امروز : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۳۳۶۹۲۸ بروز شده در : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
تازه ها

بیش از ۳۰ هزار نفر در همدان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:در سال گذشته  ۳۰ هزار و ۷۵۸ نفر با شرکت در دوره های آموزشی، مهارت های فنی و حرفه ای را در آموزشگاه‌های آزاد و مراکز دولتی استان همدان فرا گرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن اشاره به تحقق ۱۰۱ درصدی آموزش های بخش خصوصی استان همدان در سال گذشته، افزود: آموزشگاه های خصوصی استان با تعهد آموزش ۳ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ۳ میلیون و ۶۲ هزار و ۱۲۷ نفر ساعت آموزش را ارائه کردند. وی اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۴۳۱ نفر دوره در آموزشگاه های آزاد شامل ۶ هزار و ۴۵۸ نفر دوره زن و ۴ هزار و ۹۷۳ نفر دوره مرد برگزار شده است. وهب مختاران با اشاره به اینکه 2078 نفر در دوره های فناوری های پیشرفته راهبردی و نوین شرکت کردند بیان داشت :دوره های نوین درحرفه هایی چون کشت بافت گیاهی،طراحی شبکه های فیبر نوری ،طراحی و پیاده شبکه های اینترنت و اشیا و...برگزار شد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به فعالیت  ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه سیار دولتی در این استان، گفت: در مجموع ۱۹ هزار و ۳۲۷ نفردوره آموزش‌های مهارتی در قالب ۵۵۳ حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان ارائه شده است. مختاران با اشاره به تعیین گروه‌های هدف در سازمان فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: دوره های آموزش‌های این سازمان قشرهای مختلف شامل دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و بنگاه‌های اقتصادی و متقاضیان مهارت آموزی، آموزش در محیط کار واقعی، معتادین بهبود یافته، نیروی‌های مسلح، زنان سرپرست خانوار و آسیب دیدگان اجتماعی را پوشش می‌دهد. وی این مراکز را فرصتی برای جوانان جویای کار و فاقد شغل دانست و خاطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه ای استان همدان، افزایش توانمندی های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا را برای متقاضیان آموزش های مهارتی در اولویت قرار داده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: جوانان جویای کار و افراد فاقد شغل می‌توانند از منابع، امکانات و ظرفیت های موجود این مراکز در رشته های فنی و حرفه ای جوشکاری، اتومکانیک، تراشکاری، تاسیسات، لوازم خانگی، و برودتی،برق، کشاورزی ،برق الکترونیک، صنایع دستی و هنری،مالی و بازرگانی و فناوری اطلاعات بهره مند شوند. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است. 

آئین تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان باحضور وهب مختاران  مدیرکل و مسئولین ستادی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد. در این مراسم  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با اهدا لوحی از زحمات مجید قاسمی  تقدیر کرد. در آیین تکریم و معارفه طی حکمی از سوی رحمت اله مهنی مدیر کل حراست مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، احسان فراهانی به عنوان رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منصوب شد.

انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد برکت در جهت حمایت از آموزش های مهارتی  بیان داشت : این تفاهم نامه با موضوع تامین اعتبار کمک هزینه تکمیل و تجهیز مرکز برادران و خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین منعقد شد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه پیام نور

تفاهم نامه دو جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه پیام نور در راستای اجرای طرح ملی توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی دانشجویان در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی ،مهارتی و حرفه ای منعقد شد. مختاران  فراهم سازی بستر اشتغال مولد و همچنین استفاده از ظرفیت های آموزشی ،پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت ها و تکالیف سازمانی را  از اهداف مهم این تفاهم نامه برشمرد. وی بیان داشت:تشکیل کارگروه مشترک با معرفی رسمی نمایندگان جهت پی گیری ،همکاری در برگزاری همایش ها و کارگاههای آموزشی مشترک ،همکاری در چاپ مقالات ،همکاری در طراحی و اجرای دوره های آموزشی مهارتی به صورت مجازی و صدور گواهی از تعهدات مشترک این تفاهم نامه می باشد. اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت سه سال شمسی بوده و تمدید آن با توافق طرفین امکان پذیر می باشد.

