امروز : پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۱۰۷۰۱۱ بروز شده در : پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

طرح تدوین کتاب ایثارگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

برای اولین بار در  کشور طرح تدوین کتاب ایثارگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اجرا می گردد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تدوین این کتاب با مشارکت و همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام می گیرد. مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که  جمع آوری خاطرات ،تدوین و نشر فرهنگ شهادت به عنوان ثروت ملی می باشد گفت:این اقدام همچون پایگاهی به حفظ و نگهداری این ارزش ها کمک خواهد کرد. وهب مختاران از تاثیر گذاری خاطرات دفاع مقدس در فرهنگ جامعه سخن گفت و بیان داشت:نسل های بعدی با تاثیر پذیری از این کتب  می توانند در سرنوشت خود و کشور موثر واقع شوند. وی افزود: در حوزه ایثارو شهادت مدیون خون همه شهدا ،جانبازان و آزادگان هستیم. این مقام مسئول اظهار داشت:صدا و طنین فرهنگ شهادت و ایثار ، باید از تمامی دستگاهها به گوش مردم برسد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۸
ادامه مطلب

در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی رخ داد: کسب رتبه نخست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

   در گروه آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی جشنواره شهید رجایی در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی ، برای چهارمین سال متوالی ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان رتبه نخست را به دست آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این اداره کل در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی مفتخر به کسب رتبه نخست گردید. وهب مختاران در این خصوص گفت: با کمک و تلاش مجموعه خستگی‌ناپذیر همکارانم در سطح استان این موفقیت حاصل شد . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود : برای چهارمین  سال متوالی ، این اداره کل در مجموع امتیازات شاخص‌های عمومی و اختصاصی در گروه آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی صاحب رتبه نخست گردید . روابط عمومی این اداره کل ضمن بیان مطلب فوق افزود : در همین راستا لوح تقدیری از سوی استاندار همدان به  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیم گردید. درمتن این تقدیر نامه آمده است: برادر گرامی جناب آقای وهب مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جشنواره شهید رجایی فرصت ارزشمندی است در راستای ارزیابی برنامه های توسعه مدیریت و تحول اداری است که هر ساله با هدف ایجاد فضای رقابتی از طریق معرفی الگوهای برتر سازمانی بر مبنای ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی برگزار می شود. نظر به آن که مجموعه تحت مدیریت جنابعالی با تلاش در مسیر تحقق برنامه های اصلاح نظام اداری و فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1398 حائز رتبه نخست مجموع امتیازات شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه آموزشی ،پژوهشی و فرهنگی گردیده است ،بدینوسیله از جنابعالی و همکاران محترم قدر دانی نموده و استمرار توفیق آن مجموعه را در پرتو توجه خداوند سبحان مسئلت می نمایم. سید سعید شاهرخی استاندار و رییس ستاد جشنواره شهید رجایی استان همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
ادامه مطلب

در مراسم تجلیل از دستگاههای برتر در امر اقامه نماز استان همدان : تقدیراستاندار و امام جمعه از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

  به پاس اهتمام ویژه در اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ  اقامه نماز از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همچون سال های گذشته بر پایه ارزیابی های صورت گرفته توسط هیات داوران  ستاد اقامه نماز  این اداره کل شایسته تقدیر قرار گرفت. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نماز زیباترین نماد بندگی و عبودیت در پیشگاه خداوند متعال و بالاترین ذکر الهی و بهترین محمل برای ارتباط دائمی با خداوند تبارک و تعالی است. بدون توسل به نماز و تعقل در رمز و راز این آیین تابناک الهی و ریسمان محکم و گسست ناپذیر یاد خدا ،نمی توان از آلودگی های وابستگی و دلبستگی فانی رها شد و راهی به سوی نجات و رستگاری در دو جهان گشود. ستاد اقامه نماز با الهام از رهنمودها و فرامین مقام معظم رهبری (حفظه الله) بر پایه ارزیابی های بعمل آمده مبتنی بر شاخص های نظام جامعه برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ،عملکرد سال 1398  آن دستگاه را به دلیل اهتمام ویژه به اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز شایسته تقدیر ویژه ارزیابی نموده است. بدین وسیله از تلاش ارزشمند جنابعالی و همکاران محترمتان به مصداق (من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق) صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم. حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان                                                     سید سعید شاهرخی استاندار همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: اشتغال نیاز جامعه ی امروز

