امروز : جمعه ۴ تير ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۴۴۰۲۳۱ بروز شده در : چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰

9 هزار و 74 نفر در استان همدان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

در سه ماهه ی نخست سالجاری 9 هزار و 74 نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت::در سه ماهه ی نخست سالجاری آموزش های مهارتی برای 9 هزار و  74 نفر در بخش دولتی و خصوصی بصورت مجازی و حضوری اجرا شد. مختاران با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی  در چهار خوشه ی خدمات،صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی  بیان داشت:3هزار و 532  نفر از شرکت کنندگان زن و 5هزار و 542 نفر نیز مرد بودند. وی ارائه آموزش های مهارتی در بخش دولتی را 6 هزار و 702 نفر عنوان کرد و اظهار داشت :در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای 2 هزار و 372 نفر آموزش های مهارتی را فراگرفتند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲
ادامه مطلب

603 نفر از کارآموزان کار ودانش مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ازمهارت آموزی کارآموزان کارودانش در کارگاهها، طبق استاندارد شاخه کارودانش خبر داد. مختاران افزود : تعداد 603 نفر کارآموز در 8 مرکز آموزش فنی و حرفه ای از آموزش های مهارتی بره مند شدند. وی اظهار داشت:مهارت دیدگان در 54 دوره آموزشی،  16 رشته و 40 حرفه آموزشی درحرفه هایی نظیر بندکش ساختمان ، ریخته گر،  تعمیر لوازم خانگی 1 و 2  ، تعمیر آبگرمکن دیواری و تعمیر پکیج شوفاژ گازی و ...  آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱
ادامه مطلب

در استان همدان برگزار شد: مراسم تجلیل از رییس صنوف و اعضای هیات مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد

همزمان با روز اصناف رییس صنوف و اعضای هیات مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان تجلیل شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تبریک روز اصناف و میلاد با سعادت امام رضا (ع)گفت:فرهنگ کار و تلاش اولین  محرک پیشرفت یک جامعه است . مختاران با اشاره به اینکه آموزشگاههای آزاد ظرفیت های با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای است بیان داشت:بهترین راه برای پیشرفت یک جامعه تربیت نیروی متخصص و ماهر است. وی مهمترین راهکار توسعه و رونق اقتصادی را ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و مهارت دانست و افزود: این ارتباط تاثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی هر منطقه خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱
ادامه مطلب

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: نخستین آزمون متقاضیان تاسیس آموزشگاه ،در سال 1400

در راستای تعیین احراز صلاحیت متقاضیان تاسیس آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ،نخستین آزمون در سال جاری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اشاره به اینکه تعداد 22 نفر در آزمون متقاضیان تاسیس آموزشگاه شرکت کردند گفت:10 نفر از شرکت کنندگان در آزمون مرد و 12 نفر زن بودند. مختاران بیان داشت : از این تعداد شرکت کننده 17 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. وی ادامه داد:پس از کسب حدنصاب نمره  متقاضیان می توانند مبادرت به ایجاد و دریافت پروانه تاسیس آموزشگاه در رشته های مختلف صنعت ،خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی اقدام نمایند.  

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
ادامه مطلب

سومین جلسه هیات نظارت آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

 سومین جلسه هیات نظارت بر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان،رییس و اعضای  کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این جلسه  به منظور  بررسی و شناخت راهکارها و توانمند سازی آموزشگاه های آزاد  در راستای اجرای دوره های مهارتی منتج به اشتغال تشکیل شد. وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها به بهبود و اصلاح ساختار و حل مشکلات آموزشگاه های آزاد کمک خواهد کرد گفت:آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای همچون پرو بال سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند. شایان ذکر است:انتقال یک آموزشگاه به  استان البرز،ایجاد یک شعبه آموزشگاه در شهر تهران و همچنین تصویب شهریه سال 1400حرفه های آموزشی آموزشگاههای آزاد در شهرهای تابعه از مصوبات این جلسه بود.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
ادامه مطلب

