امروز : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۳۳۶۸۷۴ بروز شده در : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰

بیش از ۳۰ هزار نفر در همدان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:در سال گذشته  ۳۰ هزار و ۷۵۸ نفر با شرکت در دوره های آموزشی، مهارت های فنی و حرفه ای را در آموزشگاه‌های آزاد و مراکز دولتی استان همدان فرا گرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن اشاره به تحقق ۱۰۱ درصدی آموزش های بخش خصوصی استان همدان در سال گذشته، افزود: آموزشگاه های خصوصی استان با تعهد آموزش ۳ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ۳ میلیون و ۶۲ هزار و ۱۲۷ نفر ساعت آموزش را ارائه کردند. وی اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۴۳۱ نفر دوره در آموزشگاه های آزاد شامل ۶ هزار و ۴۵۸ نفر دوره زن و ۴ هزار و ۹۷۳ نفر دوره مرد برگزار شده است. وهب مختاران با اشاره به اینکه 2078 نفر در دوره های فناوری های پیشرفته راهبردی و نوین شرکت کردند بیان داشت :دوره های نوین درحرفه هایی چون کشت بافت گیاهی،طراحی شبکه های فیبر نوری ،طراحی و پیاده شبکه های اینترنت و اشیا و...برگزار شد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به فعالیت  ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه سیار دولتی در این استان، گفت: در مجموع ۱۹ هزار و ۳۲۷ نفردوره آموزش‌های مهارتی در قالب ۵۵۳ حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان ارائه شده است. مختاران با اشاره به تعیین گروه‌های هدف در سازمان فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: دوره های آموزش‌های این سازمان قشرهای مختلف شامل دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و بنگاه‌های اقتصادی و متقاضیان مهارت آموزی، آموزش در محیط کار واقعی، معتادین بهبود یافته، نیروی‌های مسلح، زنان سرپرست خانوار و آسیب دیدگان اجتماعی را پوشش می‌دهد. وی این مراکز را فرصتی برای جوانان جویای کار و فاقد شغل دانست و خاطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه ای استان همدان، افزایش توانمندی های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا را برای متقاضیان آموزش های مهارتی در اولویت قرار داده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: جوانان جویای کار و افراد فاقد شغل می‌توانند از منابع، امکانات و ظرفیت های موجود این مراکز در رشته های فنی و حرفه ای جوشکاری، اتومکانیک، تراشکاری، تاسیسات، لوازم خانگی، و برودتی،برق، کشاورزی ،برق الکترونیک، صنایع دستی و هنری،مالی و بازرگانی و فناوری اطلاعات بهره مند شوند. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است. 

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
ادامه مطلب

آئین تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان باحضور وهب مختاران  مدیرکل و مسئولین ستادی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد. در این مراسم  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با اهدا لوحی از زحمات مجید قاسمی  تقدیر کرد. در آیین تکریم و معارفه طی حکمی از سوی رحمت اله مهنی مدیر کل حراست مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، احسان فراهانی به عنوان رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منصوب شد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد برکت در جهت حمایت از آموزش های مهارتی  بیان داشت : این تفاهم نامه با موضوع تامین اعتبار کمک هزینه تکمیل و تجهیز مرکز برادران و خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین منعقد شد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه پیام نور

تفاهم نامه دو جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه پیام نور در راستای اجرای طرح ملی توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی دانشجویان در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی ،مهارتی و حرفه ای منعقد شد. مختاران  فراهم سازی بستر اشتغال مولد و همچنین استفاده از ظرفیت های آموزشی ،پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت ها و تکالیف سازمانی را  از اهداف مهم این تفاهم نامه برشمرد. وی بیان داشت:تشکیل کارگروه مشترک با معرفی رسمی نمایندگان جهت پی گیری ،همکاری در برگزاری همایش ها و کارگاههای آموزشی مشترک ،همکاری در چاپ مقالات ،همکاری در طراحی و اجرای دوره های آموزشی مهارتی به صورت مجازی و صدور گواهی از تعهدات مشترک این تفاهم نامه می باشد. اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت سه سال شمسی بوده و تمدید آن با توافق طرفین امکان پذیر می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
ادامه مطلب

