امروز : يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۱۹۰۰۲ بروز شده در : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷

دکتر پور مختار نماینده مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از کارگاههای

دکتر پور مختار نماینده  مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار گفت: کسی که مهارتهای فنی و حرفه ای راکسب میکند، می تواند از منابع موجود در مسیر درآمد زایی و اشتغال استفاده کند. نماینده مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)گفت:لازمه آموزش های مهارتی وابستگی به بازار کار و منتج به اشتغال می باشد. دکتر محمد علی پورمختار با اشاره به  پیوند میان علم و تجربه  بیان کرد: فنی و حرفه ای مکانی است برای کسب و افزایش تجربه های عملی جهت توسعه اشتغال پایدار در جامعه . وی اظهار داشت: افراد بعد از کسب مهارت می توانند از منابع موجود به نحو احسن در مسیر در آمد زایی و اشتغال استفاده کنند . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت شغلی نیست. وهب مختاران تاثیر بی چون و چرای آموزش های مهارتی در کاهش آسیب های اجتماعی را مطرح ساخت و افزود: در صورت هماهنگی با دستگاههای مرتبط در امر استفاده از کالاهای تملیکی در کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای می توانیم عام المنفعه واقع گردیم و این امر تاثیرات شگرفی در بحث آموزش های مهارتی و اشتغال خواهد داشت. وی بیان داشت: آموزشهاي فني وحرفه اي به دليل توام نمودن آموزشهاي نظري و عملي از توانايي زيادي در تشکيل سرمايه انساني و تربيت کارگر دانش مدار برخوردار مي باشند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
ادامه مطلب

آموزش های فنی و حرفه ای در 70 روستای همدان اجرا شد

مدیرکل  آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان گفت: 70 روستای کمتر توسعه یافته و محروم این استان از ابتدای سال جاری تاکنون زیرپوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفتند. وهب مختاران بیان کرد: سالانه حدود 150 روستا زیر پوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار می گیرند که این آمار سال گذشته به 162 روستا رسید. وی اضافه کرد: یکی از اولویت های محوری فنی و حرفه ای آموزش مهارت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نظیر روستاها، حاشیه شهر، عشایران و سکونتگاه های غیررسمی است. مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای همدان ادامه داد: تیم های سیار فنی و حرفه ای با حضور در مناطق محروم این دوره های آموزشی را متناسب با نیازهای مردم این مناطق آموزش می دهند. مختاران عنوان کرد: این دوره های شامل حرفه های مختلف از جمله طراحی دوخت، مراقبت و زیبایی، رشته های صنایع چوب، برق و الکترونیک و مکانیک است. وی بیان کرد: توانمند سازی روستاهای هدف، آغاز هر سال توسط مسئولان مشخص شده و فنی و حرفه ای توان خود را در راستای مهارت آموزی در این مناطق معطوف می کند. مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای  استان همدان گفت: برخی ار مناطق عشایرنشین و روستاهای محروم و دور افتاده فاصله زیادی با مراکز آموزشی فنی و حرفه ای دارند بنابراین تیم های فنی و حرفه ای در این مناطق حضور می یابند. مختاران اظهارداشت: حدود 100 تیم سیار روزانه چهار تا 6 ساعت به مدت 2 تا چهار ماه در روستاهای و مناطق محروم برای برگزاری دوره های آموزشی حضور می یابند. وی با بیان اینکه 150 حرفه به متقاضیان آموزش داده می شود اظهار داشت: 70 درصد مراجعه کنندگان به مراکز فنی و حرفه ای را بانوان تشکیل می دهند. 650 حرفه در قالب 55 رشته در مراکز دولتی و خصوصی وابسته به فنی و حرفه ای همدان آموزش داده می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
ادامه مطلب

مهارت،فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در هر کشور به شمار می رود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت،فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در هر کشور به شمار می رود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی بازدید از آموزشگاههای آزاد در خصوص پوست‌اندازی آموزشی در استان همدان گفت: ما آموزش را برای ایجاد کسب و کار، ارائه می‌کنیم پس باید ببینیم که طول عمر کسب و کارها چقدر است زیرا بسیاری از مشاغل، بقای عمر کمی دارند و بر این اساس آموزش‌های ما نیز در حال تغییر است وهب مختاران با اشاره به اینکه افرادی که به فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند می‌توانند در زمینه انتخاب رشته مناسب با وضعیت و استعدادهای خود، مشاوره شوند می‌گوید: مشاوره مجازی در سایت و مشاوره حضوری در واحد مشاوره و رهگیری اشتغال  در مراکز ما و مشاوره مرحله‌ای توسط مربیان این مراکز انجام می‌شود و افراد می‌توانند از این امکان استفاده کرده و پیش از انتخاب حرفه مورد نظر با کارشناسانی که در حیطه کارآفرینی و اشتغال تخصص دارند، مشورت کنند. پس از دریافت آموزش نیز ما تا یکسال با اشخاص در ارتباط بوده و وضعیت اشتغال آنها را پیگیری می‌کنیم. مختاران مهارت ، فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه دانست و افزود: فرد یا افرادی که شایستگی مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند.. این مقام مسئول با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی منتهی بر کسب و کار  و تولید، تاکید کرد:در زمینه ی تولید نظر بر اینکه مهارت مختص شماست قطعاً رقیبی نخواهید داشت وتاثیر گذار در عرصه اشتغال خواهید شد. وی خاطر نشان ساخت : آموزشگاههای آزاد به عنوان بال و بازوهای این اداره کل ، باید مشاور موثر برای کارآموزان عزیز باشند..