جلسه بررسی همکاری های آموزشی با دانشگاه سما

در راستای ترویج مهارت آموزی با کیفیت و ایجاد اشتغال پایدار در استان همدان جلسه بررسی همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دانشگاه سما برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضور  وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، روسای ستادی ،رییس دانشگاه سما و کارشناسان مربوطه  با هدف اجرای دوره های مهارتی نوین و با کیفیت برای داشنجویان تشکیل شد. مختاران با اشاره به حلقه ی مفقوده ارتباط دهنده آموزش با صنعت گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با توجه به رسالت خطیر خود در آموزش های مهارتی ،کیفیت را مد نظر دارد. وی یکی از تجارب موفق در حوزه ی آموزش را ارتباط موثر ،تعامل و همکاری آموزشی با شرکای اجتماعی عنوان کرد و افزود:از اقدامات مفید دیگر این اداره کل در حوزه اشتغال و کسب و کار آموزش رشته های نوین چون اینترنت اشیا،نان ها حجیم و نیمه حجیم ،شکلات های آرتیزان ،قهوه ، باریستا ،پرورش شتر مرغ و.... می باشد. مختاران ایفای نقش موفق در آموزش های مهارتی را مهم دانست و اظهار داشت:مهارت به فرد عزت نفس می دهد و یکی از عوامل مهم تولید ثروت در جامعه می باشد. در ادامه جلسه علی برهمند رییس دانشگاه سما استان همدان بیان داشت: یکی از عوامل موثر در بازار کسب و کار و اشتغال ارتباط دانشگاه با صنعت و همچنین با فنی و حرفه ای به عنوان یک مرجع آموزش مهارتی عالی می باشد.

استاندار همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر کرد

استاندار همدان از  وهب مختاران  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی با اهدا لوحی تقدیر کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سید سعید شاهرخی استاندار همدان با ارسال لوح تقدیر به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از اهتمام و مشارکت جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی و برنامه عملیاتی استان ،سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل شورا تقدیر و تشکر کرد. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سلام علیکم خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم انشالله موجب رضایت الهی و عاقبت بخیری خواهد شد. ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت از اهتمام و مشارکت جنابعالی جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی در برنامه عملیاتی استان،،سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل شورا در سال 1399 صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم. از ایزد منان دوام عزت و سلامت جنابعالی را مسئلت می نمایم. سید سعید شاهرخی استاندار همدان  

در راستای حمایت از تولید کنندگان در استان همدان انجام گرفت: جلسه هماهنگی فعالیت های آموزشی مشترک بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با شرکت صنایع غذایی سحر

با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص شعار سال تحت عنوان تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با هدف برگزاری دوره های  مهارتی ،نشست و هم اندیشی فی مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر صورت گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضور وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،روسای ستادی ،مدیر عامل و کارشناسان شرکت صنایع غذایی سحر با هدف برگزاری دوره های مهارتی متناسب با ظرفیت ها و بازار کار برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی ماهر وایجاد شغلی هدفمند و پویا ا ز اولویت های آموزشی این اداره کل برای متقاضیان آموزشی می باشد گفت:استان همدان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی ها ی موجود و همچنین مشارکت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و شرکت صنایع غذایی سحر می توان در زمینه تولیدات صنایع غذایی و اشتغال پایدار خصوص به نتایج مطلوبی دست یافت. وهب مختاران از شهر جهانی انگور  ملایر سخن گفت و بیان داشت:با توجه به تجربیات و تخصص شرکت سحر می توان با استفاده از امکانات و پتانسیل موجود در این شهر و برگزاری آموزش های مهارتی با توجه به ظرفیت شهرستان و همچنین صادرات تولیدات کمک شایانی به ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صنعت غذایی کرد. در ادامه توتونچیان مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل  آموزشی مدید با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:بی شک آموزش مناسب افزایش سطح کیفی محوصلات را دربر خواهد داشت. در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادت خود را در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی مطرح ساختند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از کارگاه سیار شهر صالح آباد : تاثیر مثبت توانمند سازی بانوان در اقتصاد خانواده

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی ،رییس شورای شهر و شهردار شهر صالح آباد از کارگاه مهارت آموزی بانوان  تیم سیار شهری این شهر بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از این کارگاه با اشاره به  نقش بانوان در حوزه اشتغال و توسعه پایدار گفت:یکی از عوامل مهم در تشخیص و تصمیم گیری موفق داشتن مهارت است. مختاران مهارت ومهارت آموزی را از مطالبات اجتماعی خانواده ها عنوان کرد و بیان داشت:توانمند سازی زنان در جامعه کسب و کار نقشی حیاتی در اقتصاد خانواده ها خواهد داشت. در این بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اهدا لوحی از مربی زحمتکش و تلاشگر تیم سیار تقدیر کرد. گفتنی است مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی رییس شورای شهر و شهردار شهر صالح آباد از اقامتگاههای بومگردی این شهر نیز بازدید کردند.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.