امروز : يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ آمار بازدید از سایت : ۵۵۵۳۷۲ بروز شده در : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸
تازه ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبرداد: تفاهم نامه همکاری آموزشی با اداره کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح

به منظور ارتقاء صلاحیت های فنی و حرفه ای و توانمندی متقاضیان بازنشسته و مستمری بگیران وزارت دفاع و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح استان همدان تفاهم نامه همکاری آموزشی منعقد گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه سه جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ، اداره کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح  و کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان منعقد گردید . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال هست گفت:این تفاهم نامه در راستای توانمند سازی افراد متقاضی در رشته های مختلف آموزشی و استفاده از مربیان مجرب و کار آزموده اجرا میگردد. وهب مختاران بیان داشت :یکی از راههای کمک به پیشرفت و آبادنی کشور  نیاز به آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای است.  وی با تاکید بر رسالت  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آموزش های مهارتی  بیان داشت: در حال حاضر  فرمان را به سمت کارآفرینان که بازار تولید در دست ایشان می باشد چرخانده ایم.  مختاران  چابکی و آماده بکار بودن مجموعه فنی و حرفه ای را از مزایای این اداره کل دانست و افزود: ۵۵۰  حرفه در مراکز دولتی و خصوصی آموزش می دهیم.. در ادامه مدیر کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح از حرفه ها  و کارگاههای فنی و حرفه ای سخن گفت و بیان د اشت: مخاطبین و مشترکین ما و خانواده های ایشان برای دوام و بقای این کشور و امنیت هزینه زیادی داده اند. مجتبی هوشمندی اظهار داشت: تمام کسانی که در این دولت و مملکت فعالیت می کنند در این دوام و بقا و امنیت شریک هستند.. وی گفت:قشر نیروهای مسلح  هم هزینه های جسمی دادند هم هزینه های روحی و نگاه نظام به این قشر نگاه خاصی است جهت جبران زحماتی که می کشند.  هوشمندی  بیان داشت:با توجه به وضعیت اشتغال و رویکردهای دنیا در این زمینه و عبور از سیستم های فربه ،مهارت یکی از زمینه هایی است که دوا و بقا ی جامعه را تضمین میکند و یکی از بهترین راهها برای تامین معیشت مهارت آموزی است.

در استان همدان انجام شد: نشست کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد کشور

نشست و هم اندیشی اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد کشور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه روسای صنف کانون آموزشگاههای آزاد استان در این نشست حاضر شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از آموزشگاههای آزاد گفت: باید در سطح کشور ارزش و اهمیت آموزش های مهارتی را بالا ببریم ،و نقش خوب و موثر آموزش های مهارتی را تفهیم کنیم..  وهب مختاران با اشاره به اینکه ۱۲۰۰۰آ موزشگاه آزاد در کشور  داریم گفت: در استان همدان ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی هست  و همین امر  موجبات تغییر دیدگاهها و افزایش نرخ نفوذ فنی و حرفه ای در سایر دستگاه‌ها فراهم می سازد.  مختاران  فنی و حرفه ای را  یکی از  سازمان های موفق در حوزه اشتغال دانست و افزود:  فعالیت های فنی و حرفه ای در حوزه اشتغال کارآمد و موثر می باشد.  وی همچنین از بزرگترین مرکز هتلداری  در غرب کشور سخن گفت و بیان داشت: این مکان  یک مرکز با استاندارهای جهانی است . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: فعالین در حوزه آموزش و آموزشگاهای آزاد باید دید اقتصادی داشته باشند یعنی یک بنگاه اقتصادی باشند . در ادامه معاون کانون کشوری آموزشگاههای آزاد  بیان داشت:در راستای پیشرفت آموزشگاههای آزاد نیاز به یک ساماندهی احساس می شود سید اشرفی گفت: با راه اندازی پرتال هوشمند که به زودی به بهره برداری می رسد، کلیه کارها و امور بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد. وی بیان داشت:رشد کیفی را در ارائه  آموزش ها باید مد نظر داشته باشیم .

