امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۱۴۰۱۱۹ بروز شده در : يكشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹
تازه ها

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی این شورا با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ،سازمان های مردم نهاد و سایر دستگاههای مرتبط تشکیل شد.   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به گستردگی  و خدمات این اداره کل به متقاضیان گفت : یکی از این فعالیت ها برگزاری آموزش های مهارتی در حوزه ی  کاهش آسیب های اجتماعی است . وهب مختاران آموزش در فضای کسب و کار را مفید  دانست و افزود : باید جوانان را با آموزش های صحیح ، برای ورود به بازار کار آماده کنیم .  وی از فعالیت و حضور 30 کار آفرین برتر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد و بیان داشت : دوره های آموزشی_ تولیدی همراه با اشتغال در این کارگاهها اجرا می شود. مختاران اظهار داشت:انسان دارای مهارت از آسیب های اجتماعی به دور است. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اینکه هدف اصلی ما کاهش جرم در جامعه است گفت:‌ آموزش مهارتی یکی از راههای موثر نجات افراد از آسیب های اجتماعی است.  پژمان آذرمی حلقه مفقوده در آسیب های اجتماعی را آموزش های مهارتی دانست و افزود: امید است با مساعدت اداره کل آموزش  فنی و حرفه ای بتوانیم در حوزه ی بهبود یافتگان و عدم گرایش آنها به مواد مخدر و دیگر آسیب های اجتماعی ، تاثیر گذار باشیم .

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت شهرک های صنعتی

تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  و شرکت شهرک های صنعتی  به منظور هم افزایی بیرون دستگاهی در توسعه  مرکز تخصصی آموزش و مهارت  امضا شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل  به امضای وهب مختاران و محمدرضا بادامی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی  رسید. بنابراین گزارش این تفاهم نامه به منظور هم افزایی و مشارکت موثر فنی و تخصصی در تعالی مرکز تخصصی آموزش کارآفرینی و مهارت آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تمرکز بر خوشه های صنعتی استان منعقد شد. همچنین مشارکت موثر در شناسایی و حمایت از ایده های پایدار و برتر به منظور ایجاد و توسعه کسب و کار از اهداف این تفاهم نامه است . این گزارش می افزاید:برگزاری جلسات ارائه و بررسی ایده ها (استارتاپ)و آینده پژوهی در نیازهای آموزشی و پایدارکننده در سطح شهرکها و نواحی صنعتی و خوشه های صنعتی استان همدان نیز از موضوعات مهم نفام نامه می باشد. همچنین شناسایی نیازهای فناورانه و مهارت محور صنایع استان و تلاش در ارائه حمایت و پاسخ مطلوب و در نهایت برگزاری رویدادهای ترویجی همچون نمایشگاه ، تورهای بازدیدی ،فروم ها و.. در ایجاد ارتباط صنعت از دیگر اهداف این تفاهم نامه می باشد.

تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با شرکت تولیدی فرشید منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری بین اداره  ‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با شرکت تولیدی فرشید  به منظور ترویج آموزش های مهارتی و بستر  سازی ایجاد اشتغال پایدار منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه در راستای  ارتقاء سطح مهارتی متقاضیان در رشته  سفال و سرامیک فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت تولیدی فرشید به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه شغلی که بر پایه مهارت باشد در جامعه ارزش والایی دارد گفت:آموزش ،ارتقاء مهارت ، تربیت و جذب نیروی انسانی مورد نیاز استان در قالب برگزاری دوره های مرتبط با سفال و سرامیک به شکلی باشد  که منجر به اشتغال گردد. وهب مختاران  از برگزاری آموزش های اتشغال محور در راستای این تفاهم نامه خبر داد و بیان داشت:توجه به ایجاد بستر اشتغال پایدار توسط آموزش های فنی و حرفه ای  از اهداف این تفاهم نامه می باشد. شایان ذکر است در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی از قسمت های مختلف این کارخانه بازدید به عمل آوردند.

حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای همدان در سامانه سامد111

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با حضور در سامانه سامد استانداری به مطالبات و خواسته های  مخاطبین دستگاه و شهروندان پاسخ داد.    

طرح تدوین کتاب ایثارگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

برای اولین بار در  کشور طرح تدوین کتاب ایثارگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اجرا می گردد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تدوین این کتاب با مشارکت و همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام می گیرد. مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که  جمع آوری خاطرات ،تدوین و نشر فرهنگ شهادت به عنوان ثروت ملی می باشد گفت:این اقدام همچون پایگاهی به حفظ و نگهداری این ارزش ها کمک خواهد کرد. وهب مختاران از تاثیر گذاری خاطرات دفاع مقدس در فرهنگ جامعه سخن گفت و بیان داشت:نسل های بعدی با تاثیر پذیری از این کتب  می توانند در سرنوشت خود و کشور موثر واقع شوند. وی افزود: در حوزه ایثارو شهادت مدیون خون همه شهدا ،جانبازان و آزادگان هستیم. این مقام مسئول اظهار داشت:صدا و طنین فرهنگ شهادت و ایثار ، باید از تمامی دستگاهها به گوش مردم برسد.

