امروز : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۰۴۸۰۸۸ بروز شده در : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت آموزی زمینه ساز اتفاقات خوبی در اشتغال می باشد

مهارت آموزی  زمینه ساز اتفاقات  خوبی  در اشتغال می باشد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه معاون آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل از کارگاه تخصصی کشت بافت گیاهی شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید اصول و نحوه ی اجرای دوره های مهارتی تخصصی در حوزه کشت بافت گیاهی مورد تبین و ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی از زمینه های ایجاد اشتغال می باشد گفت:با برگزاری دوره های مهارتی در زمینه کشت بافت گیاهی اتفاقات خوبی را در اشتغال به دنبال خواهد داشت. وهب مختاران آموزش منتج به اشتغال را آموزشی موثر ارزیابی کرد و بیان داشت:دوره های مهارتی مفید برای کارآموزان این رشته ها  به گونه ای باشد که به راحتی بتوانند آزمایشگاه احداث کنند. مختاران اجرای این دوره را برای اولین بار در کشور مطرح ساخت و افزود: یکی از رسالت های مهم  این اداره کل جذب کارآفرین های ماهر می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱
ادامه مطلب

فرماندار شهرستان فامنین :فراگیری آموزش های مهارتی مساوی است با در اختیار گرفتن بازار کار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه فرماندار شهرستان فامنین از پروژه در حال ساخت  دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مرکز دو منظوره شهرستان فامنین در زمینی به مساحت 2796 متر مربع و زیر بنای 1400 متر مربع  در حاشیه غربی شهرفامنین واقع گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال پایدار گفت: ساخت طبقه هم کف این مرکز به پایان رسیده و طبقه ی فوقانی  هم به زودی قابل بهره وری می باشد. وهب مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم سخن گفت و بیان داشت:پرورش گل محمدی در شهرستان فامنین با توجه به شرایط اقلیمی نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. مختاران ارائه آموزش های مهارتی بر حسب نیاز هر منطقه را مطرح ساخت و افزود:در این مرکز نیاز سنجی های آموزشی نیز با توجه به شرایط بازار کسب و کار و نیاز جامعه برگزار خواهد شد. در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان فامنین ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت:با توجه به آموزش های مهارتی موثر این اداره کل ،حمایت و جلب توجه روستاییان این منطقه را دربر داشته است. شماعی با اشاره به اینکه عمده فعالیت شهرستان فامنین بر اساس کشاورزی می باشد گفت:افراد با فراگیری آموزش های مهارتی می توانند بازار کار را در اختیار بگیرند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ادامه مطلب

کارگاه پرورش دهنده شترمرغ

در راستای ایجاد اشتغال پایدار  کارگاه پرورش دهنده شتر مرغ در همدان مورد بهره برداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،پرورش دهنده شترمرغ شغلی است از مشاغل حوزه پرورش طیور که شامل شایستگی هایی از قبیل بررسی مراحل پرورش شترمرغ، تغذیه شترمرغ، جوجه کشی شترمرغ، تجهیزات مورد نیاز پرورش شترمرغ، پیشگیری از بیماریهای شترمرغ و با مشاغلی از قبیل جوجه کشی، پرورش مرغ و فروشندگان دان در ارتباط است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طول دوره  آموزش این حرفه را 154 ساعت اعلام کرد و بیان داشت:یکی از موقعیت های شغلی پرورش شتر مرغ  کارآفرینی و راه اندازی علمی پرورش شترمرغ در مزرعه های کوچک و نیمه صنعتی می باشد. وهب مختاران زمینه های ایجاد اشتغال  حرفه پرورش دهنده  شتر مرغ را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با گذراندن این دوره  زمینه ارتقا و بروز رسانی از روش های سنتی به روش های علمی مهیا می گردد. مختاران ادامه داد: تمام شغل های جانبی مرتبط با تخم شترمرغ ،گوشت شترمرغ و... از دیگر موقعیت های ایجاد اشتغال حرفه ی مذکور می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
ادامه مطلب

در نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه فرهنگیان بررسی شد:

