امروز : پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۳۱۳۱۵۹ بروز شده در : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

سمینار فرصت ها و آینده شغلی و پیش نیازهای ورود به بازار کار

به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان همدان صورت گرفت: سمینار فرصت ها و آینده شغلی و پیش نیازهای ورود به بازار کار با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،دانشگاه پیام نور و شرکت حساب داران صدیق غرب سمینار فرصت ها و آینده شغلی و پیش نیاز ورود به بازار کار در تالار شهید آوینی پیام نور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی دانشجویان با فرصت های شعلی جدید عنوان کرد. مرضیه قراِئتی بیان داشت:دانشجویان و مهارت آموختگان می توانند با شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود کمک شایانی به اشتغال پایدار نمایند.  در ادامه معاونت آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: هدف این اداره کل برنامه ریزی روی مشاغلی است که دارای اهمیت می باشند و در حال حاضر و در آینده متتج به بازار کسب و کار می باشد. رضا زارعی با بیان اینکه برنامه ریزی در حوزه های مختلف صنعت با توجه به نیاز آینده بازار در حوزه کسب و کار انجام می شوداظهار ئاشت: مشاغل و خدمات مورد نیاز آینده جامعه بررسی شود. وی بیان داشت:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می تواند با توانمند سازی افراد در اشغال تاثیرات و تحولات شگرفی ایجاد کند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱
ادامه مطلب

حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در میز خدمت این اداره کل

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع مدیر کل در واحد میز خدمت این اداره حضور یافت . بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در واحد میز خدمت حاضر شد و به سوالات تعدادی از مراجعان پاسخ و به ایشان راهنمایی و مشاورات لازم را اراِئه داد. وهب مختاران با اشاره به اینکه میز خدمت مکانی جهت تسهیل امور مردم می باشد گفت:این اقدام در راستای رعايت حقوق شهروندان، تکريم ارباب رجوع و جلوگيري از اتلاف وقت  و سرگردانی مراجعه کنندگان و مردم شریف می باشد. مختاران بیان داشت:هر روز هفته یکی از مسئولین ستادی این اداره کل جهت جوابگویی به مراجعه کنندگان در این واحد حاضر می شود و به رفع مساول مراجعه کنندگان می پردازد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ادامه مطلب

اختصاص فضایی از غرفه گردشگری استان همدان به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در نمایشگاه بین الملی تهران

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، این اداره کل در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اقدام به برپایی غرفه نموده است . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این خصوص گفت : با عنایت به ورود این اداره کل در حوزه گردشگری و هتلداری و با توجه به خدمات و فعالیت های گسترده در این حوزه ، مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دستاوردها و ظرفیت های خود را در معرض بازدید عموم قرار داده است . وهب مختاران هدف از این اقدام را معرفی قابلیت های گردشگری استان دانست و افزود : مجموعه آموزش هتلداری این اداره کل که  در غرب کشور بی نظیر است با حمایت های ریاست عالی مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین استاندار محترم همدان در مرحله تجهیز قرار گرفته است . وی نقش آموزش را در مقوله گردشگری بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت : یکی از اهداف برپایی این غرفه در نمایشگاه بین المللی تهران ، جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های گردشگری استان در سطح بین المللی است که امیدواریم محقق گردد . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پایان خاطر نشان ساخت : غرفه استان همدان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تا روز جمعه 26 بهمن ماه از ساعت 9 صیح لغایت 17 در سالن 38a  آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان می باشد .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ادامه مطلب

اداره موسسات کار آموزی آزاد

معرفی واحد: رئیس اداره موسسسات کارآموزی آزاد:حسین محمدی کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم پارسامهر کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم همتی ·کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد شهرستان همدان: سرکار خانم میرابی  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
ادامه مطلب

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی :

