امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۶۶۶۷۶۸ بروز شده در : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
تازه ها

بیش از یکهزار و 800 نفر از زندانیان در استان همدان آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.

در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی زندانیان جهت بازگشت به جامعه و خانواده بیش از یکهزار و 800 نفر  از زندانیان آموزش های مهارتی را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد :   از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد یکهزار و 846 نفر از زندانیان استان موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند. مختاران گفت:  شرکت کنندگان  در دوره های فنی و حرفه ای  279 نفر زن و یکهزار و 567 نفر مرد بوده اند.   وی اظهار داشت : هدف از آموزش زندانیان توانمند سازی و کسب مهارت جهت اشتغال پس از آزادی می باشد .   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: مهارت آموختگان در رشته هایی مانند: برق ساختمان،  مکانیک،  جوشکاری،پیرایشگر مردانه ، سری دوز حرفه ای و...  مهارت آموختند.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: انعقاد 9 تفاهم نامه همکاری آموزشی

در راستای ارتقای سطح مهارت جامعه،توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی،فرهنگ  کار و کارآفرینی  با رویگرد گسترش همکاری و تعامل بین دستگاههاو بهره مندی از ظرفیتها و توانمندی های دوسویه ،از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 9 تفاهم نامه با دستگاههای مختلف در استان منعقد شده است.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : تفاهم نامه های منعقد شده  با دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور،  شرکت توزیع برق  ،اتاق تعاون،  اداره کل منابع طبیعی و ... می باشد   مختاران  افزود: هدف از انعقاد تفاهم نامه ها نیازسنجی آموزشی، برنامه ریزی آموزشی جهت برگزاری دوره های مهارتی و مهارت افزایی نیروی انسانی در ارتقاء  کمی و کیفی تولیدات می باشد.

مرکز بین کارگاهی اتحادیه صنف قنادان همدان افتتاح شد

در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط واقعی کار مرکزآموزش  بین کارگاهی اتحادیه صنف قنادان و آجیل فروشان همدان راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عولمل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است گفت: آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است . مختاران برگزاری دوره های  مهارتی را مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیا عنوان کرد و افزود:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار کرد: دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت

با مشارکت و همکاری  اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن همدان و موسسه آموزشی KH آلمان (پروژه  آموزش دو گانه شغلی ایران و آلمان) دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت اجرا شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گقت: این دوره آموزشی در راستای ارتقا و توانمند سازی مدیران صنایع استان برگزار می گردد.   مختاران بیان داشت : دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت بمدت یکروز توسط دکتر جواد الهی نسب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدیران صنایع استان آموزش داده شد.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعضای شورای اسلامی شهر همدان

این نشست در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و با هدف ایجاد اشتغال پایدار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ، وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت:در نشست و هم اندیشی این اداره کل با اعضای شورای اسلامی نحوه ی تعامل فنی و حرفه ای  با شورای شهر  در خصوص ارائه آموزشهای مهارتی به افراد آسیب پذیر حاشیه شهر و سایر شهروندان بررسی شد. مختاران افزود : آموزش های مهارتی  موتور محرک اشتغال در کشور است . وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از ایجاد بازار چه های دائمی و فصلی جهت مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک ، به رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت : خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده ، قافیه را به مدرک گرایی نباخته ایم .  در ادامه محمود مسگریان رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه بزرگترین معضل امروز جامعه ، بیکاری و اشتغال نسل جوان است اظهار داشت: با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و تعامل با شهرداری و سایر دستگاههای ذیربط ، با تشویق مردم به فرهنگ مهارت آموزی، کمک شایانی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در جامعه خواهیم داشت .

معاون پژوهش سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور در جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه آموزش های فنی ضروری است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌و حرفه‌ای کشور ، گفت: استفاده از ظرفیت های گسترده بخش خصوصی و غیردولتی در راستای توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای ضروری است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، «علی حسین شهریور» ، معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در شورای اداری  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان که در مریانج برگزار شد، اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در تجهیز کارگاه ها و نیز تغییرات در بخش پژوهشی، منابع آموزشی و پایان نامه ها، آموزش به سمت مشاغل جذاب نسل جدید هدایت می شود. معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای با بیان اینکه رضایتمندی نیروی انسانی و توجه ویژه به آن موجب تحقق اهداف سازمان می شود، گفت:  با توجه به اینکه رابطه مستقیمی بین رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال و همچنین آموزش های فنی و مهارتی وجود دارد، سرمایه گذاری در حوزه مهارت افزایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های این اداره کل در زمینه تولید محتوا در عصر کرونا، گفت: ۴۰ برنامه تولیدی از مربیان استان در صدا و سیمای مرکز همدان پخش  و ۴۰۰ دقیقه نیز در فضای مجازی بارگذاری شده است. وهب مختاران اظهار داشت: ۴۵ استاندارد آموزشی توسط مربیان مراکز استان از ابتدای سال جاری تدوین شده که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به ۵۰ عنوان برسد.