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست و هم اندیشی با رییس جهاد دانشگاهی نیاز جامعه ی امروز را اشتغال دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست  مقدمات انعقاد تفاهم نامه  آموزشی مشترک  تببین و ارزیابی شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش صفر جوابگوی نیاز بازار کار نیست گفت:هم افزایی بین دستگاهها می تواند اتفاقات خوبی را در حوزه اشتغال رقم بزند. وهب مختاران از شفاف سازی اشتغال سخن گفت و بیان داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با استفاده از کارآفرینان مجرب در کارگاههای آموزشی ،نقش چشمگیری در ارتباط کارآموزان به دنیای کسب و کار داشته است. مختاران با اشاره به اینکه 21 مرکز دولتی فعال در سطح استان داریم اظهار داشت:در حال حاضر42 کارآفرین در این مراکز به فعالیت آموزشی مشغول می باشند. این مقام مسئول گفت:در خصوص برگزاری دوره های مهارتی با توجه به نیاز بازار و همچنین مزیت های هر استان برنامه ریزی می گردد. در ادامه  کلانتر نیا رییس جهاد دانشگاهی همدان از عملکرد پر رنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای ایجاد اشتغال سخن گفت و افزود:یکی از ارگان های رفع دغدغه ی اشتغال سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
ادامه مطلب

همزمان با هفته دفاع مقدس: صعود گروه کوهنوردی همنورد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به قله الوند

بمناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گروه کوهنوردی این اداره کل به قله 3428  متری الوند صعود کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان کوه الوند واقع در جنوب و غرب شهرستان همدان قرار دارد که جهت این کوه از شمال غربی به جنوب شرقی است طبیعت زیبای این کوهستان به حدی است که باید گفت این کوهستان، با دره‌های عمیق و سرسبز، چشمه سارها، چمن زارها، قله‌ها، پوشش گیاهی وغیره میعادگاه هزاران انسان شیفته طبیعت و جلوه گاهی از قدرت و زیبایی خالق آن است. روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: در این صعود موفقیت آمیز آقایان شهرام حمیدی محب ،مجید قاسمی جمشید،عزت اله گمار،کامبیز همتی ،ذبیح اله دی آبادی،مسعود بهنامفر،ناصر یاریاری،مجید جوهریان ، حمید شمس و مهدی بهرامی شرکت داشتند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۶
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبرداد: 14 هزار 988 نفر در آزمون های مهارتی شرکت کردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت : در شش ماه نخست سال99 تعداد 14 هزار و 988 نفر در آزمون های مهارتی این اداره کل شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران با اشاره به اینکه تعداد ده هزار و 7 نفر از این شرکت کنندگان را آقایان تشکیل می دادند بیان داشت:6هزار 562نفر در آزمون های آنلاین حاضر شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درصد قبولی در آزمون های آنلاین را 65  درصد برشمرد و افزود:در آزمون های هماهنگ نیز سه هزار و 776 نفر به رقابت پرداختند که 63 درصد به نمره حد نصاب دست یافتند. مختاران با اشاره به اینکه در آزمون های صنعت ساختمان نیز آمار قبولی به 98 در صد رسید بیان داشت:در آزمون ادواری درصد قبولی 89 درصد می باشد. وی تعداد کل قبول شدگان را 11 هزار و 94 نفر دانست و اظهار داشت :در کل  درصد قبولی  افراد شرکت کننده در آزمون های مهارتی این استان 74 درصد می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۶
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت آموزی زمینه ساز اتفاقات خوبی در اشتغال می باشد

مهارت آموزی  زمینه ساز اتفاقات  خوبی  در اشتغال می باشد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه معاون آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل از کارگاه تخصصی کشت بافت گیاهی شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید اصول و نحوه ی اجرای دوره های مهارتی تخصصی در حوزه کشت بافت گیاهی مورد تبین و ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی از زمینه های ایجاد اشتغال می باشد گفت:با برگزاری دوره های مهارتی در زمینه کشت بافت گیاهی اتفاقات خوبی را در اشتغال به دنبال خواهد داشت. وهب مختاران آموزش منتج به اشتغال را آموزشی موثر ارزیابی کرد و بیان داشت:دوره های مهارتی مفید برای کارآموزان این رشته ها  به گونه ای باشد که به راحتی بتوانند آزمایشگاه احداث کنند. مختاران اجرای این دوره را برای اولین بار در کشور مطرح ساخت و افزود: یکی از رسالت های مهم  این اداره کل جذب کارآفرین های ماهر می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱
ادامه مطلب

