امروز : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ آمار بازدید از سایت : ۴۴۰۸۷۹ بروز شده در : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸

همایش پیشگیری از گرایش به مواد مخدر درمرکزآموزش فنی وحرفه ای برادران شهرستان همدان

همایش پیشگیری از گرایش به مواد مخدر  توسط نیروی انتظامی همدان در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این گرایش به منظور بالابردن آگاهی وشناخت بیشتر کارآموزان به مضرات استفاده از موادمخدر ،روانگردانها و راههای پیشگیری از گرایش جوانان به اعتیاد و آسیب های اجتماعی برگزارگردید  .  رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان گفت: با برگزاری این همایش ها  می توان با افزایش سطح آگاهی از آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد. عزت اله گمار بیان داشت:  آگاه سازی  تمام افراد جامعه از خطرات این بلای خانمانسوز امری مبرم و بدیهی است تا  افراد جامعه از این خطرات آگاه شده و  ناخواسته در دام آن گرفتار نشوند. جامه آبادی سخنران همایش درخصوص بالابردن سطح آگاهی وشناخت کارآموزان ومربیان  نسبت به مضرات استفاده ازموادمخدروروان گردانها  وراههای پیشگیری از گرایش جوانان وکارآموزان به موادمخدر  بیان داشت .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۴
ادامه مطلب

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان : رکن اساسی آموزش توسعه منابع انسانی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار مدیر کل  به همراه معاون مالی و پشتیبانی این اداره کل حضور داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به ورود سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تمامی حوزه های مربوط به کسب و کار گفت:مشکل اتصال به بازار یکی از دغدغه های افراد فارغ التحصیل  می باشد. وهب مختاران بیان داشت :اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با داشتن 21 مرکز و 200 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در حوزه اشتغال حضور مستمر و اثر بخش دارد. مختاران با تاکید بر راه اندازی واحد مشاوره و اشتغال این اداره کل عنوان کرد:طبق آمار و پی گیری های صورت گرفته 60 درصد از افراد مهارت دیده در این اداره کل وارد بازار کار شده اند. وی همچنین مزیت های استان را مطابق شرایط اقلیمی و فرهنگ هر منطقه مطرح ساخت و افزود:در زمینه مبل و منبت ،صنایع چرم و پوشاک با کمک بخش خصوصی و کار آفرینان  در حال برگزاری دوره های آموزش می باشیم. این مقام مسئول مزایای کارگاهای آموزشی کارآفرینان را آموزشی -تولیدی خواند و اظهار داشت:کارآموزان پس از طی نمودن دوره نگران عرضه محصول تولید شده خود به بازار نمی باشند. در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: رکن اساسی آموزش توسعه منابع انسانی است. سید محمد رضا میرصفدری فرهنگ کار آفرینی و خلق ثروت در جامعه را امری مهم تلقی نمود و بیان داشت:با آموزش های منطبق با بازار می توان تولید ثروت نمود. وی همچنین یکی از ارکان اصلی تولید ثروت در کشور را صنعت گردشگری دانست و اظهار داشت:با توجه به قدمت این استان و داشتن آثار تاریخی و صنایع دستی ، آموزش های مهارتی در این حوزه می تواند در جذب توریسم و صنعت گردشگری موثر واقع شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳
ادامه مطلب

درخشش کارمند آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مسابقات کشوری جودو

 کارمند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان موفق به  کسب مقام سوم مسابقات جودوکاتا قهرمانی کشور شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مجید قاسمی جمشید عضو تیم منتخب جودوکاتا استان همدان و کارمند این  اداره کل در مسابقات قهرمانی کشور که به میزبانی هیات جودو استان اصفهان طی روزهای 30 و 31 خرداد ماه برگزار شد مقام سوم را در فرم جونو کاتا کسب کرد. وی جودو را از سال 1367 شروع کرده و دارای کمربند دان 4 و داوری درجه یک ملی می باشد و در سالن جودو شهید مهری شهرستان بهار فعالیت های ورزشی خود را دنبال می کند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲
ادامه مطلب