جلسه بررسی همکاری های آموزشی با دانشگاه سما

در راستای ترویج مهارت آموزی با کیفیت و ایجاد اشتغال پایدار در استان همدان جلسه بررسی همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دانشگاه سما برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضور  وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، روسای ستادی ،رییس دانشگاه سما و کارشناسان مربوطه  با هدف اجرای دوره های مهارتی نوین و با کیفیت برای داشنجویان تشکیل شد. مختاران با اشاره به حلقه ی مفقوده ارتباط دهنده آموزش با صنعت گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با توجه به رسالت خطیر خود در آموزش های مهارتی ،کیفیت را مد نظر دارد. وی یکی از تجارب موفق در حوزه ی آموزش را ارتباط موثر ،تعامل و همکاری آموزشی با شرکای اجتماعی عنوان کرد و افزود:از اقدامات مفید دیگر این اداره کل در حوزه اشتغال و کسب و کار آموزش رشته های نوین چون اینترنت اشیا،نان ها حجیم و نیمه حجیم ،شکلات های آرتیزان ،قهوه ، باریستا ،پرورش شتر مرغ و.... می باشد. مختاران ایفای نقش موفق در آموزش های مهارتی را مهم دانست و اظهار داشت:مهارت به فرد عزت نفس می دهد و یکی از عوامل مهم تولید ثروت در جامعه می باشد. در ادامه جلسه علی برهمند رییس دانشگاه سما استان همدان بیان داشت: یکی از عوامل موثر در بازار کسب و کار و اشتغال ارتباط دانشگاه با صنعت و همچنین با فنی و حرفه ای به عنوان یک مرجع آموزش مهارتی عالی می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
ادامه مطلب

استاندار همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر کرد

استاندار همدان از  وهب مختاران  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی با اهدا لوحی تقدیر کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سید سعید شاهرخی استاندار همدان با ارسال لوح تقدیر به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از اهتمام و مشارکت جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی و برنامه عملیاتی استان ،سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل شورا تقدیر و تشکر کرد. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سلام علیکم خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم انشالله موجب رضایت الهی و عاقبت بخیری خواهد شد. ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت از اهتمام و مشارکت جنابعالی جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی در برنامه عملیاتی استان،،سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل شورا در سال 1399 صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم. از ایزد منان دوام عزت و سلامت جنابعالی را مسئلت می نمایم. سید سعید شاهرخی استاندار همدان  

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
ادامه مطلب

در راستای حمایت از تولید کنندگان در استان همدان انجام گرفت: جلسه هماهنگی فعالیت های آموزشی مشترک بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با شرکت صنایع غذایی سحر

با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص شعار سال تحت عنوان تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با هدف برگزاری دوره های  مهارتی ،نشست و هم اندیشی فی مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر صورت گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضور وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،روسای ستادی ،مدیر عامل و کارشناسان شرکت صنایع غذایی سحر با هدف برگزاری دوره های مهارتی متناسب با ظرفیت ها و بازار کار برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی ماهر وایجاد شغلی هدفمند و پویا ا ز اولویت های آموزشی این اداره کل برای متقاضیان آموزشی می باشد گفت:استان همدان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی ها ی موجود و همچنین مشارکت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و شرکت صنایع غذایی سحر می توان در زمینه تولیدات صنایع غذایی و اشتغال پایدار خصوص به نتایج مطلوبی دست یافت. وهب مختاران از شهر جهانی انگور  ملایر سخن گفت و بیان داشت:با توجه به تجربیات و تخصص شرکت سحر می توان با استفاده از امکانات و پتانسیل موجود در این شهر و برگزاری آموزش های مهارتی با توجه به ظرفیت شهرستان و همچنین صادرات تولیدات کمک شایانی به ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صنعت غذایی کرد. در ادامه توتونچیان مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل  آموزشی مدید با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:بی شک آموزش مناسب افزایش سطح کیفی محوصلات را دربر خواهد داشت. در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادت خود را در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی مطرح ساختند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از کارگاه سیار شهر صالح آباد : تاثیر مثبت توانمند سازی بانوان در اقتصاد خانواده

