امروز : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۰۷۱۱۲
تازه ها

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرحهای اشتغال: آموزش های مهارتی به افراد احساس هویت و خودباوری می دهد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مراسم جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرحهای اشتغال وخودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)استان همدان حضور یافت. این مراسم با حضور ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، قائم مقام  کمیته امداد امام خمینی (ره) کل کشور،نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار ، فرمانداران شهرستان ها ،مدیران دستگاههای اجرایی و کارآفرینان برتر در سالن شهدای  دولت استانداری همدان  برگزار گردید. معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اظهار خرسندی بدلیل حضور در این جشن و همچنین رتبه سوم استان  از لحاظ حیث آمار پایین بیکاری در کشور گفت : دلیل خودکفا شدن این مجریان حاکی از عملکرد موفق مدیریت استان می باشد. دکتر پاک سرشت یکی  از تعاملات موفق در امر اشتغال را انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد مطرح ساخت و افزود:لازم است تجربه ها را به همدیگر تکثیر کنیم. وی حمایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای بعد از گذراندن دوره مهارت آموزان  را مهم قلمداد نمودو اظهار داشت: با وجود تاکیدات مقامات کشوری از جمله مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) مهارت آموزی کلید اصلی  و نهاد مکمل نظام آموزش موجود در کشور می باشد. دکتر پاک سرشت مشکلات فعلی کشور را با نگاه ویژه به مهارت آموزی قابل حل دانست و خاطر نشان ساخت:  باید مهارت آموزی را به عنوان یک راه حل اساسی برای غلبه بر مشکلات درنظر بگیریم. این مقام مسئول یادآور شد : آموزش های مهارتی جزو لاینفک فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد. دکتر پاک سرشت تصریح کرد: آموزش های مهارتی  علاوه  بر افزایش راندمان ،موجب افزایش خوباوری و احساس هویت در افراد می گردد. ایشان با اشاره به اینکه فرد  مهارت آموخته مسیر خویش را خوب تشخیص می دهد  گفت:اگر سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی ها منوط به مهارت آموزی نگردد مسیر خطرناک خواهد بود. معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت : خوشبختانه به مقوله خیرین مهارتی ورود کرده ایم که امیدوارم نتایج خوبی به همراه داشته باشد .

اهدا لوح تقدیر با دستان معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرحهای اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان ،استاندار همدان  و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)به پاس حمایت ها و تلاش های موثر مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  درتوانمند سازی  و خودکفایی مجریان طرحهای اشتغال کمیته امدادتقدیر نمودند. این جشن با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نمانیده ولی فقیه و امام جمعه همدان ،استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،فرمانداران ،مدیران کل دستگاههای اجرای و کارآفرینان،در سالن شهدای استانداری همدان تشکیل گردید. در این تقدیر نامه که با دستان معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اهدا شد، آمده است: جناب آقای مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با سلام سربلندی ایران مدیون مجاهدت کسانی است که با تاسی از سیره اهل بیت (علیه السلام) و تبعیت از رهنمودهای رهبر انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) زمینه ساز پیشرفت این آب و خاک شده اند. به پاس کمک ها و تلاشهای موثر جنابعالی در راستای  توانمندی و خودکفایی اقتصادی 2644 نفر از مجریان طرحهای اتشغال تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان در سال 1397 این لوح سپاس بحضورتان تقدیم می شود. دوام توفیقتان را در سایه توجهات امام عصر (عج) آرزومندیم. محمد ناصر نیکبخت استانار همدان پیمان ترکمانه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)                           

