امروز : جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۳۴۹۳۴

انعقاد تفاهم نامه دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت آبفا همدان

به منظور گسترش همکاری های آموزشی مشترک و اجرای دور ه های آموزشی جهت ارتقاءپرسنل شرکت های پیمانکار شرکت آب و فاضلاب استان همدان تفاهم نامه دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت آبفا استان منعقد گردید. بر اساس این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به مشکل کمبود ذخائر آبی و همچنین  کنترل مصرف آب اظهار داشت:این تفاهم نامه با هدف آموزش پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب استان و در جهت استفاده از ظرفیتهای تخصصی هر دو طرف منعقد گردید. وی با مطرح ساختن ارتباط آموزش های مهارتی با اقتصاد و اشتغال افزود:یکی از دلایل پیشرفت کشورهای توسعه یافته سرمایه گذاری در حوزه آموزش های مهارتی است.  در ادامه سید هادی حسینی بیدار مدیر عامل شرکت آبفای استان همدان اظهار داشت:پیمانکارانی که آموزش های مهارتی را گذرانده  و موفق به دریافت گواهینامه گردیده انداز نظر این شرکت دارای صلاحیت فنی می باشند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۵
ادامه مطلب

بازدید مدیر کل و هیات همراه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار

بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از کارگاههای آموزشی ویژه بانوان سرپرست خانوار ضمن گوش سپردن به درخواست ها و مشکلات ایشان اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف ما دراین قبیل کارگاهها بررسی خروجی و در اصل اتصال کارآموزان به بازار کار است. وی با اشاره  به  آموزشی – تولیدی بودن این کارگاهها و ارتباط با بازار کار  خاطر نشان ساخت:بعد از گذراندن دوره های  مهارت  در امر معیشت و اقتصاد  خانواده خود مستقل خواهید بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۴
ادامه مطلب

جلسه بررسی طرح ملی بازدید دانش آموزی با مدیران آموزش و پرورش استان همدان

به گزارش روابط عمومی  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای  برنامه هماهنگ کشوری بازدید داشن آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای جلسه ای با حضور مدیرکل ،مسئولین ستادی،اعضای کانون انجمن صنفی روسای مراکز و مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در ابتدای این جلسه  با اشاره به همکاری و تعامل خوب اداره کل آموزش و پرورش با این اداره کل عنوان کرد:دانش آموزان را از مقاطع ابتدایی با موضوع مهارت آموزی آشنا نماییم تا در آینده شاهد بهبود وضعیت اشتغال این قشر عزیز باشیم.  وی در  ادامه افزود :این موضوع موجب ارتقای آگاهی دانش آموزان در امر مهارت می گردد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۴
ادامه مطلب

برگزاری دوره روش های کنونی شناسایی و تشخیص هویت اشخاص

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان واحد سنجش وحراست این اداره کل با مشارکت رییس پلیس آگاهی استان   اقدام به برگزاری دوره تطبیق عکس و شناسایی چهره نمود. بر اساس این گزارش دوره فوق برای مسئولین آزمون  مراکز  شهرستان ها ،کارشناسان تطبیق عکس در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. همکاران مرتبط با واحد آزمون در این دوره با نحوه تشخیص و شناسایی چهره افراد شرکت کننده جهت بالا بردن صحت و سلامت آزمون های مهارتی آشنا شدند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱
ادامه مطلب

جلسه بررسی روند مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد

مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه بررسی روند آموزش زنان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد با اشاره به اهمیت این موضوع  در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت:هر کدام از کارآموزان این طرح پس از گذراندن دوره های مهارتی باید بتوانند در بازار کار نقشی ایفا کنند. وهب مختاران افزود:آموزش مهارت به بانوان سرپرست خانوار فرصتی برای تربیت نیروی ماهر برای بنگاههای اقتصادی در جهت حمایت از تولید و کالای ایرانی است.  وی خاطر نشان ساخت:یکی از مهمترین وظایف ما در تفاهم نامه آموزش بانوان سرپرست خانوار بررسی خروجی آموزشهای مهارتی و در اصل اتصال کارآموزان به بازار کار است. شایان ذکر است این جلسه با حضور مدیر کل ،روسای ستادی ، اعضای کانون انجمن صنفی و مدیران آموزشگاههای آزاد استان در دفتی کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱
ادامه مطلب

