امروز : شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۲۰۶۷۶۱۱ بروز شده در : پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
تازه ها

آموزش‌های مهارتی برای توانمندسازی زندانیان استان همدان برگزار شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی زندانیان این استان برای بازگشت به جامعه و خانواده ۹۸۲ نفر از زندانیان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در دوره های فنی و حرفه ای ۹۲۹ نفر مرد و ۵۳ نفر زن بوده اند، هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به این افراد را توانمندسازی، کسب مهارت برای اشتغال پس از آزادی از زندان و کاهش آسیب اجتماعی به دلیل بیکاری اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های مهارتی به معتادان بهبود یافته در رشته هایی که بازار کار به آنها نیازمند است، نقش مهمی در عدم بازگشت آنها به سمت مواد مخدر و اعتیاد مجدد و داشتن یک زندگی سالم دارد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه مهارت‌های ارائه شده به زندانیان با توجه به نیازسنجی انجام می‌گیرد افزود: برق ساختمان، مکانیک، خمیرگیری و چانه گیری لواش، آشپزی سنتی، جوشکاری، پیرایشگر مردانه، مانتو دوز، کمک برقکار و سری‌دوز حرفه‌ای از دوره های برگزار شده برای زندانیان استان همدان است. مختاران اظهار داشت: زندان یک مکان مناسب برای ارائه انواع آموزش های فنی و حرفه ای است تا زندانیان پس از آزادی با داشتن گواهینامه معتبر آموزش فنی و حرفه ای راهی بازار کار شده و کسب درآمد داشته باشند. 

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: جلسه بررسی روند اجرای آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان نشستی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،زبردست ،رییس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی ،مقیدی ،رییس پروژه آموزش شغلی دوگانه و نمایندگان شرکت های عضو پروژه در سالن جلسات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان تشکیل شد. بنابر این گزارش در جلسه مذکور روند آموزش شغلی دوگانه با کارایی موثر  مشاغل مورد نیاز صنایع و بنگاه‌های اقتصادی تبیین و ارزیابی شد. قابل ذکر است در ‍‍پایان از کارگاههای آموزشی در شرکت سحر و قطعه سازان سینا بازدید بعمل آمد.

برپایی موکب اربعین حسینی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دومین جلسه برنامه ریزی برپایی موکب اربعین حسینی با حضور وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،حجت الاسلام  والمسلمین ملا حسنی فرمانده بسیج سازمان و دبیر ستاد اربعین حسینی وعلوی قائم مقام ستاد اربعین سازمان در این اداره کل تشکیل شد. وهب مختاران با اشاره به اهمیت اثر گذاری فعالیت فرهنگی در زمینه برپایی موکب اربعین حسینی ،گفت:اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تمام توان و خلوص نیت آمادگی خود را در برپایی موکب اربعین حسینی اعلام می دارد. وی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرهای رزن،همدان و اسدآباد در مسیرعزیمت به کربلای معلی ،لازم است در شهرهای مذکور جهت اسکان زائرین محترم به بهترین شکل ممکن انجام شود. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ملاحسنی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای دردر کربلای معلی موکب برپا می کند ،اظهار کرد: خدمت به زائران امام حسین بزرگترین عبادت و توفیق الهی است. گفتنی است :در جلسه مذکور نحوه پی گیری و اقدامات لازم در خصوص برپایی موکب تبیین و ارزیابی شد.

همزمان با وبینار جشنواره ملی مهارت انجام شد: اعطای مجوز بین کارگاهی و پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جشنواره ملی مهارت که همزمان در سراسر کشور بصورت وبینار و بر خط برگزار شد ،مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز در این وبینار شرکت کردند. بنابر این گزارش در وبینار جشنواره مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیر بصورت نمادین مجوز بین کارگاهی اتاق اصناف بهار و پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اعطا شد. شایان ذکر است: رونمایی از سامانه هوشمند سازی خدمت رسانی آموزشگاههای آزاد،افتتاح نممادین 31 مرکز مهارت آموزی در سراسر کشور ،تقدیر از سفیران مهارتی ،تقدیر از خیرین مهارتی تقدیر از فعالین عرصه مهارت آموزی ،تقدیر از مربی برتر کشوری ،تقدیر از رییس مرکز برتر کشوری ،جوار کارگاهی برتر ،مهارت آموخته اشتغال آفرین برترو آیین رونمایی از 550 استاندارد جدید آموزشی از برنامه و رخدادهای جشنواره ملی مهارت بود.