حاجی بابایی نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:

  سازمان آموزش فنی و حرفه ای نقش کلیدی در اقتصاد و اشتغال دارد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه شورای این اداره کل  باحضور مدیر کل ،مسئولین ستادی ،روسای مراکز،کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دکتر حاجی بابایی نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان تشکیل گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی موتور محرک اشتغال در کشور است گفت:تنها حلقه ی مفقوده در اشتغال و اقتصاد آموزش های مهارتی است. وهب مختاران آموزش را مبنای هر تغییر و تحول مطرح ساخت و افزود:آموزش های مهارتی هر منطقه با توجه به شرایط و نیاز بازار آن حوزه برنامه ریزی آموزشی می گردد. مختاران همچنین از آموزش بیش از 850  نفر بانوان سرپرست خانوار طبق تفاهم نامه منعقد گردیده با وزارت کشور در این استان خبر داد و اظهار داشت :این آموزش ها تا پایان سال 97 ادامه خواهد داشت. در ادامه نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در امر اشتغال گام های موثری برداشته است عنوان کرد:این سازمان رسالت بزرگی در  حوزه اقتصاد مقاومتی و برگزاری آموزش های مهارتی برای کارجویان  داشته و همچنین ایجاد شرایط ایشان برای ورود به بازار کار را فراهم می نماید. حمید رضا حاجی بابایی نقش کلیدی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در اشتغال و اقتصاد مطرح ساخت و افزود:با اعتماد  به نیروهای فنی و مدیریت منابع داخلی خود می توانیم موثر تر واقع شویم. این مقام مسئول یکی از مولفه های موثر بر شرایط اقتصادی را تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان دانست و خاطر نشان ساخت : با اتحاد و همدلی می توانیم  قد های موثرتری در امر اقصاد و اشتغال برداریم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مدیر امور عشایر ازکارگاه روستایی - عشایری بازدید کرد.

بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی مسئولین ستادی و رییس امور  عشایر استان از کارگاه پرورش زنبور عسل عشایری سیمین بازدید نمودند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هدف از برگزاری این دوره ها  را افزایش مهارت  و بالا بردن سطح  علمی و فنی عشایر عزیز عنوان کرد و گفت: یکی از معضلات کنونی جامعه، نرفتن  افراد به سمت مهارت آموزی است، در حالیکه با کسب مهارت ،مسیر دسترسی به شغل هموار می شود. وهب مختاران بیان کرد:برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های اقتصادی دولت نیز باید به سمت مهارت آموزی رفت . مختاران اثرات مثبت این دوره ها  را در کاهش تلفات  دام و محصولات مطرح ساخت و افزود :با برگزاری دوره هایی چون پرورش زنبور عسل و گوسفند ایشان می توانند بصورت خودکفا به امر پرورش اقدام نمایند. در ادامه عشایر عزیز مسائل و نیازات خویش را مطرح ساخته و افزایش دوره ها و احداث مکانی ثابت جهت برگزاری کلاس ها راخواستار شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفت:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفت: سند مهارت آموزی تدوین شود بنا بر این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: مهارت حلقه گم شده تبدیل علم به ثروت است بنابراین برای رفع این خلا باید سند مهارت آموزی بر پایه آینده پژوهی تدوین شود. وهب مختاران در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: باید با توجه به نیازهای افراد و بر پایه آن برنامه و دوره های مهارتی برگزار کرد. وی ادامه داد: بسیاری از دارندگان مدرک تحصیلی انتظار دارند بلافاصله در کاری مشغول به فعالیت شوند در حالیکه اغلب