امروز : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۲۵۹۷۴۵ بروز شده در : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
تازه ها

تفاهم نامه همکاری آموزشی با آموزش و پرورش و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد.

  در راستای توانمندسازی  و ارتقای مهارت کارآموزان و هنرجویان‌ آموزش و پرورش تفاهم نامه ی  همکاری آموزش سه جانبه فی‌مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقا صلاحیت های فنی و حرفه ای  در زمینه آموزش حرفه های مرتبط با نان ،شیرینی و شکلات  و به امضای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،محمد پور داود ،مدیر کل آموزش و پرورش استان و حبیب اله حداد مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت:  برگزاری دوره های مرتبط با صنعت نان،شیرینی و شکلات در ارتقا کیفیت تغذیه و سلامت آحاد جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. وهب مختاران هدف از انعقاد  این تفاهم نامه را رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد برای نسل جوان عنوان کرد و افزود : با این طرح بزرگترین خدمت به جامعه و محیط زیست و جلوگیری از ضایعات بالای صنعت نان و شیرینی می باشد..  وی توانمند سازی هنرجویان هنرستان های نان و شیرینی و شکلات و دیگر متقتاضیان حرفه های مذکور از دیگر اهداف این تفاهم نامه دانست و اظهار داشت:از دیگر اهداف مهم در انعقاد این تفاهم نامه می توان به راه اندازی دو هنرستان پسرانه و دخترانه اشاره کرد که با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس به بهره برداری خواهد رسید. مختاران در خصوص تعهدات مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ،آموزش و پرورش و شرکت گلنان می افزاید:تامین فضا و تجهیزات آموزشی،تامین مربی مجرب،نظارت ،برگزاری آزمون،اعطای گواهینامه مهارت،اختصاص رشته جدید نان ،شیرینی و شکلات با کد 92173 در حداقل  یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه در سال تحصیلی جدید و جذب و ثبت نام دانش آموزان،تامین مواد اولیه و منابع آموزشی است. مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد سه سال است.

نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مسئولین ستادی با آموزشگاههای آزاد استان برگزار شد

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاههای آزاد استان ،راهکارهای موثر در برگزاری و اجرای بهتر دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد ضمن تبریک تولد حضرت علی (ع) و روز پدر گفت:آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد. مختاران بیان داشت:پایبندی به کیفیت آموزش  های مهارتی  و آزمون های فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار خواهد بود. وی در خصوص برگزاری آموزش های مجازی گفت : با هم دلی و هم افزایی نسبت به جمع بندی و راهکارهای مناسب در خصوص یادگیری الکترونیکی و آموزش های الکترونیکی به نتایج مطلوب تر خواهیم رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  نشست صمیمی ،  پس از شنیدن نظرات مدیران و موسسان  آموزشگاه های آزاد مطالب و راهکارهایی  را در راستا ی بهبود وضعیت و عملکرد آموزشگاه ها مطرح ساخت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بیش از 12000 نفر از بانوان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

از ابتدای سالجاری تا کنون 12 هزار  و 41 نفر از بانوان استان همدان از آموزش های مهارتی در قالب دوره های فنی و حرفه ای بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه دوره های آموزشی فوق در مراکز دولتی و بخش خصوصی برگزار شد ، گفت:در این مدت 6 هزار و 326 نفر  دوره از بانوان استان در مراکز دولتی آموزش های مهارتی فراگرفتند. وی بیان داشت:در بخش غیر دولتی نیز 5 هزار و 715 نفر از بانوان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. مختاران خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش‌ فنی و حرفه ای استان همدان، ۱۸ مرکز ثابت و  ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی برای برگزاری دوره های آموزش فنی و مهارتی دارد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  اظهار داشت:جامعه ی هدف آموزش های فنی و حرفه ای  شامل افراد جویای کار، آسیب دیدگان اجتماعی،افراد دارای معلولیت،دانشجویان،دانش آموزان ،زنان خانه دار و سرپرست خانوار،زندانیان ،سربازان ،معتادان بهبود یافته،بنگاههای اقتصادی و مناطق روستایی و عشایری می باشد.

کارآفرینان از مشاوره شغلی فنی حرفه‌ای برای بازارکار بهره‌مند می‌شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از ارائه مشاوره شغلی و حرفه‌ای به علاقه مندان خبر داد و گفت: کارآفرینان، کارآموزان و نیروهای جویای کار می توانند از این خدمات برای کارآفرینی بهتر و برخورداری از مهارت های مورد نیاز بازارکار بهره مند شوند. وهب مختاران با بیان اینکه مشاوره مسیر شغلی، تضمینی بر اثربخشی آموزش های فنی و حرفه ای برای اشتغال زایی پایدار است، اظهار داشت: دفتر مشاوه شغلی واقع در مرکز فنی و حرفه ای خواهران میدان فلسطین همدان، با بهره گیری از کارشناسان و مربیان خبره، یک روز در هفته به علاقه مندان آموزش های مهارتی، مشاوره شغلی و حرفه‌ای ارائه می دهد. وی خاطرنشان کرد: خدمات مشاوره ای این مرکز  به متقاضیان در رشته های مکانیک خودرو، آی تی و صنایع دستی در هر جلسه به ۱۰ تا ۱۵ نفر و به صورت رایگان بوده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان یاد آور شد: دفتر مشاوره شغلی و حرفه ای اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به عنوان زیرمجموعه مرکز تخصصی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار این اداره‌کل فعالیت می‌کند. مختاران با بیان اینکه خدمات ارائه شده، سازگاری بین مشاغل موجود و نیروی کار را تامین می کند، ادامه داد: تربیت حرفه ای انسان ها به منظور ایجاد تخصص در آنها، از طریق فراهم آوردن تسهیلات و امکانات و ایجاد دوره های کارآموزی محقق می شود. وی گفت: راه اندازی این دفتر بر پایه سه فرایند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازارکار به دانشجویان، با تکیه بر ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی بوده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان عنوان کرد: یکی از سیاست های اشتغال در خصوص بازار کار، ارائه خدمات مشاوره آموزشی-شغلی است که می تواند به همراه کارآموزی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای اثرات فراوانی برای کارجویان و ارتقای بهره وری شاغلان داشته باشد. مختاران تاکید کرد: خدمات مشاوره آموزشی-شغلی ابزار مهمی برای مبارزه با بیکاری بلند مدت است.

