امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۴۰۵۹۰

نشست مشترک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن عرض خیر مقدم و همچنین تسلیت به مناسبت واقعه اسفناک زلزله استان کرمانشاه ،گفت:هر کسی متناسب به توان و سواد علمی خویش می تواند در فضای مجازی تولید محتوا کند. مجتبی ساکی ادامه داد:باید مراکزی را مشخص کنیم که محتواها را تجمیع نمایند،وزارتخانه باید بتواند زیرساخت و ساختاری قانونی ایجاد نماید. ساکی تصریح کرد:همچنین با تولید این بازی ها می توانیم در زمینه فرهنگی مسائل دینی و فرهنگ ایرانی را به تمام دنیا و کشور عرضه نماییم .این مقوله ای است بسیار مهم و نیاز به همبستگی دارد. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  بیان داشت:محصولی تولید گردد که مشتری آن طرح عموم مردم باشند. و در خصوص آموزش های مربوطه در این حوزه ها می توانیم از فنی و حرفه ای کمک گرفته و از ظرفیت ها و امکانات  سازمان آموزش فنی و حرفه ای استفاده نماییم.. ایشان افزود:بررسی گردد نسبت به اینکه نیاز جامعه و قشر جوان جامعه چیست ،بر همین اساس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاههای آزاد می تواند مرتفع کننده ی این نیازها باشد. در ادامه این نشست زارعی عنوان کرد:استانداردهای فنی و حرفه ای در تمامی حوزه ها بر مبنای شغل تعریف می گردد. معاون آموزشی  و پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد:استانداردهای شایستگی نیز باعث ارتقای شغل را موجب می شود.همچنین به یکسری آموزش های آمادگی شغلی نیز اشاره نمود که برای آشنایی با کار می باشد. رضا زارعی در  زمینه تولید محتوا این اداره کل از انعقاد تفاهم نامه در خصوص شبیه ساز با دانشگاه بوعلی سینا همدان سخن به میان آورد. وی با اشاره به اینکه از طریق تولید محتوا کاهش هزینه ها را  می توانیم به دنبال داشه باشیم گفت: بر اساس این شرایط آموزش را در هر زمان و مکان می شود برگزار نمود و همچنین می تو انیم به سراسر کشورنیز تعمیم دهیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تسلیت واقعه تلخ  استان کرمانشاه گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال می باشد و نظر به اینکه دولت محترم تدبیر وامید تکلیف اشتغال و مهیا کردن اشتغال را بنیان گذاشته ، در این راستا فنی و حرفه ای آموزشهای مهارتی را برگزار می نماید که در نهایت منجر به کسب و کار گردد که این خود تکلیف سنگینی است مختاران ادامه داد:با هم افزایی این دو اداره  می توانیم سرفصل تعیین کنیم و علم به روز را در شهرستانها آموزش دهیم تا در نهایت فعالیت ها منجر به اشتغال گردد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای از حضور دو جوان مستعد همدانی در رشته ی طراحی فضای سبز و راهکارهای نرم افزار برای تجارت الکترونیک در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت –ابوظبی 2017 یاد کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
ادامه مطلب

نشست مشترک با فرماندهی پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان پیرامون تفاهم نامه مشترک ستادکل نیروهای مسلح و وزارت کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پی اجرای تفاهم نامه مشترک ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کار به منظور کمک به تامین تجهیزات و اجرای دوره‌های آموزشی و پروژه‌های پژوهشی در امر مهارت‌آموزی ملی در جهت مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و ارتقاء بهره‌وری دوره خدمت وظیفه عمومی صورت گرفته که استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح در کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی، خوشایند سازی خدمت وظیفه عمومی، افزایش بهره‌وری کارکنان وظیفه و استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان و همچنین فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق آموزش در محیط کار از جمله اهداف این تفاهم ‌نامه است ،در این جلسه یررسی گردید. در این نشست که با حضور مدیرکل، روسای ستادی اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و امیر افسری فرماندهی پایگاه سوم شکاری نوژه صورت گرفت مفاد و تعهدات تفاهم نامه را بازنگری و بر همین اساس برنامه ریزی طرح را ارزیابی نمودند. افسری ضمن تقدیر و تشکر  و همچنین رضایتمندی از فعالیت و تعامل با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ را اعلام داشت و ادامه داد:با توجه به اینکه یکی از تعهدات این تفاهم نامه اعطای وام اشتغالزایی می باشد دیگر سربازان بعد از طی خدمت مقدس سربازی نگران اشتغال نخواهند شد . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: یکی دیگر از بهترین طرح ها در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال و در راستاي تأكيد مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به ستاد نيروهاي مسلح مبني بر اثربخشي دوره خدمت مقدس سربازي  انعقاد این تفاهم نامه مشترک بوده است . وهب مختاران افزود:اجرای این تفاهم نامه  جهت مهارت آموزي سربازان وظيفه براي جذب آن ها پس از پايان خدمت سربازي در بازار كار مي باشدو سربازان پس از اتمام خدمت مقدس سربازي علاوه بر افزایش مهارت های شغلی با توجه به نیازمندی و علاقه خود به بازار کار می تواننداز سازمان آموزش فنی و حرفه ای گواهینامه دریافت نمایند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
ادامه مطلب

