امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۷۷۱۴۳۸ بروز شده در : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
تازه ها

در ادراه کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد شد:

در ادراه کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد شد: تفاهم نامه همکاری مشترک چهار جانبه   تفاهم نامه چهار  جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، سازمان صنعت ،معدن و تجارت  ، اتحادیه کیف وکفش چرم استان  و شرکت زیلان ترکیه به منظور گسترش همکاری ها  منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه با حضور  ظاهر پورمجاهد ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  ، حمید رضا متین رییس صنعت ،معدن و تجارت ،رییس اتحادیه چرم همدان  و یاشار آلتون تاش مدیر عامل شرکت زیلان ترکیه با هدف انتقال فناوری های تزریق زیره کفش و ارائه آموزش های مربوطه در این استان به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:  همکاری و هماهنگی چهار طرفه در زمینه تهیه ملزومات ، مواد اولیه و تهیه مکان و محل سرمایه گزاری و آموزش از اهداف مهم این تفاهم نامه است.   وهب مختاران بیان کرد:همکاری و هماهنگی با دستگاههای مرتبط ،انجام اقدامات لازم در زمینه تعیین و تخصیص اراضی مورد نیاز پروژه و تبادل اطلاعات از تعهدات مشترک این تفاهم نامه است..  مختاران همچنین انجام تمهیدات لازم جهت اخذ مجوزهای مورد نیاز در چهارچوب قوانین کشور پس از اقدامات اولیه سرمایه گذار از دیگر تعهدات مشترک تفاهم نامه عنوان کرد و ادامه داد: بررسی نتایج نیاز سنجی آموزشی انجام شده با همکاری کارشناسان معرفی شده به منظور اولویت بندی در تدوین استانداردهای شغل و شایستگی و اجرای آموزش های موضوع تفاهم نامه و همچنین نظارت بر نحوه اجرای آموزش مطابق قوانین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تعهدات این اداره کل است.  وی تصریح کرد:از دیگر تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اعطای گواهینامه معتبر در صورت موفقیت در آزمون کتبی و عملی می باشد.

برای اولین باربه همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در کشور اجرا شد:

برای اولین باربه همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در کشور اجرا شد: برگزاری مسابقات آزاد مهارت طراحی و ساخت کفش چرمی زنانه   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مسابقات آزاد مهارت‌ طراحی و دوخت کفش چرمی زنانه روز جمعه به میزبانی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. ظاهر پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در بازدید از مسابقات مهارت آزاد کشوری با موضوع طراحی و ساخت کفش چرم و چرم صنعتی زنانه که در محل کارگاه تولیدی کفش آرمینا برگزار شد، گفت: از جوانان دعوت می‌کنیم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در صنعت چرم از طریق آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی بیاموزند و مطمئن باشند پس از کسب مهارت می توانند جذب بازار کار شوند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان هدف از برگزاری مسابقه ملی مهارت کشوری در صنعت چرم را الگوسازی برای جوانان جهت اشتغال در این صنعت خواند. پورمجاهد افزود: این افتخار استان همدان است که ما میزبان استان‌های مختلف و گروه های مختلف کاری هستیم. در این مسابقه در یک رقابت تنگاتنگ، سه گروه به عنوان برگزیدگان انتخاب خواهند شد و جوایزی را دریافت خواهند کرد. ضمن احترام به زحمات استان‌های دیگر، استان همدان در حوزه کیف و کفش و چرم از استان‌های برجسته است.  از مردم عزیز کشورمان دعوت می‌کنم از محصولات کشور خودمان استفاده کنند. معاون اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: با توجه به سابقه همدان در صنعت چرم که وجود محله‌ای به نام چرمسازی آن را تایید می‌کند و وجود افراد ماهر در این حوزه، همدان در این صنعت جایگاه ویژه‌ای دارد. صنعت چرم همدان، آینده بسیار خوبی دارد. مجدد تاکید می‌کنم تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط مثل آموزش فنی و حرفه ای، سازمان صمت و دیگر دستگاه‌ها باید تولیدکنندگان این حوزه را حمایت کنند. وهب مختاران، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان  در بازدید از روند برگزاری این مسابقات گفت: در این مسابقات از تمام استان‌های دارای ظرفیت در صنعت چرم شرکت کردند. داوران بسیار خوبی در سطح کشوری و بین المللی (از کشور ترکیه) داوری این مسابقات را برعهده دارند. مختاران خاطرنشان کرد: مسابقات ملی مهارت، مرجعی برای گزینش نخبگان این عرصه و سنجش سطح مهارتی کشور در مقایسه با جهان است. وی افزود: اتحادیه کیف و کفش و چرم استان همدان، شرکت شهرک‌های صنعتی و تولیدکنندگان استان شرکای اجتماعی ما در این رویداد و المپیاد هستند. چرم در استان همدان ظرفیت بسیار خوبی دارد و اشتغال قابل توجهی در حدود 5 هزار و 400 نفر در حدود 710 واحد تولیدی را به خود اختصاص داده است مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هدف از برگزاری مسابقه‌های ملی مهارت را شناسایی نخبگان مهارتی و استفاده از ظرفیت آنها در راستای پیشبرد هدف‌های اقتصادی، اشاعه فرهنگ مهارت آموزی، توسعه و ترویج گفتمان مهارت در بین جوانان، ارتقای سطح استاندارد سرفصل‌های آموزشی، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و حرفه‌ای ذکر کرد.    در حاشیه این مسابقات دکتر اژدر کش رییس انجمن چرم ایران  که به عنوان داور مسابقات حضور داشت ، بیان کرد: تلفیق هنر ،دانش و مهارت نیاز امروز کشور ما در جهت رسیدن به اشتغال پایدار و مولد است

