امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۴۰۵۹۶
تازه ها

نشست مشترک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن عرض خیر مقدم و همچنین تسلیت به مناسبت واقعه اسفناک زلزله استان کرمانشاه ،گفت:هر کسی متناسب به توان و سواد علمی خویش می تواند در فضای مجازی تولید محتوا کند. مجتبی ساکی ادامه داد:باید مراکزی را مشخص کنیم که محتواها را تجمیع نمایند،وزارتخانه باید بتواند زیرساخت و ساختاری قانونی ایجاد نماید. ساکی تصریح کرد:همچنین با تولید این بازی ها می توانیم در زمینه فرهنگی مسائل دینی و فرهنگ ایرانی را به تمام دنیا و کشور عرضه نماییم .این مقوله ای است بسیار مهم و نیاز به همبستگی دارد. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  بیان داشت:محصولی تولید گردد که مشتری آن طرح عموم مردم باشند. و در خصوص آموزش های مربوطه در این حوزه ها می توانیم از فنی و حرفه ای کمک گرفته و از ظرفیت ها و امکانات  سازمان آموزش فنی و حرفه ای استفاده نماییم.. ایشان افزود:بررسی گردد نسبت به اینکه نیاز جامعه و قشر جوان جامعه چیست ،بر همین اساس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاههای آزاد می تواند مرتفع کننده ی این نیازها باشد. در ادامه این نشست زارعی عنوان کرد:استانداردهای فنی و حرفه ای در تمامی حوزه ها بر مبنای شغل تعریف می گردد. معاون آموزشی  و پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد:استانداردهای شایستگی نیز باعث ارتقای شغل را موجب می شود.همچنین به یکسری آموزش های آمادگی شغلی نیز اشاره نمود که برای آشنایی با کار می باشد. رضا زارعی در  زمینه تولید محتوا این اداره کل از انعقاد تفاهم نامه در خصوص شبیه ساز با دانشگاه بوعلی سینا همدان سخن به میان آورد. وی با اشاره به اینکه از طریق تولید محتوا کاهش هزینه ها را  می توانیم به دنبال داشه باشیم گفت: بر اساس این شرایط آموزش را در هر زمان و مکان می شود برگزار نمود و همچنین می تو انیم به سراسر کشورنیز تعمیم دهیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تسلیت واقعه تلخ  استان کرمانشاه گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال می باشد و نظر به اینکه دولت محترم تدبیر وامید تکلیف اشتغال و مهیا کردن اشتغال را بنیان گذاشته ، در این راستا فنی و حرفه ای آموزشهای مهارتی را برگزار می نماید که در نهایت منجر به کسب و کار گردد که این خود تکلیف سنگینی است مختاران ادامه داد:با هم افزایی این دو اداره  می توانیم سرفصل تعیین کنیم و علم به روز را در شهرستانها آموزش دهیم تا در نهایت فعالیت ها منجر به اشتغال گردد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای از حضور دو جوان مستعد همدانی در رشته ی طراحی فضای سبز و راهکارهای نرم افزار برای تجارت الکترونیک در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت –ابوظبی 2017 یاد کرد.

نشست مشترک با فرماندهی پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان پیرامون تفاهم نامه مشترک ستادکل نیروهای مسلح و وزارت کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پی اجرای تفاهم نامه مشترک ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کار به منظور کمک به تامین تجهیزات و اجرای دوره‌های آموزشی و پروژه‌های پژوهشی در امر مهارت‌آموزی ملی در جهت مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و ارتقاء بهره‌وری دوره خدمت وظیفه عمومی صورت گرفته که استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح در کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی، خوشایند سازی خدمت وظیفه عمومی، افزایش بهره‌وری کارکنان وظیفه و استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان و همچنین فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق آموزش در محیط کار از جمله اهداف این تفاهم ‌نامه است ،در این جلسه یررسی گردید. در این نشست که با حضور مدیرکل، روسای ستادی اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و امیر افسری فرماندهی پایگاه سوم شکاری نوژه صورت گرفت مفاد و تعهدات تفاهم نامه را بازنگری و بر همین اساس برنامه ریزی طرح را ارزیابی نمودند. افسری ضمن تقدیر و تشکر  و همچنین رضایتمندی از فعالیت و تعامل با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ را اعلام داشت و ادامه داد:با توجه به اینکه یکی از تعهدات این تفاهم نامه اعطای وام اشتغالزایی می باشد دیگر سربازان بعد از طی خدمت مقدس سربازی نگران اشتغال نخواهند شد . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: یکی دیگر از بهترین طرح ها در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال و در راستاي تأكيد مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به ستاد نيروهاي مسلح مبني بر اثربخشي دوره خدمت مقدس سربازي  انعقاد این تفاهم نامه مشترک بوده است . وهب مختاران افزود:اجرای این تفاهم نامه  جهت مهارت آموزي سربازان وظيفه براي جذب آن ها پس از پايان خدمت سربازي در بازار كار مي باشدو سربازان پس از اتمام خدمت مقدس سربازي علاوه بر افزایش مهارت های شغلی با توجه به نیازمندی و علاقه خود به بازار کار می تواننداز سازمان آموزش فنی و حرفه ای گواهینامه دریافت نمایند.

