امروز : پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۸۹۱۷۹

اعلام برنامه های هفته مهارت

. 1397/5/2 الغایت 1397/5/5     نمایشگاه و دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  1397/5/1 الغایت 1397/5/6     بازدید همگانی از مراکزآموزش فنی و حرفه ای 1397/5/3 آموزش رایگان یک روزه (گذر مهارت) در مراکز و آموزشگاه های آزاد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
ادامه مطلب

اعزام خط شکن های مهارتی استان همدان به هجدهمین مسابقات ملی مهارت

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزیدگان مسابقات ملی مهارت به مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعزام شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از اعزام 21 نفر در 19 رشته  آموزشی در هجدهمین مسابقات ملی مهارت خبر داد. وهب مختاران با بیان اینکه برگزاری مسابقات ملی مهارت موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی می گردد افزود:برگزیدگان ملی مهارت نگران اشتغال آینده خود  نیستند. وی پیشنهادات کاری از سوی کشورهایی چون روسیه برای نخبگان ملی و مهارت دوره های قبلی این استان  را مطرح ساخت و یادآور شد:مسابقات ملی مهارت زمینه ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات  و همچنین شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاههای اقتصادی می باشد. مختاران تصریح کرد:تیم اعزامی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در رشته های  اتصالات چوبی ،الکترونیک،آجرچینی ،جواهر سازی،تاسیسات الکتریکی، تراش cnc  ، مکاترونیک،طراحی فضای سبز ،کابینت ساز چوبی ،راهمارهای نرم افزار برای تجارت الکترونیک، کاشیکاری دیوار و کف،طراحی گرافیک،صافکاری خودرو،تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه سنگین،طراحی مهندسی مکانیک،فناوری مد(خیاطی) ،گچ کاری،گل آرایی و لوله کشی و گرمایشی به رقابت خواهند پرداخت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی فرزندان ایران اسلامی ادامه داد: برگزیدگان مرحله ی کشوری به اردوی آماده سازی جهت شرکت در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت 2019 مسکو اعزام و پس از گزینش نهایی راهی این مسابقات خواهند شد.  این مقام مسئول گفت:مسابقات از روز یکشنبه 24 تیرماه شروع و به مدت 4 روز  ادامه خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
ادامه مطلب

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

  آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی اتفاق بیفتد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه شورای مهارت  در شهرستان رزن با حضور ،نماینده مردم شریف  این شهرستان در مجلس شورای اسلامی،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،فرماندار و روسای دستگاههای اجرایی  شهرستان رزن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مبنای آموزش های مهارتی را با شعار چه چیز را به چه کس آموزش بدهیم مطرح ساخت و اظهار داشت:  طبق نیاز جامعه هدف و متناسب با بازار کار دوره های مهارت آموزی را برگزار می کنیم. وهب مختاران افزایش نرخ بیکاری در جامعه را بر اساس تعداد افراد فاقد مهارت دانست و عنوان کرد: مطالبه مهارتی در خانوادهها باید مقدم بر سایر مطالبات گردد وی با اشاره به زمان فرارسیدن هجدهمین  مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری خبر داد و تصریح کرد:این مسابقات فرصتی  است تا جوانان خود را بهتر شناخته و بتوانند آینده خویش را رقم بزنند. در ادامه فرماندار شهرستان رزن ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:مهارت آموزی در جامعه یک نیاز و ضرورت می باشد. سید رضا سلامتی  یادآور شد:با توجه به اینکه رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی است ،ارتباط دانشگاهها با فنی و حرفه ای فعالتر از قبل گردد. نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی گفت:آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی اتفاق بیفتد. دکتر حسن لطفی با شاره به اینکه آموزش های مهارتی متناسب با سطح یادگیری افراد جامعه باشد، بیان کرد:به مشاغل بومی هر منطقه ارزش و بها بدهیم و نگذاریم مشاغل سنتی به فراموشی سپرده شوند.  وی در ادامه افزود :آموزش های مهارتی متناسب با بازار کار ،به گسترش مشاغل پایدار در جامعه کمک می کند.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
ادامه مطلب