بازدید شاخص های ارزیابی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رزن

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید آمارو ارزیابی عملکرد به منظور تبادل تجربیات و  بررسی نقاط قوت و ضعف و پیشنهادها توسط تیم اعزامی اداره کل از مرکز برادران و خواهران شهرستان رزن صورت گرفت. نخست هر یک از مسئولین و نمایندگان اعزامی از اداره کل به کارگاهها و واحدهای مربوطه مراجعه و به ارزیابی شاخص ها وعملکرد پرداختند. گفتنی است نمایندگان واحدهای ارزیابی عملکرد، روابط عمومی ،حراست،آموزش ،آزمون ،اداره آموزشگاههای آزاد ,دفترفنی ،حسابداری Tامور عمومی , دفتر فنی جهت بررسی شاخص ها به این مراکز مراجعه نمودند. شایان ذکر است در هریک از این بازدیدها یکی از روسای مراکز نیز در این بازدید حضور خواهد یافت که در این نوبت رضا حکمتی ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان حضور یافتند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
ادامه مطلب

بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوراز کارگاه عروسک دوزی مرکز یادگار امام شهرستان رزن

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاه عروسک دوزی مرکز فنی و حرفه ای یادگار امام شهرستان رزن بازدید به عمل آوردند شایان ذکر است در این بازدید ، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: ماموریت اصلی ما اشتغال می باشد .ما باید با سرعت، خیلی جلوتر از جامعه هدف باشیم . پاک سرشت خاطرنشان ساخت: باید بتوانیم پیش بینی  نمایم نیازهای شغلی آینده چیست؟ معاون وزیر ادامه داد : باید آینده نگری در مورد طرح هایی باشد که نیاز شغلی جامعه است ، تا بتوانیم زودتر به هدف نایل شویم. وی تصریح کرد: آموزشها را بیشتر توسعه دهید.مهم این است که شما با روش مطمعن تشخیص دهید ، تجهیز کنید و مهمتراین که منابع را برای چه می خواهید صرف کنید. در ادامه اکبری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران رزن  ضمن خیر مقدم و خوشامد گویی به ریاست سازمان ، عنوان کرد در این مرکز در رشته های ، صنایع پوشاک ، عروسک دوزی ، کیف دوزی ، مصنوعات چرمی ،مطابق نیاز روز کسب کار  آموزش داده می شود. وی افزود محصولات تولیدی در رشته های فوق در چندین روستا ی این شهرستان به عنوان برند معروف می باشد. مدیر کل آموزش قنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این موضوع که اولین کاری که در زمینه اشتغال در این اداره کل راه اندازی گردید تشکیل واحد اشتغال و کار آفرینی می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
ادامه مطلب

برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در جلسه شورای اداری ، که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و پرسنل ستادی و آموزشی در سالن کنفرانس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی برگزار گردید.بنا بر این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، ضمن عرض خیر مقدم و تبریک انتصاب شایسته فردی فرحیخته را به سمت معاون وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تبریک و تهنیت گفت. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با معرفی اداره کل و ارائه آمار و عملکرد ، گفت:خوشبختانه افتخار زمینه سازی اشتغال نصیب فنی و حرفه ای کشور گردیده است و اهمیت کار ، کاملا مشهود است .وهب مختاران افزود از افتخارات این اداره کل بهره گیری از مربیان توانمند و پرسنل مصمم  و همچنین حضور فعال آموزشگاههای آزاد می باشد. و همین امر موجب گردیده است که طی سه سال متوالی در جشنواره شهید رجایی این اداره کل موفق به کسب رتبه برتر گردیده است .وی تصریح کرد از دیگر عملکردهای این اداره کل عقد تفاهمنامه های استانی با دیگر دستگاههای اجرایی و در راس آنان دانشگاه ها می باشد.ایشان خاطر نشان نمود از دیگر فعالیتهای مثبت این اداره کل تشکیل دفتر کارآفرینی و اشتغال می باشد.ایجاد بیست کارگاه تولیدی ، برگزاری جلسات متعدد در اتاق اصناف، بازرگانی و کشاورزی .مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد با توجه به لزوم توانمند سازی روستا ها تفاهمنامه ای مشترک بین استانداری و صندوق کار آفرینی امید با محوریت روستای بدون بیکار و همچنین فعال سازی پروژه مرکزآموزش هتل داری سخن گفت.وهب مختاران تاکید کرد یکی دیگر از طرح های انجام شده در این استان افتتاح کارگاه مصنوعات چرم  می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
ادامه مطلب