بازدید شاخص های ارزیابی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رزن

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید آمارو ارزیابی عملکرد به منظور تبادل تجربیات و  بررسی نقاط قوت و ضعف و پیشنهادها توسط تیم اعزامی اداره کل از مرکز برادران و خواهران شهرستان رزن صورت گرفت. نخست هر یک از مسئولین و نمایندگان اعزامی از اداره کل به کارگاهها و واحدهای مربوطه مراجعه و به ارزیابی شاخص ها وعملکرد پرداختند. گفتنی است نمایندگان واحدهای ارزیابی عملکرد، روابط عمومی ،حراست،آموزش ،آزمون ،اداره آموزشگاههای آزاد ,دفترفنی ،حسابداری Tامور عمومی , دفتر فنی جهت بررسی شاخص ها به این مراکز مراجعه نمودند. شایان ذکر است در هریک از این بازدیدها یکی از روسای مراکز نیز در این بازدید حضور خواهد یافت که در این نوبت رضا حکمتی ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان حضور یافتند

بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوراز کارگاه عروسک دوزی مرکز یادگار امام شهرستان رزن

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاه عروسک دوزی مرکز فنی و حرفه ای یادگار امام شهرستان رزن بازدید به عمل آوردند شایان ذکر است در این بازدید ، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: ماموریت اصلی ما اشتغال می باشد .ما باید با سرعت، خیلی جلوتر از جامعه هدف باشیم . پاک سرشت خاطرنشان ساخت: باید بتوانیم پیش بینی  نمایم نیازهای شغلی آینده چیست؟ معاون وزیر ادامه داد : باید آینده نگری در مورد طرح هایی باشد که نیاز شغلی جامعه است ، تا بتوانیم زودتر به هدف نایل شویم. وی تصریح کرد: آموزشها را بیشتر توسعه دهید.مهم این است که شما با روش مطمعن تشخیص دهید ، تجهیز کنید و مهمتراین که منابع را برای چه می خواهید صرف کنید. در ادامه اکبری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران رزن  ضمن خیر مقدم و خوشامد گویی به ریاست سازمان ، عنوان کرد در این مرکز در رشته های ، صنایع پوشاک ، عروسک دوزی ، کیف دوزی ، مصنوعات چرمی ،مطابق نیاز روز کسب کار  آموزش داده می شود. وی افزود محصولات تولیدی در رشته های فوق در چندین روستا ی این شهرستان به عنوان برند معروف می باشد. مدیر کل آموزش قنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این موضوع که اولین کاری که در زمینه اشتغال در این اداره کل راه اندازی گردید تشکیل واحد اشتغال و کار آفرینی می باشد.

برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در جلسه شورای اداری ، که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و پرسنل ستادی و آموزشی در سالن کنفرانس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی برگزار گردید.بنا بر این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، ضمن عرض خیر مقدم و تبریک انتصاب شایسته فردی فرحیخته را به سمت معاون وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تبریک و تهنیت گفت. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با معرفی اداره کل و ارائه آمار و عملکرد ، گفت:خوشبختانه افتخار زمینه سازی اشتغال نصیب فنی و حرفه ای کشور گردیده است و اهمیت کار ، کاملا مشهود است .وهب مختاران افزود از افتخارات این اداره کل بهره گیری از مربیان توانمند و پرسنل مصمم  و همچنین حضور فعال آموزشگاههای آزاد می باشد. و همین امر موجب گردیده است که طی سه سال متوالی در جشنواره شهید رجایی این اداره کل موفق به کسب رتبه برتر گردیده است .وی تصریح کرد از دیگر عملکردهای این اداره کل عقد تفاهمنامه های استانی با دیگر دستگاههای اجرایی و در راس آنان دانشگاه ها می باشد.ایشان خاطر نشان نمود از دیگر فعالیتهای مثبت این اداره کل تشکیل دفتر کارآفرینی و اشتغال می باشد.ایجاد بیست کارگاه تولیدی ، برگزاری جلسات متعدد در اتاق اصناف، بازرگانی و کشاورزی .مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد با توجه به لزوم توانمند سازی روستا ها تفاهمنامه ای مشترک بین استانداری و صندوق کار آفرینی امید با محوریت روستای بدون بیکار و همچنین فعال سازی پروژه مرکزآموزش هتل داری سخن گفت.وهب مختاران تاکید کرد یکی دیگر از طرح های انجام شده در این استان افتتاح کارگاه مصنوعات چرم  می باشد.

فراخوان حمایت از پایان نامه های دانشجویی سال 1396

به اطلاع می رساند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای اجرای ماموریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی ارائه آموزش های مهارتی غیر رسمی در کشور و با هدف بهره برداری از توانمندی و, ظرفیت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین توجه آنان به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در اقتصاد کشور با استناد به شیوه نامه پژوهش در سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، اقدام به حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در هریک حوزه های ذیل می نماید:   راهکارهای مشارکت پذیری ذینفعان آموزشی بازاریابی آموزش های فنی وحرفه ای تضمین کیفیت آموزش های فنی وحرفه ای راهکارهای جذب حداکثری جوانان به آموزش های فنی وحرفه ای راهکارهای ارتقاء و بهبود فرآیند برگزاری مسابقات ملی مهارت          علاقمندان می توانند حداکثر تا تاریخ 30/8/96 نسبت به تهیه و ارسال پیشنهاده پژوهشی(Proposal) بر اساس شیوه نامه پژوهش سازمان و ارسال به نشانی پستی "همدان- انتهای بلوار جانبازان- 18 متری سلحشور- اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان- یا به نشانی پست الکترونیکی pajuheshtvto@gmail.com   اقدام نمایند. یادآور می گردد كميته پژوهش اداره کل پس از بررسي پيشنهاده­های ارسالي و تطبيق آن با شیوه نامه پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، نسبت به بررسی ، تائید و پذیرش طرح اقدام خواهد نمود. 