نشست آموزشی توجیهی ائمه جماعات و رابطین فرهنگی مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

  این نشست با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مدیر ستاد اقامه نماز استان ،امامان جماعت و رابطین فرهنگی مراکز  در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد. اعضای حاضر در جلسه به تبیین بخش نامه ها و شیوه نامه های فرستاده شده سازمان و اسناد بالادستی در جهت فعالیت های فرهنگی با محوریت نماز ،امر به معروف ،نهی از منکر ،عفاف و حجاب و صیانت پرداخته و برنامه ریزی لازم را انجام دادند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی )در خصوص تبدیل کشور به کارگاه تولیدی افزود:توسعه و پیشرفت اقتصادی در گرو مهارتهای روز دنیاست و با بهره گیری از مهارتهاست که می توان خلق ثروت در جامعه نمود وهب مختاران از زمان  برگزاری هیجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت  ،مرحله کشوری سخن گفت و افزود:جوانان و نخبگان در این مسابقات می توانند خودشان را بشناسند و همین امر موجب افزایش اعتماد بنفس ایشان خواهد شد.  وی همچنین پرداختن به امور فرهنگی و انجام فرائض دینی را از اهم موضوعات سازمان دانست و تاکید کرد:فردی که دلش با تجلی خدا روشن گردد هیچگاه نامید نمی گردد. در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان از سازمان فنی و حرفه ای به عنوان مجموعه ای مهم  و تاثیر گذار در اشتغال یادآور شد و اظهار داشت:ائمه جماعات و رابطین فرهنگی موظف هستند کمک حال این سازمان در رسیدن به اهداف عالی اش در امر مهارت آموزی و اشتغال باشند. حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم تئوری محور بودن دانشگاهها را مطرح ساخت و  تصریح کرد:این موضوع سبب انباشته شدن محفوظات در ذهن دانش آموختگان خواهد شد. ایشان خاطر نشان ساخت:  بنا بر گفته  ی حضرت امام صادق(ع)استفاده  از فرصت ها  و بهره گیری از تجارب اولین اصل در زندگی می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
ادامه مطلب

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان :

  آموزش های مهارتی فنی و حرفه ا ی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار را مهیا کرده است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل به همراهی مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد با معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیدار و گفتگو کردند.  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  همدان با اشاره به اینکه آموزش فنی حرفه ای و مهارت آموزی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار را مهیا کرده است و تداوم این رویه می تواند موجب کاهش آسیب های اجتماعی شود گفت:هر کسی که توانایی آموزش دیدن را دارد می تواند با گذراندن آموزش های فنی و حرفه ای عزتش را حفظ نموده و اقتصاد خانواده ی خویش را مستقل نماید. گلستانی طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در این استان را  خوب  ارزیابی نمود و افزود: طی بازدیدی که از کارگاهای مهارت آموزی داشتم  بیشتر  بانوانی که در این محل آموزش می بینند بد سرپرست یا بی سرپرست هستند و در صورت فرا گرفتن شغل تمایلی به حمایت از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی را نخواهند داشت. وی بیان داشت: با دستگاههای مرتبط برنامه ریزی صورت  پذیرد که محصولات تولیدی این بانوان در نمایشگاههای موقت یا دائمی عرضه گردد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مطرح ساخت:طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در 60 کارگاه در حال اجرا می باشد. وهب مختاران به آموزش صرف بانوان سرپرست خانوار اکتفا نکرده و اظهار داشت:رایزنی هایی با صاحبان مشاغل و تولید کنندگان صورت گرفته که تولیدات کارآموزان روانه بازار گردد. این مقام مسئول همچنین با تاکید بر  برگزاری نمایشگاه جهت معرفی و عرضه محصولات بانوان مهارت دیده اضافه کرد:این امر موجبات دلگرمی ، تشویق و افزایش اعتماد بنفس ایشان خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
ادامه مطلب