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی ،رییس شورای شهر و شهردار شهر صالح آباد از کارگاه مهارت آموزی بانوان  تیم سیار شهری این شهر بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از این کارگاه با اشاره به  نقش بانوان در حوزه اشتغال و توسعه پایدار گفت:یکی از عوامل مهم در تشخیص و تصمیم گیری موفق داشتن مهارت است. مختاران مهارت ومهارت آموزی را از مطالبات اجتماعی خانواده ها عنوان کرد و بیان داشت:توانمند سازی زنان در جامعه کسب و کار نقشی حیاتی در اقتصاد خانواده ها خواهد داشت. در این بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اهدا لوحی از مربی زحمتکش و تلاشگر تیم سیار تقدیر کرد. گفتنی است مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی رییس شورای شهر و شهردار شهر صالح آباد از اقامتگاههای بومگردی این شهر نیز بازدید کردند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
ادامه مطلب

در همدان صورت گرفت: جلسه بررسی برنامه عملیاتی سال 1400

این جلسه در راستای  ترویج فرهنگ مهارت آموزی و تاثیر مهارت در ایجاد  کسب و کار ، رونق اقتصادی مورد تبیین و بررسی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه بررسی برنامه عملیاتی با حضوروهب مختاران، مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل تشکیل شد.    مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در سال گذشته و تبریک سال نو با شعار تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت:  برگزاری دوره های مهارتی بر اساس مزیت های هر منطقه و نیاز بازار کار آن شهرستان اجرا شود. وهب مختاران با اشاره به همکاری ، تعامل و حضور کارآفرینان همچون گذشته در کارگاههای تولیدی – آموزشی بیان داشت:ارتباط با دیگر دستگاهها ،نهادها و شرکای اجتماعی ارزش و جایگاه مهارت را افزایش خواهد داد. وی موتور محرک هر کاری را اندیشه و تفکر فردی دانست و اظهار داشت: طراحی و تدوین یک برنامه مدون با توجه به سند مهارت و طرح تکاپو، در راستای ترسیم جایگاه مهارت را مدنظر داشته باشید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با اشاره به تاکید ریاست محترم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص "هر کارمند یک مهارت " بیان داشت:آموزش های پرسنل نیز بر اساس احساس نیاز و مطالبه گری هر فرد باشد. مختاران بیشترین توان و اولویت کاری را در گرو ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود:ایجاد مراکز جوار کارگاهی و راه اندازی دپارتمان استاد شاگردی و بهره گیری از اصناف می تواند تاثیر چشمگیری در افراد جامعه و جوانان جویای کار بگذارد. در ادامه هر یک از مسئولین و روسای ستادی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی و ایجاد اشتغال مطرح کردند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
ادامه مطلب

استاندار همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر کرد

استاندار همدان از عملکرد موفق وهب مختاران  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در زمینه انجام امور کمیته علم وفناوری ستاد اقتصاد مقاومتی با اهدا لوحی تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سید سعید شاهرخی استاندار همدان با ارسال لوح تقدیر به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از خدمات ،اقدامات ارزشمند و تلاش های شبانه روزی که موجب تحقق سیاست های دولت شده است ، تقدیر و تشکر کرد. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با سلام و احترام خدای متعال را شاکریم که بار دیگر با طنین یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر الیل و النهار بر دلهایمان نور عشق می بارد و با ندای یا محول الحول و الحوال بر شکوفه های ایمانمان عطر احسن الحال می بخشد. در پایان سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) جهش تولید نام گذاری گردید، از خدمات، اقدامات ارزشمند و تلاش های شبانه روزی جنابعالی که با عزم و مدیریت جهادی برای انجام امور کمیته علم و فناوری ستاد اقتصاد مقاومتی موجب تحقق سیاست های دولت تدبیر و امید و ارائه خدمات ماندگار در استان همدان شده اید تقدیر و تشکر می نمایم. با تبریک فرارسیدن حیات دوباره طبیعت و عید باستانی نوروز،امید است سالی سرشار از افتخار برای ایران عزیز و مردم گران سنگ آن دیار پر افتخار فراهم نمایید. سید سعید شاهرخی استاندار همدان و رییس ستاد اقتصاد مقاومتی استان

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۸
ادامه مطلب

پیام تبریک معاون وزیر تعاون و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن سال 1400

پیام تبریک معاون وزیر تعاون و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن سال 1400

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۷
ادامه مطلب

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خبر داد : ۱۳۸۶۰ نفر دوره آموزش مجازی از ابتدای سال تاکنون به علاقه مندان فراگیری آموزش های مهارتی ارائه شده است .