  مهارت آموزی معلمان دانشجو پیرو تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با دانشگاه فرهنگیان مهارت آموزی معلمان دانشجو تبیین و ارزیابی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست و هم اندیشی فی مابین مدیران ،معاونین ،مسولین و کارشناسان هر دو دستگاه در راستای نیاز سنجی و نحوه ی برگزاری دوره های مهارتی برگزار شد.   مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای استان همدان  با اشاره به اینکه نیاز سنجی آموزشی این اداره کل  بر اساس نیاز دانشجویان می باشد  گفت: 40 درصد از مهارت آموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را دانشجویان تشکیل می دهند. وهب مختاران با بیان اینکه تنها آموزش های تئوری جوابگوی نیاز بازار کار نمی باشد بیان داشت:سالانه 50 هزار نفر از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند. مختاران ضمن معرفی ۲۲مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان های استان  وهم چنین  مرکز هتل‌داری با فضای ۴۵۰۰ متر گفت:با حضور 36 کارآفرین فعال در کارگاهها زمینه ی آشنایی کارآموزان با  دنیای کسب و کار فراهم می باشد. وی همچنین  از دو پروژه جهش تولید در حوزه ژنتیک گیاهی ، کشت گلخانه ای و پروژه دیگر متالوژی که در غرب کشور بی نظیر می باشد  سخن گفت و اظهار داشت:رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر  اساس آموزش های تئوری نمی باشد. در ادامه این نشست نجفی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ضمن تقدیر و تشکر و عرض خیر مقدم گفت:دانشجویان این دانشگاه متفاوت از سایر دانشگاهها می باشند. نجفی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار خرسندی کرد و بیان داشت:اعتقاد داریم که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اساتید مجرب در برگزاری دوره های مهارتی عملکرد موفقی خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ادامه مطلب

نوزدهمین مسابقات المپیاد ملی مهارت مرحله ی استانی در همدان برگزار شد.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: نوزدمین المپیاد ملی مهارت نوزدهمین مسابقات المپیاد ملی مهارت مرحله ی استانی در همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در راستای شناسایی نخبگان مهارتی و استعدادهای برتر این استان مرحله ی استانی  نوزدهمین المپیاد ملی مهارت اجرا شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه در مرحله شهرستانی تعداد 643 نفر شرکت داشتند گفت:در این مرحله در 36 حرفه  متقاضیان به رقابت پرداختند. وهب مختاران با اشاره به اینکه نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در مرحله شهرستانی در 9 شهرستان برگزار شد افزود:تعداد 70 نفر از این مرحله موفق و به المپیاد مرحله ی استانی راه یافتند. مختاران از رقابت در 26 حرفه بین برگزیدگان خبر داد و بیان داشت:مرحله کشوری نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در مهر ماه سالجاری در 16 استان کشور برگزار خواهد شد که امیدواریم تیم استان همدان همچون سالهای قبلی بتوانند افتخارات خوبی را برای استان به ارمغان آوردند.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
ادامه مطلب

در استان همدان رخ داد: شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه هر یک از مدیران دستگاههای تابعه ضمن اراِئه گزارش به تبیین نیازهای آموزشی و ارائه راهکارهای مناسب در خصوص برگزاری دوره ها پرداختند در ابتدا توصیفیان مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از اقدامات شاخص و موفقیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان قدردانی کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تسلیت بمناسبت شهدای هفته دولت و همچنین دهه عزاداری محرم بمناسبت شهادت سالار و سرور شهیدان و شهدای کربلا به ارائه گزارش و عملکرد این اداره کل  پرداخت و افزود:در همه ی شهرستان ها یک فعالیت آموزشی خاص را پیش بینی کرده ایم . وهب مختاران از رشته های جدید مهارتی در رساتای ایجاد اشتغال پایدار سخن گفت و بیان داشت:در حوزه پرورش گل محمدی عملکرد خوب و موثری داشته ایم که بیش از 80 نفر در این رشته آموزش های مهارتی دریافت کرده اند.   مختاران از راه اندازی کارگاه  متالوژی در شهرستان اسد آباد خبر داد و اظهار داشت:برگزاری دوره های مهارتی متناسب با اقلیم و شرایط هر منطقه انجام می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۵
ادامه مطلب

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد: کمیته تخصصی مهارت آموزی و اشتغال سربازان وظیفه