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
ادامه مطلب

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پنجاه ویکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی کشور :

  دنیای کار و آموزش در حال متحول شدن است و نظام آموزشی باید توان مواجهه با این سرعت را داشته باشد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در میز گرد با محوریت اشتغال و اشتغال پذیری ، نقش دانشگاهها در شرایط کنونی، در  پنجاه و یکیمن اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاههای سراسر کشور گفت:دنیای کار و آموزش در حال متحول شدن است و نظام آموزشی باید توان مواجهه با این  سرعت را داشته باشد. دکتر پاک سرشت با اشاره به اینکه مهارت آموزی ارتقاء توانمندی های ذاتی شهروندان  یک کشور است  اذعان داشت:هدف  ما تبدیل دانشگاهها به مجموعه ای از کارگاهها نمی باشد بلکه دانش و مهارت را در کنار هم مد نظر داریم. معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  با بیان اینکه اگر صرفاً بر مهارت آموزی و اشتغال تاکید شود ،دستاوردها مقطعی خواهد شد گفت:   مساله اشتغال پذیری ومهارت آموزی را در یک رویکرد کلی تر نسبت با جامعه و دانشگاهی که ماموریت های  اجتماعی دارد باید ببینیم. معاون وزیر سرمایه گذاری روی مهارتهای نرم را خاطر نشان ساخت و افزود: مهارتهای نرم مهارتهایی هستند که به افراد توان پایداری در مدیریت شرایط  حاد را نیز به ایشان می دهد و فرد نگران از دست دادن شغل  خود نیست. دکتر پاک سرشت بیان کرد:  در چند سال قبل موضوع ماموریت های اجتماعی دانشگاهها  و اینکه دانشگاه چطور باید با جامعه ارتباط پیدا بکند در نظام اموزش عالی مطرح گردید  و نهایتا منتج به تشکیل اتاق های فکر در دانشگاهها شد. وی تاکید کرد: در واقع  این کار  یک ابزاری  بود برای پیوند دادن دانشگاه ،جامعه و دولت که به نوبه ی خود کار ارزشمندی محسوب شد. دکتر پاک سرشت ماموریت مهارت آموزی واشتغال پذیری دانشجویان در این چارچوب را امیدوار کننده و مایه خرسندی خویش دانست و افزود:دانشگاه از یک نهاد مستقل آکواریومی که با جامعه نسبتی ندارد فاصله گرفته و بصورت زنده وارد میدان شده و با کنش فعالانه مسائل جامعه را رصد می کند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
ادامه مطلب

همزمان با هفته دولت در همدان صورت گرفت:

  دیدار مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با خانواده های ایثارگران  بر اساس این گزارش  همزمان با فرا رسیدن هفته دولت ، مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با  خانواده شهیدان گلستانی وآزاده سرافراز رضا رستمی کارمند بازنشسته این اداره کل دیدار کردند. وهب مختاران با اشاره به اینکه  خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان نماد صبر،تلاش و استقامت هستند،گفت:امنیت و آسایش امروز ما ثمره رشادت های شهدا ، رزمندگان ،جانبازان، آزادگان ،جهادگران و بسیجیانی است که برای حفظ کیان و خاک این سرزمین و برافراشته نگه داشتن پرچم عاشورای حسینی از جان خویش مایه گذاشتند. در ادامه آزاده سرافراز رضا رستمی گوشه ای  و نصرت اله گلستانی برادر شهیدان گلستانی  گوشه ای از خاطرات شیرین و دلاور مردی های همرزمان و شهیدان  بیان داشتند. در خاتمه به رسم یادبود از  رشادت ها ،صبر و استقامت این عزیزان تجلیل به عمل آمد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
ادامه مطلب

در هفته دولت توسعه واحد میز خدمت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صورت گرفت