دیدار مدیر کل و روسای ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان تویسرکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و روسای ستادی با فرماندار شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو بعمل آوردند. در این دیدار فرماندار تویسرکان ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی گفت:ذوق و شوق و شور حسینی وجهه مذهبی وسیاسی داشته و برای ما بسیار ارزشمند می باشد و نشان دهنده ی این مس باشد که ملت ما رابطه ی ناگسستنی با اهل بیت(علیهما السلام) دارند. مومیوند با اشاره به عملکرد خوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه آموزش های مهارتی رضایت خود را از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان اعلام داشت و همچنین از زحمات ریاست و پرسنل این مرکز تقدیر و تشکر نمود. فرماندار تویسرکان افزود با توجه به اینکه شعار امسال بر اساس منویات مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ،تولید اشتغال مزین گشته اگر بخواهیم اشتغال  را عملی کنیم بدون آموزش مفهومی نخواهد داشت. وی تصریح کرد:سازمان آموزش فنی و حرفه ای ساز و کار دارد تشکیلات دارد جهانی است و برای تمام دنیا شناخته شده است،وقتی صحبت آموزش می شود پای فنی و حرفه ای در میان می باشد. مومیوند عنوان کرد:اگر بخواهیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم نیاز به آموزش و مهارتهایی داریم که اشتغال محور باشد ،اگر به غیر از این باشد فقط آمار و ارقام هست که بالا می رود.آموزش بر اساس تعداد کمی مهم نمی باشد در اینجا مبنا کیفیت است که ما نیز بتوانیم حمایت کنیم تسهیلات بدهیم تا به اشتغال منجر گردد. فرماندار تویسرکان خاطر نشان ساخت:در این شهرستان نیاز به آموزش های مهارتی داریم تا زمینه ی اشتغال در این شهر ایجاد گردددر زمینه های که اجرایی تر و عملی تر باشد،باید انسجام داشته باشیم با دستگاههایی که می توانند در زمینه ی اشتغال فعالیت کنند مومیوند ادامه داد:دستگاههای غیر ربط نیازی ندارند در زمینه آموزش های مهراتی فعالیت نمایند می توانند در حوزه های اشتغال فعالیت و کمک نمایند، اولین قدم در ایجاد اشتغال آموزش می باشد،همچنین توسعه آموزش در رشته هایی که بومی تر می باشد و مزیت های منطقه ای و محلی ما هستتند. رضا حکمتی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان تویسرکان ضمن تقدیر و تشکر و عرض تسلیت اربعین حسینی  و همچنین تشکر از زحمات فرمانداری این شهرستان گزارش عملکرد 6ماهه را ارائه نمودند و اعلام داشتند افرادی که بعد از آموزش های مهارتی دست به کار شده اند 205 نفر می باشد. حکتی افزود:در سال جاری تا کنون چهار طرح در دو رشتهی منبت ،گلخانه و ماشین شویی در این شهرستان در زمینه اشتغالزایی معرفی گریده و تا پایان سال نیز بر تعداد این رشته ها افزوده خواهد شد. در ادامه نسرین ترکمند ریسس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان تویسرکان با ارائه گزارش آمار و عملکرد شش ماهه در خصوص برگزاری رشته ای جدید مینا کاری و تراش سنگ های قیمتی در این مرکز سخن گفت و اعلام داشت که برگزاری این دوره رشته با استقابل بی نشطیری روبرو گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و همچنین عرض تسلیت اربعین عاشورای حسینی گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال هست در آموزش های مهارتی.. وهب مختاران بیان داشت:با توجه به نرخ بیکاری و مشکل اشتغالی که امروزه داریم و همچنین طبق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و شرایط جامعه مجاب می کند که بیشتر از پیش در زمینه ی اشتغال پیش برویم. مختاران با اشاره به  اینکه باید آموزش ها بازار محور و میبتنی بر نیاز روز بازار کسب وکار باشند گفت:واحدی که برای اولین بار در این ادراه کل راه اندازی گردید ه است با عنوان واحد کار آفرینی با حضور متخصصین مجرب و همچنین با دید کسب و کار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای از انعقاد تفاهم نامه ای فی ما بین استانداری و صندوق کارآفرینی امید با محوریت روستالی بدون بیکار یاد کرد و اعلام داشت که در زمینه ی آمایش سرزمین مطالعاتی شده که در هر کدام از شهرستانها چه شغل هایی مورد نیاز است ،البته با نطر سنجی دهیاران در روستاها این طرح ها بررسی شده است. مختاران خاطر نشان ساخت در حال حاضر در 100  روستا در15 کارگاه آموزش در حال آموزش هستیم که اگر تعدا روستاها افزایش یابد می توانیم از وجود آموزشگاههای آزاد که در حکم بال این اداره هستند در مر آموزش استفاده نماییم. گفتنی است در این دیدار شیران رییس اتحادیه تولید کنندگان طلا جواهر و زیورآلات همدان نیز حضور یافتند و مقرر گردید یک روستا به عنوان روستای هدف با همکاری و مساعدت فرمانداری ،فنی و حرفه ای و دیگر دستگاههای اجرایی در زمینه  صنعت تولید طلا و جواهر انتخاب گردد.

برگزاری مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و خانواده ی حراست دستگاههای اجرایی کشور در استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هفتمین دوره  مسابقات قرآنی  در 15 رشته قرائت و حفظ    برای  کارکنان وخانواده های حراست های دستگاههای اجرایی کشور به مدت دور روز در استان اصفهان برگزار گردید. شایان ذکر است گروه تواشیح نورالحسین حراست کل استان همدان در رشته ی تواشیح و همخوانی رتبه ی دوم این مسابقات را کسب نمودند. 

کسب رتبه برتر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بیستمین جشنواره شهید رجایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۶

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در آغاز هفته ی دولت  ،در بیستمین جشنواره ی شهید رجایی که درسالن همایش شهدای  استانداری استان همدان برگزار گردید . در ارزیابی و عملکرد دستگاههای اجرایی استان، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان همدان موفق به احراز رتبه برتر  در مجوع شاخص های عمومی و اختصاصی گردید. 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.