در کمیته تخصصی مهارت آموزی و اشتغال سربازان وظیفه شیوه و روند اجرای دوره های آموزشی فنی و حرفه ای مورد ارزیابی و تببین قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره کل ،نمایندگان ارگان های نظامی و سایر دستگاههای مرتبط حضور داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت سالار و سرور شهیدان امام حسین (ع)و همچنین تبریک هفته دولت بیان داشت:آخرین حلقه مفقوده در آموزش موضوع اشتغال می باشد وهب مختاران با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در امر اشتغال گفت:اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه اعتماد بنفس و انگیزه ی ایشان را برای ورود به محیط کسب و کار افزایش می دهد. در این نشست ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:هدف نهایی از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه ،تسریع در اشتغال این عزیزان بعد از پایان خدمت مقدس سربازی است. مختاران افزود:طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)،این اداره کل با تمام توان در خدمت نیروهای نظامی استان در حوزه مهارت آموزی به پرسنل وظیفه می باشد. مختاران فعالیت و سطح آموزش های مهارتی این اداره کل  را در سمت و سوی بازار کار و اشتغال دانست  و افزود:با تعامل وارتباط مستمر با کارآفرینان زمینه ارتباط با بازارفروش به راحتی برای کارآموزان و پبوستن به کسب و کار فراهم می باشد. وی خواستار آموزش های مجازی در قالب وبینار شد و اظهار داشت: برگزاری دوره ها با رعایت پروتکل های بهداشتی قابل اجرا می باشد. در ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و راهکارهای لازم جهت هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارت آموزی برای سربازان وظیفه را بیان کردند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲
ادامه مطلب

آزادگان سرافراز فنی و حرفه ای تقدیر شدند

همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به وطن از دو آزاده سرافراز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تجلیل  شد. به گزارش روابط عمومی اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی مراسمی با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در سومین جلسه شورای فرهنگی از آزادگان سرافراز این اداره کل  آزاده  ارجمند هادی سهامی و  رضا رستمی  تقدیر شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک این روز فرخنده بیان داشت:آسایش و امنیت امروز ما حاصل مشقت ها و درد و رنج هایی است که شهدا،جانبازان،ایثارگران و آزاده در 8 سال دفاع مقدس متحمل گردیدند. وهب مختاران با اشاره به ایمان قلبی و اعتقاد راسخ آزادگان در طول اسارت گفت:این عزیزان در دوران اسارت ،سختی و شکنجه های روحی و روانی بعثی نتوانست بر عقاید آزادگان وطن پرست کشورمان تاثیر بگذارد. مختاران در این دیدار با اهدای لوح تقدیر از صبر و استقامت آزادگان عزیز قدردانی کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
ادامه مطلب

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری از مرکز کار آفرینی روستایی مروار بافی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید نوراله زاده ،مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید،شاهرخی استاندار همدان و آزادیخواه نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی ،معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری را همراهی کردند. دکتر امید  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حاشیه ی این بازدید ضمن ابراز خرسندی گفت: کارآفرینان با حضور و مشارکت در آموزش های مهارتی کمک شایانی می توانند به بهبود اشتغال کشور نمایند. استاندار همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در سال جهش تولید بیان داشت:کارآفرینان تعامل با فنی و حرفه ای را مد نظر داشته باشند. شاهرخی اظهار داشت:فضا و امکانات خوبی در مراکز فنی و حرفه ای جهت استفاده در امر آموزش و مهارت آموزی موجود می باشد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم گفت:  این مرکز ۱۰۰ نفر اشتغال روستایی با ۱۰ کارگاه تولیدی بصورت مستقیم ایجاد نموده و محصولات تولیدی آن  به کشور های عراق ، ترکیه و آذربایجان صادر می شود.. وهب مختاران تعامل و استفاده از کارآفرینان در کارگاههای آموزشی – تولیدی را از اهداف و برنامه های مهم این اداره کل دانست و افزود:در حال حاضر تعداد 36 کارگاه فعال با حضور کارآفرینان در سراسر استان مشغول آموزش های مهارتی می باشند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
ادامه مطلب

بازدید

بازدید دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به همراه دکتر نوالله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید ، دکتر صالح نیا معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ، مهندس شاهرخی استاندار همدان و دکتر آزادیخواه نماینده مردم شریف شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی، از کارگاه مروار بافی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر صورت گرفت .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان خبر داد: برگزاری آموزش های مهارتی برای کارگران و مهندسین ساختمانی