جلسه هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه بررسی و برنامه ریزی هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت این ایده پارک به همکاری و مشارکت پارک  علم و فناوری همدان در مورخ 24 اردیبهشت 97 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی (شهر مریانج) برگزار می گردد. وی افزود :شایسته است در این ایده نخبگان را شناسایی و با برگزاری دوره های مهارتی ایشان را برای المپیاد ملی و مهارت آماده نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:مهلت ثبت نام در هیجدهمین ایده پارک تا مورخ 21 اردیبهشت  از طریق مراجعه به سامانه ثبت نام ایده پارک با موضوع آموزشهای فنی و حرفه ای  می توانند ثبت نام نمایند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱
ادامه مطلب

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش در اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی همدان

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر اعضا در اتاق بازرگانی همدان تشکیل گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان، در ابتدای جلسه مسعود عبدالملکی دبیر کمیسیون در خصوص "دستور جلسه با محوریت تشکیل کمیته ها و گروه های کاری در بخش های مختلف آموزش و پژوهش توضیحاتی" را بیان و "اقدمات انجام شده آموزشی و پژوهشی را در سال 1396 در بخش های آموزش و پژوهش اتاق در قالب پاورپوینت" ارائه داد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه موتور محرک اشتغال در مهارت آموزی است اظهار داشت: راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران در خصوص راه اندازی آموزش مهارت آموزی وبژه بانوان سرپرست خانوار سخن گفت،آفزود: این طرح که با مشارکت وزارت کشور  در 5 استان از جمله همدان به صورت پایلوت به مرحله اجرا در آمده است،می تواند تاثیر چشمگیری در حوزه اشتغال بانوان سرپرست خانوار داشته باشد. در ادامه هر یک از اعضای کمیسیون به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستور جلسه پرداختند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
ادامه مطلب

تسلیت مدیر کل در پی درگذشت مربی مرادی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ادامه مطلب

تجلیل از خادمان و فعالان فرهنگی و نماز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از فعالان و خادمان فرهنگی ،نماز وامر به معروف و نهی از منکر این اداره با حضور مدیر کل و مسئول امور فرهنگی تجلیل به عمل آمد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت:توصیه های دینی را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم . شایان ذکر است از نفرات برتر مسابقات کتابخوانی نیزدر این مراسم تجلیل شدند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ادامه مطلب

تقدیر مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر عامل جمعیت هلال احمر از تلاش ها و همکاری مدیر کل و کارکنان این اداره کل در خصوص کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله استان کرمانشاه با ارسال متنی تقدیر و تشکر نمود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ادامه مطلب

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت  با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه سال جدید طبق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی )مزین به سال حمایت از کالای ایرانی است اظهار داشت:اقتصاد و مهارت دومقوله مشترک  و جدا نشدنی است. مختاران در این جلسه به بررسی و برنامه ریزی شاخص ها پرداخته اذعان داشت:در کارگاههای آموزشی- تولیدی حس اعتماد بنفس مهارت آموزان را افزایش دهیم تا در تولیدات خود خلاقیت ،ابتکار و نوآوری را مد نظر داشته باشند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ادامه مطلب

نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با ریاست و پرسنل مرکز خواهران و برادران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،ریاست و کارکنان مرکز خواهران و براردران شهرستان همدان بمناسبت فرارسیدن سال نو در نخستین روز کاری با مدیر کل دیدار و گفتگو نمودند. در این نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی پرسنل در سال گذشته افزود:در سالی که بفرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مزین به سال حمایت از کالای ایرانی گردیده از خدمات ارزنده پرسنل در سال 96 تقدیر نموده و اظهار داشت در سال جدید با هم دلی و هم افزایی در مسیر آموزش های  مهارتی منجر به اشتغال فعال تر و چشم گیر تر اقدام نماییم..