راه یابی نخبه همدانی به اردوی تخصصی چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت

مرتضی امیدی کارآموز مهارت  دیده در حرفه طراحی مهندسی مکانیک به اردوی مرحله جهانی راه یافت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان متولی امر آموزش‌های حرفه‌ای و به منظور ارتقا سطح مهارتی جوانان، برگزاری مسابقات ملی مهارت را به صورت سالانه در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌کند و برگزیدگان مرحله کشوری پس از شرکت در اردوهای آماده‌سازی جهت حضور در مسابقات جهانی انتخاب می‌شوند. در این خصوص مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:رقابت‌کنندگان حاضر در اردوی آماده‌سازی چهل و پنجمین مسابقات جهانی، از بین مدال‌آوران مسابقات ملی مهارت در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت و برگزیدگان ادوار گذشته که شرایط سنی مسابقات جهانی را دارند  انتخاب شده‌اند. وهب مختاران بیان داشت: مرتضی امیدی در رشته طراحی مهندسی مکانیک با درخششش در دو اردوی  آماده‌سازی مسابقات جهانی به عنوان منتخب اول به مرحله تخصصی و نهایی اردوی این دوره از مسابقات راه یافت. وی اضافه کرد:جوان ماهر استان پس از طی این اردوی تخصصی، به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت2019 (شهریور 1398)که در کشور  روسیه برگزار می‌شود، اعزام خواهد شد. ایشان افزود:در بین تمامی استان ها تعداد 8 استان دارای افراد برگزیده برای مسابقات جهانی مهارت حضور دارند که خوشبختانهیکی از آنها استان همدان می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
ادامه مطلب

دیدار نوروزی مدیر کل و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

دیدار نوروزی مدیر کل و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان مدیر کل و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل به همراهی مسئولین ستادی این اداره کل ضمن دیدار نوروزی با نماینده ولی فقیه در استان و  امام جمعه همدان، انتصاب ایشان را تبریک گفتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال می باشد گفت:داشتن مهارت در هر جامعه پلی است برای توسعه و ایجاد اشتغال. وهب مختاران موضوع فقر مهارتی در جامعه را مطرح ساخته و بیان داشت:امروزه به امر مهارت آموزی کمتر توجه شده بنابر این از رسالت های خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای ریشه کن کردم فقر مهارتی است. وی از کسب رتبه اول در جشنواره شهید رجایی در کشور سخن گفت و افزود: این مهم به همت کارکنان ،مربیان دلسوز و همکاری و تعامل آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان ممکن شده است. مختاران از برگزاری ماسبقات ملی مهارت و روند اجرای این مسابقات در شهرستان ها ،استان و کشور خبر داد و اظهار داشت:در اردوی آماذه سازی مسابقات 2019 روسیه سه نفر از نخبگان همدانی شرکت دارند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از طرح آزمونه آموزش بانوان سرپرست خانوار در سال 97 خبر داد و بیان داشت:در این طرح همدان یکی از 5 استان برگزار کننده دوره های مهارتی ویژه بانوان سرپرست خانوار بود که 1000 نفر از این بانوان در رشته ای مورد علاقه خویش آموزش دیدند. در ادامه امام جمعه همدان ضمن تقدیر و تشکر و تبریک سال نو گفت:با توجه به نامگذاری امسال به رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) یکی از ارگانهای موفق در عرصه تولید سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد. آیت اله شعبانی بیان داشت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای با توجه به شرایط سخت تحریم می تواند در خط مقدم رونق اقتصادی قرار بگیرد. نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر معضل بیکاری جوانان در جامعه گفت:مجموعه فنی و حرفه ای در  اشتغال  پایدار می تواند موثر واقع شود. ایشان ضمن آرزوی موفقیت برای پرسنل این مجموعه سالی سرشار از شادکامی و سعادت را از درگاه ایزد منان خواستار شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
ادامه مطلب