مسابقات فوتسال جام سردار دلها، منطقه غرب کشور

مسابقات فوتسال کارکنان ادارات آموزش فنی و حرفه ای غرب  کشور  در سالن ورزشی شهید حاج بابایی شهر مریانج برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:مسابقات فوتسال ویژه کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای منطقه غرب کشور با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها  شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در همدان برگزار شد. مختاران با اشاره به اینکه این مسابقات ویژه منطقه غرب کشور شامل استان های کردستان،لرستان،کرمانشاه ، ایلام و همدان بود ،بیان کرد: رقابت کنندگان در تاریخ 21 و 22 دی ماه بازی های خود را انجام دادند و سرانجام تیم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان به عنوان تیم منتخب راهی مرحله کشوری  شد. وی اظهار کرد:مرحله کشوری مسابقات فوتسال در بهمن ماه سال جاری در  استان کرمان زادگاه سردار سلیمانی برگزار می شود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه ورزشکاران ، اظهار کرد:سلامت روان و سلامت جسم ،آرامش ،انعطاف پذیری ، دوستی و..... از اثرات مثبت ورزش است.

جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با آموزشگاههای آزاد

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان رخ داد: جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با آموزشگاههای آزاد در جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاههای آزاد استان ،راهکارهای موثر در برگزاری و اجرای بهتر دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این نشست با مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد گفت:آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد. مختاران بیان داشت:پایبندی به کیفیت آموزش  های مهارتی  و آزمون های فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار خواهد بود. وی در خصوص برگزاری آموزش های مجازی گفت : با هم دلی و هم افزایی نسبت به جمع بندی و راهکارهای مناسب در خصوص یادگیری الکترونیکی و آموزش های الکترونیکی به نتایج مطلوب تر خواهیم رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  نجلسه ،  پس از شنیدن نظرات مدیران و موسسان  آموزشگاه های آزاد مطالب و راهکارهایی  را در راستا ی بهبود وضعیت و عملکرد آموزشگاه ها مطرح ساخت.

