شناسه خبر :592

در استان همدان برگزار شد: اولین جلسه شورای مهارت در استانداری

دوشنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹

استان همدان ضمن اراءه گزارش و عملکرد سال 98 گفت :آموزش در مناطق محروم. و روستاها از رسالت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  است.

وهب مختاران استفاده از کارآفرینان برتر در کارگاههای آموزشی را از دیگر مزیت های این اداره کل دانست و افزود:آموزش های مهارتی در این کارگاهها به صورت آموزشی -0 تولیدی می باشد.

وی همچنین از آموزش رشته های جدید و متناسب با نیاز بازار کار سخن گفت وافزود:برنامه ریزی آموزش های مهارتی  بر اساس تقاضا و ایجاد اشتغال می باشد.

مختاران همچنین به وجود مرکز هتلداری و گردشگری این اداره کل اشاره کردو بیان داشت:با وجود این مرکز و آموزش های موجود می توانیم در حوزه گردشگری با رویکرد توانمند سازی افراد مرتبط در این حوزه ،همسو با استانداردهای جهانی همقدم شویم.

در ادامه پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از مدیران حاضر در جلسه درخواست کرد ضمن برقراری تعامل مطلوب با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از امکانات و تجهیزات موجود این اداره در راستای ایجاد اشتغال پایدار و مولد استفاده نمایند .

این مقام مسئول ملاک اثربخشی مهارت و آموزش‌های افراد را ایجاد اشتغال و خلاقیت در تولید دانست و افزود:افرادی که دارای مهارت هستند و آموزش دیده‌اند در تولید و اشتغال موثرتر هستند.

پورمجاهددراین جلسه  گفت: مهارت‌ها و آموزش‌های افراد باید با ظرفیت استان عمومیت یابد.‌

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان آموزش مهارت به افراد را از بهترین اقدامات برای برون‌رفت از این شرایط در حال حاضر دانست و بیان داشت: همکاری‌های خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و سازمان فنی و حرفه‌ای استان در راستای آموزش‌های مهارتی و فردی برقرار است.