امروز : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۳۳۶۸۸۸ بروز شده در : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
تازه ها

بیش از ۳۰ هزار نفر در همدان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:در سال گذشته  ۳۰ هزار و ۷۵۸ نفر با شرکت در دوره های آموزشی، مهارت های فنی و حرفه ای را در آموزشگاه‌های آزاد و مراکز دولتی استان همدان فرا گرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن اشاره به تحقق ۱۰۱ درصدی آموزش های بخش خصوصی استان همدان در سال گذشته، افزود: آموزشگاه های خصوصی استان با تعهد آموزش ۳ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ۳ میلیون و ۶۲ هزار و ۱۲۷ نفر ساعت آموزش را ارائه کردند. وی اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۴۳۱ نفر دوره در آموزشگاه های آزاد شامل ۶ هزار و ۴۵۸ نفر دوره زن و ۴ هزار و ۹۷۳ نفر دوره مرد برگزار شده است. وهب مختاران با اشاره به اینکه 2078 نفر در دوره های فناوری های پیشرفته راهبردی و نوین شرکت کردند بیان داشت :دوره های نوین درحرفه هایی چون کشت بافت گیاهی،طراحی شبکه های فیبر نوری ،طراحی و پیاده شبکه های اینترنت و اشیا و...برگزار شد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به فعالیت  ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه سیار دولتی در این استان، گفت: در مجموع ۱۹ هزار و ۳۲۷ نفردوره آموزش‌های مهارتی در قالب ۵۵۳ حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان ارائه شده است. مختاران با اشاره به تعیین گروه‌های هدف در سازمان فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: دوره های آموزش‌های این سازمان قشرهای مختلف شامل دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و بنگاه‌های اقتصادی و متقاضیان مهارت آموزی، آموزش در محیط کار واقعی، معتادین بهبود یافته، نیروی‌های مسلح، زنان سرپرست خانوار و آسیب دیدگان اجتماعی را پوشش می‌دهد. وی این مراکز را فرصتی برای جوانان جویای کار و فاقد شغل دانست و خاطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه ای استان همدان، افزایش توانمندی های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا را برای متقاضیان آموزش های مهارتی در اولویت قرار داده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: جوانان جویای کار و افراد فاقد شغل می‌توانند از منابع، امکانات و ظرفیت های موجود این مراکز در رشته های فنی و حرفه ای جوشکاری، اتومکانیک، تراشکاری، تاسیسات، لوازم خانگی، و برودتی،برق، کشاورزی ،برق الکترونیک، صنایع دستی و هنری،مالی و بازرگانی و فناوری اطلاعات بهره مند شوند. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است. 

آئین تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان باحضور وهب مختاران  مدیرکل و مسئولین ستادی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد. در این مراسم  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با اهدا لوحی از زحمات مجید قاسمی  تقدیر کرد. در آیین تکریم و معارفه طی حکمی از سوی رحمت اله مهنی مدیر کل حراست مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، احسان فراهانی به عنوان رییس حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منصوب شد.

انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد برکت در جهت حمایت از آموزش های مهارتی  بیان داشت : این تفاهم نامه با موضوع تامین اعتبار کمک هزینه تکمیل و تجهیز مرکز برادران و خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین منعقد شد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه پیام نور

تفاهم نامه دو جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه پیام نور در راستای اجرای طرح ملی توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی منعقد شد. به گزراش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی دانشجویان در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی ،مهارتی و حرفه ای منعقد شد. مختاران  فراهم سازی بستر اشتغال مولد و همچنین استفاده از ظرفیت های آموزشی ،پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت ها و تکالیف سازمانی را  از اهداف مهم این تفاهم نامه برشمرد. وی بیان داشت:تشکیل کارگروه مشترک با معرفی رسمی نمایندگان جهت پی گیری ،همکاری در برگزاری همایش ها و کارگاههای آموزشی مشترک ،همکاری در چاپ مقالات ،همکاری در طراحی و اجرای دوره های آموزشی مهارتی به صورت مجازی و صدور گواهی از تعهدات مشترک این تفاهم نامه می باشد. اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت سه سال شمسی بوده و تمدید آن با توافق طرفین امکان پذیر می باشد.

جلسه بررسی همکاری های آموزشی با دانشگاه سما

در راستای ترویج مهارت آموزی با کیفیت و ایجاد اشتغال پایدار در استان همدان جلسه بررسی همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دانشگاه سما برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضور  وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، روسای ستادی ،رییس دانشگاه سما و کارشناسان مربوطه  با هدف اجرای دوره های مهارتی نوین و با کیفیت برای داشنجویان تشکیل شد. مختاران با اشاره به حلقه ی مفقوده ارتباط دهنده آموزش با صنعت گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با توجه به رسالت خطیر خود در آموزش های مهارتی ،کیفیت را مد نظر دارد. وی یکی از تجارب موفق در حوزه ی آموزش را ارتباط موثر ،تعامل و همکاری آموزشی با شرکای اجتماعی عنوان کرد و افزود:از اقدامات مفید دیگر این اداره کل در حوزه اشتغال و کسب و کار آموزش رشته های نوین چون اینترنت اشیا،نان ها حجیم و نیمه حجیم ،شکلات های آرتیزان ،قهوه ، باریستا ،پرورش شتر مرغ و.... می باشد. مختاران ایفای نقش موفق در آموزش های مهارتی را مهم دانست و اظهار داشت:مهارت به فرد عزت نفس می دهد و یکی از عوامل مهم تولید ثروت در جامعه می باشد. در ادامه جلسه علی برهمند رییس دانشگاه سما استان همدان بیان داشت: یکی از عوامل موثر در بازار کسب و کار و اشتغال ارتباط دانشگاه با صنعت و همچنین با فنی و حرفه ای به عنوان یک مرجع آموزش مهارتی عالی می باشد.