کسب رتبه اول کشوری توسط شرکت کننده همدانی در مسابقات کشوری انیمیشن

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،  اولین دوره مسابقات آزاد کشوری در رشته  انیمیشن و موشن گرافیک از تاریخ 18 الی 20 اسفند 1397 با هدف ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و نهادینه کردن آن در جامعه و بسترسازی برای تبادل فنی و تجارب حرفه ای بین صاحبان فن و همچنین  کشف استعداد های حرفه ای نخبگان مهارتی و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت در بوشهر برگزار شد. در این دوره از مسابقات و در بخش انیمیشن علی پورمرادی "شرکت کننده همدانی " مقام اول را کسب کرد . در این رقابت‌ها 17 هنرمند دانش آموخته رشته انیمیشن و موشن گرافیک در سنین مختلف از 19 استان کشور در بخش حضوری و غیر حضوری شرکت کردند. در بخش غیر حضوری نیز اثر امید سیفی  شرکت کننده استان همدان  در بخش انیمیشن صاحب عنوان انیمیشن برتر شد . بنا بر این گزارش برگزاری مسابقه آزاد انیمیشن و موشن گرافیک زمینه ساز توسعه کسب و کارهای جدید در سطح کشور است که نقش اساسی در جذب جوانان به مشاغل زود بازده و نوین را دارد.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
ادامه مطلب

کسب رتبه اول در هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

توسط کارمند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان کارمند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در هفتمین مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در رشته مفاهیم موفق به کسب رتبه اول شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نورالعین جعفری نژاد در این دوره از مسابقات موفق به کسب رتبه اول در رشته مفاهیم(تفسیر قرآن) گردید. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:این مسابقات از 20 تا 22 اسفند سالجاری برگزار شد و تعداد196 نفر از سراسر کشور به رقابت پرداختند. وهب مختاران هدف از برگزاری مسابقات را ترویج فرهنگ قرآنی دانست و گفت:بی شک قرآن کتابی است جاودانه ، سراسر نور وحی که از آغاز تا پایان هدایت است . وی بیان داشت: با مطالعه قرآن می توانیم به ابعاد مختلف آن که به صورت کلی و جزئی پرداخته شده است، دست یابیم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، در راستای ارائه ،  تعمیم و گسترش پوشش نظام خدمات اجتماعی و بهره مندی از مزایای بلند مدت بیمه اجتماعی ،  تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد گردید . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در آیین امضا و تبادل این تفاهم نامه گفت : برخورداری از مزایا و حمایت های بلند مدت صندوق برای کلیه دارندگان کارت مهارت قالیبافی و حرفه ای مرتبط با آن ، زنبورداران و مجموعه صنایع دستی در سطح استان از اهداف این تفاهم نامه است . وهب مختاران افزود : در صورت مهیا شدن زمینه های صنوف دیگر ، تفاهم نامه بازنگری و رشته های جدید به آن اضافه خواهد شد وی ضمن اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی برای عموم افزود : یکی از گروه های هدف در ارائه  آموزش های فنی و حرفه ای ، جامعه روستاییان می باشد که موفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده است . در ادامه مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر گفت : امید است با اجرای مفاد این تفاهم نامه ، گام موثری در ارائه خدمات اجتماعی به این قشر از جامعه برداشته شود . مهدی سماواتی در ادامه خاطر نشان ساخت : روستایی که آموزش های مهارتی به آن ورود کند در زمینه اشتغال زایی و کارآفرینی نسبت به روستاهای دیگر موفق و موثرتر خواهد بود .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
ادامه مطلب

بازدید سر زده مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از روند اجرای آزمون آنلاین