وهب مختاران ضمن بیان این مطلب افزود :  از این میزان ،  ۵ هزار و ۱۹۰ نفر دوره آموزش مجازی در آموزشگاههای آزاد و ۸ هزار و ۶۷۰ نفر دوره در مراکز دولتی ، دوره های فنی و مهارتی را از طریق آموزشهای مجازی فراگرفته اند . وی تصریح کرد :  علاوه بر این ،  ۱۲۰ دقیقه برنامه تلویزیونی نیز تاکنون از شبکه استانی سیمای مرکز همدان در قالب برنامه های آموزشی برای مخاطبان پخش شده است .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
ادامه مطلب

مدال آوران مسابقات مهارت آزاد و مربیان برتر در استان همدان تجلیل شدند

با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از مدال آوران مسابقات مهارت آزاد در رشته فناوری آب تجلیل شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در مراسم تجلیل از این مدال آوران گفت:مسابقات مهارت آزاد کشوری  در رشته فناوری آب با هدف ارتقا و ترویج فرهنگ مهارت آموزی  در بهمن ماه سال جاری در استان اصفهان برگزار شد. مختاران با اشاره به اینکه در این مسابقات 16 نفر شرکت کننده از 4 استان حضور داشتند بیان داشت : بعد از 5 روز رقابت شرکت کنند گان همدانی آقای مهدی اسکندری موفق به کسب مدال برنز و خانم فاطمه کاظم پور با کسب مدالیون در رتبه ی سوم این مسابقات قرار گرفتند.    در ادامه این جلسه نیز از مربیانی که درمسابقه دوره مسیر شغلی کارآفرینی شرکت کرده و حائز رتبه برتر شده بودند، تقدیر به عمل آمد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
ادامه مطلب

در استان همدان صورت گرفت: تفاهم نامه همکاری آموزشی سه جانبه

در راستای نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری  با عنوان جهش تولید و به منظور ارتقاء صلاحیت های فنی و حرفه ای و توانمند سازی مهارتی  تفاهم نامه سه جانبه منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی و ارتقاء دانش آسیب دیدگان اجتماعی  به امضای مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، معاون قضایی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: استفاده از توانمندی های آموزشی ، مهارتی و امکانات و تجهیزات فنی و حرفه ای جهت افزایش صلاحیت های فنی و حرفه ای به آسیب دیدگان اجتماعی از موضوعات مهم این تفاهم نامه می باشد.. وهب مختاران  هدف از انعقاد  این تفاهم نامه را ایجاد اشتغال مولد برای نسل جوان و قشر آسیب پذیر جامعه عنوان کرد و افزود : توسعه بسترهای اشتغال کارجویان از طریق برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های درخواستی به صورت مشارکتی از دیگر موضوعات تفاهم نامه تعریف شد. مختاران  در خصوص تعهدات مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ،دادگستری کل استان و کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد می افزاید: بررسی نیاز های آموزشی،برنامه ریزی آموزشی،اجرای دوره های آموزشی ،تدوین و بازنگری استانداردهای شغلی برگزاری آزمون ،اعطای گواهینامه ،تعیین صلاحیت مربیان مطابق با قوانین و مقررات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،بیمه مسئولیت مدنی گروه های هدف از دیگر تعهدات مشترک این تفاهم نامه سه جانبه می باشد. مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد یک سال است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان

در راستای اجرای فرامین ،سیاست ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی و با تاکید بر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تفاهم نامه مشترک دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی و  نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ایجاد زمینه های همکاری ،تعامل و هم افزایی مشترک به امضای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای و حبیب مومیوند دبیر کمیسیون نظارت بر مبارزه با  قاچاق کالا و ارز استان رسید. بنابراین گزارش تعامل ،همکاری و مشارکت در طراحی و اجرای فعالیت های نظام یافته در زمینه های مورد توافق با بهره گیری متقابل از ظرفیت ها و توانمندی های موجود طرفین در راستای تحقق اهداف تفاهم نامه ،موضوع اصلی می باشد. در آیین انعقاد این تفاهم نامه حبیب مومیوند ، دبیر کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان گفت : کالای قاچاق می تواند تمام برنامه ریزی های یک کشور را در حوزه های اقتصادی و اشتغالزایی دگرگون کند . وی افزود : قاچاق کالا باعث از بین رفتن تولید داخلی شده و رقابت بین واحدهای تولیدی را مختل می کند . حبیب مومیوند خاطر نشان ساخت : قاچاق کالا میتواند مقوله مهارت آموزی را نیز تحت تاثیر قرار دهد زیرا مهارت های فنی کارآموزان به اشتغال منتج نمیگردد . در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن ابراز خرسندی از نظر مساعد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان نسبت به حوزه مهارت آموزی گفت : در توسعه پایدار ، آموزش سهم به سزایی را ایفا می کند . وهب مختاران افزود :  شخص دارای مهارت بیکار نمی ماند و به سوی بزهکاریهای اجتماعی از جمله قاچاق کالا  نیز نمی رود وی تصریح کرد : باید با عزم همگانی و گسترش فرهنگ عمومی ، جلوی به صرفه بودن کالای قاچاق گرفته شود .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان

در راستای اجرای فرامین ،سیاست ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی و با تاکید بر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تفاهم نامه مشترک دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی و  نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ایجاد زمینه های همکاری ،تعامل و هم افزایی مشترک به امضای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای و حبیب مومیوند دبیر کمیسیون نظارت بر مبارزه با  قاچاق کالا و ارز استان رسید. بنابراین گزارش تعامل ،همکاری و مشارکت در طراحی و اجرای فعالیت های نظام یافته در زمینه های مورد توافق با بهره گیری متقابل از ظرفیت ها و توانمندی های موجود طرفین در راستای تحقق اهداف تفاهم نامه ،موضوع اصلی می باشد. در آیین انعقاد این تفاهم نامه حبیب مومیوند ، دبیر کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان گفت : کالای قاچاق می تواند تمام برنامه ریزی های یک کشور را در حوزه های اقتصادی و اشتغالزایی دگرگون کند . وی افزود : قاچاق کالا باعث از بین رفتن تولید داخلی شده و رقابت بین واحدهای تولیدی را مختل می کند . حبیب مومیوند خاطر نشان ساخت : قاچاق کالا میتواند مقوله مهارت آموزی را نیز تحت تاثیر قرار دهد زیرا مهارت های فنی کارآموزان به اشتغال منتج نمیگردد . در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن ابراز خرسندی از نظر مساعد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان نسبت به حوزه مهارت آموزی گفت : در توسعه پایدار ، آموزش سهم به سزایی را ایفا می کند . وهب مختاران افزود :  شخص دارای مهارت بیکار نمی ماند و به سوی بزهکاریهای اجتماعی از جمله قاچاق کالا  نیز نمی رود وی تصریح کرد : باید با عزم همگانی و گسترش فرهنگ عمومی ، جلوی به صرفه بودن کالای قاچاق گرفته شود .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
ادامه مطلب

پیام مهندس علی اوسط هاشمس به مناسبت مصوبه مهارتی در مجلس

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، "علی اوسط هاشمی" با اعلام این خبر گفت: این اتفاق حاصل تلاش و نگاه ارزشمند نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اهمیت مهارت آموزی به عنوان ضرورت ملی در رفع معضل بیکاری و ارتقای معیشت است. وی از حمایت‌های کمیسیون های آموزش و تحقیقات و تلفیق مجلس شورای اسلامی در فرآیند تصویب اختصاص ۵ درصد از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به توسعه آموزش‌های مهارتی تقدیر و اظهار امیدواری کرد که با روی آوری به ارزشمندترین سرمایه های سازمان و مشارکت شرکای اجتماعی بتوانیم تجربه ای را ثبت کنیم که موجب تقویت هر چه بهتر نگاه‌ها به ارزش مهارت در کشور شود. اوسط هاشمی با ابراز خرسندی از تغییر نگاه سیاستگذاران و برنامه‌ریزان به موضوع مهارت به عنوان عنصر کلیدی اشتغال زایی در کشور و بر رویکرد مهارت آموزی جامعه محور به عنوان رویکرد اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور تاکید کرد. رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور همچنین بر عزم ملی برای توسعه آموزش های مهارتی با مشارکت تمامی دستگاه‌ها، شرکای اجتماعی و نهادهای مرجع و جریان ساز تأکید کرد.   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹     کد خبر : ۲۳۵,۹۰۷ کلیدواژه ها: آموزش های مهارتی,فنی وحرفه‌ ای,اشتغال زایی,علی اوسط هاشمی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بیش از یک هزار و 100 سرباز در آزمون های مهارتی قبول شدند

