امروز : جمعه ۴ تير ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۴۴۰۲۱۹ بروز شده در : چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰
تازه ها

9 هزار و 74 نفر در استان همدان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

در سه ماهه ی نخست سالجاری 9 هزار و 74 نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت::در سه ماهه ی نخست سالجاری آموزش های مهارتی برای 9 هزار و  74 نفر در بخش دولتی و خصوصی بصورت مجازی و حضوری اجرا شد. مختاران با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی  در چهار خوشه ی خدمات،صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی  بیان داشت:3هزار و 532  نفر از شرکت کنندگان زن و 5هزار و 542 نفر نیز مرد بودند. وی ارائه آموزش های مهارتی در بخش دولتی را 6 هزار و 702 نفر عنوان کرد و اظهار داشت :در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای 2 هزار و 372 نفر آموزش های مهارتی را فراگرفتند.

603 نفر از کارآموزان کار ودانش مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ازمهارت آموزی کارآموزان کارودانش در کارگاهها، طبق استاندارد شاخه کارودانش خبر داد. مختاران افزود : تعداد 603 نفر کارآموز در 8 مرکز آموزش فنی و حرفه ای از آموزش های مهارتی بره مند شدند. وی اظهار داشت:مهارت دیدگان در 54 دوره آموزشی،  16 رشته و 40 حرفه آموزشی درحرفه هایی نظیر بندکش ساختمان ، ریخته گر،  تعمیر لوازم خانگی 1 و 2  ، تعمیر آبگرمکن دیواری و تعمیر پکیج شوفاژ گازی و ...  آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

در استان همدان برگزار شد: مراسم تجلیل از رییس صنوف و اعضای هیات مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد

همزمان با روز اصناف رییس صنوف و اعضای هیات مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان تجلیل شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تبریک روز اصناف و میلاد با سعادت امام رضا (ع)گفت:فرهنگ کار و تلاش اولین  محرک پیشرفت یک جامعه است . مختاران با اشاره به اینکه آموزشگاههای آزاد ظرفیت های با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای است بیان داشت:بهترین راه برای پیشرفت یک جامعه تربیت نیروی متخصص و ماهر است. وی مهمترین راهکار توسعه و رونق اقتصادی را ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و مهارت دانست و افزود: این ارتباط تاثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی هر منطقه خواهد داشت.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: نخستین آزمون متقاضیان تاسیس آموزشگاه ،در سال 1400

در راستای تعیین احراز صلاحیت متقاضیان تاسیس آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ،نخستین آزمون در سال جاری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اشاره به اینکه تعداد 22 نفر در آزمون متقاضیان تاسیس آموزشگاه شرکت کردند گفت:10 نفر از شرکت کنندگان در آزمون مرد و 12 نفر زن بودند. مختاران بیان داشت : از این تعداد شرکت کننده 17 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. وی ادامه داد:پس از کسب حدنصاب نمره  متقاضیان می توانند مبادرت به ایجاد و دریافت پروانه تاسیس آموزشگاه در رشته های مختلف صنعت ،خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی اقدام نمایند.  

سومین جلسه هیات نظارت آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

 سومین جلسه هیات نظارت بر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان،رییس و اعضای  کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این جلسه  به منظور  بررسی و شناخت راهکارها و توانمند سازی آموزشگاه های آزاد  در راستای اجرای دوره های مهارتی منتج به اشتغال تشکیل شد. وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها به بهبود و اصلاح ساختار و حل مشکلات آموزشگاه های آزاد کمک خواهد کرد گفت:آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای همچون پرو بال سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند. شایان ذکر است:انتقال یک آموزشگاه به  استان البرز،ایجاد یک شعبه آموزشگاه در شهر تهران و همچنین تصویب شهریه سال 1400حرفه های آموزشی آموزشگاههای آزاد در شهرهای تابعه از مصوبات این جلسه بود.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان

در راستای اشتغال ،آموزش و برگزاری  دوره های مهارتی برای مددجویان ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان دیدار و گفتگو کرد.    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه های  این اداره  می باشد ،گفت: آموزش  مهارتی باید منجر به اشتغال شود. مختاران تاثیر مهارت آموزی در زندگی زندانیان را مطرح ساخت و افزود:توانمند سازی و ارتقای مهارتی مددجویان می تواند به بهبود اقتصادی  زندگی ایشان کمک شایانی داشته باشد. در ادامه این نشست حکیمی، مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان همدان ،ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت :یکی از سازمان های موفق و با تجربه در زمینه ی آموزش و اشتغال ،  فنی و حرفه ای است.