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از نحوه برگزاری و اجرای آزمون های آنلاین مرکز خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل به همراهی رییس اداره سنجش و ارزشیابی و رییس آموزشگاههای آزاد استان سرزده از روند برگزاری آزمون های آنلاین و آزمون های عملی آموزشگاههای آزاد بازدید کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آزمون های عملی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد گفت:شایستگی ها و مهارت های یادگرفته کارآموز طبق استانداردهای  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد.  وهب مختاران بیان داشت: نتیجه کار و زحمات دوره های گذرانده شده کارآموزان در این ارزشیابی ها مشخص می گردد، پس لازم می باشد که آزمون ها مطابق استاندارد و توانایی های موجود صورت پذیرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
ادامه مطلب

مرکز آموزش هتلداری همدان آماده بهره برداری

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه مرکز آموزش هتلداری همدان آماده بهره برداری است گفت :این مرکز که با مشارکت بخش خصوصی تجهیز می شود به زودی به بهره برداری خواهد رسید . وهب مختاران با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت مرکز هتلداری از اوایل دهه ۹۰ آغاز شد افزود : این مرکز در زمینی به مساحت ۲هزار مترمربع، با ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیر بنا در ۳ طبقه در شهر مریانج ساخته شده است . وی اضافه کرد: این مرکز دارای ۱۰سوئیت اقامتی، کلاس هایی برای برگزاری دوره های آموزشی،  سونا، جکوزی، کافی شاپ و تالار پذیرایی با ظرفیت  ۴۰۰ نفراست. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه در این مجموعه متقاضیان، علاوه بر حضور در دوره های تئوری، به صورت عملی با شیوه هتلداری هم آشنا خواهند شد، افزود: با توجه به ظرفیت گردشگری این استان،  ایجاد یک مرکز آموزش هتلداری استاندارد می تواند پایلوت ارائه آموزش های مدون به فعالان حوزه هتلداری و گردشگری محسوب شود. مختاران عنوان کرد : با توجه به اینکه گردشگری محور توسعه استان همدان است در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. مختاران ادامه داد: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه گردشگری ، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصاد محلی، اشتغال و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است. وی خاطرنشان کرد آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده کند یا کارایی و توانایی وی را در انجام امور محوله افزایش دهد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
ادامه مطلب

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر کرد

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان و فرمانده پایگاه شکاری خلبان شهید، محمد نوژه از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر و تشکر کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درراستای تجهییز کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای مستقر در پایگاه شهید نوژه ،فرمانده ارشد نظامی آجا سرتیپ 2 خلبان ستاد محمد زال بیگی از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر کرد. در متن این سپاسنامه آمده است: حضور محترم مهندس وهب مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سلام علیکم ایران سرافراز همیشه به خود بالیده است که در عرصه های مختلف تاریخ سراسر حماسه و ایثار خود مهد دلاور مردانی باشد که یکه تازه ایمان ،اخلاق ،ایثار،شهادت و شهامتند آنانی که هستی خویش را در راه اعتلای آرمان های مقدس کشور عزیزمان در طبق اخلاص نهاده و در این راه از بذل تن و جان دریغ ننمودن، بدین وسیله از همکاری دلسوزانه و ارزشمندی که در راستای تجهیز مجتمع فنی و حرفه ای این فرماندهی ابراز داشته اید تقدیر و تشکر به عمل می آید و از درگاه لایزال الهی توفیقات روز افزون جنابعالی و همه خدمتگزاران این نظام الهی را در ظلل توجهات و عنایات بقیه ا... الاعظم (عج)تحت زعامت و رهبری داهیانه فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز مسئلت می نمایم. فرمانده ارشد نظامی آجا در استان همدان و فرمانده پایگاه شکاری خلبان شهید محمد نوژه سرتیپ 2 خلبان ستاد محمد زال بیگی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
ادامه مطلب

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صورت گرفت : برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه انژکتور موتور سیکلت

