امروز : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۶۰۷۷۰۴ بروز شده در : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
تازه ها

کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: 21هزار و 635 نفر در آزمون های مهارت فنی و حرفه ای همدان شرکت کردند.

در 6 ماهه نخست سال جاری 21 هزار و 635 نفر در فنی و حرفه ای استان همدان سنجش و ارزیابی شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه 21 هزار و 635 نفر در آزمون های مهارت شرکت داشتند گفت:تعداد 16 هزار و 100 نفر از شرکت کنندگان مرد و پنج هزار و 535 نفر زن بودند. مختاران افراد شرکت کننده در آزمون آنلاین را هفت هزار و 633 نفر عنوان کرد و افزود: در آزمون های هماهنگ این اداره کل نیز پنج هزار و 829 نفرشرکت کردند. وی از مشارکت 719 نفر در آزمون های تفاهم نامه خبر داد و بیان داشت:در صنعت ساختمان هفت هزار و 446 نفر مورد سنجش قرار گرفتند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه 8 نفر در آزمون های ادواری شرکت داشتند ، اظهار داشت: 67 درصد از شرکت کنندگان در آزمون های مهارتی موفق به کسب نمره قبولی شده اند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: اقتتاح مرکز بین کارگاهی در شهرستان تویسرکان

در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه آموزش های مهارتی مرکز بین کارگاهی آموزش تخصصی مبل و منبت روستای اشتر مل شهرستان تویسرکان افتتاح شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان در آیین افتتاح این مرکزگفت:آموزش ها مهارتی مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیاست. وهب مختاران ظرفیت ایجاد اشتغال در این کارگاه را برای ۱۵ نفر پیش بینی کرد و افزود :مهارت آموزی یکی از عوامل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه می باشد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از مجموعه گلخانه ی کارآفرین روستای آرتیمان واقع در شهرستان تویسرکان بازدید کرد. مختاران گفت:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: هزار و ۸۰۶ سرباز آموزش های مهارتی را فراگرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: هزار و ۸۰۶ سرباز وظیفه با هدف حضور در بازار کار از ابتدای سالجاری تاکنون در دوره های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در پادگان ها و یگان های نظامی استان شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود آنان به بازار کار دانست و افزود: دراین مدت آموزش های مهارتی در ۸۶ حرفه به این تعداد سرباز وظیفه مستقر در پادگان ها و یگان های نظامی استان همدان ارائه شده است. وی ارائه دوره های مهارتی به سربازان را متناسب با نیاز بازار کار دانست و اظهار داشت: این دوره های آموزشی در ۹۳ کارگاه(محیط واقعی کار) و ۴۵ کارگاه ثابت و سیار ایجاد شده در پادگان‌ و محل خدمت سربازان برگزار شده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطرنشان کرد: این آموزش ها بر اساس تفاهم نامه و قرارداد با نیروی انتظامی، سپاه و ارتش برگزار شده تا هر سرباز در حین خدمت حداقل یک مهارت فنی را آموزش دیده و گواهی مهارت دریافت کند. مختاران با اشاره به اینکه مهارت آموزی به سربازان وظیفه در چهار شاخه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر ارائه می شود، گفت: تعمیر کار سیستم نظارت تصویری(دوربین مداروبسته)، سرویس و نگهدار خودرو، تعمیر کار وسایل گاز سوز خانگی، آرایشگری و نصب و تعمیر پکیج شوفاژ گازی از رشته های آموزشی ارائه شده برای سربازان در استان همدان است. وی اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با برنامه‌ریزی های انجام شده و با وجود محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا، توانسته با همکاری پادگان ها و یگان های نظامی، اقدامات موثری را در زمینه مهارت آموزی سربازان وظیفه استان همدان انجام دهد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: دوره سربازی یک فرصت مناسب برای استفاده از ظرفیت و سرمایه اجتماعی جوانان در راستای مهارت آموزی و زمینه سازی برای حضور موثر افراد در بازار کار است

همزمان با هفته نیروی انتظامی : مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی مسئولین ستادی با فرمانده انتظامی استان دیدار و  هفته  نیروی انتظامی را به سردار  امیری تبریک گفت . به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مختاران در این دیدار با اشاره  طرح  مهارت آموزی و توانمند سازی سربازان وظیفه بیان داشت: فراگیری آموزش های مهارتی برای سربازان آینده شغلی ایشان را تضمین می کند . وی اجرای آموزش های مهارتی در مناطق محروم و حاشیه ی شهرها را از رسالت های خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بر شمرد و اظهار داشت:ارائه آموزش های مهارتی به متقاضیان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بصورت تولیدی- آموزشی و با حضور کارآفرینان مطرح می باشد.   در ادامه سردار امیری ضمن تقدیر و تشکر از تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با نیروی انتظامی در امر برگزاری دوره های مهارتی گفت:یکی از والاترین اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ،طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه است که مسیر زندگی جوانان را در طول دوره مقدس سربازی مشخص می کند

هفت هزار و 128 نفر در آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد استان همدان آموزش های مهارتی را فراگرفتند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:در شش ماهه نخست سالجاری  هفت هزار و 128  نفر در بخش خصوصی در دوره های مهارتی شرکت کردند. مختاران با اشاره به برگزاری هزار و 473 دوره در بخش خصوصی  بیان داشت:مهارت آموختگان متشکل از سه هزار و 115 نفر مرد و چهار هزار و 13 نفر زن بوده است. وی افزود : کارآموزان در چهارخوشه صنعت،  خدمات،  فرهنگ و هنر و کشاورزی ، در 28 رشته آموزشی نظیر:  فناوری اطلاعات، مراقبت و زیبایی ،صنایع پوشاک ، صنایع دستی بافت و ... موفق به گذراندن دوره های آموزشی شدند

برگزیدگان المیپاد ملی مهارت استان همدان به نوزدهمین مسابقات کشوری اعزام شدند.