در راستای دستیابی آسان و سریع مردم به خدمات، میز خدمت این اداره کل توسعه داده شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مهندس مختاران گفت: این توسعه در جهت دسترسی سریعتر و بروزتر و همچنین تکریم هرچه بیشتر ارباب رجوع صورت گرفته است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: در همین راستا میز خدمت این اداره کل با استقرار 4 باجه و با امکانات و خدمات بیشتر و در فضایی مناسبتر در طبقه همکف میزبان مراجعین خواهد بود. وهب مختاران گفت: ارایه اطلاعات مورد نیاز به مراجعین و هدایت آنان به واحدهای مربوطه در اسرع وقت و همچنین صرفه جویی در زمان مراجعین، ثبت اطلاعات  و درخواست های آنان و ارائه برگه های نظرسنجی و رضایتمندی از جمله مزایای توسعه میز خدمت می باشد که با استقبال مراجعین نیز مواجه شده است. وی خاطر نشان کرد ملاقات حضوری ایشان و مسئولین و روسای ستادی به صورت برنامه هفتگی در واحد میز خدمت برگزار است. مهندس مختاران ادامه داد: واحد میز خدمت در باجه یک دارای مسئول میز خدمت و میز ملاقات حضوری و در باجه دو کارشناس رسیدگی به شکایات می باشد. وی افزود: در باجه سه کارشناس آزمون و در باجه چهار کارشناس میز خدمت آموزشگاه های آزاد در خدمت رسانی به مراجعین حضور دارند. مختاران اضافه کرد: که در 16 مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستانهای استان همدان نیز میز خدمت با قدرت خدمات را به صورت منظم به مراجعین ارائه می دهند. وی ادامه داد: از این پس کلیه خدمات اداری مورد نیاز متقاضیان تنها با مراجعه به میز خدمت توسط کارشناسان اداره در حداقل زمان ممکن هدایت و راهنمایی، پیگیری و پاسخ داده خواهد شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: واژه میز خدمت برای دستگاه‌های اجرایی جدید نیست و تمامی افرادی که در ادارات دولتی مشغول خدمت هستند به نوعی پاسخگوی ارباب رجوع بوده منتها در شرایط کنونی مدل خدمت‌رسانی عوض شده است به گونه‌ای که وقت و زمان متقاضیان و ارباب رجوع‌ها گرفته نمی‌شود، به همین دلیل وقتی میزی برای ارائه انجام کار اختصاص داده می‌شود به آن میز خدمت گفته می‌شود. وی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت:به گفته مقام معظم رهبری مسئولین باید همچون حضرت علی (ع) کار مردم را با دلسوزی بدون منت و تحقیر توام با احترام و تکریم مراجعه کنندگان و همراه با سلامت نفس و چشم و زبان و سلامت قلب انجام دهند. وهب مختاران افزود: باید برای مردم از همه تلاش و کوششمان در جهت رفع کاستی‌ها و کمبودها بهره بگیریم. گفتنی است: حضور منظم و روزانه مدیر کل ، مسئولین و روسای ستادی در  واحد میز خدمت مورد استقبال گرم و رضایت مراجعین قرار گرفته است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
ادامه مطلب

در آستانه هفته دولت و به مناسبت رویداد فرهنگی گردشگری همدان 2018 آیین داوری طرح لباس سنتی در همدان برگزار گردید .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صنف طراحی دوخت آموزشگاه های آزاد استان در راستای سلسه اقدامات و برنامه های پیشبینی شده برای مشارکت  این اداره در برپایی و شاخص سازی همدان در سطوح متفاوت جامعه اقدام به برگزاری مسابقات طراحی و دوخت لباس  نمودند.  بر اساس این گزارش طرح حهای مختلف به دبیرخانه این مسابقه واصل گردید ، نهایتا پس از ممیزی و بررسی پیوستهای فرهنگی و دلایل طراحی لباسها ، چهار طرح برگزیده انتخاب و مرحله نهایی داوری با کارشناسانی از سازمان میراث فرهنگی همدان ، دانشگاه های مرتبط با امور طراحی دوخت ، استانداری همدان ، کانون انجمن صنفی آموزشگا ههای آزاد استان برگزار و طرح نهایی بر اساس ضابطه های تخصصی انتخاب گردید . شایان ذکر است از بین طرح های برگزیده لباس خانم و آقا به عنوان طرح لباس سنتی  همدان ثبت خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۶
ادامه مطلب

بمناسبت هفته دولت در همدان صورت گرفت: نمایشگاه عرضه محصولات وتولیدات مهارت آموختگان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با هفته دولت در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا همدان غرفه ای جهت معرفی و عرضه محصولات مهارت آموختگان فنی و حرفه ای افتتاح گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک هفته دولت گفت:برپایی این قبیل نمایشگاهها علاوه بر افزایش اعتماد بنفس و حس خودباوری در کارآموزان موجبات آشنایی ایشان با بازار ، نحوه عرضه محصولات ،مشتری مداری و جذب مشتری می گردد. وهب مختاران بیان کرد: ما باید بتوانیم هم با کارآفرینان و تولیدکننده‌ها ارتباط داشته باشیم ،هم اینکه فردی که آموزش لازم را دید، توسط این واحد به بازارکار وصل شود. مختاران دعوت از کارآفرینان فعال در استان را از اهم اقدامات این اداره کل دانست و تصریح کرد: در این راستا در حال حاضر در استان ، 17 کارگاه تولید آموزشی وجود داشته و برای 120نفر در همین کارگاه‌ها اشتغال ایجاد کرده‌ایم که می شود به ایجاد کارگاه‌های چرم، سفال و عروسک‌سازی اشاره کنیم. وی تاکید کرد: ما از آموزش صرف فاصله گرفته و به سمت اشتغالزایی گام برداشته‌ایم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۶
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه ارائه خدمات مهارت آموزی به دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تفاهم نامه ی دوجانبه ای فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و موسسه بنیاد علوی منعقد گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:این تفاهم نامه با محوریت ارائه خدمات مهارت آموزی به دانش آموزان  مناطق محروم و کمتر توسعه یافته سال تحصیلی 97  برگزار می گردد. وهب مختاران خاطر نشان ساخت:برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه دانش آموزان مقاطع تحصیلی سال دهم ، یازدهم و دوازدهم متوسطه در مدارس شبانه روزی  مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به منظور آمادگی در زمینه اشتغال پذیری در شهر فیروزان و کبودرآهنگ می باشد. مختاران تصریح کرد:اداره کل آموزش فنی و حرفه استان همدان در طول دوره آموزش ،تجهیزات سرمایه ای و آموزشی مورد نیاز موجود در مراکز استان را به صورت امانی به کارگاههای آموزشی مدارس انتقال و پس از پایان دوره به مراکز اصلی عودت می گردد. وی اظهار داشت:در راستای این تفاهم نامه این اداره کل همکاری لازم را با موسسه بنیاد علوی جهت تدوین محتوای آموزشی و استاندارد های لازم آموزش و مهارت آموزی خواهد داشت. این مقام مسئول یادآور شد:اعزام مربی جهت آموزش به مدارس شبانه روزی بشرح موضوع تفاهم نامه و مطابق با دستورالعمل های تایید شده طرفین  از تعهدات این اداره کل در طول دوره می باشد. مختاران اضافه کرد:بعد از پایان دوره آموزشی طبق دستورالعمل های اعلامی موسسه نسبت به برگزاری آزمون و صدور گواهینامه پایان دوره به دانش آموزان شمول طرح ،تمهیدات واقدامات لازم توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۵
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پنل اختصاصی هفتمین کنگره ملی ترویج و آموزش کشاورزی منابع طبیعی و محیط زیست پایدار گفت:

  آموزش های مهارتی و عملی تکمیل کننده آموزش های تئوری در رسیدن به جامعه ای پویا و اشتغال آفرین است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان پنل اختصاصی این اداره کل با حضور مدیر کل،معاونین ،کارشناسان ،مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی  دانشگاه بوعلی و اساتید مدعو در هفتیمن کنگره ملی ترویج و آموزش کشاورزی برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره  به  اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های مهارتی و عملی تکمیل کننده آموزش های تئوری در رسیدن به جامعه ای پویا و اشتغال آفرین است وهب مختاران ادامه داد: با توجه به ضرورت مهارت آموزی امیدواریم آموزش های فنی و حرفه ای به  جایگاه واقعی خود برسد و مطالبه اجتماعی افراد برای مهارت آموزی فراگیر شود. مختاران خواستار هم افزایی و تعامل بیشتر بین دستگاههای مرتبط با آموزش شد و اظهار داشت:با همفکری وتعامل مشترک می توانیم در توسعه اشتغال پایدارگام های موثرتری برداریم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۵
ادامه مطلب

همزمان با هفته دولت در همدان برگزار شد:

  هفتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی ،منابع طبیعی و محیط زیست پایدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از برگزاری  هفتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی ،منابع طبیعی و محیط زیست پایدار در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سبنا ، خبر داد و گفت:این کنگره با هدف تحول در ترویج و آموزش برای تسهیل توسعه کشاورزی و روستایی دانش بنیان برگزار گردید. وهب مختاران ترویج و آموزش کشاورزی ،منابع طبیعی و محبیط زیست پایدار با رویکرد تحول گرا را جزء محورهای کنگره مطرح ساخت و اظهار داشت:بازمهندسی نظام های ترویج در توسعه تشکلها و تعاونی های روستایی و کشاورزی ،آموزش های کارآفرینی پایدار نیز از دیگر محورهای کنگره می باشد. مختاران رویکردهای نوین ترویج و آموزش تحول گرا برای توسعه پایدار روستایی را محور دیگر کنگره عنوان کرد و ادامه داد:این کنگره با مشارکت و حمایت استانداری همدان، دانشگا ه بوعلی سینا ،اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای استان همدان ،اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان، جهاد سازندگی ،بانک رفاه ، بانک کشاورزی و موسسه آموزش علمی و کاربردی همدان در دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳
ادامه مطلب

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرحهای اشتغال: آموزش های مهارتی به افراد احساس هویت و خودباوری می دهد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مراسم جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرحهای اشتغال وخودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)استان همدان حضور یافت. این مراسم با حضور ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، قائم مقام  کمیته امداد امام خمینی (ره) کل کشور،نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار ، فرمانداران شهرستان ها ،مدیران دستگاههای اجرایی و کارآفرینان برتر در سالن شهدای  دولت استانداری همدان  برگزار گردید. معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اظهار خرسندی بدلیل حضور در این جشن و همچنین رتبه سوم استان  از لحاظ حیث آمار پایین بیکاری در کشور گفت : دلیل خودکفا شدن این مجریان حاکی از عملکرد موفق مدیریت استان می باشد. دکتر پاک سرشت یکی  از تعاملات موفق در امر اشتغال را انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد مطرح ساخت و افزود:لازم است تجربه ها را به همدیگر تکثیر کنیم. وی حمایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای بعد از گذراندن دوره مهارت آموزان  را مهم قلمداد نمودو اظهار داشت: با وجود تاکیدات مقامات کشوری از جمله مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) مهارت آموزی کلید اصلی  و نهاد مکمل نظام آموزش موجود در کشور می باشد. دکتر پاک سرشت مشکلات فعلی کشور را با نگاه ویژه به مهارت آموزی قابل حل دانست و خاطر نشان ساخت:  باید مهارت آموزی را به عنوان یک راه حل اساسی برای غلبه بر مشکلات درنظر بگیریم. این مقام مسئول یادآور شد : آموزش های مهارتی جزو لاینفک فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد. دکتر پاک سرشت تصریح کرد: آموزش های مهارتی  علاوه  بر افزایش راندمان ،موجب افزایش خوباوری و احساس هویت در افراد می گردد. ایشان با اشاره به اینکه فرد  مهارت آموخته مسیر خویش را خوب تشخیص می دهد  گفت:اگر سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی ها منوط به مهارت آموزی نگردد مسیر خطرناک خواهد بود. معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت : خوشبختانه به مقوله خیرین مهارتی ورود کرده ایم که امیدوارم نتایج خوبی به همراه داشته باشد .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
ادامه مطلب