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان

در راستای اشتغال ،آموزش و برگزاری  دوره های مهارتی برای مددجویان ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان دیدار و گفتگو کرد.    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه های  این اداره  می باشد ،گفت: آموزش  مهارتی باید منجر به اشتغال شود. مختاران تاثیر مهارت آموزی در زندگی زندانیان را مطرح ساخت و افزود:توانمند سازی و ارتقای مهارتی مددجویان می تواند به بهبود اقتصادی  زندگی ایشان کمک شایانی داشته باشد. در ادامه این نشست حکیمی، مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان همدان ،ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت :یکی از سازمان های موفق و با تجربه در زمینه ی آموزش و اشتغال ،  فنی و حرفه ای است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
ادامه مطلب

30 استاندارد آموزشی در همدان تدوین شد

به همت کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان 30 استاندارد جدید آموزشی شغلی و شایستگی در استان تدوین شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت : طی سال 99 و سه ماهه اول سالجاری تعداد 30 استاندارد آموزشی تدوین گردیده است .  مختاران اظهار داشت: هدف از تدوین این استانداردها  بر اساس مشاغل مورد نیاز استان ،در راستای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت ، توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمندسازی نیروی انسانی انجام شده ‌است. وی ادامه داد:در سه ماه اول در گروه برق حرفه مونتاژ و نصب تابلو کنتاکتوری چاه های کشاورزی وبرقکار ماشین ابزار ، در گروه تاسیسات حرفه نصب و راه اندازی پمپ های دیافراگمی ، در گروه کشاورزی امور زراعی حرفه زراعت و استحصال سیب زمینی،  این چهار استاندارد با همکاری دفتر پژوهش،  طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری گردید.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
ادامه مطلب

افتتاح مرکز بین کارگاهی در همدان

مرکز بین کارگاهی الوان ثابت با حضور پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درآیین افتتاح این مرکز  ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ومدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان حضور داشتند. معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح مرکز بین کارگاهی الوان ثابت ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب فنی و حرفه ای  گفت:یکی از لازمه های ورود به بازار کار آموزش های مهارتی است. پورمجاهد با اشاره به نقش و جایگاه آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار بیان داشت:بخش خصوصی به منظور شتاب و پیشبرد در کارهای تولیدی ، نیاز به نیروی مهارت دیده و متخصص دارد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:این مرکز در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط کسب و کار واقعی افتتاح شد. مختاران افزود:آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
ادامه مطلب

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان همدان: آموزش های فنی و حرفه ای یکی از عوامل ایجاد اشتغال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر عامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان دیدار و گقتگو کرد . به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این دیدار در راستای تجهیز مرکز دو منظوره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین انجام گرفت. سید جواد حجازی ،مدیر عامل بنیادبرکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به حمایت از کارگران و مشاغل سخت گفت:یکی از عوامل تربیت افراد ماهر و ایجاد اشتغال در جامعه آموزش های مهارتی است. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تشکر از حمایت بنیاد برکت گفت: آموزش در مناطق محروم و آسیب دیدگان اجتماعی یکی از بزرگترین رسالت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای است. مختاران از آموزش رشته های جدید و منتج به کسب و کار همچون پرورش شترمرغ،تولید نان های حجیم و نیمه حجیم قهوه(باریستا)، شکلات های آرتیزان و ....سخن گفت و اظهار داشت:امروزه تاثیر مهارت آموزی در ایجاد اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
ادامه مطلب