فراخوان حمایت از پایان نامه های دانشجویی سال 1396

به اطلاع می رساند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای اجرای ماموریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی ارائه آموزش های مهارتی غیر رسمی در کشور و با هدف بهره برداری از توانمندی و, ظرفیت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین توجه آنان به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در اقتصاد کشور با استناد به شیوه نامه پژوهش در سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، اقدام به حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در هریک حوزه های ذیل می نماید:   راهکارهای مشارکت پذیری ذینفعان آموزشی بازاریابی آموزش های فنی وحرفه ای تضمین کیفیت آموزش های فنی وحرفه ای راهکارهای جذب حداکثری جوانان به آموزش های فنی وحرفه ای راهکارهای ارتقاء و بهبود فرآیند برگزاری مسابقات ملی مهارت          علاقمندان می توانند حداکثر تا تاریخ 30/8/96 نسبت به تهیه و ارسال پیشنهاده پژوهشی(Proposal) بر اساس شیوه نامه پژوهش سازمان و ارسال به نشانی پستی "همدان- انتهای بلوار جانبازان- 18 متری سلحشور- اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان- یا به نشانی پست الکترونیکی pajuheshtvto@gmail.com   اقدام نمایند. یادآور می گردد كميته پژوهش اداره کل پس از بررسي پيشنهاده­های ارسالي و تطبيق آن با شیوه نامه پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، نسبت به بررسی ، تائید و پذیرش طرح اقدام خواهد نمود. 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ادامه مطلب

دیدار مدیر کل و روسای ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان تویسرکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و روسای ستادی با فرماندار شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو بعمل آوردند. در این دیدار فرماندار تویسرکان ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی گفت:ذوق و شوق و شور حسینی وجهه مذهبی وسیاسی داشته و برای ما بسیار ارزشمند می باشد و نشان دهنده ی این مس باشد که ملت ما رابطه ی ناگسستنی با اهل بیت(علیهما السلام) دارند. مومیوند با اشاره به عملکرد خوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه آموزش های مهارتی رضایت خود را از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان اعلام داشت و همچنین از زحمات ریاست و پرسنل این مرکز تقدیر و تشکر نمود. فرماندار تویسرکان افزود با توجه به اینکه شعار امسال بر اساس منویات مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ،تولید اشتغال مزین گشته اگر بخواهیم اشتغال  را عملی کنیم بدون آموزش مفهومی نخواهد داشت. وی تصریح کرد:سازمان آموزش فنی و حرفه ای ساز و کار دارد تشکیلات دارد جهانی است و برای تمام دنیا شناخته شده است،وقتی صحبت آموزش می شود پای فنی و حرفه ای در میان می باشد. مومیوند عنوان کرد:اگر بخواهیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم نیاز به آموزش و مهارتهایی داریم که اشتغال محور باشد ،اگر به غیر از این باشد فقط آمار و ارقام هست که بالا می رود.آموزش بر اساس تعداد کمی مهم نمی باشد در اینجا مبنا کیفیت است که ما نیز بتوانیم حمایت کنیم تسهیلات بدهیم تا به اشتغال منجر گردد. فرماندار تویسرکان خاطر نشان ساخت:در این شهرستان نیاز به آموزش های مهارتی داریم تا زمینه ی اشتغال در این شهر ایجاد گردددر زمینه های که اجرایی تر و عملی تر باشد،باید انسجام داشته باشیم با دستگاههایی که می توانند در زمینه ی اشتغال فعالیت کنند مومیوند ادامه داد:دستگاههای غیر ربط نیازی ندارند در زمینه آموزش های مهراتی فعالیت نمایند می توانند در حوزه های اشتغال فعالیت و کمک نمایند، اولین قدم در ایجاد اشتغال آموزش می باشد،همچنین توسعه آموزش در رشته هایی که بومی تر می باشد و مزیت های منطقه ای و محلی ما هستتند. رضا حکمتی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان تویسرکان ضمن تقدیر و تشکر و عرض تسلیت اربعین حسینی  و همچنین تشکر از زحمات فرمانداری این شهرستان گزارش عملکرد 6ماهه را ارائه نمودند و اعلام داشتند افرادی که بعد از آموزش های مهارتی دست به کار شده اند 205 نفر می باشد. حکتی افزود:در سال جاری تا کنون چهار طرح در دو رشتهی منبت ،گلخانه و ماشین شویی در این شهرستان در زمینه اشتغالزایی معرفی گریده و تا پایان سال نیز بر تعداد این رشته ها افزوده خواهد شد. در ادامه نسرین ترکمند ریسس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان تویسرکان با ارائه گزارش آمار و عملکرد شش ماهه در خصوص برگزاری رشته ای جدید مینا کاری و تراش سنگ های قیمتی در این مرکز سخن گفت و اعلام داشت که برگزاری این دوره رشته با استقابل بی نشطیری روبرو گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و همچنین عرض تسلیت اربعین عاشورای حسینی گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال هست در آموزش های مهارتی.. وهب مختاران بیان داشت:با توجه به نرخ بیکاری و مشکل اشتغالی که امروزه داریم و همچنین طبق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و شرایط جامعه مجاب می کند که بیشتر از پیش در زمینه ی اشتغال پیش برویم. مختاران با اشاره به  اینکه باید آموزش ها بازار محور و میبتنی بر نیاز روز بازار کسب وکار باشند گفت:واحدی که برای اولین بار در این ادراه کل راه اندازی گردید ه است با عنوان واحد کار آفرینی با حضور متخصصین مجرب و همچنین با دید کسب و کار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای از انعقاد تفاهم نامه ای فی ما بین استانداری و صندوق کارآفرینی امید با محوریت روستالی بدون بیکار یاد کرد و اعلام داشت که در زمینه ی آمایش سرزمین مطالعاتی شده که در هر کدام از شهرستانها چه شغل هایی مورد نیاز است ،البته با نطر سنجی دهیاران در روستاها این طرح ها بررسی شده است. مختاران خاطر نشان ساخت در حال حاضر در 100  روستا در15 کارگاه آموزش در حال آموزش هستیم که اگر تعدا روستاها افزایش یابد می توانیم از وجود آموزشگاههای آزاد که در حکم بال این اداره هستند در مر آموزش استفاده نماییم. گفتنی است در این دیدار شیران رییس اتحادیه تولید کنندگان طلا جواهر و زیورآلات همدان نیز حضور یافتند و مقرر گردید یک روستا به عنوان روستای هدف با همکاری و مساعدت فرمانداری ،فنی و حرفه ای و دیگر دستگاههای اجرایی در زمینه  صنعت تولید طلا و جواهر انتخاب گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ادامه مطلب