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی : فردی که مهارت دارد محتاج دیگران نمی ماند   نمابنده ولی فقیه و امام جمعه همدان از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  آیت الله طه محمدی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی با تاکید بر مهارت آموزی افراد جویای کار گفت: یکی از اساسی ترین مسائل جامعه ما و کل بشریت امر اقتصاد و اشتغال می باشد. امام جمعه همدان یادگیری آموزش های مهارتی را از واجبات دانست و بیان داشت: مناسب‌ترین شیوه برای دستیابی به شغل مناسب و البته پایدار، فراگرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که باید این آموزش‌ها توسعه یابد. نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اداره از  ظرفیت و توان آموزشی بالایی برخوردار است، که انشاله روزهای درخشانی درپیش رو خواهد داشت. حضرت آیت الله محمدی بیان داشت:ایرانی ها از نظر استعداد فوق العاده هستند و فردی که مهارت  دارد محتاج دیگران نمی ماند. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان اظهار داشت: مهارتهای آموزشی می تواند ضامن توسعه مهارتهای فردی و اشتغال گردد وهب مختاران از پیشرفت های حاصل شده در 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یاد کرد و افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشت. مختاران تاکید کرد: مطالبه شغل بدون داشتن مهارت امری ناممکن است بنابراین ارتقا و تولید مهارت علاوه بر ظرفیت سازی و افزایش ثروت عمومی کاهش بیکاری را در پی دارد. شایان ذکر است نماز با شکوه جماعت به امامت آیت الله طه محمدی  و حضور پررنگ مدیرکل ،مسئولین ستادی و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و همچنین مدیران و مربیان آموزشگاههای آزاد برگزار گردید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
ادامه مطلب

کارگاه آموزش روستایی در روستای آبشینه افتتاح شد

همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران: کارگاه آموزش روستایی  در روستای آبشینه افتتاح شد در دومین  روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی کارگاه آموزش روستایی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان در روستای آبشینه افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای  آموزش های مهارتی در روستاها به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران (بیت الزهرا)این شهرستان کارگاه آموزش روستایی در رشته های فناوری اطلاعات ، طراحی دوخت  و صنایع دستی  در روستای آبشینه مورد بهره برداری قرار گرفت. بر اساس این گزارش در مراسم افتتاح این کارگاه نمایندگان مردم شهرهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و مدیران و کارشناسان سایر دستگاههای اجرایی حضور داشتند. نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در امر اشتغال گام های موثری برداشته است عنوان کرد:این سازمان رسالت بزرگی در  حوزه اقتصاد مقاومتی و برگزاری آموزش های مهارتی برای کارجویان  داشته و همچنین ایجاد شرایط ایشان برای ورود به بازار کار را فراهم می نماید. حمید رضا حاجی بابایی نقش کلیدی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در اشتغال و اقتصاد مطرح ساخت و افزود:با اعتماد  به نیروهای فنی و مدیریت منابع داخلی خود می توانیم موثر تر واقع شویم. در ادامه خجسته دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی  گفت:یکی از ارگانهای فعال و پویا در کشور سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد که در زمینه اشتغال مولد و پایدار برای نسل جوان  به آن امیدوار هستیم. وی بیان کرد:با توسعه مباحث تئوری محور موافق نمی باشم چرا که تجربه ثابت کرده است هر گاه آموزشی به همراه مهارت باشد، آموزش کاملاً موفق ،ماندگارو منتج به اشتغال خواهد گردید.  همچنین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی موتور محرک اشتغال در کشور است گفت:تنها حلقه ی مفقوده در اشتغال و اقتصاد آموزش های مهارتی است. وهب مختاران آموزش را مبنای هر تغییر و تحول مطرح ساخت و افزود:آموزش های مهارتی هر منطقه با توجه به شرایط و نیاز بازار آن حوزه برنامه ریزی آموزشی می گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
ادامه مطلب