اهدا لوح تقدیر با دستان معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرحهای اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان ،استاندار همدان  و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)به پاس حمایت ها و تلاش های موثر مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  درتوانمند سازی  و خودکفایی مجریان طرحهای اشتغال کمیته امدادتقدیر نمودند. این جشن با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نمانیده ولی فقیه و امام جمعه همدان ،استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،فرمانداران ،مدیران کل دستگاههای اجرای و کارآفرینان،در سالن شهدای استانداری همدان تشکیل گردید. در این تقدیر نامه که با دستان معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اهدا شد، آمده است: جناب آقای مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با سلام سربلندی ایران مدیون مجاهدت کسانی است که با تاسی از سیره اهل بیت (علیه السلام) و تبعیت از رهنمودهای رهبر انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) زمینه ساز پیشرفت این آب و خاک شده اند. به پاس کمک ها و تلاشهای موثر جنابعالی در راستای  توانمندی و خودکفایی اقتصادی 2644 نفر از مجریان طرحهای اتشغال تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان در سال 1397 این لوح سپاس بحضورتان تقدیم می شود. دوام توفیقتان را در سایه توجهات امام عصر (عج) آرزومندیم. محمد ناصر نیکبخت استانار همدان پیمان ترکمانه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)                           

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مدیر امور عشایر ازکارگاه روستایی - عشایری بازدید کرد.

بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی مسئولین ستادی و رییس امور  عشایر استان از کارگاه پرورش زنبور عسل عشایری سیمین بازدید نمودند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هدف از برگزاری این دوره ها  را افزایش مهارت  و بالا بردن سطح  علمی و فنی عشایر عزیز عنوان کرد و گفت: یکی از معضلات کنونی جامعه، نرفتن  افراد به سمت مهارت آموزی است، در حالیکه با کسب مهارت ،مسیر دسترسی به شغل هموار می شود. وهب مختاران بیان کرد:برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های اقتصادی دولت نیز باید به سمت مهارت آموزی رفت . مختاران اثرات مثبت این دوره ها  را در کاهش تلفات  دام و محصولات مطرح ساخت و افزود :با برگزاری دوره هایی چون پرورش زنبور عسل و گوسفند ایشان می توانند بصورت خودکفا به امر پرورش اقدام نمایند. در ادامه عشایر عزیز مسائل و نیازات خویش را مطرح ساخته و افزایش دوره ها و احداث مکانی ثابت جهت برگزاری کلاس ها راخواستار شدند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
ادامه مطلب

حاجی بابایی نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:

  سازمان آموزش فنی و حرفه ای نقش کلیدی در اقتصاد و اشتغال دارد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه شورای این اداره کل  باحضور مدیر کل ،مسئولین ستادی ،روسای مراکز،کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دکتر حاجی بابایی نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان تشکیل گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی موتور محرک اشتغال در کشور است گفت:تنها حلقه ی مفقوده در اشتغال و اقتصاد آموزش های مهارتی است. وهب مختاران آموزش را مبنای هر تغییر و تحول مطرح ساخت و افزود:آموزش های مهارتی هر منطقه با توجه به شرایط و نیاز بازار آن حوزه برنامه ریزی آموزشی می گردد. مختاران همچنین از آموزش بیش از 850  نفر بانوان سرپرست خانوار طبق تفاهم نامه منعقد گردیده با وزارت کشور در این استان خبر داد و اظهار داشت :این آموزش ها تا پایان سال 97 ادامه خواهد داشت. در ادامه نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در امر اشتغال گام های موثری برداشته است عنوان کرد:این سازمان رسالت بزرگی در  حوزه اقتصاد مقاومتی و برگزاری آموزش های مهارتی برای کارجویان  داشته و همچنین ایجاد شرایط ایشان برای ورود به بازار کار را فراهم می نماید. حمید رضا حاجی بابایی نقش کلیدی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در اشتغال و اقتصاد مطرح ساخت و افزود:با اعتماد  به نیروهای فنی و مدیریت منابع داخلی خود می توانیم موثر تر واقع شویم. این مقام مسئول یکی از مولفه های موثر بر شرایط اقتصادی را تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان دانست و خاطر نشان ساخت : با اتحاد و همدلی می توانیم  قد های موثرتری در امر اقصاد و اشتغال برداریم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
ادامه مطلب

