امروز : جمعه ۴ تير ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۴۴۰۲۱۱ بروز شده در : چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰
تازه ها

9 هزار و 74 نفر در استان همدان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

در سه ماهه ی نخست سالجاری 9 هزار و 74 نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت::در سه ماهه ی نخست سالجاری آموزش های مهارتی برای 9 هزار و  74 نفر در بخش دولتی و خصوصی بصورت مجازی و حضوری اجرا شد. مختاران با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی  در چهار خوشه ی خدمات،صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی  بیان داشت:3هزار و 532  نفر از شرکت کنندگان زن و 5هزار و 542 نفر نیز مرد بودند. وی ارائه آموزش های مهارتی در بخش دولتی را 6 هزار و 702 نفر عنوان کرد و اظهار داشت :در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای 2 هزار و 372 نفر آموزش های مهارتی را فراگرفتند.

603 نفر از کارآموزان کار ودانش مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ازمهارت آموزی کارآموزان کارودانش در کارگاهها، طبق استاندارد شاخه کارودانش خبر داد. مختاران افزود : تعداد 603 نفر کارآموز در 8 مرکز آموزش فنی و حرفه ای از آموزش های مهارتی بره مند شدند. وی اظهار داشت:مهارت دیدگان در 54 دوره آموزشی،  16 رشته و 40 حرفه آموزشی درحرفه هایی نظیر بندکش ساختمان ، ریخته گر،  تعمیر لوازم خانگی 1 و 2  ، تعمیر آبگرمکن دیواری و تعمیر پکیج شوفاژ گازی و ...  آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

در استان همدان برگزار شد: مراسم تجلیل از رییس صنوف و اعضای هیات مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد

همزمان با روز اصناف رییس صنوف و اعضای هیات مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان تجلیل شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تبریک روز اصناف و میلاد با سعادت امام رضا (ع)گفت:فرهنگ کار و تلاش اولین  محرک پیشرفت یک جامعه است . مختاران با اشاره به اینکه آموزشگاههای آزاد ظرفیت های با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای است بیان داشت:بهترین راه برای پیشرفت یک جامعه تربیت نیروی متخصص و ماهر است. وی مهمترین راهکار توسعه و رونق اقتصادی را ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و مهارت دانست و افزود: این ارتباط تاثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی هر منطقه خواهد داشت.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: نخستین آزمون متقاضیان تاسیس آموزشگاه ،در سال 1400

در راستای تعیین احراز صلاحیت متقاضیان تاسیس آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ،نخستین آزمون در سال جاری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اشاره به اینکه تعداد 22 نفر در آزمون متقاضیان تاسیس آموزشگاه شرکت کردند گفت:10 نفر از شرکت کنندگان در آزمون مرد و 12 نفر زن بودند. مختاران بیان داشت : از این تعداد شرکت کننده 17 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. وی ادامه داد:پس از کسب حدنصاب نمره  متقاضیان می توانند مبادرت به ایجاد و دریافت پروانه تاسیس آموزشگاه در رشته های مختلف صنعت ،خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی اقدام نمایند.  

سومین جلسه هیات نظارت آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

 سومین جلسه هیات نظارت بر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان،رییس و اعضای  کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این جلسه  به منظور  بررسی و شناخت راهکارها و توانمند سازی آموزشگاه های آزاد  در راستای اجرای دوره های مهارتی منتج به اشتغال تشکیل شد. وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها به بهبود و اصلاح ساختار و حل مشکلات آموزشگاه های آزاد کمک خواهد کرد گفت:آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای همچون پرو بال سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند. شایان ذکر است:انتقال یک آموزشگاه به  استان البرز،ایجاد یک شعبه آموزشگاه در شهر تهران و همچنین تصویب شهریه سال 1400حرفه های آموزشی آموزشگاههای آزاد در شهرهای تابعه از مصوبات این جلسه بود.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان

در راستای اشتغال ،آموزش و برگزاری  دوره های مهارتی برای مددجویان ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان دیدار و گفتگو کرد.    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه های  این اداره  می باشد ،گفت: آموزش  مهارتی باید منجر به اشتغال شود. مختاران تاثیر مهارت آموزی در زندگی زندانیان را مطرح ساخت و افزود:توانمند سازی و ارتقای مهارتی مددجویان می تواند به بهبود اقتصادی  زندگی ایشان کمک شایانی داشته باشد. در ادامه این نشست حکیمی، مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان همدان ،ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت :یکی از سازمان های موفق و با تجربه در زمینه ی آموزش و اشتغال ،  فنی و حرفه ای است.

30 استاندارد آموزشی در همدان تدوین شد

به همت کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان 30 استاندارد جدید آموزشی شغلی و شایستگی در استان تدوین شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت : طی سال 99 و سه ماهه اول سالجاری تعداد 30 استاندارد آموزشی تدوین گردیده است .  مختاران اظهار داشت: هدف از تدوین این استانداردها  بر اساس مشاغل مورد نیاز استان ،در راستای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت ، توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمندسازی نیروی انسانی انجام شده ‌است. وی ادامه داد:در سه ماه اول در گروه برق حرفه مونتاژ و نصب تابلو کنتاکتوری چاه های کشاورزی وبرقکار ماشین ابزار ، در گروه تاسیسات حرفه نصب و راه اندازی پمپ های دیافراگمی ، در گروه کشاورزی امور زراعی حرفه زراعت و استحصال سیب زمینی،  این چهار استاندارد با همکاری دفتر پژوهش،  طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری گردید.

افتتاح مرکز بین کارگاهی در همدان

مرکز بین کارگاهی الوان ثابت با حضور پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درآیین افتتاح این مرکز  ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ومدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان حضور داشتند. معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح مرکز بین کارگاهی الوان ثابت ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب فنی و حرفه ای  گفت:یکی از لازمه های ورود به بازار کار آموزش های مهارتی است. پورمجاهد با اشاره به نقش و جایگاه آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار بیان داشت:بخش خصوصی به منظور شتاب و پیشبرد در کارهای تولیدی ، نیاز به نیروی مهارت دیده و متخصص دارد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:این مرکز در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط کسب و کار واقعی افتتاح شد. مختاران افزود:آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است

لینک به ادارات دیگر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۵

 

 

 

 
 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.