در راستای توانمند سازی مهندسین و کارگران ساختمانی نشست و هم اندیشی با رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان  و رییس شورای شهر برکزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست روند اجرا ،آموزش ، نیازسنجی و ساماندهی کارگران و مهندسین ساختمان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه در حوزه صنعت ساختمان بیش از 150 حرفه داریم بیان کرد:از مزایای کارگران مهارت دیده این می باشد که به ناظرین اطمینان خاطر می دهد. وی با تاکید بر اینکه گواهینامه های صادره از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای کد بین المللی و قابل ترجمه می باشد افزود:بهترین حالت برگزاری این دوره ها در محیط کار واقعی است. مختاران ادامه داد:حتما این مبحث را در شورای مهارت استان  مطرح خواهیم کرد. در ادامه رییس شورای شهر همدان ضمن اعلام خرسندی از اجرای  این طرح گفت: این امر به طور قطع راندمان کاری را بالا برده و ماندگاری خواهد داشت. کردان استفاده از انبوه سازان در این طرح را پیشنهاد داد و اظهار داشت:مهمترین موضوع  برای کارگران ساختمانی آموزش های مهارتی و همچنین ایمنی می باشد. رییس نظام مهندسی ساختمان استان همدان نیز اعلام داشت:با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مربیان مجرب می توانیم در توانمند  سازی کارگران ساختمانی به شکل مطلوب عمل کنیم یزدانی ادامه داد:عملکرد خوب و بی نظیر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بر همگان بخوبی مشخص و واضح است و می تواند در اجرای این طرح نیز راهگشا باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی تخصصی پرورش اسب و سوارکاری

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی تخصصی پرورش اسب و سوارکاری در راستای توانمند سازی هیات سوارکاری استان تفاهم نامه ی دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و هیات ورزشی سوارکاری استان منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به منظور توسعه آموزشهای مهارتی  و همچنین توانمند سازی هیات ورزشی سوارکاری و پرورش اسب این تفاهم نامه به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این دوره ها متناسب با مزیت های رقابتی و ظرفیت های استان برگزار می شود،گفت:دوره  آموزش سوار کاری و پرورش اسب به منظور هم افزایی در استفاده از ظرفیت  ها ،پتانسیل ها و امکانات موجود دو طرف انجام خواهد شد. وهب مختاران هدف از این تفاهم نامه را شناسایی و تامین نیازهای مهارتی متقاضیان رشته های مرتبط با پرورش اسب و سوار کاری دانست و بیان داشت:استانداردها و دوره های مهارتی به روز رسانی و تدوین می شود.. وی اظهار داشت :به افرادی که دوره ی مذکور را با موفقیت و کسب نمره ی قبولی سپری کنند گواهینامه مهارت اعطا می گردد. مختاران ادامه داد:مجوز اولین مرکز جوار کارگاهی تخصصی پرورش دهنده اسب و سواری کاری از سوی سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور پیگیری و اخذ می گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۸
ادامه مطلب

نشست و هم اندیشی با مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با روز ملی کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای با مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای گفت:آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال است. وهب مختاران با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی و منتج یه اشتغال بیان داشت:با مدرک گرایی به دلیل نبود مهارت نمی توان جذب بازار کار شد. وی افزود:امروزه به همانند نهضت سواد آموزی نیازمند نهضت مهارتی هستیم. مختاران بیان داشت:در راستای توسعه و پیشرفت کشور باید سربازهای اقتصاد مقاومتی را مجهز به مهارت کنیم،چرا که داشتن کشوری پیشرفته در گرو تربیت افراد ماهر و نخبه می باشد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولویت اصلی این اداره کل را بحث مهارت آموزی دانست و ادامه داد: باید به جوانان تفهیم کنیم تا دیدشان تغییر کند که شغل فقط پشت میز نشستن  نیست. مختاران ادامه داد:همانطور که مدرسه سازی ارزش دارد مهارت آموزی نیز به همان اندازه ارزش و اعتبار دارد.                   مدیر عامل مجمع خبرین مدرسه ساز استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای به معرفی و فعالیت های مجمع پرداخت و بیان داشت:این مجمع یک ثمن مردم نهاد در کنار آموزش پرورش و اداره نو سازی می باشد. امین اسدبگی گفت:افراد موفق و کارآفرین اشخاصی هستند که مهارتی دارند، وی اظهار داشت:در حال حاضر جامعه نیاز شدیدی به مهارت آموزی دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۷
ادامه مطلب