برگزاری مرحله دوم آزمون ادواری آزمونگری در استان همدان

در راستای ارتقای کیفیت سنجش مهارت و تخصصی نمودن آزمونگری استانداردهای آموزشی مرحله دوم آزمون ادواری آزمونگری در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه ثبت نام آزمون ادواری شایستگی آزمونگری از تاریخ 13/05/1401 لغایت 25/05/1401 انجام خواهد شد، گفت:آزمون کتبی ثبت نام شدگان در مورخ 10/06/1401 برگزار خواهد شد. وی داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم را از ضروریات شرکت در این آزمون عنوان کرد و افزود:در استانداردهای مهارت گروه صنایع پوشاک ،مراقبت زیبایی و همچنین استانداردهایی که خاص اصناف می باشدبه منظور جبران کسری مدرک تحصیلی متقاضیان،صدور کارت آزمونگری حداقل 5 سال سابقه مورد تایید کمیته اجرایی استان حداکثر تا فوق دیپلم لحاظ می کردد. گفتنی است :افراد برای ثبت نام می توانند از طریق سامانهhttp://advari.irantvto.ir مراجعه کنند.

دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار تویسرکان

همزمان با  هفته ملی مهارت  و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با  حسین افشاری فرماندار شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران|، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: اگر مهارت را هماهنگی بین ذهن و جسم در نظر بگیریم  آموزش فنی و حرفه ای این هماهنگی را برای احراز مهارت در شغل مورد نظر ایفاء می کند. وی افزود:هر چقدر نگاه ما به بازار و اشتغال باشد  آموزش های مهارتی  را بهتر و جدی تر و حرفه هایی که منجر به فعالیت و اشتغال گردد را برگزار خواهیم کرد. افشاری فرماندار شهرستان تویسرکان بیان کرد:مجموعه ی آموزش فنی و حرفه ای سال هاست مسیر رشد را طی می کند و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان کارگشای مشکل اشتغال می باشد.

اولین کنکره عفاف و حجاب و رونمایی از کتابهای پسرها مادری اند و عباس حرم

همزمان با هفته ملی مهارت: بمناسبت هفته ملی مهارت  با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اولین کنکره عفاف و حجاب و رونمایی از کتابهای پسران مادری اند در سالن آمفی تاتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اشاره به اینکه شهدا با مهارت با خدا ارتباط برقرار کردند گفت: میوه قلب پاک همان حجاب و عفاف است.  وی با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب در فضای مجازی باید رعایت شود اظهار کرد: امروزه واقعیت های فضای مجازی با زندگی ما گره خورده است پس ضرورریست در این فضا نیز به حفظ عفاف اهتمام ورزیم. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  وی با اشاره به مصونیت بخشی حجاب گفت:  حجاب تنها جنبه ظاهری ندارد بلکه حافظ کانون خانواده است و کمرنگ شدن آن، آثار و پیامد فردی و اجتماعی دارد. در پایان مراسم از دو کتاب مذکور با حضور سردار فرجی ،مشاور فرماندهی سپاه  ناحیه استان همدان ،مهدی ظفری مدیر کل  بیناد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ، سرهنگ بختیاری فرمانده بسیج ادارات استان و سرهنگ عافیتی رییس سازمان بسیج اصناف استان رو نمایی شد.

همزمان با هفته ملی مهارت و در راستای توسعه و ترویج آموزش های مهارتی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان نهاوند دیدار گفتگو کرد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند ضمن تبریک هفته ملی مهارت ،آموزش های فنی و حرفه ای را یکی از عوامل موثر در ایجاد اشتغال دانست و افزود:در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای اقدامات بسیاری در این حوزه داشته است. وی همچنین اقدامات و خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را همسو و همگام با شعار سال مطرح کرد و افزود:  با توجه به موقعیت شهر نهاوند اموزش های مهارتی در حوزه گردشگری و هتل داری نیز تاثیر چشمگیری در رشد اقتصاد و ایجاد اشتغال در این شهر را خواهد داشت .

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس پارک علم و فناوری

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۸

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس پارک علم و فناوری استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  در دیدار با رییس پارک علم و فناوری گفت:امیدواریم بتوانیم با پارک علم و فناوری ،همکاری موثر بر اساس نیازهای استان همراه با حضور نخبگان داشته باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت: ارائه آموزش های مهارتی به روز و مورد نیاز جامعه یکی از اهداف این اداره کل است.

وی بیان کرد:با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری مد ظله العالی  به عنوان تولید ،دانش بنیان و اشتغال آفرین امیدواریم با همکاری شرکت ها و مراکز دانش بنیان گامی موثر در راستای تحقق اهداف این شعار برداریم.

در ادامه مجید کزازی رییس پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه هر فردی که ایده دارد بیکار نمی ماند ، گفت: امیدواریم با همکاری و استفاده از فضا و تجهیزات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بتوانیم از آموزش های مهارتی  در راستای تربیت نیروی کار و ماهر بهره ببریم.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.