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، برای اولین بار کارگاه آموزشی انژکتور موتور سیکلت های نوین و کار با دستگاه دیاگ در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار شد . بنابر این گزارش مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این خصوص گفت : این دوره با همکاری شرکت صنعت نوین خودرو و با حضور 95 نفر از تعمیرکاران عضو اتحادیه موتورسیکلت برگزار گردید . وهب مختاران افزود : این کارگاه آموزشی به مدت 6 ساعت و با تدریس مهندس طاهری ، مربی این اداره کل برای مخاطبان ارائه شد . وی در پایان خاطر نشان ساخت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برای برگزاری تمامی دوره های آموزشی صاحبان صنایع و اصناف مختلف ، آمادگی لازم را دارد .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ادامه مطلب

آموزشهای هدفمند در فنی حرفه ای راهگشای اشتغال و تکاپوی اقتصاد مرکز آموزش هتلداری همدان راه اندازی می شود

عزم جزم فنی حرفه ای در تربیت نیروی انسانی متخصص در گردشگری   امروزه شاخص توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و اثرگذار در روند توسعه همه جانبه بوده و در فراهم کردن بستر لازم برای ورود کشورها در عرصه رقابت‌های جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است؛ تا آنجا که در رتبه‌بندی کشورها، شاخص توسعه انسانی در جایگاه بسیار مهم‌تری نسبت به درآمد سرانه قرار دارد. در این میان و در گستره وسیعی از انواع آموزش‌ها، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و یا آموزش‌های مهارتی به دلیل ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد، تقویت و رشد قابلیتهای انسانی سهم قابل توجهی را دارند به طوری که امروز صاحب‌نظران اقتصادی با ارائه نظریه‌های توسعه نیروی انسانی، بر ضرورت سرمایه‌گذاری در زمینه آموزش برای توسعه قابلیت‌های انسانی و افزایش سطح مهارتهای حرفه‌ای تاکید دارند. اما آنچه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را حائز اهمیت می‌کند، توجه این آموزش‌ها به مفهوم «قابلیت انسانی» به جای سرمایه انسانی است؛ در این معنا در حالی که سرمایه انسانی تمرکز بر نقش فاعلی انسان در افزایش و بهبود امکانات تولید دارد، قابلیت انسانی تلاش می‌کند توانمندی انسان‌ها را برای دستیابی به زندگی شایسته‌تر تقویت کند. در همین جاست که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد و تقویت عدالت اقتصادی و اجتماعی تاثیرگذار است. •  عزم جزم فنی حرفه ای در آموزش هتلداری  این روزها آموزش فنی و حرفه ای همدان در یک قدمی ایجاد یک مرکز آموزش هتلداری است که بر اساس اظهار نظر کارشناسان گردشگری در صورت اعمال سیاستهای درست و مدیریت محتوی این مرکز می تواند پایلوت ارائه آموزش های مدون به فعالان حوزه هتلداری و گردشگری باشد . این مهم موجب شد نشست تخصصی اعضای کمیته گردشگری در کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر همدان در مرکز فنی و حرفه ای مریانج برگزار شود . برخی اساتید ؛ کارشناسان و برنامه ریزان گردشگری حاضر در نشست  پیش از آغاز این جلسه از تمامی بخشهای مرکز آموزش هتلداری این مرکز بازدید مفصلی را به عمل آوردند .  مدیر کل فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست و بازدید عنوان کرد : مرکز آموزش هتلداری همدان هم اینک بیش از 90 درصد پیشرفت دارد و به زودی به بهره برداری می رسد. وهب مختاران با اعلام این خبر افزود: عملیات اجرایی ساخت مرکز هتلداری از اوایل دهه 90 در زمینی به زیر بنای چهار هزار و 500 متر مربع در سه طبقه در شهر مریانج آغاز شد. وی اضافه کرد: این مرکز دارای کلاس هایی برای برگزاری دوره های آموزشی، 11 سوئیت اقامتی، سونا، جکوزی، کافی شاپ و تالار پذیرایی است. وی بیان کرد: متقاضیان فراگیری هتلداری علاوه بر حضور در دوره های تئوری به صورت عملی با شیوه هتلداری آشنا می شوند. مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان اظهارکرد: با توجه به ظرفیت گردشگری این استان، وجود مرکز آموزش هتلداری ضروری به نظر می رسید بنابراین استاندار و نماینده همدان در خانه ملت برای اجرایی شدن این طرح حمایت جدی داشتند. مختاران افزود: تاکنون 30 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده و اواسط سال جاری نیز استاندار همدان 