پیام تبریک آیت الله شعبانی ، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مهارت ( ششم مرداد )

پیام تبریک آیت الله شعبانی ، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مهارت ( ششم مرداد )   بسمه تعالی امروز اشتغال جوانان و ورود ایشان به بازار کار و تولید امری مبرهن و لازم است . اموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی و تربیت نیروی متخصص در عرصه های مختلف می تواند تا حدود زیادی دغدغه اشتغال جوانان را برطرف نماید و نیاز جامعه را نیز محقق نماید. با علم به این موضوع که بسیاری از جویندگان کار فاقد مهارتی خاص می باشند ما را به اهمیت مهارت اموزی برای جوانان بیش از پیش واقف می کند . لذا اینجانب از تمامی برادران و خواهران ارجمند و دست اندرکاران مراکز اموزش فنی و حرفه ای که در این عرصه مهم مشغول خدمت هستند قدردانی نموده توفیق روزفزون عزیزان را از خداوند متعال مسئلت دارم. حبیب الله شعبانی موثقی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۷
ادامه مطلب

پیام تبریک دکتر حمیدرضا حاجی بابایی ، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده مردم شریف شهرستانهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مهارت ( ششم مرداد )

پیام تبریک دکتر حمیدرضا حاجی بابایی ، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده مردم شریف شهرستانهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مهارت ( ششم مرداد )                    بسمه تعالی بی تردید دانش در کنار مهارت و خلاقیت برای جوانان ایران اسلامی زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار تاثیر شگرفی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمند سازی منابع انسانی خواهد داشت . آموزش های مهارتی زیربنای اقتصاد پویا و تولید کننده می باشد لذا شایسته است فرهنگ مهارت گرایی جایگزین فرهنگ مدرک گرایی شده و جهش مهارتی را به عنوان پلی در جهت رسیدن به جهش تولید قرار داده و به سمت وسوی آن حرکت نماییم . جا دارد اینجانب هفته ملی مهارت را به همه تلاشگران عرصه مهارت‌آموزی به ویژه پرسنل و مربیان خدوم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و همچنین مهارت آموزان عزیز تبریک عرض نموده و صحت و سلامت همه خدمتگزاران این نظام را از درگاه حضرت احدیت خواستارم . حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۷
ادامه مطلب

بمناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد: جلسه شورای مهارت استان همدان

همزمان با هفته ملی مهارت دومین جلسه شورای مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان،مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری و سایر مسئولین و کارشناسان ذیربط  حضور داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک فرارسیدن هفته ملی مهارت بیان داشت:فعالیت ونگاه این اداره کل بر مبنای اشتغال می باشد. وهب مختاران  جهش مهارتی را به عنوان پلی برای رسیدن به جهش تولید عنوان کرد و افزود:داشتن مهارت،موقعیت اجتماعی فرد را ارتقاء داده و به او منزلت می بخشد. وی همچنین به آموزش نیروهای مسلح و سربازان وظیفه اشاره کرد و اظهار داشت:این اقدام گامی موثر در راستای توامند سازی ایشان برای ورود به بازار کار می باشد. ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در شورای مهارت استان ضمن تبریک هفته ملی مهارت و تشکر از رئیس اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان، معاونان و همکاران وی، به نمایندگی از استاندار همدان از ایشان بابت اقدامات انجام شده ابراز رضایت کرد. پورمجاهد با پرداختن به نقش و اهمییتی که فنی و حرفه ای می تواند در راستای رشد و ارتقای جامعه در حوزه های مختلف داشته باشد، عنوان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای همواره دارای نقشی بنیادین  و اساسی در رشد و افزایش مهارت ها در کشور بوده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان خاطر نشان کرد: چنانچه فردی که قصد ورود به بازار کار را دارد از آموزش های لازم برخوردار نباشد قطعا تمامی توان و انرژی که در راستای این امر بهره می گیرد متاثر خواهد شد و عملکرد قابلی را مشاهده نخواهیم کرد. پورمجاهد ضمن اشاره به اینکه هر فرد دارای مهارت می تواند خدمتی سازنده را به خود و جامعه اش داشته باشد، یادآور شد: در بخش هایی از برنامه ششم توسعه بر این موضوع یعنی آموزش های همراه با کیفیت و اثربخشی تاکید شده است و در این خصوص سهم و یا سقفی مشخص شده است که خوشبختانه استان همدان از میزان مشخص شده فراتر قرار گرفته است که جای تشکر دارد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۴
ادامه مطلب