تودیع و معارفه سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین

  با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و فرماندار شهرستان فامنین آیین تودیع و معارفه سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای فامنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مراسم تودیع علی ساسان شفیع نیا  سرپرست سابق مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین و معارفه محمد نگینی برگزار شد. بنابراین گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و پی گیری های سرپرست سابق این مرکز  گفت: هر کدام از ما در این نظام مقدس همچون سرباز بوده و باید جهادی عمل نماییم. مختاران از حمایت بیناد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)در خصوص تجهیز مرکز دومنظوره شهرستان فامنین سخن گفت و اظهار داشت:هدف ما از آموزش در راستای ایجاد اشتغال است.  در این آیین فرماندار شهرستان فامنین نیز بیان داشت: آموزش های فنی و حرفه ای از مقوله های ضروری جهت رشد و توسعه این شهرستان است. شماعی با اشاره به آموزش در حوزه  پرورش گل محمدی  اظهار داشت: طرح نیاز سنجی روستایی اولین و مهمترین موضوعی بود که در این شهرستان مد نظر قرار گرفت تا آموزش های مهارتی بر اساس نیاز برگزار شود.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بکار گیری 30 مربی مشارکتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای

درراستای افزایش و تسهیل مشارکت بهره برداران از آموزش های فنی و حرفه ای در بخش های دولتی ، بخشی از آموزش های فنی و حرفه ای مطابق تفاهم نامه ،توافق نامه ،توافق نامه یا قرارداد آموزشی با سایر دستگاهها و شرکت های دولتی و غیر دولتی انجام می گیرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از شناسایی و بکارگیری حدود 30 نفر از مربیان مشارکتی و متخصصین مهارتی و جذب آنان در مناطق روستایی و آموزش در صنایع،  در سالجاری خبر داد. وی افزود این طرح  با مشارکت  کمیته امداد،  سازمان بهزیستی، دانشگاهها ،شهرداری و...  در رشته های مختلف طراحی دوخت،  قالی بافی ، مروار بافی و... برگزار می گردد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
ادامه مطلب

746 نفر از زنان سرپرست خانوار آموزش های مهارتی را فراگرفتند.

در سال گذشته 746 نفر از بانوان سرپرست خانوار استان همدان آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: با توجه به اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای در اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار ،از سال گذشته تاکنون تعداد 746 نفر از زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده هایشان در رشته های مختلف دوره های آموزشی رافرا گرفتند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
ادامه مطلب

برگزاري اولين جلسه شوراي مهارت سال 1400در استانداري همدان

اولين جلسه شوراي مهارت استان با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداری ،مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان همدان و ساير مديران دستگاههاي اجرايي در سالن شهداي استانداري همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان همدان جلسه شوراي مهارت در راستاي نياز سنجي آموزشي مهارتي مشاغل و تعيين اولويتهاي آموزش مهارت در سالن شهداي  استانداري تشکيل شد. ظاهرپورمجاهد، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري از مديران حاضر در جلسه درخواست کرد ضمن برقراري تعامل مطلوب با اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان از امکانات و تجهيزات موجود اين اداره در راستاي ايجاد اشتغال پايدار و مولد استفاده نمايند. پور مجاهد با اشاره به اينکه درصنعت چرم نيازمند هم افزايي دستگاههاي مختلف هستيم، بيان داشت:در صنعت مبل و منبت  نيازبه استانداردهاي  توليدي جهت عرضه ي بهتر به بازار هستيم.   وي اظهار داشت:مهارت‌ها و آموزش‌هاي افراد بايد با ظرفيت استان عموميت يابد.‌ وهب مختاران، مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان در این جلسه اولین راهکار تولید و مانع زدایی را تربیت نیروی ماهر دانست و افزود : ارائه آموزش به نیروهای تازه کار از  اهداف‌ مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای توسعه و شکوفایی مهارتی کشور است. مختاران  یکی از مزیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای را استفاده از کارآفرینان برتر در کارگاههای آموزشی مطرح ساخت  و افزود:آموزش های مهارتی در این کارگاهها به صورت آموزشی -0 تولیدی می باشد. وی همچنین از آموزش رشته های جدید و متناسب با نیاز بازار کار سخن گفت وافزود:برنامه ریزی آموزش های مهارتی  بر اساس تقاضا و ایجاد اشتغال می باشد. گفتنی است در این شورا طرح ایجاد مرکز نوآوری کیف،کفش و چرم به مشارکت و همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، شرکت شهرک های صنعتی ، مسئول خوشه ی چرم و اتحادیه کیف و کفش همدان جهت اجرایی شدن به مرحله ی تصویب رسید. طرح ایجاد مرکز رنگ آمیزی مبل اشترمل با همکاری خوشه ی مبل و منبت تویسرکان از دیگر مصوبات شورای مهارت استان همدان بود.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
ادامه مطلب

