امروز : يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۲۰۰۷۷۰۵ بروز شده در : پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱
تازه ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست بررسی برنامه‌ها و اقدامات طرح توسعه صنعت گوهرسنگ : همدان قطب صنعت گوهر سنگ در غرب کشور

برنامه‌ها و اقدامات طرح گوهرسنگ در نشستی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان ،مدیر مجری طرح توسعه صنعت گوهر سنگ کشور  و معاون مدیر آموزش کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای موردبررسی قرار گرفت به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به  قدمت دیرینه استان در صنعت گوهر سنگ و جواهر ،یکی از راههای ایجاد اشتغال مولد و  رسیدن به درآمد پایدار را این صنعت عنوان کرد. مختاران اجرای این طرح را زمینه ساز توسعه اقتصادی و کسب درآمد برای افراد جویای کار دانست و افزود:با مشارکت و تعامل سازمان صمت  استان و شرکای اجتماعی  با  برگزاری دوره های مهارتی تخصصی ،همدان می تواند به قطب صنعت گوهر سنگ در کشور تبدیل شود. در ادامه احمد شانیان رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان نیز با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال گفت:توسعه و تربیت نیروی ماهر در صنعت گوهر سنگ و جواهر از وظایف خطیر اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ی است. سید ابومحمد هاشمی  مدیر مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور ،استان همدان را با توجه به شرایط خاص و اقلیمی از معدود استان های شناسایی شده در صنعت گوهر سنگ  مطرح کرد و ادامه داد:آموزش های مهارتی مرتبط با حرفه های زمین شناسی با هدف ایجاد اشتغال و بازار در توسعه این صنعت تاثیر موثری در استان و سطح کشور خواهد داشت. همچنین در این نشست،  کمال احمدعالی معاون مدیر آموزش کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت : توسعه صنعت گوهر سنگ با گذر زمان اتفاق افتاده و می تواند به یکی از منابع بالقوه و پر درآمد در کشور تبدیل شود. در پایان نشست اعضای این جلسه از کارگاه آموزشی حرفه سنگ تراش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کردند.

جلسه کمیته آموزش در صنایع استان همدان برگزار شد.

جلسه کمیته آموزش در صنایع  استان همدان با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت و سایر اعضا و نمایندگان کمیته به منظور  نقش آموزش های مهارتی در توسعه بنگاهها و واحدهای صنفی.در محل سازمان صنعت ،معدن و تجارت  استان همدان تشکیل شد به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه تربیت و توانمند سازی نیروی انسانی ماهر از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد گفت: در راستای تامین نیروی انسانی ماهر برای شرکتها،بنگاهها و واحدهای صنفی مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی افتتاح می شود. وی مهارت آموزی را  یکی از عواملی موثر در رونق اشتغال و توسعه پایدار عنوان کرد و افزود:تامین نیروی انسانی ماهر و متخصص با فراگیری آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار در غالب مراکز بین کارگاهی و جوار کارگاهی امکانپذیر است. در ادامه احمد شانیان رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان همدان با اشاره آمادگی کامل در خصوص رایزنی ها و برگزاری دوره های مهارتی در بخش صنایع با هدف ایجاد اشتغال و توسعه استان بیان کرد: باور به آموزش های مهارتی موجب تحول در بنگاهها،شرکت ها  و واحدهای صنفی خواهد شد.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس پارک علم و فناوری

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس پارک علم و فناوری استان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  در دیدار با رییس پارک علم و فناوری گفت:امیدواریم بتوانیم با پارک علم و فناوری ،همکاری موثر بر اساس نیازهای استان همراه با حضور نخبگان داشته باشیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت: ارائه آموزش های مهارتی به روز و مورد نیاز جامعه یکی از اهداف این اداره کل است. وی بیان کرد:با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری مد ظله العالی  به عنوان تولید ،دانش بنیان و اشتغال آفرین امیدواریم با همکاری شرکت ها و مراکز دانش بنیان گامی موثر در راستای تحقق اهداف این شعار برداریم. در ادامه مجید کزازی رییس پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه هر فردی که ایده دارد بیکار نمی ماند ، گفت: امیدواریم با همکاری و استفاده از فضا و تجهیزات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بتوانیم از آموزش های مهارتی  در راستای تربیت نیروی کار و ماهر بهره ببریم.