30 استاندارد آموزشی در همدان تدوین شد

به همت کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان 30 استاندارد جدید آموزشی شغلی و شایستگی در استان تدوین شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت : طی سال 99 و سه ماهه اول سالجاری تعداد 30 استاندارد آموزشی تدوین گردیده است .  مختاران اظهار داشت: هدف از تدوین این استانداردها  بر اساس مشاغل مورد نیاز استان ،در راستای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت ، توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمندسازی نیروی انسانی انجام شده ‌است. وی ادامه داد:در سه ماه اول در گروه برق حرفه مونتاژ و نصب تابلو کنتاکتوری چاه های کشاورزی وبرقکار ماشین ابزار ، در گروه تاسیسات حرفه نصب و راه اندازی پمپ های دیافراگمی ، در گروه کشاورزی امور زراعی حرفه زراعت و استحصال سیب زمینی،  این چهار استاندارد با همکاری دفتر پژوهش،  طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری گردید.

افتتاح مرکز بین کارگاهی در همدان

مرکز بین کارگاهی الوان ثابت با حضور پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درآیین افتتاح این مرکز  ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ومدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان حضور داشتند. معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح مرکز بین کارگاهی الوان ثابت ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب فنی و حرفه ای  گفت:یکی از لازمه های ورود به بازار کار آموزش های مهارتی است. پورمجاهد با اشاره به نقش و جایگاه آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار بیان داشت:بخش خصوصی به منظور شتاب و پیشبرد در کارهای تولیدی ، نیاز به نیروی مهارت دیده و متخصص دارد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:این مرکز در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط کسب و کار واقعی افتتاح شد. مختاران افزود:آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است

دستورالعمل به روز رسانی وب سایت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸

دستورالعمل به روز رسانی وب سایت 

بخش محتوای اطلاع رسانی

 کلیه محتوای اطلاع رسانی توسط واحد روابط عمومی  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تهیه وبعد از تایید واحد حراست به واحد فناوری اطلاعات جهت بار گذاری ارسال میگردد.

  • فرمت تصاویر:jpg resolution 200 whith:500 
  • فرمت متن :word  font:yekan
  • فرمت پیوست :rar - zip - jpg- docx - doc - pdf 

بخش محتوای دانلود

​محتواهای قابل دانلود از کلیه واحد ها به واحد حراست ارسال و بعد از تایید جهت بارگذاری به واحد فناوری اطلاعات ارسال میگردد.

  • فرمت فایلهای ارسالی  :rar - zip - jpg- docx - doc - pdf 

بخش محتوای تعاملی

محتواهای تعاملی می بایستی توسط واحد مربوطه در قالب فایل word  تهیه گردد و ضمن درج زمان انتشار ، زمان توقف انتشار و زمان تخلیه اطلاعات و ارسال به واحد ، به واحد حراست ارسال و بعد از تایید جهت بارگذاری به واحد فناوری اطلاعات ارسال میگردد.

بخش محتوای خدمات الکترونیکی 

این محتوا به دلیل ماهیت پورتالی آن از مرکز دستگاه(سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور) بارگذاری میگردد و لینک آن با دستوروالعمل سازمان بعد از تایید واحد حراست جهت بارگذاری به واحد فناوری اطلاعات ارسال میگردد.

 

اطلاع رسانی تاریخ به روز رسانی  در قالب اسلاید در قسمت اسلایدربعد هر روز بروز رسانی منتشر گردد.

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.