تجهیز کارگاه های جدید آموزشی در پایگاه هوایی شهید نوژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد :      تجهیز کارگاه های جدید آموزشی در پایگاه هوایی شهید نوژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال       بنا بر گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، برای اولین بار  در شهرستان کبود رآهنگ کارگاههای آموزشی  تعمیر تراکتور وتیلر ، تعمیر تجهیزات و وسایل کشاورزی و تعمیر موتورهای سنگین دیزلی و دیزل ژنراتورها   در مرکز آموزش فنی و حرفه ای پایگاه شهید نوژه تجهیز و آماده مهارت آموزی به سربازان و نیروهای مسلح مستقر در آن پایگاه گردید .   بنابر این گزارش مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت :با عنایت به منویات مقام معظم رهبری در خصوص مهارت آموزی و فراهم ساختن شرایط اشتغال جوانان و استفاده از فرصت سربازی و نظر  به اولویت برنامه های دولت در این مقوله ، جلساتی با فرماندهان نظامی منطقه برگزار و در جهت  بررسی موانع و مشکلات آموزشی در راستای ارتقای کیفی سازی برنامه های مهارت آموزی به سربازان تدابیر لازم اتخاذ گردید وهب مختاران ضمن تشکر وقدردانی از برنامه ریزی هایی  که به این منظور در سطح شهرستان اعمال گردیده است افزود : از فرمانده محترم پایگاه شکاری شهید نوژه و پرسنل آن که به مقوله مهارت آموزی سربازان اهتمام ویژه ای می ورزند کمال تشکر را داریم وی گفت : مفتخریم که در طلیعه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی کارگاه های جدید آموزشی در پایگاه هوایی شهید نوژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است . ایشان دوران سربازی را یکی از ماندگارترین دوران های زندگی هر فرد دانست و خاطر نشان ساخت : اگر جوانی در مدت خدمت مقدس سربازی  مهارتی را کسب کند به احتمال زیاد بعد از آن بیکار نمی ماند زیرا که یکی از دلایل بیکاری ، نداشتن مهارت می باشد . مختاران یکی از برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان را مهارت آموزی به سربازان و پرسنل نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود : این اداره کل آمادگی لازم برای اجرای درخواست های آموزشی تمامی نهاد ها و دستگاه های دیگر را دارد .  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
ادامه مطلب

ارتباط با کارآفرینان در آموزش با رونق اشتغال و کسب و کار همراه می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از شرکت فیلتر سرکان گفت: ارتباط با کارآفرینان در آموزش با رونق اشتغال و کسب و کار همراه می شود در راستای برقرای ارتباط موثر با کارآفرینان برتر مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از شرکت تولید فیلتر سرکان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره به همراه نماینده اتاق بازرگانی صنایع و معادن از شرکت فیلتر سرکان بازدید به عمل آوردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان داشت:همگی وظیفه داریم به صورت جهادی عمل کرده و از هیچ کوششی در راه خدمت رسانی دریغ نکنیم. وهب مختاران با تاکید بر اجرای دوره های مهارتی فنی و حرفه ای  متناسب با نیاز جامعه و کسب و کار اظهار داشت: این آموزش ها در صورتی که به شغل  پایدار منتج شود ،آموزش و عملکرد درستی بوده است. وی با بیان اینکه باید ارتباط موثر با کارآفرینان داشته باشیم تا از طریق آنها ظرفیت و نیاز بازار را شناسایی کنیم، افزود: شناسایی و نیازسنجی آموزشی به روز در گرو ارتباط با کارآفرینان و افراد مرتبط با بازار کسب و کار است. مختاران از طرح مشترک سیستم دوآل کشور آلمان خبر داد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در استان و با همکاری اتاق بازرگانی اجرا می‌شود. در ادامه مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از قسمت های مختلف کارخانه بازدید کردند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
ادامه مطلب

امروزه افتخار می کنیم دستور کار ما اشتغال و تولید است و نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این امر پرتاثیر می باشد.

    فرماندار شهرستان تویسرکان در جلسه هم اندیشی با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان امروزه افتخار می کنیم دستور کار ما اشتغال و تولید است و نقش سازمان  آموزش فنی و حرفه ای در این امر پرتاثیر می باشد. مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل،مسئولین ستادی ،روسا و پرسنل مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان ، کارآفرینان  و نماینده اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی با فرماندار تویسرکان به نشست و گفتمان پرداختند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اینکه فرمان آموزش های مهارتی را به سمت اشتغال چرخانده ایم گفت:آموزشی موفق هست که منتج به کسب و کار گردد. وهب مختاران برقراری ارتباط با کارآفرینان،نخبه های مهارتی ،بخش خصوصی وبنگاههای اقتصادی را مهم دانست و افزود:استفاده از این ظرفیت ها   کمک شایانی به تولید و اشتغال پایدار در جامعه خواهد داشت. مختاران ملاک آموزش های فنی و حرفه ای را فقط ارائه گواهینامه مهارتی  ندانست و بیان داشت:با بهره گیری از کارآفرینان آموزش باید در قلمرو کسب و کار باشد.  در ادامه این نشست فرماندار تویسرکان با بیان اینکه فنی و حرفه ای از  اداراتی هست  که جایگاه اول و برتر استانی را کسب نموده افزود: در جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی نیز رتبه اول را داریم. حبیب مومیوند اظهار داشت: امروزه افتخار می کنیم دستور کار ما اشتغال و تولید است و نقش سازمان  آموزش فنی و حرفه ای در این امر پرتاثیر می باشد. مومیوند حمایت از کارآفرینان را از اهم موضوعات دانست و بیان داشت:برگزار کننده آموزش های مهارتی، فقط سازمان آموزش فنی و حرفه ای است و دیگر دستگاهها نیز باید این مورد را مد نظر داشته باشند. در خاتمه فرماندار شهرستان تویسرکان به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از کارگاههای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان بازدید کردند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۹
ادامه مطلب