6 میلیارد و 500 میلیون ریال برای شتاب دهی به عملیات اجرایی این طرح اختصاص داد. •   نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه گردشگری وی عنوان کرد : با توجه به اینکه گردشگری محور توسعه استان همدان است در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه گردشگری ، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی محلی، اشتغال و توزیع عادلانه درآمد در این زمینه  تاثیرگذار است. وی همچنین به پویا بودن زمینه های اشتغال اشاره کرد و گفت ؛ باید خاطرنشان کرد آموزشهای فنی و حرفه ای انجام فعالیت هایی است که می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده کند یا کارایی و توانایی وی را در انجام آن افزایش دهد. این آموزشها کسب مهارتها را در راستای تکنولوژی و علوم وابسته به همراه دانش های خاص مربوط به شغل و در بخش های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ارائه می دهد از اینرو با توجه به حساسیت حوزه گردشگری فنی حرفه ای همدان با پویا کردن مرکز آموزشی هتلداری در نظردارد برنامه های مدونی را به اجرا بگذارد •  شتاب دهی به فرآیند تولید   رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که پس از بازدید از مرکزآموزشهای هتلداری با حضور در سالن جلسات فنی حرفه ای استان این ظرفیت حایز اهمیت در همدان را یک نقطه قوت در گردشگری دانست گفت : توسعه آموزشهای فنی وحرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ همدان  و به   ویژه شتاب دهی به فرایند تولید امری حیاتی است ؛ زیرا سرمایه گذاریهای زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلااستفاده مانده یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره‌برداری قرار نمی گیرد . حسین قراباغی گفت :  بنابراین از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی ، نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای تلفیقی است از علم ، فن و هنر و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا کرده و مضمونی توسعه‌ای دارد.   وی هدف از این آموزشها را  افزایش توانایی های دانش ، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوبتر کار در حوزه گردشگری و هتلداری همدان  دانست. وی تاکید کرد :  آموزش های فنی و حرفه‌ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و همچنین به دلیل آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل ، نقش به سزایی در اشتغال دارد و این مهم با توجه به محور توسعه بودن گردشگری در همدان نقش تاثیر گذاری را ایفا میکند . این آموزشها هم مهارتهای خاص مورد نیاز صنعت و هم مهارتهای عمومی بازار کار را فراهم می سازد و همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارایی می‌شوند، امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند .   لذا به این نوع آموزشها در مکان تخصصی همچو مرکز آموزشهای هتلداری فنی حرفه ای همدان به عنوان ابزاری برای توسعه فرهنگ گردشگر پذیری ؛ جذب سرمایه گذار و افزایش آمار اشتغال  نگریسته می شود . وی به جایگاه مطلوب فنی حرفه ای در توسعه و پرورش نیروی انسانی اشاره کرد و گفت : در واقع خصیصه این آموزش‌ها ، نوعی پرورش “کارآفرین” است ، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی قادر خواهند بود که فرصتهای شغلی مناسبی را به دست آورند یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد کنند . گفتنی است ؛ بنابر گزارش بانک جهانی، ظهور اقتصاد دانش محور در کشورهای صنعتی در دهه‌های آخر قرن گذشته و به دنبال آن در برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین، نشان داد که سرمایه انسانی ماهر و کارآمد ابزاری محوری در توفیق این کشورها برای ورود به اقتصاد جدید بوده و «آموزش‌های فنی و حرفه‌ای» نقش اساسی را در این بین ایفا کرده است. این آموزش‌ها در کشورهای در حال توسعه نه فقط عهده‌دار تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی بوده است، بلکه از طریق بسترسازی خوداشتغالی، به حل مشکل بیکاری هم کمک کرده است. بنابراین بیراه نیست که این شعار را بارها و بارها اعلام کنیم که «آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کلید اشتغال پایدار کشورها» از جمله ایران است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ادامه مطلب

