امروز : سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۱۹۵۴۶۰۲ بروز شده در : دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
تازه ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از برگزاری بیستمین مسابقات ملی مهارت خبر داد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جزئیات برگزاری بیستمین مسابقات ملی مهارت در سال جاری  را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مسابقات ملی مهارت در راستای شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی برگزار می شود ، گفت:این مسابقات همه ساله در سه مرحله شهرستانی،استانی و کشوری با حضور نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود.  مختاران از حضور 12 نخبه همدانی در اردوی آماده سازی نوزدهیمن دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد و خاطر نشان کرد: در صورت موفقیت بعد از اتمام اردو نفرات برتر به مسابقات جهانی در کشور چین اعزام خواهند شد. وی با اشاره به اینکه رقابت های ملی مهارت زمینه ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات و شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه های اقتصادی است افزود: برگزاری این رقابت ها موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی این استان نیز می شود. این مقام مسئول رقابت داوطلبان بیستمین مسابقات ملی مهارت را در 43 حرفه عنوان کرد و افزود:حرفه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات،حمل و نقل و ترابری،خدمات اجتماعی و فردی،فناوری ساخت و ساز و ساختمان،فناوری ساخت و مهندسی و هنرهای خلاق و مد عناوین رشته های این دوره از مسابقات است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد: داوطلبان و نخبگان می توانند با مراجعه به وب سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به آدرس www.hamedantvto.ir از مورخ 17 اردیبهشت   لغایت   17 تیر ماه در حرفه مد نظر ثبت نام کنند. وی بیان کرد:در حرفه های فناوری آب،ساخت و تولید تیمی،مکاترونیک،امنیت سایبری ،پردازش ابری و تعمیر و نگهداری هواپیما متولیدن 12/10/77 به بعد و در سایر رشته ها متولدین 12/10/80 به بعد می توانند ثبت نام را انجام دهند.

اولین کمیته راهبری شورای مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد

 اولین کمیته راهبری شورای مهارت با حضور دستگاههای اجرایی استان همدان که با آموزش های مهارتی ارتباط دارند تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،فاطمه آروانه ، معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی درسی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در این کمیته راهبردهای ایجاد حلقه اتصال و هم افزایی دستگاههای عضو کمیته جهت آموزش های منجر به اشتغال مورد بررسی قرار گرفت. وی نیازسنجی آموزشی،برنامه ریزی، اجرای مشاوره و مهارت آموزی را از اهداف کمیته راهبری شورای مهارت  عنوان کرد و افزود: نظارت و پایش فرآیندهای آموزش فنی و حرفه ای و مشاوره شغلی- آموزشی متناسب با بازار کار در سطح استان با هدف توانمند سازی مهارت آموزان در راستای ایجاد اشتغال پایدار از دیگر اهداف این کمیته است.

بازدید رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان از مرکز هتل داری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

  احمد شانیان ، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از مرکز هتل داری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای تحقق شعار سال و توسعه اشتغال پایدار بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : گردشگری یکی از اصلی ترین محورهای توسعه استان است. وی ادامه داد: در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. مختاران بیان کرد:: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه گردشگری ، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصاد محلی، اشتغال و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است. این مقام مسئول خاطرنشان کرد آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده کند یا کارایی و توانایی وی را در انجام امور محوله افزایش دهد احمد شانیان ،رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان در این بازدید با اشاره به فضا و ظرفیت های مناسب  موجود در مرکز هتل داری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان کرد:توسعه صنعت گردشگری در جامعه یکی از محورهای اصلی فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است. وی خاطر نشان کرد: استان همدان  به دليل دارا بودن شرايط اقليمي مناسب و طبيعت بكر، فرهنگ، آداب و سنن خاص يكي از مناطق مناسب براي توسعه صنعت گردشگري است.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان کبودرآهنگ

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان بهمراه مسئولین ستادی با فرماندار شهرستان کبودرآهنگ دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی با توجه به نیاز بازار کار در سطح منطقه  ارزیابی و تبیین شد. ابراهیم خانی فرماندار شهرستان کبودرآهنگ از  ظرفیت ها و امکانات موجود در فنی و حرفه ای در راستای اشتغال و تسهیل نمودن فرآیند جذب افراد جویای کار را مطرح کرد و افزود:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می تواند در راستای جذب قشر بیکار و فاقد مهارت اقدامات مثبتی را انجام دهد. وهب مختاران ،مدیر کل همکاری متقابل هر دودستگاه برای اجرایی نمودن نقش آموزش های مهارتی در تححق شعار سال و ایجاد اشتغال پایدار را عنوان کرد و گفت:ایجاد اشتغال پایدار یکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. وی بیان کرد:هر چقدر نگاه ما به بازار کسب و کار و اشتغال باشد ، آموزش های مهارتی  را با دیدکسب و کار و همچنین ورود به حوزه اشتغال در نظر خواهیم گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ;کرد: رسالت این اداره کل ارائه آموزش های مهارتی نوین ،منطبق با بازار کار دنیا و منتج به اشتغال است. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با پرسنل و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ دیدار و از کارگاههای آموزشی- تولیدی این شهرستان بازدید کرد.

بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از هنرستان استثنایی نیکان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی بمناسبت هفته گرامیداشت مقامم معلم  از هنرستان استثنایی دخترانه نیکان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش معلم در تربیت اخلاقی جامعه گفت:شغل معلمی عشق و علاقه خاصی میطلبد. مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در حوزه های مختلف برای دانش آموزان با شرایط ویژه خبر داد و افزود:استفاده از ظرفیت و توانمندی کارآفرینان و صاحبان صنایع در کارگاههای آموزشی – تولیدی از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای ارتقای مهارت  و عرضه  تولیدات ایشان  به بازارکار است. در ادامه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای هنرستان استثنایی نیکان بازدید کردند. شایان ذکر است در این بازدید مدیر کل اداره آموزش و پرورش استثنایی همدان و مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 در این بازدید حضور داشتند.

ثبت نام المپیاد

شروع ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت

تفاهم نامه همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و بسیج سازندگی منعقد شد

در راستای تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب و همچنین اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و در راستای اجرای اسناد بالادستی، با تاکید بر چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی در تولید ملی، ایجاد اشتغال، تفاهم  نامه آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و بسیج سازندگی استان منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  توانمندسازی مهارتی ساکنان مناطق روستایی و عشایری و محروم استان به منظور فراهم سازی زمینه اشتغال پایدار، توانمندی شاغلین، صیانت از نیروی انسانی، ماندگاری شغلی و کارآفرینی و افزایش بهره‌وری مشاغل موجود مطابق استانداردها و توافقات طرفین را از اهداف مهم این تفاهم نامه عنوان کرد. مختاران توسعه همکاری های مشترک در تمام زمینه­های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با در نظر گرفتن امکانات دو طرف را از دیگراهداف تفاهم نامه برشمرد و  بیان کرد: انجام نیازسنجی آموزشی همکاری و مشارکت در برگزاری کلاس­ها و   کارگاهها ،همکاری در تأمين امكانات و تجهیزات، نظارت بر اجرای خدمات آموزشی، معرفی افراد واجد شرایط جهت تدریس و برگزاری دوره های از تعهدات این اداره کل است. وی تهیه و تدوین الگوها و استاندارهای آموزشی برای توسعه مهارت­های تخصصی، علمی- کاربردی بر اساس نتایج نیازسنجی‌های آموزشی و تجزیه و تحلیل مشاغل، ثبت نام، مشاوره و برگزاری دوره های آموزشی، ارزشیابی سنجش مهارت و صدور گواهی نامه برای قبول شدگان،بهره­مندی  از بسیجیان متخصص مجرب و بیمه کارآموزان در برابر حوادث حین آموزش را از  تعهدات سازمان بسیج سازندگی استان مطرح ساخت و افزود: همکاری در جهت توانمند سازی گروه های جهادی فعال در استان با هدف ارائه آموزش های مهارتی به جهادگران و ساکنین مناطق محروم روستایی استان از تعهدات مشترک این تفاهم نامه است.

فرماندار رزن: مهارت آموزی،بازوهای اشتغال پایدار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی با فرماندار شهرستان رزن  دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی با توجه به نیاز بازار کار در سطح منطقه تبین و ارزیابی شد. فرماندار رزن با اشاره به اینکه مهارت آموزی بازوهای اشغال پایدار است ،بیان داشت:با توجه به کم آبی منطقه آموزش های کشاورزی در راستای پرورش گیاهان کم آّب بر باشد. غفاری آثار مهارت آموزی را یکی از نیازهای اساسی در جامعه عنوان کرد و افزود:توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در روستاها از اهمیت والایی برخوردار است. در ادامه وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی از عوامل محرک موتور اشتغال در جامعه است ،گفت: ایجاد اشتغال پایداریکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.  وی فعالیت در حوزه کشت گل محمدی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:با مطالعات و تحقیقات تیم کارشناسی این پروژه قطعا پیشرفت های خوبی در راستای کسب درآمد خواهیم داشت مختاران تصریح کرد:هرچقدر مهارت قوی تر باشد تاثیر گذاری بیشتری در کسب و کار خواهد داشت.

جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با آموزشگاههای آزاد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان رخ داد:
جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با آموزشگاههای آزاد

در جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاههای آزاد استان ،راهکارهای موثر در برگزاری و اجرای بهتر دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد
 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این نشست با مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد گفت:آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد.
مختاران بیان داشت:پایبندی به کیفیت آموزش  های مهارتی  و آزمون های فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار خواهد بود.
وی در خصوص برگزاری آموزش های مجازی گفت : با هم دلی و هم افزایی نسبت به جمع بندی و راهکارهای مناسب در خصوص یادگیری الکترونیکی و آموزش های الکترونیکی به نتایج مطلوب تر خواهیم رسید.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  نجلسه ،  پس از شنیدن نظرات مدیران و موسسان  آموزشگاه های آزاد مطالب و راهکارهایی  را در راستا ی بهبود وضعیت و عملکرد آموزشگاه ها مطرح ساخت.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.