برگزاری مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و خانواده ی حراست دستگاههای اجرایی کشور در استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هفتمین دوره  مسابقات قرآنی  در 15 رشته قرائت و حفظ    برای  کارکنان وخانواده های حراست های دستگاههای اجرایی کشور به مدت دور روز در استان اصفهان برگزار گردید. شایان ذکر است گروه تواشیح نورالحسین حراست کل استان همدان در رشته ی تواشیح و همخوانی رتبه ی دوم این مسابقات را کسب نمودند. 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
ادامه مطلب

برگزاری دوره آموزش الکترونیکی سامانه آموزشگاههای آزاد در پورتال

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  برگزاری دوره آموزش الکترونیکی سامانه آموزشگاههای آزاد جهت ارتقا سطح مهارت مدیران درسالن همایش مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان به مدت یکروزه برگزار گردید. گفتنی است در این دوره مهندس مختاران و جمعی از مسئولین ستادی از روند اجرا و برگزاری دوره بازدید بعمل آوردند.. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:مدیران آموزشگاهای ازاد باید بتواند برند فنی و حرفه ای را با آموزش های مهارتی  به روز در سطح وسیع  در جامعه گسترش دهند. مختاران افزود مدیران باید با درایت رشته ها و خروجی های آموزشی خود را بررسی نمایند و رشته های مهارتی که بهترین و بیشترین بازده در کسب و کا ر را  داشته ،جایگزین رشته های  اشباح شده نمایند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
ادامه مطلب

برگزاری سمینار آموزشی عملی سفره اسلامی ،فرهنگ ایرانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سمینار  آموزشی عملی سفره اسلامی ،فرهنگ ایرانی با حضور سرخانم دکتر دوروزی مشاور محترم استاندار و مدیر کل امور بانوان خانواده استانداری همدان ،با محوریت آموزش پیش غذا ،غذاهای اصلی ،دسرها و سالادها با مشارکت استانداری همدان ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وکانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان  ویژه بانوان  در آشپزخانه مرکزی و سالن سلف سرویس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان با  حضور اساتید آشپز بین المللی آقایان امیر و آرمان میرزایی پارسا برگزار شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۶
ادامه مطلب

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي: ضرورت پيوند آموزش و صنعت در راستاي توسعه كشور

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بر ضرورت پيوند آموزش و صنعت در راستاي توسعه كشور تأكيد كرد. به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، محمد امين سازگار نژاد در نشست امضاي تفاهم نامه با شركت توسعه خدماتی بازرگانی اریتا بيان داشت: پيوند آموزش و صنعت رمز موفقيت صنايع بزرگ دنيا مي باشد.  وي با بيان اين كه حلقه مفقوده نظام آموزش كشور در اتصال با صنعت مي باشد، بيان داشت: اميدواريم كه آموزش و صنعت همچون تار و پود در هم تنيده و فرش كسب و كار و زندگي از آن بافته شود. وي در ادامه بيان داشت: در صنايع بزرگ دنيا از جمله تويوتا آموزش، تحقيق و پژوهش و توسعه منابع انساني كاملاً با هم گره خورده است. معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: اين تفاهم نامه فرصتي است تا در مسير غني سازي و انتقال و پالايش تجارب نقش آفريني كنيم و گام هاي مؤثري را محقق سازيم. محمد امين سازگارنژاد بيان داشت: اميدواريم كه اين تفاهم نامه سرآغازي براي خدمت رساني شايسته به مصرف كنندگان در عرصه صنعت ملي خودرو و  ارائه خدمات اتومكانيك با همكاري سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و ايرتويا باشد. وي اظهار اميدواري كرد كه در زمينه خدمات پس از فروش با انعقاد اين تفاهم نامه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تجارب ارزشمندي را كسب كرده و نقش خود را به خوبي ايفا نمايد. رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با استقبال از فرصت همكاري ايجاد شده تأكيد كرد كه مديران كل آموزش فني و حرفه اي استان ها نسبت به اجراي تفاهم نامه مذكور نگاهي تعالي بخش داشته باشند. محمد امين سازگار نژاد ضمن تقدير از تمامي دست اندركاران بيان داشت: اميدوارم كه ثمره انعقاد و اجراي اين تفاهم نامه منجر به رشد و توسعه و ارتقاي بهره وري در كشور باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۳
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و اداره استاندارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به منظور ایجاد ،گسترش و همفکریهای آموزشی جهت آموزش های مهارتی در مباحث و دوره های مرتبط با حوزه استاندارد ، تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و اداره کل استاندارد منعقد گردید. گفتنی است بمناسبت هفته استاندارد  ابتدا بازدیدی از کارگاههای آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان ، توسط مدیر کل اداره استاندارد و هیات همراه انجام پذیرفت. مددی مدیر کل اداره استاندارد استان همدان گفت :یکی از شرایط افراد فنی که متقاضی دریافت مجوز میباشند،گذراندن دوره آموزش مهارتی و  داشتن کارت مهارت در حرفه ی مذکور می باشد. مددی از رشته های آموزشی موجود در کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان ابراز خرسندی نمودند و اعلام داشتند که باجدیت و تلاش مستمر این همکاری ادامه خواهد یافت. وهب مختارن ضمن تبریک هفته ی استانداردافزود:ما به دنبال آموزش رشته های به روز و اشتغال زا هستیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تصریح کرد:با همکاری این اداره می توانیم در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی ،گردشگری،مصنوعات چرم،تکثیر و پرورش ماهیان زینتی و...که منجر به کسب و کار میگردد فعالیت نماییم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
ادامه مطلب