86 دانش آموز همدانی در طرح ایران مهارت شرکت کردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: 86 دانش آموز این شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون در طرح «ایران مهارت» شرکت کردند . به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه که این طرح نقش موثری در اشتغال آنان در آینده خواهد داشت بیان داشت: از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون ۸۶ نفر از دانش آموزان استان با شرکت در طرح «ایران مهارت» موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند. مختاران هدف از اجرای این طرح را ایجاد رغبت در دانش آموزان متوسطه اول برای مهارت آموزی دانست و افزود: این طرح در سه هنرستان فروغ، بابائی پور و نواب شهرستان همدان برای ۴۷ نفر از دختران و ۳۹ نفر از پسران اجرا شده است. وی با اشاره به اینکه دانش آموزان در این طرح ملزم به گذراندن ۶۰ ساعت دوره آموزش مهارتی هستند افزود: نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در بین دانش آموزان دوره متوسطه برای انتخاب رشته از اهداف حضور دانش آموزان در طرح ایران مهارت است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: طرح ایران مهارت، بین آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مشترک است و با هدف برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه اول در دبیرستان‌ها و به کمک آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای اجرا می شود.  مختاران گفت: ۲ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای با استقرار در مدارس رشته هایی مانند صنایع غذایی، فناوری اطلاعات و آیفون تصویری را آموزش می دهند. وی اظهار داشت: فنی و حرفه‌ای در تلاش است با ارائه آموزش‌های فنی متناسب با نیاز بازار کار و ظرفیت‌های درونی دانش‌آموزان زمینه اشتغال را برای آینده آنها فراهم کند.

یش از دو هزار نفر از روستاییان و عشایر استان همدان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

در راستای توسعه و ترویج اهمیت مهارت آموزی وتوانمند سازی  روستاییان و عشایر  در  9 ماهه سال جاری  دو هزار و 720 نفر از روستاییان و عشایر استان از  آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای برخوردار شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در آموزش به روستاییان و مناطق محروم گفت:برگزاری دوره های مهارتی در روستا کاهش  مهاجرت بی رویه به شهرها را دربر خواهد داشت. مختاران با اشاره به اینکه در ماه سال جاری دو هزار و 720  روستایی و عشایر استان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند ، بیان داشت: اجرای دوره های مهارتی در 130 حرفه و 83 روستا بصورت حضوری و مجازی برگزار شد.  مختاران اجرای دوره های آموزشی مهارت در روستاها را بر مبنای نیاز بازار کار و با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه بر شمرد و افزود:آموزش و ارتقا مهارت روستاییان از عوامل مهم در تقویت و پایداری توسعه روستایی است.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه بوعلی سینا

  در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و توانمند سازی دانشجویان مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه بوعلی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش نفی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اثر بخشی آموزش های مهارتی در پیشرفت های تحصیلی و بازار کار گفت:اشتغال و آموزش های مهارتی منتج به اشتغال از اولویت های این اداره کل است. مختاران 40 درصد از متقاضیان دوره های مهارتی  را از فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد و افزود:رویکرد اساسی و لازم در این دوره حرکت از مدرک گرایی به مهارت افزایی است. رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با این دانشگاه خاطر نشان کرد:موفقیت مجموعه های آموزشی در تعامل و همکاری متقابل می باشد. دکتر رضوان اظهار داشت:آموزش های مهارتی در بازار کار اعتماد بنفس دانشجویان را افزایش می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: دوهزار و 706 سرباز آموزش های مهارتی را فراگرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: دوهزار و 7۰۶ سرباز وظیفه با هدف حضور در بازار کار از ابتدای سالجاری تاکنون در دوره های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در پادگان ها و یگان های نظامی استان شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود آنان به بازار کار دانست و افزود: دراین مدت آموزش های مهارتی در 103 حرفه به این تعداد سرباز وظیفه مستقر در پادگان ها و یگان های نظامی استان همدان ارائه شده است. وی ارائه دوره های مهارتی به سربازان را متناسب با نیاز بازار کار دانست و اظهار داشت: این دوره های آموزشی در 130کارگاه(محیط واقعی کار) و 72 کارگاه ثابت و سیار ایجاد شده در پادگان‌ و محل خدمت سربازان برگزار شده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطرنشان کرد: این آموزش ها بر اساس تفاهم نامه و قرارداد با نیروی انتظامی، سپاه و ارتش برگزار شده تا هر سرباز در حین خدمت حداقل یک مهارت فنی را آموزش دیده و گواهی مهارت دریافت کند. مختاران با اشاره به اینکه مهارت آموزی به سربازان وظیفه در چهار شاخه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر ارائه می شود، گفت: تعمیر کار سیستم نظارت تصویری(دوربین مداروبسته)، سرویس و نگهدار خودرو، تعمیر کار وسایل گاز سوز خانگی، آرایشگری ،طراح شبکه های فیبر نوری، نصب و تعمیر پکیج شوفاژ گازی و... از رشته های آموزشی ارائه شده برای سربازان در استان همدان است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: دوره سربازی یک فرصت مناسب برای استفاده از ظرفیت و سرمایه اجتماعی جوانان در راستای مهارت آموزی و زمینه سازی برای حضور موثر افراد در بازار کار است