دیدار با مدير کل دفتر جذب وحمايت ازسرمايه گذاري استانداری همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری ستانداری دیدار و ملاقات کرد. روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:در این دیدار مباحث و ارائه راهکارهای مناسب جهت توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای مطرح  شد. مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری با اشاره به رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در امر آموزش گفت:آموزشی ارزش دارد که نتیجه آن در جامعه احساس شود. جلیلوند بیان داشت:آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در جامعه می باشد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان نیز از تلاش  این  مجموعه  برای خلق فرصت های شغلی خبر داد و گفت: سالانه ۴۸ هزار نفر دوه در ۵۰۰ حرفه توسط بخش های دولتی و خصوصی در سطح استان آموزش می بینند. وهب مختاران افزود: کارکنان مجموعه آموزش فنی و حرفه ای به عنوان سربازان اصلی اقتصاد مقاومتی مطرح هستند و امیدواریم نتایج تمامی این تلاش ها به ایجاد اشتغال مولد و پایدار در جامعه ختم شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: آموزش کشت گیاه رازیانه در رزن برگزار می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی در جلسه هم اندیشی با کارآفرینان شهرستان رزن حضور یافت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست خواص دارویی گیاه رازیانه و شرایط کشت این گیاه مورد ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:شهرستان رزن با توجه به شرایط خوب اقلیمی و آب و هوایی که دارد برای کشت گیاه رازیانه بسیار مناسب می باشد. وهب مختاران بیان داشت:با هم افزایی و همفکری با کارآفرینان در جهت توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال در سطح شهرستان ، با تمام توان و تجهیزات اعلام آمادگی می کنیم. وی با اشاره به تعامل با اتاق بازرگانی اظهار داشت:آموزشی سودمند است که به اشتغال و کسب و کار منجر شود.  قابل ذکر است :جشنواره کشوری رازیانه در آبانماه سالجاری در شهرستان رزن (پایتخت رازیانه کشور)برگزار می گردد.

برگزاری دوره مسیرکارآفرینی و مهارت های نرم

در همدان انجام شد: برگزاری دوره مسیرکارآفرینی و مهارت های نرم دوره آموزشی مسیرکارآفرینی و مهارت های نرم در آموزش های فنی و حرفه ای  در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این دوره با مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی و شرکت SBH  آلمان  برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه این دومین دوره از پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی  ایران و آلمان می باشد گفت:دوره مذکور در خصوص پرورش مهارت های زندگی مبتنی بر مهارت های کارآفرینی می باشد. وهب مختاران با تاکید براینکه ارتقای تفکر خلاق که از اهداف دیگر این دوره می باشد بیان داشت:آموزش مهارت های نرم مبتنی بر تفکر طراحی نیز جزء مباحث دوره مسیر کارآفرینی و مهارت های نرم می باشد. وی با اشاره به اینکه توسعه بدون آموزش امکانپذیر نمی باشد گفت:اگر میخواهیم برای اشتغال قدم برداریم باید از مهارت آموزی شروع کنیم. شایان ذکر است در پایان دوره مذکور به افراد شرکت کننده در کلاس گواهینامه حضور از بنیاد SBH  ، اتاق بازرگانی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ارائه  گردید.

عقد تفاهم نامه آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با اداره آموزش و پرورش

با هدف توسعه همکاری بین دستگاه های اجرایی شهرستان بهار در ارائه آموزش های مهارتی صورت گرفت: عقدتفاهمنامه آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای  و اداره آموزش و پرورش همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-98 مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با همکاری ادارات آموزش و پرورش این شهرستان به منظور ارتقاء مهارت دانش آموزان کار و دانش اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در رشته های صنایع پوشاک و تأسیسات ساختمانی نموده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، بر اساس تفاهمنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان دختر پایه دوازدهم هنرستان تهذیب لالجین در رشته صنایع پوشاک و دانش آموزان پسر پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم هنرستان والفجر بهار در رشته تأسیسات، تحت پوشش آموزش های این مرکز قرار گرفتند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در هدایت جوانان به آموزش های فنی و حرفه ای گفت: گرایش دانش آموزان و دانشجویان به آموزش های مهارتی می تواند کمک قابل توجهی به کاهش بیکاری پس از فراغت از تحصیل نماید. فرهاد اکبری افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در راستای کمک به رونق تولید در شهرستان و کاهش بیکاری جوانان آماده توسعه همکاری با کلیه ادارات، سازمان ها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی بوده و در این راه کلیه امکانات خود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات را در شهر و روستا بکار خواهد گرفت.