افتتاح سه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان همدان

همزمان با دهه مبارک فجر ۳  آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این سه آموزشگاه در رشته های  تاسیسات ، حقوقی، مالی بازرگانی، فناوری اطلاعات و گردشگری به مهارت آموزی خواهند پرداخت. از این تعداد آموزشگاه، دو آموزشگاه در رشته های تاسیسات، حقوقی ،مالی- بازرگانی و فناوری در شهرستان همدان و یک آموزشگاه دیگر در رشته امور مالی-بازرگانی و گردشگری در شهرستان تویسرکان با حضور فرماندار این شهرستان به بهره برداری رسید..

به مناسبت دهه فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی انجام شد: صعود گروه کوهنوردی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به ارتفاعات چشمه فرشه

همزمان با دهه مبارک فجر  گروه کوهنو.ردی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به ارتفاعات چشمه فرشه صعود کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان چشمه فرشه یکی از چشمه های پرآب کوهستان الوند است و از مکان های بکر و دیدینی همدان به شمار می رود. این گزارش می افزاید:چشمه فرشه در ارتفاع 3000 متری  واقع شده که  از روستای زیبای دره مراد بیگ و سیلوار می گذرد. گفتنی است گروه صعود کننده به این منطقه با حضور  شهرام حمیدی محب ،عزت اله گمار، کامبیز همتی ،مسعود بهنامفر،مهدی گودرزی و حمید شمس انجام شد.

همزمان با ایام دهه مبارک فجر: افتتاح کارگاه سفال و سرامیک در شهرستان کبودرآهنگ

به مناسبت دهه مبارک فجر با هدف ارتقای مهارت وتوانمندسازی مهارت آموزان، کارگاه  صنایع دستی در حرفه سفال و سرامیک در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این آیین گفت:در این کارگاه تولیدی-آموزشی ۷۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول بکار شده‌اند . مختاران با اشاره به اینکه اشتغال نیاز اساسی جامعه ی امروز محسوب می شود بیان داشت :تعامل موثر با کارآفرینان در سطح استان از اولویت های کاری این اداره کل است . این مراسم  با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی و روسای سایر دستگاههای اجرایی برگزار شد.

در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان انجام گرفت: افتتاح دفتر مشاوره شغلی و حرفه ای

 بمناسبت دهه مبارک فجر دفتر مشاوره شغلی و حرفه ای که اقدامی از مرکز تخصصی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار می باشد در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خواهران همدان (بیت الزهرا)  افتتاح شد.. روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود: در این دفتر با بهره گیری از کارشناسان و مربیان خبره در بیش از 500 حرفه آموزشی خدمات مشاوره ارائه می گردد. بنابر این گزارش متقاضیان با مراجعه به این دفتر در راه رسیدن به شغل  مورد نظر خود دچار سردرگمی و نگرانی  نخواهند شد. این گزارش می افزاید:مشاو.ره شغلی در انتخاب تصمیم مهم تر و راهنمایی در رسیدن به شغل مورد نظر  موجبات صرفه جویی در زمان و سایر منابع را به همراه خواهد داشت.  

بیش از 1200 نفر در شهرستان نهاوند آموزش های مهارتی فراگرفتند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۶

 

ازابتدای سال جاری تا کنون 1207 تن از شهروندان نهاوندی در کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان احداله ترکمان رییس مرکز برادران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه 1207 نفر از آموزش های مهارتی برخوردار شدند گفت:تعداد 729 نفر از آمار فوق را آقایان و 478 نفر را بانوان تشکیل دادند.

ترکمان از حضور 311 نفر در کارگاه های ثابت شهری خبر داد و بیان داشت: افراد شرکت کننده در کارگاه های روستایی 96 نفر می باشد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش در صنایع 72 نفر شرکت کردند اظهار داشت: 17  نفر از عشایر نیز موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران نهاوند از آموزش مهارتی به 41 سرباز خبر داد و  تصریح کرد:در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به 100 نفر آموزش های مهارتی ارائه شد.

احداله ترکمان افراد آموزش دیده در کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار را 63 نفر برشمرد و خاطر نشان ساخت: 29 نفر نیز در کارگاههای سیار شهری آموزش های  مهارتی فراگرفتند.

در ادامه مهرسیما فاطمی سرپرست مرکز خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه تا کنون 478 نفر از بانوان موفق به شرکت در کلاس های فنی و حرفه ای شدند بیان داشت: 277 خانم در کارگاه ثابت شهری آموزش دیدند.

فاطمی آموزش  دیدگان در کارگاه های روستایی را 82 نفر عنوان کرد و یادآور شد:در کلاس های آموزش در صنایع 51 نفر شرکت کردند.

وی از حضور 45 خانم در کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار خبر داد و بیان داشت: آموزش های مهارتی به 15 نفر از بانوان عشایر ارائه شد.

سرپرست مرکز خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نهاوندگفت:در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی به 13 نفر آموزش داده شد.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.