آنها فاقد مهارت و توانایی لازم هستند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت. مختاران با تاکید بر اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت شغلی نیست. وی ادامه داد: با توجه به ضرورت مهارت آموزی اما فنی و حرفه ای تاکنون به جایگاه واقعی خود دست نیافته است و مطالبه اجتماعی افراد برای مهارت آموزی کم است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: این استان در هجدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت موفق به کسب رتبه چهارم کشور بر اساس مدال های اکتسابی شد که در این راستا مدال آوران در آیینی با حضور استاندار همدان تجلیل شدند. مختاران افزود: هجدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت در ٣٣ رشته با حضور ٥١٢ شرکت کننده از ٣١ استان کشور در استان البرز برگزار شد. وی اضافه کرد: نخبگان این استان موفق به کسب هشت مدال رنگارنگ و 6 دیپلم افتخار در هجدهمین مسابقات کشوری مهارت شدند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: برگزیدگان این دوره از رقابت ها در سال 2019 در مسابقات مهارت روسیه حضور می یابند. مختاران افزود: کسب رتبه چهارمی این استان در رقابت ملی مهارت گویای توانمندی همدان در این زمینه است بنابراین باید از این ظرفیت برای مهارت آموزی بهره گرفت. وی اظهار داشت: به دنبال امضای تفام نامه مشترک بین وزارت کشور و سازمان آموزش و فنی و حرفه ای، طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار از سال گذشته در پنج استان از جمله همدان آغاز شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان اضافه کرد: در حال حاضر زنان سرپرست خانوار این استان با حضور در آموزشگاه های دولتی و خصوصی به صورت رایگان آموزش های فنی و حرفه ای را فرا می گیرند. مختاران ادامه داد: تاکنون 850 تن از بانوان سرپرست خانوار این استان در دوره های حرفه آموزی و کسب مهارت های شغلی این سازمان شرکت کردند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان عنوان کرد: مزیت‌های استان محور آموزش‌ها

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه مزیت‌های استان محور ارائه آموزش‌های ماست، تصریح کرد: اسناد بالادستی، طرح تکاپو و نیز سند مهارت استانی تدوین‌شده توسط اداره کل، مبنای کار ما است. وهب مختاران با حضور در دفتر روزنامه سپهرغرب به مناسب روز خبرنگار ضمن گرامیداشت این روز، نرخ نفوذ بالای این روزنامه را نقطه قوت این رسانه مکتوب دانست و گفت: خوشبختانه در حوزه آموزش‌های مهارتی نیز این رسانه همواره همراه این اداره کل بوده‎است. وی با اشاره به اینکه متأسفانه در برهه زمانی نامشخصی در کشور ما مقوله استخدام و شغل با یکدیگر دچار اختلاط شد به‌گونه‌ای حتی در صحبت‌های محاوره مردم نیز هرکس که به دنبال شغل بود به‌نوعی خواستار استخدام در دوایر دولتی بود، عنوان کرد: این درحالی‌که شغل دارای تعریف خاصی است یعنی هرکس می‌بایست باتوجه به دارای مهارتی که دارد به دنبال یک شغل باشد. مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما نیز به دنبال استخدام دولتی هستند و درواقع این امر به یک معضل تبدیل شده‌است، اظهار کرد: اگر به دنبال پیشرفت ایران و مهار تحریم‌های ظالمانه هستیم باید به سمتی حرکت کنیم که کشور به یک کارگاه بزرگ تولیدی تبدیل شود که این اتفاق محقق نمی‌شود مگر در صورت اجرایی شدن شعار سازمان فنی‌وحرفه‌ای یعنی هر ایرانی یک مهارت. مختاران با بیان اینکه مهارت، اقتصاد و اشتغال سه مقوله جدایی‌ناپذیر از یکدیگرند، افزود: اگر به دنبال غلبه بر مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال هستیم قطعاً باید به مهارت‌آموزی روی بیاوریم. وی در ادامه با اشاره به اینکه محور توسعه استان بخش گردشگری است، ابراز کرد: در این راستا از 12 سال پیش پروژه‌ای (مرکز آموزش هتلداری) از سوی فنی‌وحرفه‌ای کلید خورد اما به دلیل نبود منابع مالی حدود 6 سال متوقف