معلولیت مانع آموزش نیست

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از مرکز توانبخشی مریم: معلولیت مانع آموزش نیست مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان از مرکز توانبخشی مریم بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  در راستای برگزاری آموزش های مهارتی به صورت  کارگاههای تولیدی- آموزشی این مرکز مورد ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به فضای معنوی این مکان گفت:این اداره کل با آمادگی کامل توانایی اجرای دوره های مهارتی برای کارآموزان این مرکز را دارد. وهب مختاران با تاکید بر توانمند سازی این مجموعه بیان داشت:آموزش موثرترین گام به منظور رسیدن به استقلال در زمینه اقتصادی و کسب و کار می باشد. وی همچنین معلولیت را مانع پیشرفت و آموزش ندانست و افزود :متناسب با شرایط این عزیزان دوره های مهارتی مورد نیاز را برگزار می کنیم. در پایان مدیران و مربیان این مرکز درخواست های خود را با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در میان گذاشتند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۷
ادامه مطلب

استفاده از توانمندی های کارآفرینان در توسعه اشتغال پایدار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از کارگاههای کارآفرینان شهرستان نهاوند: استفاده از توانمندی های کارآفرینان در توسعه اشتغال پایدار در راستای ارتباط موثر با کارآفرینان و شناسایی فرصت های شغلی در بازار کسب و کار مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاه کارآفرینان  نهاوندی بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و روسای ستادی این اداره کل از کارخانه تولید محصولات لبنی گلبرگ و گلخانه کارآموز مهارت دیده در فنی و حرفه ای بازدید کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مهارت ، فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه دانست و افزود: فرد یا افرادی که مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند.... مختاران افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشت. ‍ وهب مختاران با تاکید بر ارتباط موثر با کارآفرینان و افرادی که در چرخه تولید نقش دارند گفت:ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی استان امری بدیهی است ،که این مهم با همکاری کارآفرینان و فعالان بخش صنعت و مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان امکان پذیر خواهد بود. وی گفت : استفاده از توانمندی های کار آفرینان در بخش های مختلف تولیدی،صنعتی، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری برای کاهش نرخ بیکاری ضروری بوده که این اقدام در حوزه اشتغال و کسب درآمد موثر  و قابل استفاده خواهد بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۶
ادامه مطلب

برگزاری کلاس آموزشی مدیریت برند سازی و تبلیغات

با هدف ارتقا مهارت مدیران آموزشگاههای آزاد استان همدان صورت گرفت برگزاری کلاس آموزشی مدیریت برند سازی و تبلیغات در راستای توانمد سازی و ارتقا مهارت مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای  استان همدان دوره مدیریت برند سازی و تبلیغات برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دوره مدیریت برند سازی و تبلیغات با مشارکت کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان اجرا شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ا ی استان همدان هدف از برکزاری این دوره  را افزایش آگاهی و بهبود کیفیت بازاریابی دانست و افزود:برند سازی فرصت مناسبی جهت ایجاد ذهنیت و چشم انداز مناسب در مشتریان است. وهب مختاران با اشاره به انتخاب نام موثر برای برند در تبلیغات گفت:انتخاب رنگ برند،طراحی و... تاثیر شگرفی در تبلیغات دارد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۶
ادامه مطلب