دیدار وملاقات مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با معاون عمرانی استانداری همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دیدار و  ملاقات  با محمود عمرانی معاون امور عمرانی استانداری همدان در محل استانداری همدان صورت گرفت. در این دیدار ابتدا وهب مختاران ضمن تقدیر و تشکر گفت:آموز شهای فنی و حرفه ای با دید اقتصادی پیش می رود. مختاران ادامه داد:ما به دنبال مدرک گرایی نیستیم. وی خاطر نشان ساخت:باید آموزشهای مهارتی منجر به اشتغال گردد. در ادامه این دیدار عراقی معاون عمرانی استانداری همدان بیان داشت:به آموزشهای مهارتی که در فنی و حرفه ای برگزار میگردد اعتقاد راسخ داریم. عراقی تصریح کرد:آموزش های مهارتی است که منجر به ثروت اندوزی کی شود. وی تاکید کرد:باید بستر و زمینه را برای آموزشهای مهارتی آماده نماییم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
ادامه مطلب

دیدار و ملاقات مدیر کل و روسای ستادی با فرمانده منطقه انتظامی استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت هفته نیروی انتظامی مدیر کل و روسای ستادی این اداره کل با سردار کارمرانی صالح فرمانده  محترم منطقه  انتظامی استان همدان دیدار و ملاقات نمودند. وهب مختاران ضمن تقدیر و تشکر و تبریک انتساب سردار کامرانی صالح گفت:مطالبه ی اصلی مسئولین و آحاد جامعه امروزه به اشتغال می رسد.و بزرگترین معضل موجود در جامعه بیکاری است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود:نیاز به اشتغال به مانشان میدهد که از مرحله نیاز به امنیت گذر کرده ایم. مختاران ادامه داد:این امنیت مدیون تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی است. وی ادامه داد: فعالیت بسیار خوبی که انجام می شود مهارت آموزی سربازان است.سربازان علاوه بر آموزش های نظامی ، آموزش های مهارتی همچون کامپیوتر،جوشکاری ، تعمیر وسایل خانگی، اتصالات چوبی ، برق ، و غیره و ... می بینند و در پایان دوره خدمت سربازی و طی این دوره ها مدرک رسمی فنی حرفه ای به آنان اعطا که این مدرک برای اشتغال بعد از خدمت آنها بسیار موثر است. سردار کامرانی صالح فرمانده نیروی انتظامی استان همدان بیان داشت:ما هرجه داریم از شهدا  داریم ، شهدا هم حیات ما را تضمین کرده اند ، هم امید ما در آخرت نیز به شهداست. فرمانده انتظامی استان همدان بیان داشت:امروزه هر کسی قدمی در حوزه اشتغال بردارد جهاد کرده است.کاری که شما فنی و حرفه ای ها می کنید قابل تقدیر و تحسین می باشد. وی ادامه داد:یکی از وظایف خطیر نیروی انتظامی سهیم نمودن همه قشرها در امنیت جامعه است. ایشان تاکید کرد: با کمک آموزش های جزیی می توان کلی از بزهکاری ها جلوگیری نمود. کامرانی صالح خاطرنشان کرد:ما می توانیم در حوزه های امنیت و فرهنگی در کنار آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای سهیم شویم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه فی مابین استانداری همدان ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و صندوق کارآفرینی امید استان با محوریت روستای بدون بیکار