شد اما طی یک سال گذشته با حمایت استاندار و نمایندگان شهرستان همدان در مجلس شورای اسلامی دوباره فعالیت در این پروژه آغاز شده به‌گونه‌ای که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان اذعان کرد: در صورت تکمیل و تجهیز، این مرکز به‌عنوان یک مجموعه موردنیاز در استان و حتی غرب کشور مطرح خواهد بود زیرا در غرب کشور هیچ مرکزی در این حوزه فعال نیست. به گفته مختاران در راستای تقویت گردشگری تنها به احداث مرکز آموزش هتلداری بسنده نشده بلکه برای فروشندگان مرتبط با این حوزه با توجه به پیشرو بودن دو رویداد 2018 با اتحادیه‌ها هماهنگی‌های لازم انجام و در این خصوص کلاس‌های خاصی برگزار شد. وی در خصوص خلأ موجود در بین فضای تولید و دانشگاه و نیز چگونگی نظارت بر زنده ماندن آموزش‌های ارائه‌شده، تصریح کرد: متأسفانه همواره در کشور برای تبدیل علم به ثروت با مشکل مواجه بوده‌ایم، پس دراین‌بین حلقه اتصال همان آموزش‌های مهارتی است که در این خصوص سازمان فنی‌وحرفه‌ای برنامه‌ریزی‌های لازم در دستور کار خود قرار داده به‌گونه‌ای که امروز قبل از ارائه هر مهارت با تولیدکنندگان و کارآفرینان آن بخش در خصوص توجیه اقتصادی و بازار فروش آن‎ها رایزنی‌هایی صورت می‌پذیرد. مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان ادامه داد: بر این اساس و با توجه به مزیت‌های استان بر اساس طرح تکاپو و سند توسعه دو کارگاه چرم و از آنجایی همدان در تولید کفش زنانه رتبه دوم کشوری را دارد اما متأسفانه دارای نمانام تجاری نیست یک واحد در روستای اصله و یک واحد در مرکز فنی‎وحرفه‌ای مریانج دایر شد. وی با بیان اینکه فنی‌وحرفه‌ای درواقع هنر تبدیل دانستن به توانستن است، تشریح کرد: بر این اساس وظیفه ما تربیت کارآفرین و ارائه آموزش خاص یک دوره مهارت کارآفرینی به کارآموز است. مختاران با اشاره به اینکه واحد خاصی با عنوان مشاوره و رهگیری اشتغال در مرکز فنی‌وحرفه‌ای دایر است، عنوان کرد: طبق آمار ارائه‌شده از این واحد، 60 درصد کارجویان که به فنی‌وحرفه‌ای و مراکز تابع آن مراجعه کرده‌اند دارای شغل هستند. وی با بیان اینکه ما به‌عنوان موتور محرک اشتغال تنها بخشی از مسئله را پیگیری می‌کنیم، افزود: همکاری خوبی نیز با ارگان‌های حمایتی همچون بهزیستی، کمیته امداد امام (ره) و امور زندان‌ها داریم به‌گونه‌ای بیش از 50 درصد از اشتغالی که کمیته امداد برای مددجویان خود ایجاد کرده‎ به‎واسطه مهارت‌آموزی این افراد در سازمان فنی‌وحرفه‌ای بوده‌است. مدیرکل آموزش  فنی‌وحرفه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه در تلاش بودیم تا کارآموزان از تسهیلات روستایی نیز بهترین بهره را ببرند، بیان کرد: رایزنی‌ها با مدیرکل امور روستایی استانداری دراین‌باره صورت گرفت و بر این اساس در اعطای تسهیلات، افرادی که دارای مدرک فنی‌وحرفه‌ای هستند در اولویت قرار می‌گیرند. مختاران در خصوص نحوه ارائه آموزش به روستائیان نیز، گفت: بر اساس اسناد بالادستی، سند توسعه استان و نیز سندی که سازمان خود به‌عنوان سند ملی مهارت تنظیم کرده و به‌تبع آن سند استانی مهارت با دستگاهی تأثیرگذار و تخصصی رایزنی‌هایی صورت پذیرفته است تا حرفه موردنیاز به روستائیان با در نظر گرفتن مزیت و ظرفیت آن روستا به اهالی ارائه شود. وی ادامه داد: البته این برنامه‌ریزی برای بلندمدت است چنانکه برای کوتاه‌مدت نیز همه حرفه‌های جدید به‌وسیله رایزنی با کارآفرینان و تولیدکنندگان برای رصد بازار فروش محصول ارائه می‌دهند، بنابرابن درصورتی‌که ازنظر اقتصادی به صرفه بودن حرفه برای ما مسلم نشود آن مهارت آموزش داده نمی‌شود. مختاران با بیان اینکه به‌طور میانگین 140 نفر مربیان ما در سطح روستا ارائه خدمت می‌کنند، افزود: اکثر آموزش‌های ارائه‌شده در حوزه رشته‌هایی است که در بخش تسهیلات روستایی مطرح هستند تا کارجویان ما بتوانند از طریق دریافت تسهیلات، مهارت خود را در حوزه تولید و اشتغال منصه ظهور برسانند.