  از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه ،  یک هزار و 196 سرباز موفق به کسب نمره قبولی در آزمون های فنی و حرفه ای شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر افزود: آموزش های مهارتی در پادگان های مستقر در شهرستان های استان همدان  در 80 رشته ی مختلف برگزار گردید. مختاران بیان داشت:این سربازان در 9 مرحله آزمون هماهنگ کشوری در ارزشیابی های فنی و حرفه ای شرکت کردند. وی با اشاره به اینکه شرکت در دوره های فنی و حرفه ای برای سربازان انگیزه و اعتماد بنفس ایشان را دربر خواهد داشت گفت:کسی که مهارت دارد بی شک بیکار نخواهد ماند..

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری آموزشی با آموزش و پرورش و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد.

  در راستای توانمندسازی  و ارتقای مهارت کارآموزان و هنرجویان‌ آموزش و پرورش تفاهم نامه ی  همکاری آموزش سه جانبه فی‌مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقا صلاحیت های فنی و حرفه ای  در زمینه آموزش حرفه های مرتبط با نان ،شیرینی و شکلات  و به امضای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،محمد پور داود ،مدیر کل آموزش و پرورش استان و حبیب اله حداد مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت:  برگزاری دوره های مرتبط با صنعت نان،شیرینی و شکلات در ارتقا کیفیت تغذیه و سلامت آحاد جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. وهب مختاران هدف از انعقاد  این تفاهم نامه را رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد برای نسل جوان عنوان کرد و افزود : با این طرح بزرگترین خدمت به جامعه و محیط زیست و جلوگیری از ضایعات بالای صنعت نان و شیرینی می باشد..  وی توانمند سازی هنرجویان هنرستان های نان و شیرینی و شکلات و دیگر متقتاضیان حرفه های مذکور از دیگر اهداف این تفاهم نامه دانست و اظهار داشت:از دیگر اهداف مهم در انعقاد این تفاهم نامه می توان به راه اندازی دو هنرستان پسرانه و دخترانه اشاره کرد که با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس به بهره برداری خواهد رسید. مختاران در خصوص تعهدات مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ،آموزش و پرورش و شرکت گلنان می افزاید:تامین فضا و تجهیزات آموزشی،تامین مربی مجرب،نظارت ،برگزاری آزمون،اعطای گواهینامه مهارت،اختصاص رشته جدید نان ،شیرینی و شکلات با کد 92173 در حداقل  یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه در سال تحصیلی جدید و جذب و ثبت نام دانش آموزان،تامین مواد اولیه و منابع آموزشی است. مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد سه سال است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۶
ادامه مطلب

نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مسئولین ستادی با آموزشگاههای آزاد استان برگزار شد

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاههای آزاد استان ،راهکارهای موثر در برگزاری و اجرای بهتر دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد ضمن تبریک تولد حضرت علی (ع) و روز پدر گفت:آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد. مختاران بیان داشت:پایبندی به کیفیت آموزش  های مهارتی  و آزمون های فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار خواهد بود. وی در خصوص برگزاری آموزش های مجازی گفت : با هم دلی و هم افزایی نسبت به جمع بندی و راهکارهای مناسب در خصوص یادگیری الکترونیکی و آموزش های الکترونیکی به نتایج مطلوب تر خواهیم رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  نشست صمیمی ،  پس از شنیدن نظرات مدیران و موسسان  آموزشگاه های آزاد مطالب و راهکارهایی  را در راستا ی بهبود وضعیت و عملکرد آموزشگاه ها مطرح ساخت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۶
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.