. اولین گروه المپیاد ملی مهارت در دو رشته طراحی مهندسی مکانیک و تراش سی.ان.سی راهی نوزدهمین مسابقات ملی مهارت ،مرحله کشوری در استان کرمان شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه تیم برگزیده استان شامل ۲۰ شرکت کننده که ۳نفر خانم می باشند گفت: :راه یافتگان در ۱۶ رشته بصورت انفرادی و در رشته طراحی فضای سبز به صورت گروهی در مسابقات کشوری حاضر خواهند شد. مختاران ادامه داد:در رشته طراحی مهندسی مکانیک ۱۶ نفر و تراش سی.ان.سی ۱۳ نفر از سراسر کشور از تاریخ ۲۵ مهر به مدت سه روز به رقابت خواهند پرداخت. وی منتخبین همدانی در تیم المپیاد را در ۱۷ رشته عنوان کرد و بیان داشت وی رشته‌های راه یافته به این دوره از رقابت‌ها را شامل فناوری خودرو، پردازش ابری، تاسیسات الکتریکی ،طراحی مهندسی مکانیک، تراش سی.ان.سی، صافکاری خودرو ، طراحی فضای سبز ، مدیریت سیستم های شبکه ، راهکارهای نرم افزار برای تجارت ،فناوری مد،فناوریهای وب ،مکاترونیک، کنترل صنعتی، کاشی کاری کف و دیوار، ، طراحی گرافیک، ، نقاشی خودرو، و گل آرایی عنوان کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:۵۱۴نفر از سراسر کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در ۳۳ رشته حضور یافته و به رقابت خواهند پرداخت. این مقام مسئول تصریح کرد: ۱۵ استان کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت میزبان برگزاری مرحله کشوری می باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: راه اندازی کارگاه پرورش گیاهان دارویی در روستای ابرو

در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق محروم، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از راه اندازی کارگاه پرورش گیاهان دارویی و قالی بافی در روستای ابرو شهرستان همدان خبر داد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان در دیدار با دهیار و اهالی روستای ابروُ  از آموزش در رشته پرورش گیاهان دارویی با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی این روستا سخن گفت. مختاران ارائه آموزش های مهارتی را با حضور کارآفرینان و کارگاههای تولیدی آموزشی عنوان کرد و افزود:ارتباط یین کارأفرین و جوانان جویای شغل حفظ شود وی با اشاره به اینکه تعداد هزار و 779 نفر از روستاییان از ابتدای سال جاری تا کنون   آموزش های مهارتی را فراگرفتند بیان داشت: در شش ماهه نخست سال جاری در 88 حرفه آموزش های مهارتی به هزار و 286 زن و 493 مرد در کارگاههای روستایی ارائه شده است.

ارائه آموزش های مهارتی به 266 نفر در سکونتگاههای غیر رسمی همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: در 6 ماه نخست سال جاري  266 نفر در سکونتگاههای غیر رسمی از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد ۲۶۶ نفر در سکونتگاه‌های حاشیه شهر و تعداد ۱۰۵ نفر آسیب دیده اجتماعی موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند . مختاران گفت: توانمند سازی  و توسعه آموزش های مهارتی در حاشیه شهرها در اقتصاد و اشتغال افراد ساکن در حاشیه شهرها و مناطق روستایی تاثیر بسزایی خواهد داشت. وی بیان داشت:آموزش در سکونتگاههای غیر رسمی و حاشیه شهرها  در ارتقاي شرايط محيطي و زندگي اقشار كم درآمد ساكن در اين محدوده ها مفید خواهد بود.

اجرای دوره های آموزشی _ تولیدی ، ۳۱ نفر از مهارت آموختگان را روانه بازار کار نمود .

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از جذب ۳۱ نفر از کارآموزان مهارت آموخته کارگاههای  آموزشی _تولیدی مرکز  آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی  شهرستان همدان خبر داد

 

مختاران گفت :فقط در سه رشته پرورش قارچ ۱۴ نفر ، پرورش گیاهان دارویی ۵ نفر ، و ۱۲ نفر  در رشته upvc پس از طی دوره های آموزشی ، وارد بازار کار شدند .

وی عنوان کرد: رفع بیکاری جوانان به ویژه دانش آموختگان دانشگاهی نیازمند ترویج و گسترش فرهنگ مهارت آموزی است، از این رو ترویج فرهنگ فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه ضرورت دارد.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.