افتتاح آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در شهرستان ملایر

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اکبری در شهرستان ملایر توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در آیین افتتاح این آموزشگاه گفت: آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اکبری جهت آموزش در رشته های طراحی دوخت و صنایع دستی به همت بخش خصوصی راه اندازی شده است. مختاران ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پی گیری های موسس این آموزشگاه بیان داشت: یکی از عوامل برون رفت از بیکاری مهارت آموزی است. وی اظهار داشت: آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
ادامه مطلب

نشست صمیمی و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مسئولین و همکاران مرکز شهرستان ملایر

در نشست هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با پرسنل مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر ،راهکارها و راهبردهای موثر و توسعه بخش در راستای اجرای بهینه و با کیفیت دوره های مهارتی تبیین و ارزیاب شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه یکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایجاد اشتغال پایدار  می باشد عنوان کرد: هر چقدر نگاه ما به بازار کسب و کار و اشتغال باشد ، آموزش های مهارتی  را با دیدکسب و کار و همچنین ورود به حوزه اشتغال در نظر خواهیم گرفت. مختاران با اشاره به اثر بخشی آموزش های فنی و حرفه ای در جهت آماده سازی افراد جویای کار و افزایش توانایی و مهارت در افراد گفت:با توجه به پیچیده شدن سطح مشاغل به دنبال افزایش کیفیت آموزشی هستیم. در ادامه حاضرین جلسه مطالب و پیشنهادات خویش را اراِئه داشتند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
ادامه مطلب

در استان همدان 111 نفر از معلولین آموزش های مهارتی را فراگرفتند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای توانمند سازی افراد دارای معلولیت از مهارت آموزی 111 نفر در سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه معلولیت محدودیت نیست، بیان داشت:  از این تعداد ،53 نفر خانم و 58 نفر آقا از آموزشهای مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای برخوردار شدند. مختاران آموزش های مهارتی را یکی از  مهمترین عناصر ایجاد اشتغال برای معلولین دانست و اظهار داشت:معلولین با مهارت آموزی در جامعه می توانند در عرصه اقتصادی و بازار کسب و کار فعالیت داشته باشند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۹
ادامه مطلب

نماینده مردم گرانقدر استان همدان در مجلس خبرگان رهبری: ایجاد اشتغال بزرگترین جهاد اکبر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با آیت الله غیاث الدین طه محمدی نماینده مردم گرانقدر استان در مجلس خبرگان رهبری در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی وتببین راهکارها و راهبردهای ایجاد اشتغال پایدار دیدار و گفتگو کرد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آیت الله محمدی با اشاره به اینکه امروزه ایجاد اشتغال بزرگترین جهاد اکبر است گفت:ارزش هر انسان به هنراو می باشد و این آموزشهای  فنی و حرفه ای است که می تواند این فن و هنررا در اختیار مردم قرار دهد. وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وظیفه ی اصلی و خطیر این اداره کل را آموزش های مهارتی دانست و اظهار داشت: تمام تلاشمان را می کنیم در جهت اشتغال جوانان گام های موثری برداریم.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۹
ادامه مطلب

امام جمعه شهرستان ملایر : آموزش های مهارتی به جوانان و افراد جویای کار عزت نفس می دهد.