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه امضای سه جانبه تفاهم نامه فی مابین استانداری ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و صندوق کارآفرینی امید در استانداری همدان با هدف روستای بدون بیکار منعقد گردید. مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در آئین امضای این تفاهم نامه، گفت: دولت دوازدهم با هدف ایجاد اشتغال و حمایت از تولید برنامه خوبی تدوین کرده که از جمله آنها ارائه برنامه فراگیر اشتغال برای روستائیان با توانمند سازی این قشر است. عسگریان افزود :یکی از اولویت ها برای ایجاد اشتغال، توانمند سازی افراد ساکن در روستاها است که در این راستا مقرر شده ایجاد اشتغال پایدار در ۱۱۸ روستای همدان دنبال شود. مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری با بیان اینکه طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه در استان همدان وجود ندارد عنوان کرد: طرح‌هایی رسیده به فرمانداری‌ها طرح‌های خوبی بودند اما توجیه بازار و ایجاد اشتغال پایدار را ندارند. پورمجاهد عنوان کرد: انعقاد تفاهم نامه بین استانداری، صندوق کارآفرینی امید و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان همدان می‌تواند باعث انجام کار‌های ارزشمندی در روستا‌ها شود.  معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار همدان گفت: با توجه به اینکه کشور جوانی هستیم باید با شتاب پیش برویم و گام های بلندی برداریم. قیاسی مطرح کرد:آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای خیلی تاثیرگذار می باشد، فنی حرفه ای رسالت خود را بخوبی انجام داده است. رضا قیاسی تاکید کرد:افرادی که دارای مهارت هستند در جامعه بیکار نیستند و در حوزه اشتغال ورود پیدا می کنند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان در ادامه این جلسه با بیان اینکه یکی از برگترین کارهایی که در دولت محترم تدبیر و امید صورت گرفته نگاه به اشتغال در روستاهاست عنوان کرد: در خصوص اجرایی شدن این تفاهم نامه هر کدام از ادارات تعهد اشتغال دارند. مختاران خاطر نشان کرد:در حال حاضر 100 مربی در 110 روستا در 150 کارگاه روستایی در 30 رشته مشغول فعالیت می باشند. وهب مختاران بیان کرد: فنی و حرفه‌ای آمادگی دارد که بالاتر از تعهد خود در حوزه ارائه آموزش‌ها فعالیت ‌کند و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز به نوعی نقش خود را ایفا کنند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
ادامه مطلب

مراسم دومین سالگرد شهادت سردار شهید حسین همدانی در حسینه امام خمینی(ره) همدان

بمناسبت دومین سالگردشهادت سردار سرلشکر حاج حسین همدانی مراسم بزرگداشتی با حضورمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه روسای ستادی،مدیران کل دستگاههای اجرایی،فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین حضور مقامات کشوری و لشکری و  جمعی از آحاد مردم غیور و همیشه در صحنه در حسسینه امام خمینی (ره) همدان برگزار گردید. در این مراسم سردار اسدی به بیان خاطراتی از شهید بزرگوار پرداخت. گفتنی است سردار شهید حسین همدانی  درمهرماه94 در حین انجام ماموریت مستشاری در حومه شهر حلب سوریه به شهادت رسید 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
ادامه مطلب

برگزاری هشتمین همایش عفاف و حجاب با محوریت خانواده و فضای مجازی(فرصت- تهدید)