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان : آموزش های مهارتی از بروز بحران های اجتماعی جلوگیری می کند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با معاون سیاسی امنیتی استانداری دیدار و گفتگو کرد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت انتصاب مصطفی آزادبخت به عنوان معلون سیاسی امنیتی استانداری همدان به ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل در حوزه های مختلف پرداخت . وی از ورود مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به حوزه گردشگری خبر داد و گفت : مجموعه آموزشی هتلداری این اداره کل آماده تجهیز و بهره برداری می باشد . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود : با تمام توان آماده ارائه آموزش های مهارتی به مخاطبان با توجه به نیاز ایشان می باشیم . در ادامه معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت : آموزش های مهارتی ، از بروز بحران های اجتماعی در سطح جامعه جلوگیری می کند . مصطفی آزادبخت خدمات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای را در نوع خود بسیار موثر دانست و خاطر نشان ساخت : توصیه ما به جوانان و اقشار جویای کار ، استفاده از خدمات و آموزش های مهارتی این اداره کل است . وی در پایان برای مدیرکل و تمامی پرسنل این مجموعه آرزوی موفقیت کرد .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۴
ادامه مطلب

مدیر کل امور دفتر بانوان و خانواده استانداری همدان : نیاز سنجی روستا بر مبنای اشتغال مورد نیاز هر منطقه انجام گیرد

مدیر کل امور دفتر بانوان و خانوده استانداری همدان از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همدان به همراه معاونت آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل و رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان از کارگاههای قالی بافی،مینا کاری و سرمه دوزی این مرکز بازدید کرد. ربیعه علی محمدی با اشاره به ارائه آموزش های روستایی در مناطق محروم گفت:نیاز سنجی روستاها بر مبنای اشتغال مورد نیاز هر منطقه انجام گیرد. وی بیان داشت:آموزش ها و دوره های مهارتی به شکلی باشد که در نهایت منتج به تولید گردد . در ادامه معاونت آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اینکه تمام زنجیره های هر شغل باید در همان شهر باشد گفت: برنامه ریزی  آموزشی روی مشاغلی باشد که دارای اهمیت می باشند.. رضا زارعی با اشاره به اینکه در آینده چه خدمات و مشاغلی مورد نیاز جامعه خواهد بود،گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می تواند با توانمند سازی افراد در اشغال تاثیرات و تحولات شگرفی ایجاد کند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۴
ادامه مطلب

سمینار فرصت ها و آینده شغلی و پیش نیازهای ورود به بازار کار

به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان همدان صورت گرفت: سمینار فرصت ها و آینده شغلی و پیش نیازهای ورود به بازار کار با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،دانشگاه پیام نور و شرکت حساب داران صدیق غرب سمینار فرصت ها و آینده شغلی و پیش نیاز ورود به بازار کار در تالار شهید آوینی پیام نور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی دانشجویان با فرصت های شعلی جدید عنوان کرد. مرضیه قراِئتی بیان داشت:دانشجویان و مهارت آموختگان می توانند با شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود کمک شایانی به اشتغال پایدار نمایند.  در ادامه معاونت آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: هدف این اداره کل برنامه ریزی روی مشاغلی است که دارای اهمیت می باشند و در حال حاضر و در آینده متتج به بازار کسب و کار می باشد. رضا زارعی با بیان اینکه برنامه ریزی در حوزه های مختلف صنعت با توجه به نیاز آینده بازار در حوزه کسب و کار انجام می شوداظهار ئاشت: مشاغل و خدمات مورد نیاز آینده جامعه بررسی شود. وی بیان داشت:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می تواند با توانمند سازی افراد در اشغال تاثیرات و تحولات شگرفی ایجاد کند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱
ادامه مطلب

حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در میز خدمت این اداره کل

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع مدیر کل در واحد میز خدمت این اداره حضور یافت . بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در واحد میز خدمت حاضر شد و به سوالات تعدادی از مراجعان پاسخ و به ایشان راهنمایی و مشاورات لازم را اراِئه داد. وهب مختاران با اشاره به اینکه میز خدمت مکانی جهت تسهیل امور مردم می باشد گفت:این اقدام در راستای رعايت حقوق شهروندان، تکريم ارباب رجوع و جلوگيري از اتلاف وقت  و سرگردانی مراجعه کنندگان و مردم شریف می باشد. مختاران بیان داشت:هر روز هفته یکی از مسئولین ستادی این اداره کل جهت جوابگویی به مراجعه کنندگان در این واحد حاضر می شود و به رفع مساول مراجعه کنندگان می پردازد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ادامه مطلب

اختصاص فضایی از غرفه گردشگری استان همدان به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در نمایشگاه بین الملی تهران

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، این اداره کل در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اقدام به برپایی غرفه نموده است . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این خصوص گفت : با عنایت به ورود این اداره کل در حوزه گردشگری و هتلداری و با توجه به خدمات و فعالیت های گسترده در این حوزه ، مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دستاوردها و ظرفیت های خود را در معرض بازدید عموم قرار داده است . وهب مختاران هدف از این اقدام را معرفی قابلیت های گردشگری استان دانست و افزود : مجموعه آموزش هتلداری این اداره کل که  در غرب کشور بی نظیر است با حمایت های ریاست عالی مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین استاندار محترم همدان در مرحله تجهیز قرار گرفته است . وی نقش آموزش را در مقوله گردشگری بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت : یکی از اهداف برپایی این غرفه در نمایشگاه بین المللی تهران ، جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های گردشگری استان در سطح بین المللی است که امیدواریم محقق گردد . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پایان خاطر نشان ساخت : غرفه استان همدان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تا روز جمعه 26 بهمن ماه از ساعت 9 صیح لغایت 17 در سالن 38a  آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان می باشد .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ادامه مطلب

اداره موسسات کار آموزی آزاد

معرفی واحد: رئیس اداره موسسسات کارآموزی آزاد:حسین محمدی کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم پارسامهر کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم همتی ·کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد شهرستان همدان: سرکار خانم میرابی  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
ادامه مطلب

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی :

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی : فردی که مهارت دارد محتاج دیگران نمی ماند   نمابنده ولی فقیه و امام جمعه همدان از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  آیت الله طه محمدی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی با تاکید بر مهارت آموزی افراد جویای کار گفت: یکی از اساسی ترین مسائل جامعه ما و کل بشریت امر اقتصاد و اشتغال می باشد. امام جمعه همدان یادگیری آموزش های مهارتی را از واجبات دانست و بیان داشت: مناسب‌ترین شیوه برای دستیابی به شغل مناسب و البته پایدار، فراگرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که باید این آموزش‌ها توسعه یابد. نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اداره از  ظرفیت و توان آموزشی بالایی برخوردار است، که انشاله روزهای درخشانی درپیش رو خواهد داشت. حضرت آیت الله محمدی بیان داشت:ایرانی ها از نظر استعداد فوق العاده هستند و فردی که مهارت  دارد محتاج دیگران نمی ماند. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان اظهار داشت: مهارتهای آموزشی می تواند ضامن توسعه مهارتهای فردی و اشتغال گردد وهب مختاران از پیشرفت های حاصل شده در 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یاد کرد و افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشت. مختاران تاکید کرد: مطالبه شغل بدون داشتن مهارت امری ناممکن است بنابراین ارتقا و تولید مهارت علاوه بر ظرفیت سازی و افزایش ثروت عمومی کاهش بیکاری را در پی دارد. شایان ذکر است نماز با شکوه جماعت به امامت آیت الله طه محمدی  و حضور پررنگ مدیرکل ،مسئولین ستادی و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و همچنین مدیران و مربیان آموزشگاههای آزاد برگزار گردید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.