیر ، تعداد ۳۰ کارگاه تولیدی - آموزشی را در سطح استان راه اندازی نموده است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
ادامه مطلب

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: تدوین 22 استاندارد آموزشی

در راستای توسعه و ارتقای  آموزش های مهارتی 22 استاندارد آموزشی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تدوین شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:از ابتدای سالجاری تا کنون 22 استاندارد آموزشی با هدف توانمند سازی نیروی انسانی بر اساس مشاغل مورد نیاز و منتج به اشتغال در این اداره کل تهیه و تدوین شد.   مختاران بیان داشت: استانداردهای آموزشی در 6 رشته نظیر:گروه برق، تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ صنعتی، در گروه امور زراعی پرورش کارلا(خربزه تلخ )و پرورش آرتیچوک، در گروه کنترل و ابزار دقیق مانیتورینگ و کنترل با PCS7 و در گروه امور اداری نظافت مجتمع تجاری، و در رشته کشاورزی  زراعت و استحصال سیب زمینی می باشد.     وی ادامه داد: استانداردها با همکاری دفتر پژوهش،  طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری گردیده و قابل استفاده می‌باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
ادامه مطلب

جشنواره ملی پژوهش های مهارت محور در آذرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

علی حسين شهریور: جشنواره ملی پژوهش های مهارت محور در آذرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.   علی حسین شهریور،  معاون  پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت:  به مناسب هفته پژوهش و با هدف ترویج و تقویت فرهنگ پژوهش محوری و تجلیل از پژوهشگران برتر و آثار منتخب جشنواره ملی پژوهش های مهارت محور در آذر ماه سال‌جاری برگزار می شود  

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
ادامه مطلب

ارائه آموزش های مهارتی به بیش از هزار و 100 نفر در حوزه بسیج سازندگی

 پیرو تفاهم نامه منعقد شده با بسیج سازندگی و توسعه آموزش های مهارتی به روستاییان بیش از هزار و 100 نفر از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:باتوجه به نیاز سنجی انجام شده ، استقرار  و توسعه تیم های سیار آموزشی ، در سطح استان بخصوص در روستاها صورت گرفت . مختاران افزود : از ابتدای سال جاری تا کنون  تعداد 1124 نفر، آموزش های لازم را در رشته هایی نظیر :صنایع پوشاک ،  صنایع دستی، کشاورزی ، امور زراعی و ... فرا گرفته اند. وی اظهار داشت : در این آموزش ها 938 نفر زن و 186 نفر مرد مشارکت داشته اند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.