در استان همدان با حضور معاون پژوهش،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افتتاح شد: مرکز بین کارگاهی کارخانه سحر

مرکز بین کارگاهی کارخانه سحر همدان با حضور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان در راستای آموزش مهارت به نیروهای شاغل در این کارخانه راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، علی حسین شهریور ،معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور در آیین افتتاح این مرکز جوار کارگاهی، اظهار داشت: آموزش مهارت نیروهای شاغل مزیتی برای افزایش انگیزه در کارکنان است و افزایش تولید و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی را نیز در بر خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه آموزش و یادگیری باید مادام العمر باشد، گفت: در سازمان آموزش  فنی و حرفه ای، آموزش حین کار که یک ضرورت محسوب می شود چون با پیشرفت تکنولوژی عمر مهارت کوتاه شده است. وی خاطرنشان کرد: مراکز بین کارگاهی در راستای دیدگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مبنی بر به‌کارگیری منسجم نخبگان مهارتی در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی می‌شود و انتقال تجربیات نخبگان مهارتی به افراد فعال و جویای کار یکی از راهکارهای عملیاتی افزایش تولیدات داخلی است. در ادامه ظاهر پور مجاهد ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه دسترسی به علم و دانش روز افزایش یافته گفت:افزایش مهارت ارتقاء و بهره وری را به همراه خواهد داشت. پور مجاهد بیان داشت :در راه ارتقاء مهارت و توانمند سازی افراد جویای شغل باید دامنه  دید وسیع تری را در نظر داشته باشم. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه مرکز بین کارگاهی شرکت سحر  در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار با حضورو تعامل شرکای اجتماعی و بخش خصوصی افتتاح شد، اظهار داشت: با توسعه و راه اندازی مرکز بین کارگاهی امکان ظرفیت اشتغال بیش از هزار نفر فراهم خواهد شد

برگزیدگان المیپاد ملی مهارت استان همدان به نوزدهمین مسابقات کشوری اعزام شدند.

چهارمین  گروه المپیاد ملی مهارت در دو رشته صافکاری ،نقاشی و فناوری خودرو راهی  نوزدهمین مسابقات  ملی مهارت شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: چهارمین گروه منتخبین  المپیاد ملی مهارت استان  در رشته های صافکار ،نقاش و فناوری خودرو راهی  نوزدهمین مسابقات  ملی مهارت ،مرحله کشوری  در استان تهران شدند. مختاران بیان داشت: دراین سه رشته 56 نفراز سراسر کشور  به مدت یک هفته از تاریخ  ششم  لغایت 14 آذر به رقابت خواهند پرداخت. مختاران منخبین همدانی در تیم المپیاد را در 17 رشته عنوان کرد و بیان داشت:راه یافتگان در 16 رشته بصورت انفرادی و در رشته طراحی فضای سبز به صورت گروهی در مسابقات کشوری حاضر خواهند شد. وی رشته‌های راه یافته به این دوره از رقابت‌ها را شامل فناوری خودرو، پردازش ابری، تاسیسات الکتریکی ،طراحی مهندسی مکانیک، تراش سی.ان.سی، صافکاری خودرو ، طراحی فضای سبز ، مدیریت سیستم های شبکه ، راهکارهای نرم افزار برای تجارت ،فناوری مد،فناوریهای وب ،مکاترونیک، کنترل صنعتی، کاشی کاری کف و دیوار، ، طراحی گرافیک، ، نقاشی خودرو، و گل آرایی عنوان کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:514 نفر از سراسر کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در 33 رشته  حضور یافته و به رقابت خواهند پرداخت. این مقام مسئول تصریح کرد: 15 استان کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت میزبان برگزاری مرحله کشوری می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: هزار و ۸۰۶ سرباز آموزش های مهارتی را فراگرفتند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: هزار و ۸۰۶ سرباز وظیفه با هدف حضور در بازار کار از ابتدای سالجاری تاکنون در دوره های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در پادگان ها و یگان های نظامی استان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود آنان به بازار کار دانست و افزود: دراین مدت آموزش های مهارتی در ۸۶ حرفه به این تعداد سرباز وظیفه مستقر در پادگان ها و یگان های نظامی استان همدان ارائه شده است.

وی ارائه دوره های مهارتی به سربازان را متناسب با نیاز بازار کار دانست و اظهار داشت: این دوره های آموزشی در ۹۳ کارگاه(محیط واقعی کار) و ۴۵ کارگاه ثابت و سیار ایجاد شده در پادگان‌ و محل خدمت سربازان برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطرنشان کرد: این آموزش ها بر اساس تفاهم نامه و قرارداد با نیروی انتظامی، سپاه و ارتش برگزار شده تا هر سرباز در حین خدمت حداقل یک مهارت فنی را آموزش دیده و گواهی مهارت دریافت کند.

مختاران با اشاره به اینکه مهارت آموزی به سربازان وظیفه در چهار شاخه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر ارائه می شود، گفت: تعمیر کار سیستم نظارت تصویری(دوربین مداروبسته)، سرویس و نگهدار خودرو، تعمیر کار وسایل گاز سوز خانگی، آرایشگری و نصب و تعمیر پکیج شوفاژ گازی از رشته های آموزشی ارائه شده برای سربازان در استان همدان است.

وی اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با برنامه‌ریزی های انجام شده و با وجود محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا، توانسته با همکاری پادگان ها و یگان های نظامی، اقدامات موثری را در زمینه مهارت آموزی سربازان وظیفه استان همدان انجام دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: دوره سربازی یک فرصت مناسب برای استفاده از ظرفیت و سرمایه اجتماعی جوانان در راستای مهارت آموزی و زمینه سازی برای حضور موثر افراد در بازار کار است.

.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.