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا برخورداری ،امام جمعه شهرستان ملایر بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای یکی از اُرگان های فعال در ایجاد  اشتغال پایدار است. امام جمعه شهرستان ملایر افزود: آموزش های مهارتی به جوانان و افراد جویای کار عزت نفس می دهد. در ادامه این نشست  وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت :تولید، درآمد و بهره وری در گرو  ارتباط مهارت و اشتغال است. مختاران موتور محرک اشتغال و در نهایت ورود به بازار کسب و کار را فرا گیری آموزش های مهارتی عنوان کرد و ادامه داد: توسعه  اقتصادی بی شک مدیون رونق آموزش می باشد. وی از فعالیت و همکاری 40 کارآفرین مطرح استان در کارگاههای آموزشی- تولیدی  مراکز آموزش فنی و حرفه ای خبر داد و تصریح کرد:یکی از حلقه های اتصال به بازار کسب و کار ،آموزش های فنی و حرفه ای است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تنها راه برون رفت از معضل بیکاری در جامعه را ترویج مهارت‌های فنی در بین نیروی جوان دانست و خاطر نشان کرد: کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و قرار گرفتن در محیط واقعی کار راه اصلی ورود به صحنه اشتغال و کارآفرینی است. 

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۹
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بمناسبت فرا رسیدن سالروز آزادی خرمشهر پیام تبریکی صادر نمود. متن پیام بشرح ذیل است :

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بمناسبت فرا رسیدن سالروز آزادی خرمشهر پیام تبریکی صادر نمود. متن پیام بشرح ذیل است :  بسم رب الشهدا و صدیقین،  وقایع فتح خرمشهر در تاریخ ما ایرانیان اهمیت خاصی دارد حماسه عظیم و ماندگار آزاد سازی غرور آفرین خرمشهر،  روز ملی مقاومت و ایثار یادآور و نقطه عطف سالها مجاهدت انسانهایی که در راه خدا و فضیلتهای معنوی،  دفاع از میهن و نوامیس و ارزشهای مقدس ایران عزیز را بر شهرت دنیوی ارجح دانسته و به سرافرازی ماندگار، پیوند خوردند . اینجانب سالروز فتح خرمشهر را تبریک عرض نموده و آرزو دارم کشور عزیزم همواره بر قله های  رفیع عزت و سربلندی درخشان باشد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۴
ادامه مطلب

اولین جلسه کمیته آموزش درصنایع استان همدان برگزار شد.

اولین جلسه کمیته آموزش در صنایع  استان همدان با حضور مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای استان ٰ تعاون ٰ کار و رفاه اجتماعی ٰ رییس سازمان صنعت ٰمعدنٰ و تجارت و نماینده معاون اقتصادی استانداری در محل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در ابتدای جلسه توصیفیان ٰ مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اثر گذاری آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغالٰ عنوان کرد:در افراد داری مهارت معضلی به اسم بیکاری وجود ندارد.   در ادامه  ٰ وهب مختاران ٰمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک  روز آزاد سازی خرمشهر بیان داشت : مهارت آموزی یکی از عواملی است که می تواند  نقش مهمی در رونق اشتغال و توسعه پایدار ایفا کند. مختاران گفت :اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بر اساس نیاز جامعه ، استعدادهای افراد و تناسب اقلیمی و فرهنگی  هر منطقه در کارگاههای آموزشی_تولیدی مستقر در مراکز فنی و حرفه ای ، آموزش های مهارتی  را برگزار می کند . وی از تعامل و همکاری آموزشی با 6 شرکای اجتماعی در صنایع را مطرح ساخت و اظهار داشت: در حال حاضر تعداد یک  مرکز جوار کارگاهی و 5 مرکز بین کارگاهی در استان در حال فعالیت آموزشی هستند. در خاتمه ٰمتین ٰ رییس سازمان صنعتٰ معدن و تجارت استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و فعالیت های صورت گرفته بیان داشت: با آمادگی کامل در خصوص رایزنی ها ٰ تبیین و برگزاری دوره های مهارتی در بخش صنایع با هدف ایجاد اشتغال و توسعه استان مشارکت داریم.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.