فرماندار شهرستان فامنین :فراگیری آموزش های مهارتی مساوی است با در اختیار گرفتن بازار کار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه فرماندار شهرستان فامنین از پروژه در حال ساخت  دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مرکز دو منظوره شهرستان فامنین در زمینی به مساحت 2796 متر مربع و زیر بنای 1400 متر مربع  در حاشیه غربی شهرفامنین واقع گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال پایدار گفت: ساخت طبقه هم کف این مرکز به پایان رسیده و طبقه ی فوقانی  هم به زودی قابل بهره وری می باشد. وهب مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم سخن گفت و بیان داشت:پرورش گل محمدی در شهرستان فامنین با توجه به شرایط اقلیمی نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. مختاران ارائه آموزش های مهارتی بر حسب نیاز هر منطقه را مطرح ساخت و افزود:در این مرکز نیاز سنجی های آموزشی نیز با توجه به شرایط بازار کسب و کار و نیاز جامعه برگزار خواهد شد. در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان فامنین ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت:با توجه به آموزش های مهارتی موثر این اداره کل ،حمایت و جلب توجه روستاییان این منطقه را دربر داشته است. شماعی با اشاره به اینکه عمده فعالیت شهرستان فامنین بر اساس کشاورزی می باشد گفت:افراد با فراگیری آموزش های مهارتی می توانند بازار کار را در اختیار بگیرند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ادامه مطلب

کارگاه پرورش دهنده شترمرغ

در راستای ایجاد اشتغال پایدار  کارگاه پرورش دهنده شتر مرغ در همدان مورد بهره برداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،پرورش دهنده شترمرغ شغلی است از مشاغل حوزه پرورش طیور که شامل شایستگی هایی از قبیل بررسی مراحل پرورش شترمرغ، تغذیه شترمرغ، جوجه کشی شترمرغ، تجهیزات مورد نیاز پرورش شترمرغ، پیشگیری از بیماریهای شترمرغ و با مشاغلی از قبیل جوجه کشی، پرورش مرغ و فروشندگان دان در ارتباط است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طول دوره  آموزش این حرفه را 154 ساعت اعلام کرد و بیان داشت:یکی از موقعیت های شغلی پرورش شتر مرغ  کارآفرینی و راه اندازی علمی پرورش شترمرغ در مزرعه های کوچک و نیمه صنعتی می باشد. وهب مختاران زمینه های ایجاد اشتغال  حرفه پرورش دهنده  شتر مرغ را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با گذراندن این دوره  زمینه ارتقا و بروز رسانی از روش های سنتی به روش های علمی مهیا می گردد. مختاران ادامه داد: تمام شغل های جانبی مرتبط با تخم شترمرغ ،گوشت شترمرغ و... از دیگر موقعیت های ایجاد اشتغال حرفه ی مذکور می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
ادامه مطلب

در نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه فرهنگیان بررسی شد:

  مهارت آموزی معلمان دانشجو پیرو تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با دانشگاه فرهنگیان مهارت آموزی معلمان دانشجو تبیین و ارزیابی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست و هم اندیشی فی مابین مدیران ،معاونین ،مسولین و کارشناسان هر دو دستگاه در راستای نیاز سنجی و نحوه ی برگزاری دوره های مهارتی برگزار شد.   مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای استان همدان  با اشاره به اینکه نیاز سنجی آموزشی این اداره کل  بر اساس نیاز دانشجویان می باشد  گفت: 40 درصد از مهارت آموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را دانشجویان تشکیل می دهند. وهب مختاران با بیان اینکه تنها آموزش های تئوری جوابگوی نیاز بازار کار نمی باشد بیان داشت:سالانه 50 هزار نفر از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند. مختاران ضمن معرفی ۲۲مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان های استان  وهم چنین  مرکز هتل‌داری با فضای ۴۵۰۰ متر گفت:با حضور 36 کارآفرین فعال در کارگاهها زمینه ی آشنایی کارآموزان با  دنیای کسب و کار فراهم می باشد. وی همچنین  از دو پروژه جهش تولید در حوزه ژنتیک گیاهی ، کشت گلخانه ای و پروژه دیگر متالوژی که در غرب کشور بی نظیر می باشد  سخن گفت و اظهار داشت:رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر  اساس آموزش های تئوری نمی باشد. در ادامه این نشست نجفی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ضمن تقدیر و تشکر و عرض خیر مقدم گفت:دانشجویان این دانشگاه متفاوت از سایر دانشگاهها می باشند. نجفی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار خرسندی کرد و بیان داشت:اعتقاد داریم که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اساتید مجرب در برگزاری دوره های مهارتی عملکرد موفقی خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ادامه مطلب