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفت:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفت: سند مهارت آموزی تدوین شود بنا بر این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: مهارت حلقه گم شده تبدیل علم به ثروت است بنابراین برای رفع این خلا باید سند مهارت آموزی بر پایه آینده پژوهی تدوین شود. وهب مختاران در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: باید با توجه به نیازهای افراد و بر پایه آن برنامه و دوره های مهارتی برگزار کرد. وی ادامه داد: بسیاری از دارندگان مدرک تحصیلی انتظار دارند بلافاصله در کاری مشغول به فعالیت شوند در حالیکه اغلب آنها فاقد مهارت و توانایی لازم هستند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت. مختاران با تاکید بر اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت شغلی نیست. وی ادامه داد: با توجه به ضرورت مهارت آموزی اما فنی و حرفه ای تاکنون به جایگاه واقعی خود دست نیافته است و مطالبه اجتماعی افراد برای مهارت آموزی کم است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: این استان در هجدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت موفق به کسب رتبه چهارم کشور بر اساس مدال های اکتسابی شد که در این راستا مدال آوران در آیینی با حضور استاندار همدان تجلیل شدند. مختاران افزود: هجدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت در ٣٣ رشته با حضور ٥١٢ شرکت کننده از ٣١ استان کشور در استان البرز برگزار شد. وی اضافه کرد: نخبگان این استان موفق به کسب هشت مدال رنگارنگ و 6 دیپلم افتخار در هجدهمین مسابقات کشوری مهارت شدند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: برگزیدگان این دوره از رقابت ها در سال 2019 در مسابقات مهارت روسیه حضور می یابند. مختاران افزود: کسب رتبه چهارمی این استان در رقابت ملی مهارت گویای توانمندی همدان در این زمینه است بنابراین باید از این ظرفیت برای مهارت آموزی بهره گرفت. وی اظهار داشت: به دنبال امضای تفام نامه مشترک بین وزارت کشور و سازمان آموزش و فنی و حرفه ای، طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار از سال گذشته در پنج استان از جمله همدان آغاز شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان اضافه کرد: در حال حاضر زنان سرپرست خانوار این استان با حضور در آموزشگاه های دولتی و خصوصی به صورت رایگان آموزش های فنی و حرفه ای را فرا می گیرند. مختاران ادامه داد: تاکنون 850 تن از بانوان سرپرست خانوار این استان در دوره های حرفه آموزی و کسب مهارت های شغلی این سازمان شرکت کردند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
ادامه مطلب

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان عنوان کرد: مزیت‌های استان محور آموزش‌ها