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان: مدال آوران هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت توسط استاندار همدان تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدال آوران هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری با حضور استاندار و جمعی از مسئولین مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مسابقات ملی مهارت در خصوص پروش و شکوفایی استعدادهای نخبگان مهارتی عنوان کرد: این دوره از مسابقات در 33 رشته با حضور 512 شرکت کننده از 31 استان کشور در استان البرز برگزار شد. وهب مختاران بیان کرد:تیم ملی مهارت استان همدان با 21 نفر شرکت کننده که شامل 2 دختر و 19 پسر نخبه بود در این دوره از رقابت ها حضور یافتند،که موفق به کسب 1 مدال طلا،4نقره،2برنزو 6 دیپلم افتخار شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:مرتضی امیدی در رشته طراحی مهندسی مکانیک موفق به کسب مدال طلای این دوره از رقابت ها شد. مختاران اضافه کرد:همچنین در رشته طراحی فضای سبز علی خدابنده لو و فرهاد اکبریان ،در رشته فناوری طراحی گرافیک محمد کلوندی و در رشته کاشی کاری دیوار و کف عرفان محمدی هدایت منش موفق به کسب مدال نفره شدند. وی ادامه داد:امیر محمد ترکمانی در رشته جواهر سازی ،مهدی نجفی  جلالیه در رشته تاسیسات الکتریکی و حمید رضا وفرجینی در رشته اتصالات چوبی مدل برنز را از آن خود کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:نخبگان همدانی 6 دیپلم افتخار در رشته ای مختلف کسب کردند که شامل فاطمه طاهری در رشته خیاطی، سعید قنبری سمیع در کابینت سازی ،نیما حیدری در راهکارهای نرم افزاری برای تجارت الکترونیک ، امید عبدلی حسین آبادی در تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه سنگین ،محدثه بیات در رشته گل آرایی و امیر حسین حسنی تراش سی ان سی است. مختاران ادامه داد:تیم ملی مهارت استان همدان در مجموع امتیازات کسب مدال بعد از استان های اصفهان ،تهران و آذربایجان شرقی رتبه چهارم کشور را کسب کرد. در ادامه استاندار همدان آموزش های مهارتی را پل ارتباطی موثری بین جامعه و کارآفرینی دانست و گفت:با شناسایی نخبگان مهارتی ،ترسیم آینده اشتغال آنان سهل خواهد شد. استاندار همدان با اشاره به اینکه مشکل بزرگ امروز اشتغال می باشد اظهار داشت :این نخبگان می توانند با فکر باز و ایده های خلاقانه در امر کارآفرینی و اشتغال پایدار موثر واقع شوند. در پایان این مراسم استاندار همدان لوح تقدیر و هدایای افتخارآفرینان مهارتی استان را به آنها اهدا کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان روز خبرنگار را تبریک گفت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی پیامی روز خبرنگار را  به تلاشگران این عرصه ی مهم تبریک گفت،در این متن ارسالی آمده است: خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند. خبرنگاران محترم استان همدان با سلام  و درود خبرنگاران به راستی تجسم امانت ، مسئولیت ، تعهد ، دلسوزی و وظیفه اند .خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند ، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.  بدین وسیله فرارسیدن هفدهم مردادماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی را گرامی داشته و روز خبرنگار را  خدمت شما عزیزان تبریک و شادباش عرض می نمایم. ضمن آرزوی سلامتی و بهروزی تمامی دست‌اندرکاران در حوزه رسانه و  اطلاع رسانی کشور، امید آن دارد که با استعانت از درگاه خداوند متعال و تلاش و همت همه خبرنگاران، فضای رسانه ای کشور عزیزمان، همواره شایسته ملت رشید و بزرگوار ایران اسلامی باشد    وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.