نمایشگاه «فرصت‌های شغلی مهارت‌محور کم‌سرمایه‌بر» در همدان گشایش یافت

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

 

نمایشگاه «فرصت‌های شغلی مهارت محور کم سرمایه‌بر» روز چهارشنبه با هدف آشنایی عموم مردم با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در ارائه آموزش‌های مهارتی جوانان و ایجاد فرصت‌های شغلی در همدان  با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه  شهر همدان ،معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری و مدیر کل امور بانوان  و خانواده استانداری گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در آیین افتتاح این نمایشگاه در مرکز هتلداری فنی و حرفه ای مریانج اظهار داشت: برپایی این نمایشگاه فرصت مناسبی در راستای آشنایی عموم مردم با مهارت‌های رایگان و تخصصی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان است.

مختاران گسترش فرهنگ مهارت با تاکید بر مشاغل ارزان، ارتقای فرهنگ کارآفرینی در جامعه، دستیابی به جهش مهارتی در راستای اشتغال مولد، حمایت از مهارت آموختگان کارآفرین و ایجاد اشتغال با سرمایه‌های خُرد و ارزان را از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه برشمرد.

وی از ارائه و معرفی حرفه‌های مهارت محور با سرمایه کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال قابلیت راه‌اندازی، در این نمایشگاه خبر داد و افزود: کارآفرینان مهارت آموخته و مربیان حاضر در نمایشگاه به ارائه راهکارهای راه‌اندازی کسب‌وکارهای ارزان پرداخته و بازدیدکنندگان با روش‌های نوین کسب‌وکار آشنا می شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: آشنایی شهروندان با مهارت های شغلی و هدایت آنها به سمت مهارت‌آموزی موجب می شود که افراد با کمترین هزینه در زمان کوتاه بتوانند علاوه بر اشتغال خود موجب کارآفرینی و زمینه اشتغال دیگران شوند.

مختاران با اشاره به اینکه داشتن مهارت یکی از عوامل مهم در ایجاد اشتغال پایدار است ابراز امیدواری کرد: با حضور مردم و مسئولان شاهد تقویت روحیه نخبگان مهارتی برای راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی باشیم.

وی یادآور شد: توانمندسازی و افزایش اعتمادبه‌نفس و تکیه جوانان به مهارت‌های دریافتی و بالفعل کردن استعداد جویندگان کار نشان‌دهنده عملکرد موفق این اداره‌کل است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان اظهار داشت: آموزش مهارتی نیروی بیکار بدون مهارت به‌منظور ورود به بازار کار و تصدی مشاغل و همچنین ارتقای مهارت افراد شاغل به‌منظور افزایش بهره‌وری۲ رسالت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

نمایشگاه «فرصت های شغلی مهارت محورِ کم سرمایه بر»، از تاریخ ۲۴ تا ۲۵ آذر ماه از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۶ در محل مرکز آموزش هتلداری فنی و حرفه ای مریانج برپا است.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.