استاندار همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تقدیر کرد

استاندار همدان از  وهب مختاران  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی با اهدا لوحی تقدیر کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سید سعید شاهرخی استاندار همدان با ارسال لوح تقدیر به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از اهتمام و مشارکت جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی و برنامه عملیاتی استان ،سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل شورا تقدیر و تشکر کرد. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان سلام علیکم خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم انشالله موجب رضایت الهی و عاقبت بخیری خواهد شد. ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت از اهتمام و مشارکت جنابعالی جهت دستیابی و تحقق اهداف سند راهبردی در برنامه عملیاتی استان،،سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل شورا در سال 1399 صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم. از ایزد منان دوام عزت و سلامت جنابعالی را مسئلت می نمایم. سید سعید شاهرخی استاندار همدان  

در راستای حمایت از تولید کنندگان در استان همدان انجام گرفت: جلسه هماهنگی فعالیت های آموزشی مشترک بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با شرکت صنایع غذایی سحر

با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص شعار سال تحت عنوان تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با هدف برگزاری دوره های  مهارتی ،نشست و هم اندیشی فی مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر صورت گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضور وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،روسای ستادی ،مدیر عامل و کارشناسان شرکت صنایع غذایی سحر با هدف برگزاری دوره های مهارتی متناسب با ظرفیت ها و بازار کار برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی ماهر وایجاد شغلی هدفمند و پویا ا ز اولویت های آموزشی این اداره کل برای متقاضیان آموزشی می باشد گفت:استان همدان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی ها ی موجود و همچنین مشارکت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و شرکت صنایع غذایی سحر می توان در زمینه تولیدات صنایع غذایی و اشتغال پایدار خصوص به نتایج مطلوبی دست یافت. وهب مختاران از شهر جهانی انگور  ملایر سخن گفت و بیان داشت:با توجه به تجربیات و تخصص شرکت سحر می توان با استفاده از امکانات و پتانسیل موجود در این شهر و برگزاری آموزش های مهارتی با توجه به ظرفیت شهرستان و همچنین صادرات تولیدات کمک شایانی به ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صنعت غذایی کرد. در ادامه توتونچیان مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل  آموزشی مدید با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:بی شک آموزش مناسب افزایش سطح کیفی محوصلات را دربر خواهد داشت. در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادت خود را در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی مطرح ساختند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از کارگاه سیار شهر صالح آباد : تاثیر مثبت توانمند سازی بانوان در اقتصاد خانواده

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی ،رییس شورای شهر و شهردار شهر صالح آباد از کارگاه مهارت آموزی بانوان  تیم سیار شهری این شهر بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از این کارگاه با اشاره به  نقش بانوان در حوزه اشتغال و توسعه پایدار گفت:یکی از عوامل مهم در تشخیص و تصمیم گیری موفق داشتن مهارت است. مختاران مهارت ومهارت آموزی را از مطالبات اجتماعی خانواده ها عنوان کرد و بیان داشت:توانمند سازی زنان در جامعه کسب و کار نقشی حیاتی در اقتصاد خانواده ها خواهد داشت. در این بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اهدا لوحی از مربی زحمتکش و تلاشگر تیم سیار تقدیر کرد. گفتنی است مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی رییس شورای شهر و شهردار شهر صالح آباد از اقامتگاههای بومگردی این شهر نیز بازدید کردند.

پیام مهندس علی اوسط هاشمس به مناسبت مصوبه مهارتی در مجلس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، "علی اوسط هاشمی" با اعلام این خبر گفت: این اتفاق حاصل تلاش و نگاه ارزشمند نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اهمیت مهارت آموزی به عنوان ضرورت ملی در رفع معضل بیکاری و ارتقای معیشت است.

وی از حمایت‌های کمیسیون های آموزش و تحقیقات و تلفیق مجلس شورای اسلامی در فرآیند تصویب اختصاص ۵ درصد از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به توسعه آموزش‌های مهارتی تقدیر و اظهار امیدواری کرد که با روی آوری به ارزشمندترین سرمایه های سازمان و مشارکت شرکای اجتماعی بتوانیم تجربه ای را ثبت کنیم که موجب تقویت هر چه بهتر نگاه‌ها به ارزش مهارت در کشور شود.

اوسط هاشمی با ابراز خرسندی از تغییر نگاه سیاستگذاران و برنامه‌ریزان به موضوع مهارت به عنوان عنصر کلیدی اشتغال زایی در کشور و بر رویکرد مهارت آموزی جامعه محور به عنوان رویکرد اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور تاکید کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور همچنین بر عزم ملی برای توسعه آموزش های مهارتی با مشارکت تمامی دستگاه‌ها، شرکای اجتماعی و نهادهای مرجع و جریان ساز تأکید کرد.

 

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹
 
 
کد خبر : ۲۳۵,۹۰۷
کلیدواژه ها: آموزش های مهارتی,فنی وحرفه‌ ای,اشتغال زایی,علی اوسط هاشمی

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.