شناسه خبر :588

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : توسعه هر کشور مدیون زحمات معلمین و مربیان می باشد.

چهارشنبه, ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹

همزمان با هفته معلم در نشست بین مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و مدیر کل آموزش وپرورش  نحوه ی ورود آموزش های مهارتی در مدارس و گسترش حرفه های جدید در کار و دانش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل به همراه رییس آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای این اداره کل هفته و روز معلم را به مدیر کل آموزش و پرورش تبریک و تهنیت گفتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به امکانات و ظرفیت های  موجود در مرکز آموزش هتلداری و گردشگری این اداره گفت:شیوه آموزش در این مرکز همچون محیط کار واقعی می باشد.

وهب مختاران ضمن عرض تبریک روز معلم و تقدیر و تشکر از امر خطیر معلمی بیان داشت:قطعا توسعه در هر شهری مدیون زحمات معلمین و مربیان می باشد.

وی همچنین از راه اندازی دو رشته جدید در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد و افزود:راه اندازی مرکز متالوژی غرب کشور در شهر اسد آباد در راستای تولید قطعات کوچک فلزی،یک محیط واقعی آموزشی – تولیدی است.

مختاران در زمینه کشت بافت گیاهی و مهندسی ژنتیک گیاهی  در شهر همدان را دومین رشته ی جدید آموزشی معرفی کرد و بیان داشت:راه اندازی و آموزش این دو رشته در پروژه های جهش تولید استان پیشنهاد شده است.

در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان ضمن عرض خیر مقدم و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت:توسعه و پیشرفت در امر مهارت آموزی استان بوضوح قابل تشخیص است.

پور داوود بیان داشت :رویکرد آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین شامل 25 بسته می باشد که یکی از آنها امر مهارت است.

وی ادامه داد:آموزش و پرورش استان آمادگی دارد تا در افزایش کیفیت و کمیت رشته های مهارتی همکاری لازم را جهت بهره مندی دانش آموزان داشته باشد.