فرماندار و رییس شورای تامین شهر ستان کبودرآهنگ:

  منبع اقصادی و درآمد افراد دارای مهارت فنی و حرفه ای پایدار می باشد. مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان کبودرآهنگ دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان فرماندار شهرستان کبودرآهنگ در دیدار با مدیر کل ومسئولین ستادی این اداره کل گفت:افراد دارای مهارت در زندگی منابع اقصادی و درآمدی پایدار خواهند داشت.   حجت اله مهدوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را  جزو صفوف مقدم اشتغال پایدار دانست و بیان داشت:در قرآن کریم و سخنان ائمه نیز بر اهمیت موضوع مهارت تاکید شده است. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن ارائه گزارش آمار و عملکرد، موضوع مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار را مطرح ساخت و افزود :این طرح به همت وزارت کشور و سازمان آموزش فنی و حرفه ای بصورت پایلوت  جهت کاهش آسیب های اجتماعی در پنج استان کشور از جمله استان همدان اجرا و تا پایان سال 97 ادامه دارد. وهب مختاران با اشاره به اینکه موتور محرک اشتغال در گرو آموزش های مهارتی است افزود:موضوع اصلی  در حوزه اقتصاد و اشتغال مهارت آموزی می باشد. وی اظهار داشت:فرمان آموزش های مهارتی رابا دعوت از تولید کنندگان،کارآفرینان و صاحبان مشاغل به سمت اشتغال  سوق داده ایم. این مقام مسئول طرح تکاپو را از دیگر اقدامات مهم این اداره عنوان کردو افزود:با توجه به مقام اول استان در زمینه  تولید کفش چرمی زنانه در کشور  اولین کارگاه تولید مصنوعات چرم در شهرستان همدان و فامنین راه اندازی شد. مختاران تشکیل کمیسیون بازرگانی برای اولین بار در اتاق بازرگانی استان و همچنین برگزاری دوره های مهارتی مطابق تفام نامه نیروهای مسلح برای سربازان وظیفه را از اهم موضوعات این سازمان دانست و یادآور شد:با انجام آموزش های مهارتی جهت سربازان وظیفه در حین خدمت مقدس سربازی نگران اشتغال در آینده نخواهند بود.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
ادامه مطلب

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از اجرایی شدن برنامه‌های تفاهم نامه

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار این استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، جلسه کارگروه بانوان استان همدان با حضور ،معاون سیاسی امنیتی استاندار،مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده  ،مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان  همدان و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن  شهدای استانداری برگزار گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  کارگروه گفت : طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار با هدف توانمند سازی ،مهارت آموزی ،افزایش سطح درآمد و کاهش وابستگی به سازمان های حمایتی ،به شکل رایگان  انجام می شود و مشاغلی نظیر مانتو دوزی ،تزیین سفال ،قالی بافی تابلویی و پیراهن دوزی به 850 نفر از ایشان آموزش داده شده است. وهب مختاران اضهار داشت :تعهد استان همدان آموزش 2000 نفر ساعت می باشد که تا کنون 1800 نفر ساعت  در حال آموزش می باشند و در حال حاضر 849 نفر در حال طی نمودن دوره های مهارتی هستند که تا پایان سال افزایش خواهد یافت.  در ادامه مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همدان  با اشاره به  روند ادامه ی آموزشهای مهارتی ویژه بانوان سرپرست خانوار  گفت:طی بازدیدهای انجام شده از کارگاهای آموزشی این بانوان  کیفیت آموزشی در سطح بالایی برآورد شده است که  نهایت تقدیر و تشکر را از مدیر کل و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  دارم. خانم دکتر  دوروزی تصریح کرد: با همکاری دیگر دستگاههای اجرایی راهکارهایی اتخاذ گردد که شرایط پرداخت تسهیلات به این قشر از بانوان  مهیا گردد. شاهرخی ،معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز گفت:باید نگاه ویژه ای به شان،مقام و منزلت زنان در جامعه داشته باشیم. وی بیان کرد: .جمعیت زنان سرپرست خانوار در استان، بیش از ۶۸ هزار نفر است که ۴۵ هزار نفر در مناطق شهری و ۲۳ هزار نفر در مناطق روستایی هستند ایشان نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یادآور شد:آموزش های مهارتی باید مطابق نیاز جامعه و بازار کار باشد،که این اداره کل در استان همدان در این زمینه موفق بوده و عملکرد مطلوبی داشته است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
ادامه مطلب