اشتغال مهارت آموختگان طرح تکاپو در استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از اشتغال مهارت آموختگان کارگاه  چرم این اداره کل در کارخانه چرم شهباز خبر داد . به گزارش روابط عمومی اداره کل در راستای طرح تکاپو و براساس درخواست شرکت چرم شهباز  ، مهارت آموختگان دوره آموزش همراه اشتغال حرفه چرم ، در کارگاه جدید کارخانه چرم شهباز مشغول بکار شدند. معاون امور اقتصادی استاندار با اشاره به  اهمیت آموزش در رشته طراحی و دوخت چرم گفت: کار آموزشی در صنعت چرم شروع شده و مربی آن وارد استان شده و هم اکنون افراد مهارت دیده در این کارخانه مشغول به کار شده اند. پورمجاهد افزود: از اتحادیه،  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اتاق تعاون می‌خواهیم که زمینه آموزش و کار تخصصی صنعت چرم را در استان فراهم کنند تا جوانان بیکار و علاقمند بتوانند آموزش‌های لازم را برای کسب و کار در این حوزه دریافت کنند. وی   ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه فنی و حرفه ای تصریح کرد: باید شرایطی را برای تولیدکنندگان فراهم کنیم که فضای کسب و کار رونق یابد و به دنبال آن شرایط اشتغال برای جوانان بیکار مهیا شود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه مهارت آموختگان در کارگاه چرم با هدف آموزش به شرط اشتغال دوره دیده اند گفت:این کارآموزان هیچگونه آشنایی قبلی با این صنعت نداشتند و بعد از گذراندن دوره مذکور  و دریافت آموزش های خوب زیر نظر اساتید مطرح کشور هم اکنون موفق به پیشرفت و اشتغال در این حرفه شده اند وهب مختاران از برند سازی صنعت چرم همدان سخن گفت و افزود:با همکاری و تعامل بخش خصوصی و دعوت از اساتید نخبه کشوری می توانیم گامهای موثری در حوزه صنعت چرم در استان و کشور برداریم. وی همچنین در راستای ایجاد اشتغال در استان از رشته های جدید در مرکز هتلداری خبر داد و بیان داشت :در این مرکز رشته های  نان حجیم ،کیک ،شیرینی و شکلات و رشته های حوزه گردشگری و صنعت توریسم در حال برگزاری است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه سه جانبه با صندوق بازنشستگی

تفاهم نامه همکاری آموزشی سه جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد و صندوق بازنشستگی کشوری منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقا ،صلاحیت های فنی و حرفه ای و توانمندی متقاضیان ضندوق بازنشستگی استان منعقد گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به استفاده از توانمندیهای آموزشی ،مهارتی و تجهیزات فنی و امکانات  گفت: این اداره کل جهت رشد و ارتقاء بازنشستگان و خانواده ایشان در استان اقدامات لازم  آموزشی را  اجرا می کند.   وهب مختاران با تاکید بر ایجاد  بستر مناسب جهت استفاده از توان آموزشگاههای آزاد  گفت:توانمند سازی متقاضیان در رشته های مختلف و متناسب با استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط آموزشگاههای آزاد به نحو احسن لازم الاجرا می باشد. مدیر صندوق بازنشسگی استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای جهت همکاری و تعامل خوب و پیوسته بیان داشت: چنانکه فنی و حرفه ای یکی از زمینه سازهای اشتغال می باشد ،آموزش ها در رشته های منتج به کار برگزار گردد. افشار عنوان کرد: در سالهای گذشته آموزش های مهارتی  در حرفه های تعمیرکار لوازم خانگی ،پرورش گیاهان دارویی،فناوری مد،فناوری اطلاعات ،حسابداری و آرایش و پیرایش زنانه دوره دیدند. شریفی رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان گفت:با توجه به رتبه بندی آموزشگاهها در استان بیشتر حرفه های آموزشی برگزار  شده در آموزشگاههای آزاد منتج به اشتغال می گردد.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.