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هشتمین همایش عفاف و حجاب  که با همکاری فرماندهی انتظامی استان همدان و کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد با محوریت خانواده و فضای مجازی (فرصت- تهدید) در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید، بر لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی خانواده در فضای مجازی تاکید شد. مشاور استاندار و مدير کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری همدان در این همایش با بیان اینکه بحث حجاب و عفاف یک مبحث جدید نیست گفت: ضروریست با نگاه های نو به این مسئله آنرا به خوبی در جامعه خود اجرا و نسل جوان را با فلسفه حجاب و عفاف آشنا کنیم.  طاهره دوروزی با اشاره به اینکه کشور ما علاوه بر آنکه یک کشور اسلامی است کشور شهیدان نیز است بیان کرد: شهدا بارها در وصیت نامه های خود به حفظ حجاب در جامعه تاکید کرده اند.  وی با تاکید بر اینکه ضرورزیست برخوردها مناسبی با اجرای طرح حجاب و عفاف در جامعه صورت گیرد اظهار کرد: باید خانواده ها و فرزندان را به حفظ حرمت ها و قداست های جامعه تشویق و آشنا کرد. این مسوول با بیان اینکه در مبحث حیا و عفاف یکی از کارهای بزرگ جا انداختن مسئله عفاف است تصریح کرد: راس تمام فضیلت ها حیا است و تمام سعی و تلاش دشمن این است که حیا را در جامعه از بین ببرد. دوروزی  با اشاره به اهمیت برگزاری چنین برنامه های فرهنگی در این زمینه خاطر نشان کرد: چنین برنامه هایی باید تداوم داشته باشد تا بتوانیم نقش حجاب و عفاف در امنیت جامعه را تبیین کنیم. مختاران: حجاب قبل از اسلام و در ایران باستان وجود داشت مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز در این همایش با بیان اینکه حجاب قبل از اسلام و در ایران باستان نیز وجود داشت گفت: زمانی که در اروپا مجسمه های برهنه مد و جز افتخارات آنان به شمار می رفت در کتیبه های ایرانی نقوش انسانی با حجاب  همراه بود که این نشان دهنده قدمت حجاب در ایران است.  **** مختاران با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف تنها مختص به بانوان نیست اظهار کرد: میوه قلب پاک همان حجاب و عفاف است.  وی به سخنان حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار می فرمایند زکات زیبایی عفاف است که ضروریست آن را حفط کنیم.  این مسوول با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب در فضای مجازی باید رعایت شود اظهار کرد: امروزه واقعیت های فضای مجازی با زندگی ما گره خورده است پس ضرورریست در این فضا نیز به حفط عفاف اهتمام ورزیم.  مختاران با بیان اینکه باید نگاهی واقع بینامه به فضای مجازی بیندازیم گفت: اگر می خواهیم فرهنگ عفاف و حجاب را در دنیا مجازی گسترش دهیم باید به طور مستمر در این فضا فعالیت های ثمر بخش انجام دهیم. وی با اشاره به مصونیت بخشی حجاب گفت: حجاب تنها جنبه ظاهری ندارد بلکه حافظ کانون خانواده است و کمرنگ شدن آن، آثار و پیامد فردی و اجتماعی دارد.  در ادامه همایش کامرانی صالح گفت: انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است فرمانده نیروی انتظامی استان همدان نیز در این همایش با تاکید بر اینکه انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است اظهار کرد: دشمنان همواره درصدد از بین بردن انقلاب و ارزش های آن هستند به طوری که حوادث بیشماری نظیر 8 سال جنگ تحمیلی را بر علیه ایران راه انداختند تا به کشور صدمه وارد کنند.  سردار کامرانی صالح با بیان اینکه دشمنان وقتی نتوانستند از راه جنگ سرد  به کشور آسیب وارد کنند از راه جنگ نرم وارد شدند گفت: فضای مجازی یک نمونه از مواردی است که دشمنان با استفاده از آن قصد تخریب ارزش های اسلامی ما را دارند.  این مسوول با اشاره به اینکه در استان ما در 6 ماه گذشته بیش از 50 درصد آسیب ها و تهدیدات  حوزه فضای مجازی  مربوط به موضوعات غیر اخلاقی بوده است گفت: بیش از 6هزار سایت در کشور شناسایی شده است که به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند.  وی با تاکید بر اینکه بیش از 800 کانال ماهواره ای به زبان فارسی برنامه های مختلفی را علیه ارزش های انقلاب اجرا می کنند اظهار کرد: باید با فرهنگ سازی مناسب مردم را با آسیب های فضای مجازی آشنا کرد. این مسوول با بیان اینکه ‏‎ترویج حجاب و عفاف، یک جهاد الهی است و با فعالیت های فرهنگی می توان در جامعه اجرا کرد بیان کرد: داشتن حجاب و عفاف در جامعه عامل بازدارنده از معضلات اجتماعی است.  وی با تاکید بر اینکه بی توجهی به حجاب و عفاف بخشی از آسیب های اجتماعی را به وجود می آورد اظهار کرد: پلیس با تشکیل معاونت اجتماعی همواره سعی در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه دارد. این مسوول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه  عفاف و حجاب  یک ضرورت دینی است افزود: متأسفانه امروزه دشمنان به‌دنبال ترویج فرهنگ بی‌حجابی و بدحجابی در بین جوانان جوامع اسلامی هستند. کامرانی صالح گفت: امروزه علت بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی همانند طلاق در جامعه استفاده از ماهواره و شبکه‌های مجازی غیراخلاقی است که باید خانواده‌ها هوشیار باشند. وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه حجاب حق ا.. است بیان کرد: خانواده‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری در این زمینه باید داشته باشند و با آگاهی بخشی به فرزندان خود زمینه ایجاد خطرات و آسیب‌های اجتماعی در حوزه حجاب را به حداقل برسانند. سرخوش: آلوده بودن فضای مجازی بنیان خانواده ها را نابود کرده است رئیس دایره مبارزه با جرایم سایبری همدان نیز در این همایش با بیان اینکه آلوده بودن فضای مجازی بنیان خانواده ها را نابود کرده است گفت:  شبکه های مجازی از جمله فیسبوک، واتساپ، وایبر و تلگرام توسط یهودیان و زیر نظر آنان اداره می شود.  سرهنگ دوم فیروز سرخوش با بیان اینکه دشمن هیچ گاه شبکه های اجتماعی را علیه کشور ما تحریم نکرده است گفت:  با کمی تفکر می توان فهمید چرا دشمنی که دارو را برای ایران تحریم کرد ولی در زمینه تحریم شبکه های مجازی اقدامی انجام نداده است.  وی با تاکید بر اینکه دشمن از طریق فضای مجازی در صدد اسیب رساندن به کشور است بیان کرد: مردم ما بیشتر دز مینه خریدهای انلاین، استفاده از فضای مجازی و بازی های آنلاین از اینترنت استفاده می کنند. این مسوول با بیان اینکه شبکه های مجازی فرزندان ما را به خود وابسته کرده است اظهار کرد: هرساله میزان قربانیان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی رو به افزایش است.  سرخوش با بیان اینکه تهدیدات فضای مجازی شامل تولید و انتشار غیر اخلاقی محتوا، رواج شایعه، قاچاق کالا، از بین رفتن حقوق شهروندی ، انحرافات اخلاقی و اختلافات قومی و نزادی است بیان کرد:  القا مالکیت کاذب و ایجاد خودمحوری، رواج سطحی نگری ، فعالیت بر مبنای تفکر لیبرالیسم و اعتباد به شبکه های مجازی از جمله تهدیدات ریشه ای فضای مجازی  به شمار می روند. وی به علل گرایش افراد به فضای مجازی پرداخت و گفت: نیاز به بروز و ظهور، قابلیت پنهانی بودن ارتباطات، بی اطلاعی والدین و مربیان از پشت پرده فضای مجازی از جمله این موارد است. این مسوول در پایان سخنان خود  به چگونگی راهکارهای رویارویی با فضای مجازی پرداخت و اظهار کرد: افزایش سواد رسانه ای، تدوین قانون بازدارند در خانواده ها تقویت باورها و استفاده از برنامه های جایگزین  می تواند به بهبود فضای مجازی کمک کند. در پایان این مراسم از اعظم یاری، مریم السادات باقری، مریم قیاسی، نسرین ترکمن، لیلا شهبازی، سمانه پارسا مهر، سونیا دادفر؛ فریبا نظری، فاطمه تقدیری، شکیبا کریمی، حمیدرضا جمشیدی ، خانم ناصر شریفی و حامد ساروی از کارکنان آموزش  فنی و حرفه ای و آموزشگاه های آزاد استان تجلیل شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
ادامه مطلب

مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در هشتمین جشنواره مبل،منبت،گردوو فرش دستباف تویسرکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جشنواره سه روزه ی مبل ،منبت ،گردو و فرش  دستباف که به مدت سه روز در شهرستان تویسرکان با حضور معاون باغبانی  وزارت جهاد کشاورزی،معاون وزیر کار،تعاون و رفا ه اجتماعی ،استاندار محترم،معاونین استاندار،فرمانداران محترم، نمایندگان محترم و تنی چند از مدیران کل دستگاههای اجرایی و مسئولان ارشد استان در شهرستان تویسرکان برگزار گردید. شایان ذکر است در این جشنواره دو غرفه در زمینه ی صنایع دستی(سفال) و منبت با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان شروع به فعالیت نمود. همچنین غرفه ای دیگر در خصوص سنگ های قیمتی ، رودوز سنتی و قلمکاری در روستای اشتران مل با حضور مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و هیات همراه با همکاری آموزشگاههای آزاد استان افتتاح و شروع به فعالیت نمود  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۸
ادامه مطلب

حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در گرد همایی مشترک صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گردهمایی مشترک روسا و اعضای ستادهای صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و شواراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها و دستگاههای اجرایی استان همدان که با حضورنماینده ولی فقیه در استان،فرمانده سپاه پاسداران استان همدان،معاون فرهنگی تحقیقات و آموزش، معاون سیاسی امنیتی استاندار  وقائم مقام وزیر کشور در ستاد امنیت عمومی و حقوق شهروندی ،معاونین فرماندار و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی و همچنین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان که در این گرد همایی شرکت داشتند، برگزار گردید. ملا زاده ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین(ع) و نیز تبریک هفته ی دفاع مقدس گفت:برای رفع آسیب های اجتماعی راهکارهای مناسب باید در نظر گرفته شود. وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از چهار گزینه طلاق ،حاشیه نشینی، اعتیاد و مفاسد اخلاقی  بعنوان آسیب های اجتماعی جدی و شدید یاد کرد. ملازاده افزود: همه باهم برای کاهش آسیب های اجتماعی باید تلاش نماییم و وارد عمل شویم  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۸
ادامه مطلب

بمناسب هفته دفاع مقدس انجام گرفت:

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری سیدو سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین ترویج فرهنگ ایثار وشهادت ، پایگاه بسیج شهدای گمنام این اداره کل با همکاری و مشارکت بسیج کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، فرماندهان حوزه های بسیج کارمندی و کارگری استان ،روسای ستادی و پرسنل آموزش فنی و حرفه ای استان و همچنین مدیران و کارکنان آموزشگاههای آزاد همدان از  محل باغ موزه دفاع مقدس بازدید بعمل آمد. در این مراسم پرشکوه مهندس مختاران ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار و سرو شهیدان و همچنین تبریک بمناسبت هفته دفاع مقدس گفت:راه شهیدان مسیر ساز است و می بایست ، روحیه از خودگذشتگی که داشتند را سرلوحه کار خود قرار دهیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اشاره کرد:اگر در جامعه ای فرهنگ شهادت طلبی ضعیف شود به ضم آن جامعه دچار آسیب می گردد. وی افزود:یکی از مشکلات که منجر به آسیب های اجتماعی می گردد بحث اشتغال جوانان می باشد که باید به جد و با فرهنگ شهادت طلبی پی گیر این مساله باشیم گفتنی است همزمان با این مراسم نمایشگاه عفاف و حجاب نیز توسط کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد همدان برگزار گردید. در ادامه ی مراسم از همکاران بسیجی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۳
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.