در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی رخ داد: کسب رتبه نخست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

   در گروه آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی جشنواره شهید رجایی در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی ، برای چهارمین سال متوالی ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان رتبه نخست را به دست آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این اداره کل در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی مفتخر به کسب رتبه نخست گردید. وهب مختاران در این خصوص گفت: با کمک و تلاش مجموعه خستگی‌ناپذیر همکارانم در سطح استان این موفقیت حاصل شد . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود : برای چهارمین  سال متوالی ، این اداره کل در مجموع امتیازات شاخص‌های عمومی و اختصاصی در گروه آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی صاحب رتبه نخست گردید . روابط عمومی این اداره کل ضمن بیان مطلب فوق افزود : در همین راستا لوح تقدیری از سوی استاندار همدان به  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیم گردید. درمتن این تقدیر نامه آمده است: برادر گرامی جناب آقای وهب مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جشنواره شهید رجایی فرصت ارزشمندی است در راستای ارزیابی برنامه های توسعه مدیریت و تحول اداری است که هر ساله با هدف ایجاد فضای رقابتی از طریق معرفی الگوهای برتر سازمانی بر مبنای ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی برگزار می شود. نظر به آن که مجموعه تحت مدیریت جنابعالی با تلاش در مسیر تحقق برنامه های اصلاح نظام اداری و فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1398 حائز رتبه نخست مجموع امتیازات شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه آموزشی ،پژوهشی و فرهنگی گردیده است ،بدینوسیله از جنابعالی و همکاران محترم قدر دانی نموده و استمرار توفیق آن مجموعه را در پرتو توجه خداوند سبحان مسئلت می نمایم. سید سعید شاهرخی استاندار و رییس ستاد جشنواره شهید رجایی استان همدان

در مراسم تجلیل از دستگاههای برتر در امر اقامه نماز استان همدان : تقدیراستاندار و امام جمعه از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

  به پاس اهتمام ویژه در اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ  اقامه نماز از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همچون سال های گذشته بر پایه ارزیابی های صورت گرفته توسط هیات داوران  ستاد اقامه نماز  این اداره کل شایسته تقدیر قرار گرفت. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نماز زیباترین نماد بندگی و عبودیت در پیشگاه خداوند متعال و بالاترین ذکر الهی و بهترین محمل برای ارتباط دائمی با خداوند تبارک و تعالی است. بدون توسل به نماز و تعقل در رمز و راز این آیین تابناک الهی و ریسمان محکم و گسست ناپذیر یاد خدا ،نمی توان از آلودگی های وابستگی و دلبستگی فانی رها شد و راهی به سوی نجات و رستگاری در دو جهان گشود. ستاد اقامه نماز با الهام از رهنمودها و فرامین مقام معظم رهبری (حفظه الله) بر پایه ارزیابی های بعمل آمده مبتنی بر شاخص های نظام جامعه برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ،عملکرد سال 1398  آن دستگاه را به دلیل اهتمام ویژه به اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز شایسته تقدیر ویژه ارزیابی نموده است. بدین وسیله از تلاش ارزشمند جنابعالی و همکاران محترمتان به مصداق (من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق) صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم. حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان                                                     سید سعید شاهرخی استاندار همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: اشتغال نیاز جامعه ی امروز

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست و هم اندیشی با رییس جهاد دانشگاهی نیاز جامعه ی امروز را اشتغال دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست  مقدمات انعقاد تفاهم نامه  آموزشی مشترک  تببین و ارزیابی شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش صفر جوابگوی نیاز بازار کار نیست گفت:هم افزایی بین دستگاهها می تواند اتفاقات خوبی را در حوزه اشتغال رقم بزند. وهب مختاران از شفاف سازی اشتغال سخن گفت و بیان داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با استفاده از کارآفرینان مجرب در کارگاههای آموزشی ،نقش چشمگیری در ارتباط کارآموزان به دنیای کسب و کار داشته است. مختاران با اشاره به اینکه 21 مرکز دولتی فعال در سطح استان داریم اظهار داشت:در حال حاضر42 کارآفرین در این مراکز به فعالیت آموزشی مشغول می باشند. این مقام مسئول گفت:در خصوص برگزاری دوره های مهارتی با توجه به نیاز بازار و همچنین مزیت های هر استان برنامه ریزی می گردد. در ادامه  کلانتر نیا رییس جهاد دانشگاهی همدان از عملکرد پر رنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای ایجاد اشتغال سخن گفت و افزود:یکی از ارگان های رفع دغدغه ی اشتغال سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

اداره ها و دایره های اداره کل

تاریخ انتشار : ۱۳۷۸/۱۰/۱۵

اداره آموزش

 اداره آزمون

اداره موسسات و کارآموزی آزاد

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.