شناسه خبر :603

بمناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد: جلسه شورای مهارت استان همدان

شنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۹

همزمان با هفته ملی مهارت دومین جلسه شورای مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان،مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری و سایر مسئولین و کارشناسان ذیربط  حضور داشتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک فرارسیدن هفته ملی مهارت بیان داشت:فعالیت ونگاه این اداره کل بر مبنای اشتغال می باشد.

وهب مختاران  جهش مهارتی را به عنوان پلی برای رسیدن به جهش تولید عنوان کرد و افزود:داشتن مهارت،موقعیت اجتماعی فرد را ارتقاء داده و به او منزلت می بخشد.

وی همچنین به آموزش نیروهای مسلح و سربازان وظیفه اشاره کرد و اظهار داشت:این اقدام گامی موثر در راستای توامند سازی ایشان برای ورود به بازار کار می باشد.

ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در شورای مهارت استان ضمن تبریک هفته ملی مهارت و تشکر از رئیس اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان، معاونان و همکاران وی، به نمایندگی از استاندار همدان از ایشان بابت اقدامات انجام شده ابراز رضایت کرد.

پورمجاهد با پرداختن به نقش و اهمییتی که فنی و حرفه ای می تواند در راستای رشد و ارتقای جامعه در حوزه های مختلف داشته باشد، عنوان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای همواره دارای نقشی بنیادین  و اساسی در رشد و افزایش مهارت ها در کشور بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان خاطر نشان کرد: چنانچه فردی که قصد ورود به بازار کار را دارد از آموزش های لازم برخوردار نباشد قطعا تمامی توان و انرژی که در راستای این امر بهره می گیرد متاثر خواهد شد و عملکرد قابلی را مشاهده نخواهیم کرد.

پورمجاهد ضمن اشاره به اینکه هر فرد دارای مهارت می تواند خدمتی سازنده را به خود و جامعه اش داشته باشد، یادآور شد: در بخش هایی از برنامه ششم توسعه بر این موضوع یعنی آموزش های همراه با کیفیت و اثربخشی تاکید شده است و در این خصوص سهم و یا سقفی مشخص شده است که خوشبختانه استان همدان از میزان مشخص شده فراتر قرار گرفته است که جای تشکر دارد.