بازدید مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از کارگاههای آموزشی زندان مرکزی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی این اداره کل از  کارگاههای آموزشی مستقر در زندان مرکزی بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از کارگاههای آموزشی زندان مرکزی گفت:در راستای مهارت افزایی و توانمند سازی زندانیان، آموزش های مهارتی به این قشر می تواند منجر به بهره مندی و ایجاد اشتغال شود. وی ارائه آموزشهای مهارتی به زندانیان  و کمک به وضعیت بهبود آنان در بازگشت به جامعه و تامین اقتصاد را امری ضروری دانست و افزود:مهارت آموزی نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد. در ادامه ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندانهای استان همدان گفت:آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار اثری زودبازده و منجر به اشتغال دارد که از موثرترین روش های آموزشی است.

حضورمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای آموزش و پرورش

جلسه شورای آموزش و پرورش استان همدان  با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ،مدیر کل آموزش و پرورش و سایر دستگاههای ذیربط در سالن شهدای فرهنگی استانداری تشکیل شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در شورای آموزش و پرورش استان گفت:استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در زمینه اشتغال و مهارت آموزی اهمیت ویژه ای داشته و این اداره کل جهت ارتقا کمیت و کیفیت رشته های کار و دانش آمادگی کامل دارد در این جلسه رضا نیا ،معاون سیاسی امنیتی استاندار هم تاکید کرد : آموزشهای فنی و حرفه ای نقش بسیار تعیین کننده ای در فضای کسب و کار دارد.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. اولین مرحله آزمون صنعت ساختمان

اولین مرحله آزمون هماهنگ صنعت ساختمان و تفاهمنامه روز پنجشنبه همزمان با سراسر كشور در استان همدان برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:  458 نفر در اولین دوره آزمون صنعت ساختمان و تفاهم نامه شرکت کردند.    وی ادامه داد : همچنین در دومین آزمون هماهنگ سال ۱۴۰۱  تعداد 535  نفر در سطح استان و در ده حوزه از مراکز آموزش فنی و حرفه ای آزمون دادند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار کرد:متقاضیان پس از اخذ نمره قبولی در این آزمون ، می توانند در آزمون های عملی که در مراگز و کارگاه های سنجش برنامه ریزی و اجرا می گردد، شرکت نمایند تا پس از قبولی نهایی موفق به دریافت پروانه مهارت شوند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه منعقد کرد

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور گسترش همکاری ها  منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:این تفاهم نامه در راستاي اجرای طرح ملی ((توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ­التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال)) بین این اداره کل و دانشگاه فنی و حرفه ای استان به امضا رسید. مختاران هدف از انعقاد این تفاهم نامه را توانمندسازی دانشجویان و دانش­آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: فراهم­سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش­آموختگان و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت­ها و تکالیف سازمانی از دیگر اهداف تفاهم نامه است. وی تشكيل كارگروه مشترك، همکاری در برگزاری همایش­ها و کارگاه­های آموزشی مشترک به صورت حضوری و مجازی و فراهم­سازي زمينه اجراي واحدهاي درسي كارآموزي، كارورزي، آزمايشگاهي و كارگاهي در مراكز  آموزش فني و حرفه­اي دولتی و غیردولتی و یا تطبیق آنها با دوره­های آموزش مهارتی بر اساس قراردادهاي مجزا را از توافقات مشترک تفاهم نامه مطرح کرد و افزود: صدور تأييديه حضور در دوره­هاي آموزشي و بیمه کار آموزان در برابر حوادث(بیمه مسئولیت مدنی) در اماکن آموزشی از دیگر توافقات این تفاهم نامه است.

نشست و هم اندیشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مدیر کل آموزش و پرورش استان با مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس

در راستای ارتقای صلاحیتهای فنی و حرفه ای با هدف  آموزش حرفه های مرتبط با نان و شیرینی جلسه مشترکی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مدیر کل آموزش و پرورش استان با مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس انجام گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان   ضمن تاکید بر ایجاد اشتغال پایدار با آموزشهای مهارتی تخصصی  گفت: برگزاری دوره های مرتبط با صنعت نان،شیرینی و شکلات در ارتقا کیفیت تغذیه و سلامت آحاد جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.  وی بیان داشت :از آنجایی که آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازارکار ارائه می شود، این  آموزش های به روز و مختص هتلداری و گردشگری است .  همچنین راهکارهای راه اندازی و افتتاح مدرسه نان و قنادی در مرکز آموزش هتلداری و گردشگری آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مورد ارزیابی قرار گرفت . شایان ذکر است ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مدیر کل آموزش و پرورش استان و مسئولین ستادی این اداره کل از قسمت های مختلف شرکت گلنان پواتوس بازدید کردند.

نمایشگاه تخصصی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۹

بر روی تصویر فوق کلیک کنید

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.