نوزدهمین مسابقات المپیاد ملی مهارت مرحله ی استانی در همدان برگزار شد.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: نوزدمین المپیاد ملی مهارت نوزدهمین مسابقات المپیاد ملی مهارت مرحله ی استانی در همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در راستای شناسایی نخبگان مهارتی و استعدادهای برتر این استان مرحله ی استانی  نوزدهمین المپیاد ملی مهارت اجرا شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه در مرحله شهرستانی تعداد 643 نفر شرکت داشتند گفت:در این مرحله در 36 حرفه  متقاضیان به رقابت پرداختند. وهب مختاران با اشاره به اینکه نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در مرحله شهرستانی در 9 شهرستان برگزار شد افزود:تعداد 70 نفر از این مرحله موفق و به المپیاد مرحله ی استانی راه یافتند. مختاران از رقابت در 26 حرفه بین برگزیدگان خبر داد و بیان داشت:مرحله کشوری نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در مهر ماه سالجاری در 16 استان کشور برگزار خواهد شد که امیدواریم تیم استان همدان همچون سالهای قبلی بتوانند افتخارات خوبی را برای استان به ارمغان آوردند.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
ادامه مطلب

در استان همدان رخ داد: شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه هر یک از مدیران دستگاههای تابعه ضمن اراِئه گزارش به تبیین نیازهای آموزشی و ارائه راهکارهای مناسب در خصوص برگزاری دوره ها پرداختند در ابتدا توصیفیان مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از اقدامات شاخص و موفقیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان قدردانی کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تسلیت بمناسبت شهدای هفته دولت و همچنین دهه عزاداری محرم بمناسبت شهادت سالار و سرور شهیدان و شهدای کربلا به ارائه گزارش و عملکرد این اداره کل  پرداخت و افزود:در همه ی شهرستان ها یک فعالیت آموزشی خاص را پیش بینی کرده ایم . وهب مختاران از رشته های جدید مهارتی در رساتای ایجاد اشتغال پایدار سخن گفت و بیان داشت:در حوزه پرورش گل محمدی عملکرد خوب و موثری داشته ایم که بیش از 80 نفر در این رشته آموزش های مهارتی دریافت کرده اند.   مختاران از راه اندازی کارگاه  متالوژی در شهرستان اسد آباد خبر داد و اظهار داشت:برگزاری دوره های مهارتی متناسب با اقلیم و شرایط هر منطقه انجام می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۵
ادامه مطلب

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد: کمیته تخصصی مهارت آموزی و اشتغال سربازان وظیفه

در کمیته تخصصی مهارت آموزی و اشتغال سربازان وظیفه شیوه و روند اجرای دوره های آموزشی فنی و حرفه ای مورد ارزیابی و تببین قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره کل ،نمایندگان ارگان های نظامی و سایر دستگاههای مرتبط حضور داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت سالار و سرور شهیدان امام حسین (ع)و همچنین تبریک هفته دولت بیان داشت:آخرین حلقه مفقوده در آموزش موضوع اشتغال می باشد وهب مختاران با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در امر اشتغال گفت:اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه اعتماد بنفس و انگیزه ی ایشان را برای ورود به محیط کسب و کار افزایش می دهد. در این نشست ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:هدف نهایی از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه ،تسریع در اشتغال این عزیزان بعد از پایان خدمت مقدس سربازی است. مختاران افزود:طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)،این اداره کل با تمام توان در خدمت نیروهای نظامی استان در حوزه مهارت آموزی به پرسنل وظیفه می باشد. مختاران فعالیت و سطح آموزش های مهارتی این اداره کل  را در سمت و سوی بازار کار و اشتغال دانست  و افزود:با تعامل وارتباط مستمر با کارآفرینان زمینه ارتباط با بازارفروش به راحتی برای کارآموزان و پبوستن به کسب و کار فراهم می باشد. وی خواستار آموزش های مجازی در قالب وبینار شد و اظهار داشت: برگزاری دوره ها با رعایت پروتکل های بهداشتی قابل اجرا می باشد. در ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و راهکارهای لازم جهت هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارت آموزی برای سربازان وظیفه را بیان کردند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲
ادامه مطلب