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
ادامه مطلب

دیدار نوروزی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه جمعی از پرسنل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب همدان

به مناسبت سال نو ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه جمعی از  پرسنل این اداره  ، با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه با ایشان دیدار نمودند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان- در این دیدار آیت الله طه محمدی نماينده ولي فقيه و امام جمعه همدان ضمن تبریک سال نو ،از تلاش ها خدمات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  در طول سال 96 قدردانی کرد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با تبریک سال نو به محضر نمانیده محترم ولی فقیه در استان  و امام جمعه محبوب شهر اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سالی که مزین به سال حمایت از کالای ایرانی است بتواینم با هم افزایی دیگر دستگاههای مرتبط در روند تولید و اشتغال کشور سهیم گردیم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
ادامه مطلب

ایجاد اشتغال و توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار با راه اندازی کارگاه آموزشی – تولیدی در رشته طراحی دوخت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از ایجاد و راه اندازی کارگاه آموزشی – تولیدی ویژه بانوان سرپرست خانوار در ساختمان شماره 2 مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان خبر داد. مختاران با اشاره به تفاهم نامه منعقد گردیده  با وزارت کشور در راستای توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار اظهار داشت:این کارگاه با مشارکت و همکاریخش خصوصی در رشته طراحی دوخت راه اندازی می گردد.. وی افزود :به دلیل حضور و ارتباط کار آفرینان با بازار کسب و کار ،این بانوان نگران  عرضه محصول تولید شده نمی باشند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۷
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش: اثر بخشی مهارت های آموزشی در اشتغال مشخص می گردد وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش ضمن عرض خسته نباشید و تبریک فرارسیدن بهار طبیعت گفت:همفکری و هم افزایی را به بهترین شکل ممکن جهت هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی افزایش دهید. مختاران با اشاره به اینکه مهارت موتور اشتغال در کشور می باشد افزود:اثر بخشی و کیفیت مهارت آموزی در اشتغال منجر به کسب و کار مشخص می گردد. وی با بیان اینکه اشتغال فعالیتی پویاست اظهار داشت:افرادی که در زمینه دانش ،آگاهی و مهارت سرمایه گذاری می کنند سهم بخصوصی در کسب و کار خواهند داشت. در ادامه مربیان موارد ،مسائل و مشکلات خود را  مطرح نمودند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
ادامه مطلب

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاهای آزاد مطرح شد:

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاهای آزاد مطرح شد: اشاعه آموزش های مهارتی در روستاها توسط آموزشگاههای آزاد انجام پذیرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست صمیمی مدیر کل و آموزشگاه های آزاد استان با حضور ظاهر پور مجاهد مدیر کل دفتر بازرسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی و سرپرست دفتر امور روستایی استانداری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان انجام گرفت. ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه پایه و مبنای همه اقدامات آموزش است ،مطرح ساخت:عملکرد مدیر کل و مجموعه فنی و حرفه ای استان قابل تقدیر است. سرپرست دفتر امور روستایی استانداری اظهار داشت:نقش آموزش های مهارتی در اشتغال محرز و مشهود می باشد. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با اشاره به تفاهم نامه بسته شده فی مابین استانداری و صندوق کارآفرینی با محوریت روستای بدون بیکار اذعان داشت:اشاعه آموزش های مهارتی در روستاها باید توسط آموزشگاهها انجام پذیرد. مختاران با مطرح ساختن  نیاز بازار و کسب وکار اظهارداشت:آموزش های مهارتی در روستاها برمیبنای جامعه هدف می باشد . در خاتمه  آموزشگاه های آزاد موارد و پیشنهادات خویش را مطرح نمودند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
ادامه مطلب