نماینده مردم شریف شهرستان اسد آباد و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

  آموزش های مهارتی در زندگی روزمره افراد نیز تاثیر گذار خواهد بود نماینده مردم شریف شهرستان اسد آباد  و عضو هیات رییسه  مجلس شوررای اسلامی  در جلسه شورای اداری این شهرستان بر ضرورت  تاثیر گذاری آموزش های مهارتی در زندگی روزمره افراد تاکید کرد. دکتر اکبر رنجبر زاده نقش آفرینی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در روند توسعه کشور را  مطرح ساخت و افزود:جایگاه و اهمیت آموزش های مهارتی بسیار حائز اهمیت بوده و این نیاز روز به روز بیشتر احساس می شود.. وی هدر رفت منابع مالی را ناشی از فقدان مهارت آموزی در جامعه دانست و اظهار داشت:پول و ثروت مساوی با اشتغال پایدار نبوده و نخواهد بود.  در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به زمان فرارسیدن مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری عنوان کرد:با برگزاری مسابقات ملی و مهارت جوانان با اعتماد به نفس می توانند آینده کاری خویش را رقم بزنند. وهب مختاران توان علمی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای  را در سطح بالایی ارزیابی نمود و خاطر نشان ساخت:در مسابقات ملی مهارت مرحله جهانی 2017 ابوظبی دو نفر از تیم همدان در حرفه های طراحی سبز و نرم افزار در این مسابقات  شرکت داشتند. وی همچنین یادآور شد: طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانواربا مشاکت وزارت کشور در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی  از سال گذشته در پنج استان از جمله همدان آغاز شده است و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مسئولیت اجرای این طرح را بر عهده دارد مختاران ادامه داد: این مجموعه سعی در برقراری تعامل با اتحادیه ها، اصناف، صنایع و همه دست اندرکاران و افراد موثر در بازار کار دارد تا دوره های آموزشی بر اساس نیاز این صنوف برگزار کند. این مقام مسئول از راه اندازی کارگاه طرح تکاپو ،برای نخستین بار  در زمینه مصنوعات چرم در همدان و فامنین سخن گفت . ایشان طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح ،بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)و دولت محترم تدبیر و امید را مطرح ساخت و خاطر نشان کرد:سربازان در دوران مقدس سربازی بعد از آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای مورد نظر  دیگر نگران اشتغال نخواهند بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
ادامه مطلب

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان در جلسه شورای مهارت استان :