دومین آزمون ادواری سنجش مهارت سربازان وظیفه

همزمان با سراسر کشور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صورت گرفت: دومین آزمون ادواری سنجش مهارت سربازان وظیفه دومین آزمون ادواری سنجش سربازان وظیفه همزمان با سراسر کشور در این اداره کل برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل از روند برگزاری آزمون مهارت سربازان وظیفه در نیروی انتظامی استان بازدید کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با اشاره به  تفاهم نامه منعقد شده با ستاد نیروهای مسلح  گفت:در این مرحله تعداد 660 نفر از سربازانی که دوره آموزش های مهارتی را گذرانده اند مورد ارزیابی قرار گرفتند. وهب مختاران  با بیان اینکه  تعداد 207 نفر از نیروهای وظیفه ناجا در این آزمون شرکت کردند اظهار داشت:193 نفر نیز از نیروهای وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  جهت سنجش و ارزیابی مهارتی  معرفی شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آموزش های مهارتی را یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در جامعه دانست و اظهار داشت:با رایزنی های انجام گرفته تعداد 20 کارآفرین در کارگاههای آموزشی این اداره کل به امر آموزش مشغول می باشند. وی تاکید کرد :بسیاری از افرادی که در کارگاههای کارآفرینان شرکت می کنند به راحتی از طریق ایشان در تولید  و عرضه محصولات خود مشکلی نخواهند داشت. مختاران تصریح کرد:این اداره کل جهت کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف آمادگی کامل برگزاری دوره های مهارتی را دارد. در ادامه فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه از دوجنبه  افرادمتخصص و فاقد مهارت اهمیت دارد، گفت:فردی که تخصص دارد با گرفتن گواهینامه فنی و حرفه ای می تواند در بازار کسب و کار فعالیت نماید. کامرانی صالح بیان داشت:سربازان فاقد تخصص با شرکت در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای و آموزش مهارت های لازم  می توانند در بازار کسب و کار و اشتغال با اعتماد بنفس وارد شوند. وی همچنین از دیگر مزایای این طرح را استفاده از مهارت و تخصص سربازان وظیفه  جهت جلوگیری از فراموشی مهارت و همچنین کسب تجربه ایشان در آینده دانست و تاکید کرد:در اینجا می طلبد سربازان از وضعیت موجود جهت استفاده از دوره های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان استفاده کنند.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ادامه مطلب

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کرد. به  گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حسن لطفی رییس کمیسیون لایحه اصلاح و دائمی کردن  قانون مدیریت  خدمات کشوری در مجلس شورای اسلامی  از این اداره کل بازدید و با کارکنان به گفتگو پرداخت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی به ارائه آمار و عملکرد این اداره پرداخت. وهب مختاران با اشاره به اینکه از استان های تاثیر گذار در امر مهارت هستیم گفت:رویکرد ما استفاده از کارآفرینان و افراد تاثیر گذار در بازار کسب و کار می باشد. مختاران استفاده از ظرفیت بازار و توان کسب و کار را اقدام مهمی برای آماده سازی جوانان جهت ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود:امروز مهمترین نیاز جامعه برای جوانان اشتغال می باشد. وی اظهار داشت:فضایی که اشتغال کشور ما دارد می طلبد تمامی دستگاههایی که در این حوزه فعالیت می کنند، به صورت جهادی  واردعمل شوند.  درادامه لطفی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در امر اشتغال گفت:این اداره کل نقش خود را توجه به امکانات موجود پررنگ ایفا نموده است. وی اهمیت آموزش مفید را زمانی دانست شخص بتواند سه مقوله هزینه،درآمد و فرصت های از دست رفته را برگرداند. لطفی اظهار داشت:با مدیریت وضع موجود می توانیم از همه کشورها توسعه یافته تر باشیم.  این مقام مسئول گفت: در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث اشتغال با چالش هایی مواجه هستیم گفت:ما به شدت در مجلس به دنبال تامین هزینه های فنی و حرفه ای هستیم. ایشان اظهار داشت:فنی و حرفه ای با حداقل هزینه ،بهترین آموزش و بالاترین سهم اشتغال را دارد. وی با اشاره به اینکه مشاغل خرد در جامعه بهتر از مشاغل کلان جواب می دهد تاکید کرد:برای اشتغال زایی باید قوانین پیچیده و دست و پا گیر حذف گردد و مسیر را برای کارآفرینان باز گذاشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
ادامه مطلب

طرح سنجش سلامت کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

در راستای ارتقای سلامت جسمی و روانی کارکنان، شناسایی و کنترل بیماری های قابل پیشگیری طرح سنجش سلامت کارکنان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طرح سنجش سلامت کارکنان این اداره کل  با هدف حفظ سلامت افراد شاغل در مجموعه فنی و حرفه ای استان  برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:حفظ سلامت و بهداشت روان تاثیر مهمی در نقش و کارکرد بهینه افراد خواهد داشت. وهب مختاران گفت:در  طرح سنجش سلامت ،در زمینه های مختلف، پرسنل مجموعه آموزش  فنی و حرفه ای استان همدان مورد آزمایش قرار گرفتند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
ادامه مطلب