نمایشگاه صنایع دستی بانوان مهارت آموخته اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

بمناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان نمایشگاه صنایع دستی تولید شده توسط بانوان مهارت آموخته برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نمایشگاه فوق با همکاری و مشارکت اداره کل ،مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران  همچنین کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد در شش غرفه دایر گردید. شایان ذکر است محصولات تولید شده توسط بانوان مهارت آموخته در  حرفه های جواهر سازی با سنگ های قیمتی،آیینه کاری، نقاشی روی شیشه و منبت بود که در معرض نمایش عموم قرار گرفت. گفتنی است طاهره دوروزی مشاورومديرکل دفتراموربانوان وخانواده استانداری همدان از نمایشگاه فوق بازدید بعمل آوردند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن :

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن : امروزه به برکت خون شهدا و انقلاب  شاهد پیشرفت بانوان در تمامی عرصه ها هستیم به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و مقام شامخ زن مراسم جشن باشکوهی با حضور دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مردم شریف شهرهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل ،مسئولین ستادی و نمایندگان دیگر دستگاهای اجرایی در  مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مردم شرف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت زادروز حضرت صدیقه ی کبری فاطمه زهرا (س) ،و مقام شامخ زن گفت: بانوان در توسعه کشور بسیار نقش آفرینند.  وی با  بیان اینکه زیباترین موجود هستی  مادر است، افزود: هیچ چیز به اندازه مادر در عالم هستی آرامش بخش نیست و تاثیر  این فرشته  در زندگی غیر قابل انکار می باشد. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) دردانه هستی شیر زن کربلا عنوان کرد:فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوی همه زنان عالم می باشد بلکه الگوی بشریت و انسانیت نیز می باشد. مختاران با اشاره به پیشرفت بانوان در تمامی عرصه ها به برکت انقلاب و خون شهدا، تصریح کرد: در عرصه مهارت آموزی بهترین مربیان ما از بانوان پر افتخار می باشد. .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ادامه مطلب

کمیته بازنگری در سیاست ها و اجرای بخش نامه شماره 14

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  کمیته بازنگری در سیاست ها و اجرای بخش نامه شماره 14 با حضور مدیر کل ،مسولین  و کارشناسان ستادی این اداره کل برگزار گردید وهب مختاران  مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به تشریح و تبیین این بخش نامه پرداخته اضافه کرد: تمامی حرکت ها ،اهداف و عملکرد ها باید مطابق  با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، همگام با دولت محترم تدبیر و امید و در راستای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد. مختاران در این کمیته مبحث اشتغال را که از بزرگترین دغدغه های کشور می باشد را مطرح نموده اذعان داشت:همگی باید در امر ایجاد اشتغال موثر بوده و نقش آفرینی نماییم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ادامه مطلب

جلسه هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه بوعلی

پیرو تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور با وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری با رویکرد توانمند سازی مهارتی دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی ، جلسه هم اندیشی با حضور مدیر کل ،مسولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و رییس داشنگاه بوعلی همدان برگزار گردید. بر اساس این  گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به جدایی ناپذیر بودن مقوله مهارت و اشتغال مطرح ساخت:راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران کاهش آسیب های اجتماعی را از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای دانسته و خاطر نشان ساخت:در این خصوص تفاهم نامه ای با وزارت کشور که به صورت پایلود در 5 استان برگزار میگردد با رویکرد آموزش بانوان سرپرست خانوار منعقد گردیده است. در ادامه محمد ی فر رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان ضمن تقدیر وتشکر از حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:امر اشتغال نیز از دغدغه های مهم ماست وی مهارت آموزی در کنار تحصیل را بسیار ضروری تلقی نموده ،اضافه کرد: این امر نتیجه متفاوتی و موفقیت آمیزی در بر خواهد داشت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
ادامه مطلب