امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۷۷۱۶۰۲ بروز شده در : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

اخبار و تازه ها

برای اولین باربه همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در کشور اجرا شد:

برای اولین باربه همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در کشور اجرا شد: برگزاری مسابقات آزاد مهارت طراحی و ساخت کفش چرمی زنانه   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مسابقات آزاد مهارت‌ طراحی و دوخت کفش چرمی زنانه روز جمعه به میزبانی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. ظاهر پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در بازدید از مسابقات مهارت آزاد کشوری با موضوع طراحی و ساخت کفش چرم و چرم صنعتی زنانه که در محل کارگاه تولیدی کفش آرمینا برگزار شد، گفت: از جوانان دعوت می‌کنیم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در صنعت چرم از طریق آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی بیاموزند و مطمئن باشند پس از کسب مهارت می توانند جذب بازار کار شوند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان هدف از برگزاری مسابقه ملی مهارت کشوری در صنعت چرم را الگوسازی برای جوانان جهت اشتغال در این صنعت خواند. پورمجاهد افزود: این افتخار استان همدان است که ما میزبان استان‌های مختلف و گروه های مختلف کاری هستیم. در این مسابقه در یک رقابت تنگاتنگ، سه گروه به عنوان برگزیدگان انتخاب خواهند شد و جوایزی را دریافت خواهند کرد. ضمن احترام به زحمات استان‌های دیگر، استان همدان در حوزه کیف و کفش و چرم از استان‌های برجسته است.  از مردم عزیز کشورمان دعوت می‌کنم از محصولات کشور خودمان استفاده کنند. معاون اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: با توجه به سابقه همدان در صنعت چرم که وجود محله‌ای به نام چرمسازی آن را تایید می‌کند و وجود افراد ماهر در این حوزه، همدان در این صنعت جایگاه ویژه‌ای دارد. صنعت چرم همدان، آینده بسیار خوبی دارد. مجدد تاکید می‌کنم تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط مثل آموزش فنی و حرفه ای، سازمان صمت و دیگر دستگاه‌ها باید تولیدکنندگان این حوزه را حمایت کنند. وهب مختاران، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان  در بازدید از روند برگزاری این مسابقات گفت: در این مسابقات از تمام استان‌های دارای ظرفیت در صنعت چرم شرکت کردند. داوران بسیار خوبی در سطح کشوری و بین المللی (از کشور ترکیه) داوری این مسابقات را برعهده دارند. مختاران خاطرنشان کرد: مسابقات ملی مهارت، مرجعی برای گزینش نخبگان این عرصه و سنجش سطح مهارتی کشور در مقایسه با جهان است. وی افزود: اتحادیه کیف و کفش و چرم استان همدان، شرکت شهرک‌های صنعتی و تولیدکنندگان استان شرکای اجتماعی ما در این رویداد و المپیاد هستند. چرم در استان همدان ظرفیت بسیار خوبی دارد و اشتغال قابل توجهی در حدود 5 هزار و 400 نفر در حدود 710 واحد تولیدی را به خود اختصاص داده است مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هدف از برگزاری مسابقه‌های ملی مهارت را شناسایی نخبگان مهارتی و استفاده از ظرفیت آنها در راستای پیشبرد هدف‌های اقتصادی، اشاعه فرهنگ مهارت آموزی، توسعه و ترویج گفتمان مهارت در بین جوانان، ارتقای سطح استاندارد سرفصل‌های آموزشی، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و حرفه‌ای ذکر کرد.    در حاشیه این مسابقات دکتر اژدر کش رییس انجمن چرم ایران  که به عنوان داور مسابقات حضور داشت ، بیان کرد: تلفیق هنر ،دانش و مهارت نیاز امروز کشور ما در جهت رسیدن به اشتغال پایدار و مولد است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۲
ادامه مطلب

در ادراه کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد شد:

در ادراه کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد شد: تفاهم نامه همکاری مشترک چهار جانبه   تفاهم نامه چهار  جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، سازمان صنعت ،معدن و تجارت  ، اتحادیه کیف وکفش چرم استان  و شرکت زیلان ترکیه به منظور گسترش همکاری ها  منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه با حضور  ظاهر پورمجاهد ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  ، حمید رضا متین رییس صنعت ،معدن و تجارت ،رییس اتحادیه چرم همدان  و یاشار آلتون تاش مدیر عامل شرکت زیلان ترکیه با هدف انتقال فناوری های تزریق زیره کفش و ارائه آموزش های مربوطه در این استان به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:  همکاری و هماهنگی چهار طرفه در زمینه تهیه ملزومات ، مواد اولیه و تهیه مکان و محل سرمایه گزاری و آموزش از اهداف مهم این تفاهم نامه است.   وهب مختاران بیان کرد:همکاری و هماهنگی با دستگاههای مرتبط ،انجام اقدامات لازم در زمینه تعیین و تخصیص اراضی مورد نیاز پروژه و تبادل اطلاعات از تعهدات مشترک این تفاهم نامه است..  مختاران همچنین انجام تمهیدات لازم جهت اخذ مجوزهای مورد نیاز در چهارچوب قوانین کشور پس از اقدامات اولیه سرمایه گذار از دیگر تعهدات مشترک تفاهم نامه عنوان کرد و ادامه داد: بررسی نتایج نیاز سنجی آموزشی انجام شده با همکاری کارشناسان معرفی شده به منظور اولویت بندی در تدوین استانداردهای شغل و شایستگی و اجرای آموزش های موضوع تفاهم نامه و همچنین نظارت بر نحوه اجرای آموزش مطابق قوانین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تعهدات این اداره کل است.  وی تصریح کرد:از دیگر تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اعطای گواهینامه معتبر در صورت موفقیت در آزمون کتبی و عملی می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۳
ادامه مطلب

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تفاهم نامه منعقد کرد

  تفاهم نامه سه جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، بنیاد شهید و امور ایثارگران و کانون انجمن صنفی استان به منظور گسترش همکاری ها  منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: این تفاهم نام در راستای توانمند سازی خانواده های معظم شهدا،جانبازان و آزادگان در استان همدان به امضاء رسید. مختاران هدف از انعقاد این تفاهم نامه را توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد عنوان کرد و افزود: در راستای ارئه خدمات و ایفای مسئولیت های مدنی ،فرهنگی و اجتماعی به منظور ارتقا و توانمند سازی جامعه هدف قید شده از دیگر اهداف مهم تفاهم نامه است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه نیاز سنجی آموزشی،امکان سنجی و شناسایی دوره های آموزشی- مهارتی متناسب با نیازبازار  از تعهدات بنیاد است ،بیان کرد: معرفی متقاضیان واجد شرایط به مراکز دولتی  و غیردولتی (آزاد)سازمان بر اساس رشته های اولویت دار منطقه جغرافیایی مبتنی بر رسته های الویت دارشغلی  از دیگر تعهدات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این تفاهم نامه است.  مختاران بررسی نتایج نیاز سنجی آموزشی انجام شده با همکاری کارشناسان معرفی شده به منظور اولویت بندی در تدوین استانداردهای شغل و شایستگی و اجرای آموزش های موضوع تفاهم نامه  را از تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مطرح کرد و یادآور شد: همچنین نظارت بر نحوه اجرای آموزش مطابق قوانین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از دیگر تعهدات این اداره کل است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۶
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.