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه مزیت‌های استان محور ارائه آموزش‌های ماست، تصریح کرد: اسناد بالادستی، طرح تکاپو و نیز سند مهارت استانی تدوین‌شده توسط اداره کل، مبنای کار ما است. وهب مختاران با حضور در دفتر روزنامه سپهرغرب به مناسب روز خبرنگار ضمن گرامیداشت این روز، نرخ نفوذ بالای این روزنامه را نقطه قوت این رسانه مکتوب دانست و گفت: خوشبختانه در حوزه آموزش‌های مهارتی نیز این رسانه همواره همراه این اداره کل بوده‎است. وی با اشاره به اینکه متأسفانه در برهه زمانی نامشخصی در کشور ما مقوله استخدام و شغل با یکدیگر دچار اختلاط شد به‌گونه‌ای حتی در صحبت‌های محاوره مردم نیز هرکس که به دنبال شغل بود به‌نوعی خواستار استخدام در دوایر دولتی بود، عنوان کرد: این درحالی‌که شغل دارای تعریف خاصی است یعنی هرکس می‌بایست باتوجه به دارای مهارتی که دارد به دنبال یک شغل باشد. مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما نیز به دنبال استخدام دولتی هستند و درواقع این امر به یک معضل تبدیل شده‌است، اظهار کرد: اگر به دنبال پیشرفت ایران و مهار تحریم‌های ظالمانه هستیم باید به سمتی حرکت کنیم که کشور به یک کارگاه بزرگ تولیدی تبدیل شود که این اتفاق محقق نمی‌شود مگر در صورت اجرایی شدن شعار سازمان فنی‌وحرفه‌ای یعنی هر ایرانی یک مهارت. مختاران با بیان اینکه مهارت، اقتصاد و اشتغال سه مقوله جدایی‌ناپذیر از یکدیگرند، افزود: اگر به دنبال غلبه بر مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال هستیم قطعاً باید به مهارت‌آموزی روی بیاوریم. وی در ادامه با اشاره به اینکه محور توسعه استان بخش گردشگری است، ابراز کرد: در این راستا از 12 سال پیش پروژه‌ای (مرکز آموزش هتلداری) از سوی فنی‌وحرفه‌ای کلید خورد اما به دلیل نبود منابع مالی حدود 6 سال متوقف شد اما طی یک سال گذشته با حمایت استاندار و نمایندگان شهرستان همدان در مجلس شورای اسلامی دوباره فعالیت در این پروژه آغاز شده به‌گونه‌ای که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان اذعان کرد: در صورت تکمیل و تجهیز، این مرکز به‌عنوان یک مجموعه موردنیاز در استان و حتی غرب کشور مطرح خواهد بود زیرا در غرب کشور هیچ مرکزی در این حوزه فعال نیست. به گفته مختاران در راستای تقویت گردشگری تنها به احداث مرکز آموزش هتلداری بسنده نشده بلکه برای فروشندگان مرتبط با این حوزه با توجه به پیشرو بودن دو رویداد 2018 با اتحادیه‌ها هماهنگی‌های لازم انجام و در این خصوص کلاس‌های خاصی برگزار شد. وی در خصوص خلأ موجود در بین فضای تولید و دانشگاه و نیز چگونگی نظارت بر زنده ماندن آموزش‌های ارائه‌شده، تصریح کرد: متأسفانه همواره در کشور برای تبدیل علم به ثروت با مشکل مواجه بوده‌ایم، پس دراین‌بین حلقه اتصال همان آموزش‌های مهارتی است که در این خصوص سازمان فنی‌وحرفه‌ای برنامه‌ریزی‌های لازم در دستور کار خود قرار داده به‌گونه‌ای که امروز قبل از ارائه هر مهارت با تولیدکنندگان و کارآفرینان آن بخش در خصوص توجیه اقتصادی و بازار فروش آن‎ها رایزنی‌هایی صورت می‌پذیرد. مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان ادامه داد: بر این اساس و با توجه به مزیت‌های استان بر اساس طرح تکاپو و سند توسعه دو کارگاه چرم و از آنجایی همدان در تولید کفش زنانه رتبه دوم کشوری را دارد اما متأسفانه دارای نمانام تجاری نیست یک واحد در روستای اصله و یک واحد در مرکز فنی‎وحرفه‌ای مریانج دایر شد. وی با بیان اینکه فنی‌وحرفه‌ای درواقع هنر تبدیل دانستن به توانستن است، تشریح کرد: بر این اساس وظیفه ما تربیت کارآفرین و ارائه آموزش خاص یک دوره مهارت کارآفرینی به کارآموز است. مختاران با اشاره به اینکه واحد خاصی با عنوان مشاوره و رهگیری اشتغال در مرکز فنی‌وحرفه‌ای دایر است، عنوان کرد: طبق آمار ارائه‌شده از این واحد، 60 درصد کارجویان که به فنی‌وحرفه‌ای و مراکز تابع آن مراجعه کرده‌اند دارای شغل هستند. وی با بیان اینکه ما به‌عنوان موتور محرک اشتغال تنها بخشی از مسئله را پیگیری می‌کنیم، افزود: همکاری خوبی نیز با ارگان‌های حمایتی همچون بهزیستی، کمیته امداد امام (ره) و امور زندان‌ها داریم به‌گونه‌ای بیش از 50 درصد از اشتغالی که کمیته امداد برای مددجویان خود ایجاد کرده‎ به‎واسطه مهارت‌آموزی این افراد در سازمان فنی‌وحرفه‌ای بوده‌است. مدیرکل آموزش  فنی‌وحرفه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه در تلاش بودیم تا کارآموزان از تسهیلات روستایی نیز بهترین بهره را ببرند، بیان کرد: رایزنی‌ها با مدیرکل امور روستایی استانداری دراین‌باره صورت گرفت و بر این اساس در اعطای تسهیلات، افرادی که دارای مدرک فنی‌وحرفه‌ای هستند در اولویت قرار می‌گیرند. مختاران در خصوص نحوه ارائه آموزش به روستائیان نیز، گفت: بر اساس اسناد بالادستی، سند توسعه استان و نیز سندی که سازمان خود به‌عنوان سند ملی مهارت تنظیم کرده و به‌تبع آن سند استانی مهارت با دستگاهی تأثیرگذار و تخصصی رایزنی‌هایی صورت پذیرفته است تا حرفه موردنیاز به روستائیان با در نظر گرفتن مزیت و ظرفیت آن روستا به اهالی ارائه شود. وی ادامه داد: البته این برنامه‌ریزی برای بلندمدت است چنانکه برای کوتاه‌مدت نیز همه حرفه‌های جدید به‌وسیله رایزنی با کارآفرینان و تولیدکنندگان برای رصد بازار فروش محصول ارائه می‌دهند، بنابرابن درصورتی‌که ازنظر اقتصادی به صرفه بودن حرفه برای ما مسلم نشود آن مهارت آموزش داده نمی‌شود. مختاران با بیان اینکه به‌طور میانگین 140 نفر مربیان ما در سطح روستا ارائه خدمت می‌کنند، افزود: اکثر آموزش‌های ارائه‌شده در حوزه رشته‌هایی است که در بخش تسهیلات روستایی مطرح هستند تا کارجویان ما بتوانند از طریق دریافت تسهیلات، مهارت خود را در حوزه تولید و اشتغال منصه ظهور برسانند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
ادامه مطلب