آزادگان سرافراز فنی و حرفه ای تقدیر شدند

همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به وطن از دو آزاده سرافراز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تجلیل  شد. به گزارش روابط عمومی اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی مراسمی با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در سومین جلسه شورای فرهنگی از آزادگان سرافراز این اداره کل  آزاده  ارجمند هادی سهامی و  رضا رستمی  تقدیر شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک این روز فرخنده بیان داشت:آسایش و امنیت امروز ما حاصل مشقت ها و درد و رنج هایی است که شهدا،جانبازان،ایثارگران و آزاده در 8 سال دفاع مقدس متحمل گردیدند. وهب مختاران با اشاره به ایمان قلبی و اعتقاد راسخ آزادگان در طول اسارت گفت:این عزیزان در دوران اسارت ،سختی و شکنجه های روحی و روانی بعثی نتوانست بر عقاید آزادگان وطن پرست کشورمان تاثیر بگذارد. مختاران در این دیدار با اهدای لوح تقدیر از صبر و استقامت آزادگان عزیز قدردانی کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
ادامه مطلب

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری از مرکز کار آفرینی روستایی مروار بافی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید نوراله زاده ،مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید،شاهرخی استاندار همدان و آزادیخواه نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی ،معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری را همراهی کردند. دکتر امید  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حاشیه ی این بازدید ضمن ابراز خرسندی گفت: کارآفرینان با حضور و مشارکت در آموزش های مهارتی کمک شایانی می توانند به بهبود اشتغال کشور نمایند. استاندار همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در سال جهش تولید بیان داشت:کارآفرینان تعامل با فنی و حرفه ای را مد نظر داشته باشند. شاهرخی اظهار داشت:فضا و امکانات خوبی در مراکز فنی و حرفه ای جهت استفاده در امر آموزش و مهارت آموزی موجود می باشد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم گفت:  این مرکز ۱۰۰ نفر اشتغال روستایی با ۱۰ کارگاه تولیدی بصورت مستقیم ایجاد نموده و محصولات تولیدی آن  به کشور های عراق ، ترکیه و آذربایجان صادر می شود.. وهب مختاران تعامل و استفاده از کارآفرینان در کارگاههای آموزشی – تولیدی را از اهداف و برنامه های مهم این اداره کل دانست و افزود:در حال حاضر تعداد 36 کارگاه فعال با حضور کارآفرینان در سراسر استان مشغول آموزش های مهارتی می باشند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
ادامه مطلب

بازدید

بازدید دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به همراه دکتر نوالله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید ، دکتر صالح نیا معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ، مهندس شاهرخی استاندار همدان و دکتر آزادیخواه نماینده مردم شریف شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی، از کارگاه مروار بافی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر صورت گرفت .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان خبر داد: برگزاری آموزش های مهارتی برای کارگران و مهندسین ساختمانی

در راستای توانمند سازی مهندسین و کارگران ساختمانی نشست و هم اندیشی با رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان  و رییس شورای شهر برکزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست روند اجرا ،آموزش ، نیازسنجی و ساماندهی کارگران و مهندسین ساختمان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه در حوزه صنعت ساختمان بیش از 150 حرفه داریم بیان کرد:از مزایای کارگران مهارت دیده این می باشد که به ناظرین اطمینان خاطر می دهد. وی با تاکید بر اینکه گواهینامه های صادره از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای کد بین المللی و قابل ترجمه می باشد افزود:بهترین حالت برگزاری این دوره ها در محیط کار واقعی است. مختاران ادامه داد:حتما این مبحث را در شورای مهارت استان  مطرح خواهیم کرد. در ادامه رییس شورای شهر همدان ضمن اعلام خرسندی از اجرای  این طرح گفت: این امر به طور قطع راندمان کاری را بالا برده و ماندگاری خواهد داشت. کردان استفاده از انبوه سازان در این طرح را پیشنهاد داد و اظهار داشت:مهمترین موضوع  برای کارگران ساختمانی آموزش های مهارتی و همچنین ایمنی می باشد. رییس نظام مهندسی ساختمان استان همدان نیز اعلام داشت:با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مربیان مجرب می توانیم در توانمند  سازی کارگران ساختمانی به شکل مطلوب عمل کنیم یزدانی ادامه داد:عملکرد خوب و بی نظیر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بر همگان بخوبی مشخص و واضح است و می تواند در اجرای این طرح نیز راهگشا باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی تخصصی پرورش اسب و سوارکاری