پیام تبریک استاندار همدان به مناسبت فرارسیدن هفته ملی مهارت

پیام تبریک استاندار همدان به مناسبت فرارسیدن هفته ملی مهارت توجه به مقوله «توسعه فرهنگ كارآفريني و آموزش آن» به آن اندازه دارای اهمیت است که بدون آن نخواهیم توانست به شاخص‌های رشد و توسعه كه از طريق تغيير در روند توليد،‌ بهره‌وری و افزایش توان فنی و صنعتی در عرصه اقتصاد حاصل مي‌شود دست يابيم  بدون شک رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان متولی اصلی آموزش مهارت‌های گوناگون در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی و ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاهی و کارجویان در رده های سنی مختلف نقش بسزایی در توسعه پایداراستان خواهد داشت‌ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید به گونه‌ای رقم بخورد که خروجی آموزش مهارت محور و شرایط احراز اشتغال را فراهم نماید تا نیروی انسانی متخصص و مهارت دیده بتوانند هماهنگ با ویژگی‌های جامعه فرا مدرن امروز گام بردارد اینجانب ضمن تبریک و تهنیت روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از همه جوانانی کارآفرین و خلاق تشکر می‌کنم و امیدوارم با بهره‌گیری و هم‌افزایی در توامندسازی فنون و حرف کارآفرینان در شرایط ‌کنونی با گام‌هایی استوار در جهت توسعه کشور و استان حرکت نمائیم سید سعید شاهرخی استاندار همدان  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲
ادامه مطلب

مسابقات فیلمهای 3 دقیقه ای

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت توزیع نیروی برق

تفاهم نامه ی آموزشی دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت توزیع نیروی برق استان در راستای اهمیت مهارت افزایی منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه با هدف افزایش صلاحیت حرفه ای و مهارت نیروی انسانی به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تفاهم نامه مذکور موجبات افزایش مهارت نیروی انسانی و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات (محصولات- خدمات) را در پی خواهد داشت،گفت:در راستای ارتقای جامعه هدف، طرفین قرارداد از توانمندی های آموزشی ،مهارتی و امکانات و تجهیزات نهایت استفاده را خواهند برد. وهب مختاران با مطرح ساختن موضوع برگزاری دوره های آموزشی متناسب با اهداف و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، بیان داشت:آموزش و توانمند سازی شاغلین در رشته های فنی مد نظر شرکت توزیع نیروی برق استان با حضور مربیان مجرب و کارآ زموده این اداره کل برگزار می گردد.  وی از برگزاری آزمون تعیین سطح معرفی شدگان به دوره سخن گفت و افزود:شرکت  کنندگان در دوره ،بعد از اتمام وکسب نمره قبولی می توانند گواهینامه ی مهارت دریافت نمایند. جمشیدی ،مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در ادامه ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه مهارت آموزی در بین پرسنل این شرکت گفت:ما به دنبال توانمند سازی نیروی انسانی هستیم و در این مسیر گرایش به سمت آموزش های فنی و مهارتی را گزینه بسیار مناسبی می دانیم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و موسسه آزمون استخدام های بخش خصوصی

 انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و موسسه آزمون استخدام های بخش خصوصی در سطح کشور به عنوان بزرگترین مرکز احراز صلاحیت و استخدام بخش خصوصی  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور گسترش معرفی مهارت آموختگان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به شرکت های خصوصی ، دانش بنیان و فناور و همچنین توسعه آموزش های تقاضا محور جهت رفع خلأهای آموزشی و بهبود کیفیت آن منعقد گردید  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست انعقاد این تفاهم نامه گفت : با تزریق افراد دارای مهارت به بخش های خصوصی و چرخه تولید ، سطح کیفی و کمی تولیدات بالاتر رفته و اشتغال بوجود آمده ، اشتغالی مولد و پایدار است . وهب مختاران افزود : خوشبختانه طی سالهای اخیر ، کارآفرینان ، بنگاه‌های اقتصادی و بخش خصوصی در جذب نیرو ، توجه خود را به مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای معطوف نموده و بکارگیری افراد دارای مهارت را در اولویت برنامه های استخدامی خود قرار داده اند .    روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۷
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.