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان: مدال آوران هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت توسط استاندار همدان تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدال آوران هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری با حضور استاندار و جمعی از مسئولین مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مسابقات ملی مهارت در خصوص پروش و شکوفایی استعدادهای نخبگان مهارتی عنوان کرد: این دوره از مسابقات در 33 رشته با حضور 512 شرکت کننده از 31 استان کشور در استان البرز برگزار شد. وهب مختاران بیان کرد:تیم ملی مهارت استان همدان با 21 نفر شرکت کننده که شامل 2 دختر و 19 پسر نخبه بود در این دوره از رقابت ها حضور یافتند،که موفق به کسب 1 مدال طلا،4نقره،2برنزو 6 دیپلم افتخار شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:مرتضی امیدی در رشته طراحی مهندسی مکانیک موفق به کسب مدال طلای این دوره از رقابت ها شد. مختاران اضافه کرد:همچنین در رشته طراحی فضای سبز علی خدابنده لو و فرهاد اکبریان ،در رشته فناوری طراحی گرافیک محمد کلوندی و در رشته کاشی کاری دیوار و کف عرفان محمدی هدایت منش موفق به کسب مدال نفره شدند. وی ادامه داد:امیر محمد ترکمانی در رشته جواهر سازی ،مهدی نجفی  جلالیه در رشته تاسیسات الکتریکی و حمید رضا وفرجینی در رشته اتصالات چوبی مدل برنز را از آن خود کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:نخبگان همدانی 6 دیپلم افتخار در رشته ای مختلف کسب کردند که شامل فاطمه طاهری در رشته خیاطی، سعید قنبری سمیع در کابینت سازی ،نیما حیدری در راهکارهای نرم افزاری برای تجارت الکترونیک ، امید عبدلی حسین آبادی در تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه سنگین ،محدثه بیات در رشته گل آرایی و امیر حسین حسنی تراش سی ان سی است. مختاران ادامه داد:تیم ملی مهارت استان همدان در مجموع امتیازات کسب مدال بعد از استان های اصفهان ،تهران و آذربایجان شرقی رتبه چهارم کشور را کسب کرد. در ادامه استاندار همدان آموزش های مهارتی را پل ارتباطی موثری بین جامعه و کارآفرینی دانست و گفت:با شناسایی نخبگان مهارتی ،ترسیم آینده اشتغال آنان سهل خواهد شد. استاندار همدان با اشاره به اینکه مشکل بزرگ امروز اشتغال می باشد اظهار داشت :این نخبگان می توانند با فکر باز و ایده های خلاقانه در امر کارآفرینی و اشتغال پایدار موثر واقع شوند. در پایان این مراسم استاندار همدان لوح تقدیر و هدایای افتخارآفرینان مهارتی استان را به آنها اهدا کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان روز خبرنگار را تبریک گفت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی پیامی روز خبرنگار را  به تلاشگران این عرصه ی مهم تبریک گفت،در این متن ارسالی آمده است: خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند. خبرنگاران محترم استان همدان با سلام  و درود خبرنگاران به راستی تجسم امانت ، مسئولیت ، تعهد ، دلسوزی و وظیفه اند .خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند ، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.  بدین وسیله فرارسیدن هفدهم مردادماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی را گرامی داشته و روز خبرنگار را  خدمت شما عزیزان تبریک و شادباش عرض می نمایم. ضمن آرزوی سلامتی و بهروزی تمامی دست‌اندرکاران در حوزه رسانه و  اطلاع رسانی کشور، امید آن دارد که با استعانت از درگاه خداوند متعال و تلاش و همت همه خبرنگاران، فضای رسانه ای کشور عزیزمان، همواره شایسته ملت رشید و بزرگوار ایران اسلامی باشد    وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
ادامه مطلب

جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان : آموزش های مهارتی تنها حلقه ی مفقوده در اشتغال و اقتصاد است. بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به مشکل بزرگ اشتغال در جامعه و ارتباط آن با اقتصاد عنوان کرد:آموزش های مهارتی تنها حلقه ی مفقوده در اشتغال و اقتصاد است. وهب مختاران تولید ثروت و خلق ارزش در جامعه را در گرو گذراندن دوره های مهارتی مطرح ساخت و افزود:پیرو تاکید مقام معظم رهبری باید کشور را به کارگاه بزرگ تولیدی تبدیل نماییم. مختاران به ارائه آموزش های مهارتی به ۸۵۰ زن سرپرست خانوار در استان همدان اشاره کرد و گفت: آموزش ها در راستای کاهش اسیب اجتماعی صورت گرفته و به گونه ای است که منجر به اشتغال خواهد شد. این مقام مسئول ادامه داد: این طرح از دو ماهه پایانی سال گذشته آغاز شده و تا پایان امسال ادامه دارد و در ۵ استان کشور در حال برگزاری است. وی با بیان اینکه ۱۷ کارگاه تولیدی آموزشی در این زمینه با اشتغال ۱۲۰ نفر در آموزش فنی  حرفه ای فعال است، گفت: در کنار افزایش تولید آموزش هنرجویان نیز مدنظر است مختاران با اشاره به اینکه در کارگاه های روستایی و عشایری نیز آموزش های مهارتی در حال انجام است، گفت: فعالیت‌های اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه‌ها، مراکز ثابت، کارگاه‌ها، زندان‌ها، دانشگاه‌ها، کارگاه‌های عشایری و مهارت آموزی در محیط کار پهنه گسترده‌ای را ایجاد کرده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  بابیان اینکه ۱۹۰ آموزشگاه فعال در استان همدان وجود دارد، گفت: مجموع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان همدان در بخش آموزش صنایع مختلف تا پایان سه ماهه سال جاری ۳۷ هزار و ۷۴۳ نفر ساعت بوده است. ایشان  با اشاره به اهمیت گردشگری در استان نیز گفت: پروژه آموزش مرکز هتلداری که 12 سال قبل آغاز و متوقف شده بود با حمایت استاندار همدان بزودی راه اندازی می شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.