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی تخصصی پرورش اسب و سوارکاری در راستای توانمند سازی هیات سوارکاری استان تفاهم نامه ی دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و هیات ورزشی سوارکاری استان منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به منظور توسعه آموزشهای مهارتی  و همچنین توانمند سازی هیات ورزشی سوارکاری و پرورش اسب این تفاهم نامه به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این دوره ها متناسب با مزیت های رقابتی و ظرفیت های استان برگزار می شود،گفت:دوره  آموزش سوار کاری و پرورش اسب به منظور هم افزایی در استفاده از ظرفیت  ها ،پتانسیل ها و امکانات موجود دو طرف انجام خواهد شد. وهب مختاران هدف از این تفاهم نامه را شناسایی و تامین نیازهای مهارتی متقاضیان رشته های مرتبط با پرورش اسب و سوار کاری دانست و بیان داشت:استانداردها و دوره های مهارتی به روز رسانی و تدوین می شود.. وی اظهار داشت :به افرادی که دوره ی مذکور را با موفقیت و کسب نمره ی قبولی سپری کنند گواهینامه مهارت اعطا می گردد. مختاران ادامه داد:مجوز اولین مرکز جوار کارگاهی تخصصی پرورش دهنده اسب و سواری کاری از سوی سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور پیگیری و اخذ می گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۸
ادامه مطلب

نشست و هم اندیشی با مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با روز ملی کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای با مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای گفت:آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال است. وهب مختاران با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی و منتج یه اشتغال بیان داشت:با مدرک گرایی به دلیل نبود مهارت نمی توان جذب بازار کار شد. وی افزود:امروزه به همانند نهضت سواد آموزی نیازمند نهضت مهارتی هستیم. مختاران بیان داشت:در راستای توسعه و پیشرفت کشور باید سربازهای اقتصاد مقاومتی را مجهز به مهارت کنیم،چرا که داشتن کشوری پیشرفته در گرو تربیت افراد ماهر و نخبه می باشد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولویت اصلی این اداره کل را بحث مهارت آموزی دانست و ادامه داد: باید به جوانان تفهیم کنیم تا دیدشان تغییر کند که شغل فقط پشت میز نشستن  نیست. مختاران ادامه داد:همانطور که مدرسه سازی ارزش دارد مهارت آموزی نیز به همان اندازه ارزش و اعتبار دارد.                   مدیر عامل مجمع خبرین مدرسه ساز استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای به معرفی و فعالیت های مجمع پرداخت و بیان داشت:این مجمع یک ثمن مردم نهاد در کنار آموزش پرورش و اداره نو سازی می باشد. امین اسدبگی گفت:افراد موفق و کارآفرین اشخاصی هستند که مهارتی دارند، وی اظهار داشت:در حال حاضر جامعه نیاز شدیدی به مهارت آموزی دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۷
ادامه مطلب

پیام تبریک آیت الله شعبانی ، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مهارت ( ششم مرداد )

پیام تبریک آیت الله شعبانی ، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مهارت ( ششم مرداد )   بسمه تعالی امروز اشتغال جوانان و ورود ایشان به بازار کار و تولید امری مبرهن و لازم است . اموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی و تربیت نیروی متخصص در عرصه های مختلف می تواند تا حدود زیادی دغدغه اشتغال جوانان را برطرف نماید و نیاز جامعه را نیز محقق نماید. با علم به این موضوع که بسیاری از جویندگان کار فاقد مهارتی خاص می باشند ما را به اهمیت مهارت اموزی برای جوانان بیش از پیش واقف می کند . لذا اینجانب از تمامی برادران و خواهران ارجمند و دست اندرکاران مراکز اموزش فنی و حرفه ای که در این عرصه مهم مشغول خدمت هستند قدردانی نموده توفیق روزفزون عزیزان را از خداوند متعال مسئلت دارم. حبیب الله شعبانی موثقی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۷
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.