بیش از 49 هزار نفر در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت کردند

در 9 ماهه سال جاری 49 هزار و 328 نفر در مراکر آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پنج گروه آزمون شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در 9 ماه  سال جاری بیش از 49 هزار نفر در آزمون های مهارتی شرکت داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:از 49 هزار و 328 نفر شرکت کننده در آزمون های مهارت تعداد 18 هزار 746 نفر  خانم بوده است. وهب مختاران گفت: این آزمون ها در بخش های  ادواری، صنعت ساختمان،تفاهم نامه ،هماهنگ و آنلاین اجرا شده است. وی اظهار داشت :تعداد 21 هزار 349 نفر در آزمون های آنلاین شرکت داشتند که تعداد 13 هزار 846 نفر قبول شده اند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تعداد شرکت کننده در بخش آزمون هماهنگ را  11 هزار 81 نفر شمرد و افزود:7هزار 838 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. ایشان شرکت کنندگان در بخش تفاهم نامه را 3 هزار  62 نفر اعلام کرد و افزود: 2هزار  744 نفر در این بخش قبول شدند. مختاران بیان داشت: تعدادیک هزار و 88 نفر در آزمون های ادواری شرکت کردند و از این تعداد 575 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
ادامه مطلب

فرماندار شهرستان تویسرکان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران این شهرستان:

آموزش و یادگیری  در کنار تولید و اشتغال کمکی است به روند توسعه کشور فرماندار تویسرکان به همراهی روسای دستگاههای اجرایی این شهرستان از کارگاههای آموزشی مرکز فنی و حرفه ای خواهران شهرستان تویسرکان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حبیب مومیوند با اشاره به هدایت آموزش ها به مراکز فنی و حرفه ای گفت: همه آموزش ها در فنی و حرفه ای خواهران و برادران متمرکز شود و بقیه ادارات هم از این آموزش ها بهره مند گردند. فرماندار شهرستان تویسرکان با تاکید بر این که آموزش ها  باید منجر به اشتغالزایی شود بیان داشت: از ابتدای سال ۳۷۰نفر از خواهران در رشته های مختلف آموزش دیده اند.  مومیوند اظهار داشت: با عنایت به جنگ اقتصادی ، ایجاد زمینه های شغلی پایدار بسیار مهم است و با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در بحث صنایع دستی ،در این زمینه  می توان بخوبی وارد شد.  وی  اظهار داشت:سال ۹۶ یک میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان و امسال ۲میلیارد و ۲۲۰میلیون تومان تسهیلات کم بهره  به مشاغل خانگی پرداخت شده است.  حبیب مومیوند مراکز آموزش فنی و حرفه ای تویسرکان را  از مراکز خوب استان همدان دانست و افزود: کارآموزان پس از اتمام دوره برای اشتغالزایی باید از مکان مناسبی برای عرضه محصولات استفاده کنند. فرماندار تویسرکان گفت: آموزش و یادگیری  در کنار تولید و اشتغال به روند توسعه کشور کمک شایانی خواهد کرد.  این مقام مسئول ادامه داد:بسیار خوشحالم که آموزش های غیر رسمی در شهرستان تویسرکان جمع و همه به سمت فنی و حرفه ای هدایت شده اند و آموزش ها بدون دریافت هزینه در مرکز فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی و رسمی آموزش با مدرک معتبر انجام می شود.   مومیوند گفت: آموزش ها در سطح روستاها شروع شده و آمادگی لازم برای برگزاری دوره های آموزشی در روستاها وجود دارد و در صورتی که اهالی استقبال کنند و دهیار اعلام نماید آموزش ها در آنجا ارائه می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ادامه مطلب

