امروز : يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۲۰۰۷۶۵۹ بروز شده در : پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱
تازه ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست بررسی برنامه‌ها و اقدامات طرح توسعه صنعت گوهرسنگ : همدان قطب صنعت گوهر سنگ در غرب کشور

برنامه‌ها و اقدامات طرح گوهرسنگ در نشستی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان ،مدیر مجری طرح توسعه صنعت گوهر سنگ کشور  و معاون مدیر آموزش کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای موردبررسی قرار گرفت به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به  قدمت دیرینه استان در صنعت گوهر سنگ و جواهر ،یکی از راههای ایجاد اشتغال مولد و  رسیدن به درآمد پایدار را این صنعت عنوان کرد. مختاران اجرای این طرح را زمینه ساز توسعه اقتصادی و کسب درآمد برای افراد جویای کار دانست و افزود:با مشارکت و تعامل سازمان صمت  استان و شرکای اجتماعی  با  برگزاری دوره های مهارتی تخصصی ،همدان می تواند به قطب صنعت گوهر سنگ در کشور تبدیل شود. در ادامه احمد شانیان رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان نیز با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال گفت:توسعه و تربیت نیروی ماهر در صنعت گوهر سنگ و جواهر از وظایف خطیر اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ی است. سید ابومحمد هاشمی  مدیر مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور ،استان همدان را با توجه به شرایط خاص و اقلیمی از معدود استان های شناسایی شده در صنعت گوهر سنگ  مطرح کرد و ادامه داد:آموزش های مهارتی مرتبط با حرفه های زمین شناسی با هدف ایجاد اشتغال و بازار در توسعه این صنعت تاثیر موثری در استان و سطح کشور خواهد داشت. همچنین در این نشست،  کمال احمدعالی معاون مدیر آموزش کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت : توسعه صنعت گوهر سنگ با گذر زمان اتفاق افتاده و می تواند به یکی از منابع بالقوه و پر درآمد در کشور تبدیل شود. در پایان نشست اعضای این جلسه از کارگاه آموزشی حرفه سنگ تراش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کردند.

جلسه کمیته آموزش در صنایع استان همدان برگزار شد.

جلسه کمیته آموزش در صنایع  استان همدان با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت و سایر اعضا و نمایندگان کمیته به منظور  نقش آموزش های مهارتی در توسعه بنگاهها و واحدهای صنفی.در محل سازمان صنعت ،معدن و تجارت  استان همدان تشکیل شد به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه تربیت و توانمند سازی نیروی انسانی ماهر از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد گفت: در راستای تامین نیروی انسانی ماهر برای شرکتها،بنگاهها و واحدهای صنفی مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی افتتاح می شود. وی مهارت آموزی را  یکی از عواملی موثر در رونق اشتغال و توسعه پایدار عنوان کرد و افزود:تامین نیروی انسانی ماهر و متخصص با فراگیری آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار در غالب مراکز بین کارگاهی و جوار کارگاهی امکانپذیر است. در ادامه احمد شانیان رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان همدان با اشاره آمادگی کامل در خصوص رایزنی ها و برگزاری دوره های مهارتی در بخش صنایع با هدف ایجاد اشتغال و توسعه استان بیان کرد: باور به آموزش های مهارتی موجب تحول در بنگاهها،شرکت ها  و واحدهای صنفی خواهد شد.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس پارک علم و فناوری

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس پارک علم و فناوری استان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  در دیدار با رییس پارک علم و فناوری گفت:امیدواریم بتوانیم با پارک علم و فناوری ،همکاری موثر بر اساس نیازهای استان همراه با حضور نخبگان داشته باشیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت: ارائه آموزش های مهارتی به روز و مورد نیاز جامعه یکی از اهداف این اداره کل است. وی بیان کرد:با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری مد ظله العالی  به عنوان تولید ،دانش بنیان و اشتغال آفرین امیدواریم با همکاری شرکت ها و مراکز دانش بنیان گامی موثر در راستای تحقق اهداف این شعار برداریم. در ادامه مجید کزازی رییس پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه هر فردی که ایده دارد بیکار نمی ماند ، گفت: امیدواریم با همکاری و استفاده از فضا و تجهیزات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بتوانیم از آموزش های مهارتی  در راستای تربیت نیروی کار و ماهر بهره ببریم.

بازدید مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از کارگاههای آموزشی زندان مرکزی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی این اداره کل از  کارگاههای آموزشی مستقر در زندان مرکزی بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از کارگاههای آموزشی زندان مرکزی گفت:در راستای مهارت افزایی و توانمند سازی زندانیان، آموزش های مهارتی به این قشر می تواند منجر به بهره مندی و ایجاد اشتغال شود. وی ارائه آموزشهای مهارتی به زندانیان  و کمک به وضعیت بهبود آنان در بازگشت به جامعه و تامین اقتصاد را امری ضروری دانست و افزود:مهارت آموزی نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد. در ادامه ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندانهای استان همدان گفت:آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار اثری زودبازده و منجر به اشتغال دارد که از موثرترین روش های آموزشی است.

حضورمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای آموزش و پرورش

جلسه شورای آموزش و پرورش استان همدان  با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ،مدیر کل آموزش و پرورش و سایر دستگاههای ذیربط در سالن شهدای فرهنگی استانداری تشکیل شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در شورای آموزش و پرورش استان گفت:استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در زمینه اشتغال و مهارت آموزی اهمیت ویژه ای داشته و این اداره کل جهت ارتقا کمیت و کیفیت رشته های کار و دانش آمادگی کامل دارد در این جلسه رضا نیا ،معاون سیاسی امنیتی استاندار هم تاکید کرد : آموزشهای فنی و حرفه ای نقش بسیار تعیین کننده ای در فضای کسب و کار دارد.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. اولین مرحله آزمون صنعت ساختمان

اولین مرحله آزمون هماهنگ صنعت ساختمان و تفاهمنامه روز پنجشنبه همزمان با سراسر كشور در استان همدان برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:  458 نفر در اولین دوره آزمون صنعت ساختمان و تفاهم نامه شرکت کردند.    وی ادامه داد : همچنین در دومین آزمون هماهنگ سال ۱۴۰۱  تعداد 535  نفر در سطح استان و در ده حوزه از مراکز آموزش فنی و حرفه ای آزمون دادند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار کرد:متقاضیان پس از اخذ نمره قبولی در این آزمون ، می توانند در آزمون های عملی که در مراگز و کارگاه های سنجش برنامه ریزی و اجرا می گردد، شرکت نمایند تا پس از قبولی نهایی موفق به دریافت پروانه مهارت شوند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه منعقد کرد

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور گسترش همکاری ها  منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:این تفاهم نامه در راستاي اجرای طرح ملی ((توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ­التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال)) بین این اداره کل و دانشگاه فنی و حرفه ای استان به امضا رسید. مختاران هدف از انعقاد این تفاهم نامه را توانمندسازی دانشجویان و دانش­آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: فراهم­سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش­آموختگان و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت­ها و تکالیف سازمانی از دیگر اهداف تفاهم نامه است. وی تشكيل كارگروه مشترك، همکاری در برگزاری همایش­ها و کارگاه­های آموزشی مشترک به صورت حضوری و مجازی و فراهم­سازي زمينه اجراي واحدهاي درسي كارآموزي، كارورزي، آزمايشگاهي و كارگاهي در مراكز  آموزش فني و حرفه­اي دولتی و غیردولتی و یا تطبیق آنها با دوره­های آموزش مهارتی بر اساس قراردادهاي مجزا را از توافقات مشترک تفاهم نامه مطرح کرد و افزود: صدور تأييديه حضور در دوره­هاي آموزشي و بیمه کار آموزان در برابر حوادث(بیمه مسئولیت مدنی) در اماکن آموزشی از دیگر توافقات این تفاهم نامه است.

نشست و هم اندیشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مدیر کل آموزش و پرورش استان با مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس

در راستای ارتقای صلاحیتهای فنی و حرفه ای با هدف  آموزش حرفه های مرتبط با نان و شیرینی جلسه مشترکی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مدیر کل آموزش و پرورش استان با مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس انجام گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان   ضمن تاکید بر ایجاد اشتغال پایدار با آموزشهای مهارتی تخصصی  گفت: برگزاری دوره های مرتبط با صنعت نان،شیرینی و شکلات در ارتقا کیفیت تغذیه و سلامت آحاد جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.  وی بیان داشت :از آنجایی که آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازارکار ارائه می شود، این  آموزش های به روز و مختص هتلداری و گردشگری است .  همچنین راهکارهای راه اندازی و افتتاح مدرسه نان و قنادی در مرکز آموزش هتلداری و گردشگری آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مورد ارزیابی قرار گرفت . شایان ذکر است ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مدیر کل آموزش و پرورش استان و مسئولین ستادی این اداره کل از قسمت های مختلف شرکت گلنان پواتوس بازدید کردند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از برگزاری بیستمین مسابقات ملی مهارت خبر داد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جزئیات برگزاری بیستمین مسابقات ملی مهارت در سال جاری  را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مسابقات ملی مهارت در راستای شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی برگزار می شود ، گفت:این مسابقات همه ساله در سه مرحله شهرستانی،استانی و کشوری با حضور نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود.

 مختاران از حضور 12 نخبه همدانی در اردوی آماده سازی نوزدهیمن دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد و خاطر نشان کرد: در صورت موفقیت بعد از اتمام اردو نفرات برتر به مسابقات جهانی در کشور چین اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه رقابت های ملی مهارت زمینه ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات و شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه های اقتصادی است افزود: برگزاری این رقابت ها موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی این استان نیز می شود.

این مقام مسئول رقابت داوطلبان بیستمین مسابقات ملی مهارت را در 43 حرفه عنوان کرد و افزود:حرفه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات،حمل و نقل و ترابری،خدمات اجتماعی و فردی،فناوری ساخت و ساز و ساختمان،فناوری ساخت و مهندسی و هنرهای خلاق و مد عناوین رشته های این دوره از مسابقات است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد: داوطلبان و نخبگان می توانند با مراجعه به وب سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به آدرس www.hamedantvto.ir از مورخ 17 اردیبهشت   لغایت   17 تیر ماه در حرفه مد نظر ثبت نام کنند.

وی بیان کرد:در حرفه های فناوری آب،ساخت و تولید تیمی،مکاترونیک،امنیت سایبری ،پردازش ابری و تعمیر و نگهداری هواپیما متولیدن 12/10/77 به بعد و در سایر رشته ها متولدین 12/10/80 به بعد می توانند ثبت نام را انجام دهند.

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.