  حرکت به سمت مهارت از رویکردهای مهم دولت می باشد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه  شورای مهارت استان اظهار داشت: هم‌افزایی بین ادارات و بخش خصوصی از ملزومات این اداره کل است که امیدواریم این مشارکت در استان همدان بیش از قبل وجود داشته باشد. وی بیان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه سکونتگاه‌های غیررسمی, زندان, کارگاه‌های شهری و روستایی و سیار, کاهش آسیب‌های اجتماعی و غیره فعالیت دارد. وهب مختاران  با بیان اینکه 190 آموزشگاه بخش خصوصی در همدان فعال است گفت: در سال 96 تعداد 48 هزار نفر آموزش‌های مهارت را در سطح استان همدان گذرانده‌اند که از این تعداد, دو هزار نفر با کد بیمه وارد بازار کار شدند. مختاران با اشاره به طرح "مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار" عنوان کرد: این طرح بهترین نوع آموزش است و با توجه به اینکه شش هزار استاندارد در سطح فنی و حرفه‌ای کشور وجود دارد آموزش‌ها در سطح استان‌ها بر این اساس انجام می‌شود. وی با بیان اینکه صدور گواهینامه‌ها در سطح بین‌المللی دارای کد خاص و قابل ترجمه است اظهار داشت: یک هزار و 72 نفر در سطح 198 کارگاه در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند. مدیرکل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اعلام اینکه 68 هزار نفر زن سرپرست خانوار در همدان وجود دارد بیان کرد: امسال هدف آموزش‌های فنی حرفه‌ای زنان سرپرست خانوار هستند و تا امروز 850 نفر از زنان سرپرست خانوار آموزش‌های مهارت را فراگرفته‌اند و تعدادی از آن‌ها متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال‌زا با نرخ سود پایین هستند. مختاران گفت:  طی سال جاری تاکنون 115 هزار نفر توسط بخش خصوصی و 71 هزار نفر توسط بخش دولتی آموزش‌دیده‌اند . در ادامه معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان نیز در شورای مهارت استان اظهار داشت: در کل کشور رویکردها به سمت اشتغال خرد و صنایع‌دستی است که باید این بخش را تقویت کرد. وی تصریح کرد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی یا همان استاد شاگردی برای حرفه آموزی را باید توسعه داد. رضا قیاسی د رادامه گفت:کارگاه های کوچک و خانگی به تولید انبوه می انجامد و باید از این روند حمایت کرد و دولت به صورت جدی وارد این حوزه شده و دغدغه های کارآفرینان را برای مهارت آموزی رفع کرده است،زیرا یکی از رویکردهای مهم دولت ،حرکت به سمت حرفه آموزی است. این مقام مسئول همچنین خاطر نشان ساخت: در برخی روستاهای استان به دلیل مشاغل خرد و صنایع دستی نرخ بیکاری صفر است ومصر هستیم که از این ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید استفاده کنیم. قیاسی عنوان کرد: باید از تربیت‌شدگان استان حمایت کنیم تا در استان خود بمانند و فعالیت کنند. امروز حفظ جمعیت روستایی برای ما اهمیت دارد و آموزش های فنی و حرفه ای به ماندگاری این جمعیت کمک می کند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
ادامه مطلب

کارگران ساختمانی همدان رتبه بندی می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه هم اندیشی در خصوص رتبه بندی کارگان ساختمانی با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان و دبیر انجمن کارگران ساختمانی  برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گذراندن دوره مهارتی برای کارگران ساختمانی را جهت افزایش ایمنی و کاهش حوادث ساختمانی لازم دانست .   وی فضاو تجهیزات مناسب کارگاهی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان جهت برگزاری ورود به حرفه را مناسب دانست و افزود :شرایط اجرای دوره های مهارتی  برای این اداره مهیا می باشد.   وهب مختاران برنامه رتبه بندی کارگران ساختمانی را نظام مند دانست و ادامه داد: این برنامه موجبات امنیت خاطر مالک را نیز در بر خواهد داشت. در ادامه دبیر صنف  انجمن کارگران ساختمان همدان گفت:  با توجه به رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بستر سازی  رتبه بندی کارگران ساختمانی از عهده ی این سازمان برمی آید. جاویدان خاطر نشان ساخت: اجرای این امر سبب ایجاد تقسیم کار  گردیده و موجبات اشتغال سایر کارگران را در پی خواهد داشت. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان عنوان کرد:هدف ما نیز دسته بندی و شناسایی کارگران ساختمانی جهت استفاده در پروژه های مختلف می باشد. رضا مقصود خواه تاکید کرد :کارفرمایان بایداز کارگان ساختمانی که رتبه بندی شده و داری گواهینامه مهارت  می باشند،استفاده نمایند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در دیدار با فرماندار شهرستان اسدآباد:

  آموزش های فنی و حرفه ای موتور محرک اشتغال است به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره با فرماندار شهرستان اسد آباد دیدار و گفتگو کردند. فرماندار شهرستان اسدآباد امکانات و فضای مناسب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان را مناسب ارزیابی کرد و افزود:افرادی که آموزش مهارتی فنی و حرفه ای را میگذرانند هیچوقت بدون اشتغال نمی مانند. کریم حمید وند اظهار داشت:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  توانایی  برگزاری آموزش های مهارتی هر منطقه متناسب با آن اقلیم را دارد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز گفت: با توجه به گستره استانداردها، زمینه تعامل و ارتباط با بیشتر کسب و کارها فراهم است و می توان برای هر کسب و کاری دوره آموزشی  مجزا برگزار کرد. وهب مختراران افزود: ارتقای دانش و مهارت افراد، تاثیر خود را در کیفیت تولیدات و به دنبال آن رونق اقتصادی و اشتغال پایدار را نمایان می سازد. مختاران با عنوان اینکه فنی و حرفه ای موتور محرک اشتغال است گفت: توسعه آموزشی یکی از شاخصه های کشورهای توسعه یافته محسوب می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در همایش اردوی اشتغال:

  تولید ثروت در جامعه در گرو بهره گیری از مهارتهای روز دنیاست. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همایش اردوی اشتغال با مشارکت این اداره کل و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در مرکز شهید مدنی شهرستان همدان برگزار شد بنا براین گزارش در همایش مذکور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ،مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده های معزز شهدا،جانبازان و ایثارگران حضور یافتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم و تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های جانبازان و ایثارگران گفت: توسعه و پیشرفت اقتصادی در گرو مهارتهای روز دنیاست. وهب مختاران با اشاره به رابطه آموزش و اقتصاد پویا ادامه داد:طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت اقتصاد مقاومتی باید کشور را به کارگاه تولیدی تبدیل نماییم. وی خاطر نشان ساخت:با بهره گیری از مهارتهای به روز می می توان  خلق ثروت در جامعه ایجاد  کرد. مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان یکی از مشکلات عمده را اشتغال جوانان دانست و مطرح ساخت :این موضوع بنیاد جامعه را درگیر خود نموده است.  ناصر عارف تصریح کرد:با توجه به امکانات خوب و فضای موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه ای نسبت به فراگیری و  گذراندن دروه های مهارتی به دنبال خود اشتغالی پایدار باشید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۷
ادامه مطلب

هجدهمین مسابقات ملی مهارت

تصویر بزرگ آگهی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۷
ادامه مطلب

جلسه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

جلسه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوردر خصوص بررسی  روند بهره مندی  دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از آموزش های مهارتی در استان  همدان معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بهره مندی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از آموزش های مهارتی  را جهت ارتقای شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای این قشر تحصیلکرده ضروری دانست و گفت:ارائه عناوین و موضوعات پژوهشی مورد نیاز دانشگاه و زمینه سازی استفاده دانش آموختگان  از کارگاههای مراکز  آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان لازم الاجرا می باشد. دکترسلیمان پاک سرشت  همدلی و هفکری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دانشگاه بوعلی را جزو لاینفک مطالبات دو دستگاه عنوان کردو افزود:این حرکت فی مابین دانشگاه و صنعت نیازمند ارتباطی سازماندهی شده می باشد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به جدایی ناپذیر بودن مقوله مهارت و اشتغال گفت:راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. وهب مختاران توانمند سازی مهارتی  دانشجویان در حین دوره تحصیل را لازم دانست و  تاکید کرد:افراد دارای مهارت نگران اشتغال در بازار کسب و کار نخواهند شد. وی به  پیوند ناگسستنی اقتصاد و اشتغال اشاره کردواظهار داشت:با سرمایه گذاری در حوزه آموزش علی الخصوص آموزش های فنی و حرفه ای شاهد پیشرفت و توسعه کشور بیش از پیش خواهیم بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۷
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بنیاد توسعه گردشگری آسیا

تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بنیاد توسعه گردشگری آسیا در قالب بسته های آموزشی رویداد فرهنگی گردشگری همدان   2018 منعقد گردید. وهب مختاران با اشاره به رویداد فرهنگی و گردشگری همدان 2018  و پایتخت گردشگری آسیا گفت:ایجاد زیر ساخت مناسب آموزشی در توانمند سازی مخاطبین مورد نظر متناسب با نیاز بازار کار و جامعه هدف مد نظر قرار دارد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزاری دوره های مهارتی در حوزه گردشگری و تشریفات مورد نیاز بازار کار در زمینه هتلداری و گردشگری را مطابق استاندارد های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اهم مفاد تفاهم نامه دانست. مختاران اضافه کرد: ارائه دوره های مختلف مهارتهای عمومی و تخصصی شغلی مختلف در خصوص موضوع تفاهم نامه به سایر ادارات و ارگان هایی که از طرف اداره کل آموش فنی و حرفه ای معرفی میگردد.   بهنام افتخاریان مدیر عامل بنیاد توسعه گردشگری آسیا و مشاور گردشگری معاونت عمرانی استانداری همدان  عنوان کرد: با توجه به فضای مناسب و تجهزات موجود در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای دوره های آموزشی  مورد تایید به مخاطبین ارائه خواهد شد. مدیر عامل بنیاد توسعه گردشگری آسیا اظهار داشت: سازماندهی ،ثبت نام ،برنامه ریزی و اجرای دوره های مهارت آموزی طبق استانداردها و دستورالمل های سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۵
ادامه مطلب

شورای مهارت استان همدان با حضور استاندار

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه شورای مهارت  با حضور استاندار ،معاونین ،روسای دستگاههای اجرایی و کارآفرینان در سالن شهدای استانداری تشکیل گردید. گفتنی است در این جلسه موضوعات مختلف مهارتی از جمله برنامه های اشتغال فراگیر، آموزش های مهارتی در محیط کار واقعی  و همچنین مهارت آموزی در روستاها مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدای این جلسه استاندار همدان ضمن تبریک روز اصناف  گفت: در استان به دنبال اجرای طرح استاد – شاگردی، درجهت مهارت آموزی هستیم محد ناصر نیکبخت افزود:اگر همه کارگاه ها از فرصت طرح کارورزی استفاده کنند، تعداد زیادی از جوانان در کارگاه ها مشغول کار شده و مهارت آموزی می کنند. وی ادامه داد:اداره کار ،فنی و حرفه ای ،صنعت معدن و دیگر دستگاههای مرتبط از این فرصت استفاده کنند و واحدهای ذیربط را مجاب به اطلاع رسانی نمایند تا منجر به استفاده جوانان جویای کار گردد. این مقام مسئول اضافه کرد: یکی از مشکلات فعلی در حوزه اشتغالزایی عدم آموزش صحیح است که با اجرای طرح استاد شاگردی این مشکل حل می شود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  نیز ضمن ارائه آمار و گزارش عملکرد در حوزه های مرتبط گفت :یکی از موثرترین فعالیت های فنی و حرفه ای در توسعه اشتغال پایدار امر مهارت آموزی در محیط کار واقعی است. وهب مختاران بیان داشت: سعی بر این هست فرمان آموزش های مهارتی را به سمت کارگاههای تولیدی آموزشی بچرخانیم. وی خاطر نشان ساخت:با هماهنگی دیگر دستگاههای اجرایی مرتبط می توانیم به نتایج و بازخورد بهتری در این زمینه دست یابیم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۴
ادامه مطلب

برگزاری مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مرکز شماره یک شهرستان همدان برگزار شد. حجت الاسلام طالبی مسئول امور فرهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: بالغ بر50 نفر در رشته های تفسیر سوره یاسین ،نامه 31 نهج البلاغه ،قرائت ،ترتتیل ،حفظ و اذان شرکت نمودند. وی افزود: نفرات برگزیده در مرحله استانی به مسابقات منطقه ای اعزام خواهند شد. مسئول امور فرهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت: در مجموع 116 نفر از همکاران و خانواده ایشان در مراحل شهرستانی و استانی  این مسابقات شرکت نمودند. ایشان تصریح کرد:داوری مسابقات توسط 4 داور اعزامی از تبلیغات اسلامی  استان همدان انجام گرفت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۴
ادامه مطلب