از 4 شرکت کننده نخبه ی همدانی 3 نفر به مرحله دوم اردوی مسابقات جهانی مهارت راه یافتند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در اولین مرحله آزمون اردوی آماده سازی چهل و پنجمین مسابقات ملی مهارت2019 کازان روسیه نخبگان همدانی پس از کسب موفقیت به مرحله ی دوم اردوی آمادگی  راه یافتند. بنا بر این گزارش چهار نخبه ی همدانی در اولین دوره آزمون انتخابی المپیاد ملی مهارت مرحله جهانی  شرکت کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:نخبگان مهارتی از این استان در چهار رشته شرکت داشتند که خوشبختانه درسه  رشته موفق به راهیابی به مرحله دوم اردوی آماده سازی 2019 کازان  روسیه شدند. وهب مختاران از موفقیت مرتضی امیدی در رشته طراحی  مهندسی مکانیک ،محمد کلوندی در رشته طراحی گرافیک و مهدی نجفی جلالیه در رشته تاسیسات الکتریکی خبر داد و گفت: امیدواریم شرکت کنندگان همدانی بتوانند نمایندگی خوب برای این استان در مسابقات جهانی باشند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ادامه مطلب

آموزش کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار

با هدف ارتقاء ایمنی و حفاظت فنی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اجرا شد: آموزش کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از آتش سوزی و کنترل شرایط بحران، با همکاری آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهار دوره آموزشی یک روزه کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در این دوره آموزشی که با حضور کارکنان و کارآموزان مراکز برادران و خواهران اجرا شد، شرکت کنندگان با عوامل به وجود آورنده آتش و نحوه کنترل این عوامل، انواع آتش، روش های مختلف کنترل و اطفاء حریق، آشنایی با انواع کپسول های آتش نشانی، نحوه مواجهه با حریق و روش اطفاء آن آشنا شدند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اعلام کرد هدف از اجرای این دوره افزایش ضریب ایمنی در مرکز به ویژه کارگاه های آموزشی است. فرهاد اکبری افزود: در این راستا تلاش می کنیم از همه ظرفیت های موجود در شهرستان نظیر شهرداری، فوریت های پزشکی، نیروی انتظامی و ادارات برق و گاز استفاده کنیم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ادامه مطلب

اشتغال 62 درصد از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای

  مدیر  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای مهارت استان خبر داد: اشتغال 62 درصد از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران روز شنبه در نشست اعضای شورای مهارت استان بیان کرد: این اداره کل  دارای یک واحد به نام مشاوره رهگیری و اشتغال، برای پیگیری وضعیت مهارت آموزان در مراکز است. وی اضافه کرد: این واحد ابتدا به متقاضیان شرکت در دوره های آموزشی مشاوره داده و بسته های آموزشی متنوع در اختیار آنها قرار می دهد تا با آگاهی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد: پس از نامنویسی در رشته مورد نظر و گذراندن دوره آموزشی و کسب مدرک، واحد رهگیری اشتغال وضعیت این کارآموز  را پس از دوران مهارت آموزی  بررسی می کند. مختاران گفت: این واحد وضعیت شغلی چهار هزار و 215  کارآموز این مرکز را مورد بررسی قرار داد که مشخص شد 2 هزار و 200 تن از آنها کارجوی واقعی هستند. وی توضیح داد: برخی افراد شاغل بوده و تنها برای کسب مهارت در دوره های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شرکت می کنند که کارجویان واقعی محسوب نمی شوند. مختاران بیان کرد: یک هزار و 406 تن از 2 هزار و 200 کارجوی واقعی معادل 62 درصد مهارت آموختگان در بازار کار مشغول به فعالیت شدند. مختاران تاکید کرد: مطالبه شغل بدون داشتن مهارت امری ناممکن است بنابراین ارتقا و تولید مهارت علاوه بر ظرفیت سازی و افزایش ثروت عمومی کاهش بیکاری را در پی دارد. وی بیان کرد: با توجه به اهمیت مهارت آموزی 24 هزار متقاضی در مراکز فنی و حرفه ای دولتی و 11 هزار و 414 تن در 200 آموزشگاه آزاد دوره های آموزشی را گذراندند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان با بیان اینکه این اداره کل 83 درصد تعهدات سالانه را تاکنون انجام داده است اظهار داشت: دانش آموختگان در 600 حرفه آموزشی در بخش هایی همچون کشاورزی، صنعت و خدمات شرکت کرده و مدرک دریافت کردند. مختاران افزود: چنانچه پرداخت تسهیلات اشتغال منوط به ارائه کارت مهارت فنی و حرفه ای از سوی متقاضی باشد به طور حتم انحراف در هزینه کرد تسهیلات کاهش می یابد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.