امروز : يكشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۲۲۵۶۵۶۲ بروز شده در : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

اخبار و تازه ها

چهارمین جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

همزمان با هفته بسیج چهارمین جلسه شورای اداری با حضورمدیرکل ،معاونین، روسای مراکر،مسئولین و کارشناسان ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تشکیل شد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به تداوم  بیشتر در فعالیت های آموزشی بخصوص در محیط واقعی کار گفت:  تامین نیروی انسانی ماهر و متخصص با فراگیری آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار در غالب مراکز بین کارگاهی و جوار کارگاهی امکانپذیر است   مختاران بیان کرد: در راستای تامین نیروی انسانی ماهر برای شرکتها،بنگاهها و واحدهای صنفی مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی افتتاح می شود وی ادامه داد: این اداره کل از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  طرح مهارت آموزی کهاد را برای دانشجویان در حال تحصیل مطرح کرد و گفت:این طرح با هدف ارتقا مهارت دانشجویان بر اساس استانداردهای شایستگی و حرفه مرتبط با رشته تحصیلی یا علایق و توانمندی های دانشجویان و به منظور گسترش فرهنگ مهارت آموزی و آماده سازی ورود به بازار کار در حال بررسی است. این مقام مسئول از طرح نخلستان ،ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی سخن گفت و اظهار کرد:این طرح متناسب با رشته تحصیلی دانشجویانی که برایشان بازار کاری وجود ندارد ،بمدت 6 ماه مهارت های فناوری (IT) آموزش داده می شود وی با تاکید بر برگزاری دوره های مهارتی برای سربازان وظیفه نیروهای مسلح تصریح کرد: شرکت در دوره های فنی و حرفه ای برای سربازان انگیزه و اعتماد بنفس ایشان را  جهت ورود به بازار کار دربر خواهد داشت. مختاران با اشاره به اینکه اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارائه آموزشهای مهارتی در مناطق محروم است گفت:توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در سکونتگاههای غیر رسمی کاهعش آسیب های اجتماعی و ایجاد درآمد در جامعه را به همراه خواهد داشت.  وی توانمند سازی جوانان این مناطق را یکی ازعوامل رفع مشکلات بیکاری دانست و افزود:برگزاری دوره های مهارتی در سکونتگاههای غیر رسمی از موارد منجر به رشد اقتصادی،رفاه اجتماعی و افزایش امید به زندگی است. در ادامه هر یک از حاضرین جلسه مسائل و پیشنهادات خود و همکاران را ارائه کردند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۷
ادامه مطلب

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: برگزاری دوره آموزشی آشنایی با سیستم گازهای مبرد سازگار با محیط زیست

کارگاه آموزشی آشنایی با سیستم گازهای مبرد سازگار با محیط زیست با هدف توانمندسازی تکنسین های سیستم های تبرید و تهویه ویژه استان های همدان ،لرستان و اصفهان به میزبانی برخط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با  اعلام این خبر افزود: دوره مذکور برای اصناف رشته برودتی و نیز برای مربیان مراکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد مختاران بیان کرد: هدف از برگزاری این دوره آشنایی تکنسین ها  و فعالین سیستم های تبرید و تهویه با مبردهای جایگزین و سازگار با لایه ازون و حذف تدریجی مبردهای مخرب لایه ازون از سیستمهای برودتی و آشنایی با نحوه تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز برای سرویس این دستگاهها است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:دوره آموزشی آشنایی با سیستم های مبرد سازگار با محیط زیست به مدت 2 روزو با حضور 25 نفر از تکنسین ها و مربیان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی در حال برگزاری است. شایان ذکر است دکتر بابائیان،معاون دفتر نظارت و بهسازی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان ناظرروند اجرای کلاس ها در همدان حضور یافت.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۸
ادامه مطلب

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان راه اندازی شد.

همزمان با هفته پژوهش و فناوری ،غرفه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این اداره کل در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی برپا شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه یافته‌های محققان، پژوهشگران و فناوران است ،گفت: تحکیم روابط بین کنشگران و  تجاری سازی فناوری و ارتقای قدرت رقابت ملی ازپیامدهای نمایشگاه پژوهشی است. وی بیان کرد : دستیابی به منافع ملی را در گرو همکاری متقابل بین مراکز اجرایی ،تولیدی و صنعتی از یکسو و تجاری سازی فناوری و فن بازار از سوی  دیگر است. مختاران افزود:نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی تا 14 آذر ماه 1401 در محل سالن همایش های دانشگاه  علوم پزشکی همدان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. شایان ذکر است ،علیرضا قاسمی فرزاد ،استاندار همدان از غرفه اداره کل آ»وزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کرد. وی در حاشیه این بازدید گفت: اشتغال و مهارت آموزی یکی از اولویت های مجموعه پر توان فنی و حرفه ای است. استاندار همدان ادامه داد: تجربه ثابت کرده ‌که مهارت آموخته بیکار در کشور نداریم.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

راهنمای مشاغل خانگی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.