جلسه هماهنگی هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویزه کارکنان و خانواده فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه  هماهنگی هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان وخانواده  سازمان فنی و حرفه ای با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در محل اداره کل برگزار شد. مدیر کل آموزش  فنی و حرفه ای استان همدان برگزاری این مسابقات مهم و با ارزش را در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و عترت مهم دانست و افزود: با جدیت و تلاش مضاعف  در هر چه با شکوهتر اجرا کردن  مسابقات قرآن کریم در سازمان تلاش و همتی مضاعف داشته باشیم.   وهب مختاران گفت:با ترویج فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان می توانیم سدی محکم در مقابل آسیب های اجتماعی و شبیخون فرهنکی ایجاد نماییم. حجت الاسلام طالبی  مسئول امور فرهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت :مسابقات مرحله استانی در زمینه تفسیر، قرائت ،ترتیل حفظ و اذان  برگزار می گردد. وی افزود افرادی که در مرحله اسنتانی موفق به کسب امتیاز گردند به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
ادامه مطلب

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان:

اشتغال پایدار همین چیزی است که در فنی و حرفه ای دیدم معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان به همراه هیات همراه از کارگاههای آموزشی بانوان سرپرست خانوار در مرکز شماره 2 بازدید کرد .طی این بازدید قاضی گلستانی از نزدیک در جریان روند آموزش در کلاس های طراحی و دوخت ،صنایع چرم، طرح روی سفال،قالیبافی و قلم زنی روی مس قرار گرفت. وی نقش آموزش های فنی و حرفه ای رادر پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواند و افزود:اشتغال پایدار همین چیزی است که امروز در فنی و حرفه ای دیدم. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان،گام نهادن به سمت صنایع خرد و مشاغل خانگی را لازمه رشد و توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت: بسیاری از بزه کاری ها همچون اعتیاد،دزدی،تجاوز و.... به دلیل عدم اشتغال و بیکاری می باشد که نقش آموزش های فنی و حرفه ای در جلوگیری از این موارد بسیار پر رنگ است. این مقام مسئول ضمن ابراز خرسندی از اقدام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،خاطر نشان ساخت:تمامی دستگاههای مرتبط و درگیر با کاهش آسیب های اجتماعی باید به نحو احسن با این اداره کل همکاری لازم را داشته باشند. قاضی گلستانی در پایان برای تمامی کارآموزان ،مربیان و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آرزوی موفقیت کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
ادامه مطلب

هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه پیام نور

در راستای تعامل و همکاری آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه پیام نور در جهت آموزش های مهارتی و توانمند سازی  فارغ التحصیلان  دانشگاهی جلسه ای برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان توانمند سازی مهارتی  دانشجویان در حین دوره تحصیل را لازم دانست و  تاکید کرد:افراد دارای مهارت نگران اشتغال در بازار کسب و کار نخواهند شد. وهب مختاران با اشاره به پیوند ناگسستنی اقتصاد و اشتغال گفت:با سرمایه گذاری در حوزه آموزش علی الخصوص آموزش های فنی و حرفه ای شاهد پیشرفت و توسعه کشور خواهیم بود. در ادامه  رییس دانشگاه پیام نور همدان از امکانات ،تجهیزات و فضای موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان یاد کرد و افزود: دانشگاه پیام نور با تمام توان می­کوشد تا در جهت توانمند سازی مهارتی دانشجویان تمامی امکانات را فراهم نماید. دکتر  صفایی تصریح کرد با برگزاری دوره های مهارتی افزایش  انگیزه شغلی  دانشجویان را در بر خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ادامه مطلب