امروز : پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۱۰۷۰۴۹ بروز شده در : پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
تازه ها

طرح تدوین کتاب ایثارگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

برای اولین بار در  کشور طرح تدوین کتاب ایثارگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اجرا می گردد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تدوین این کتاب با مشارکت و همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام می گیرد. مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که  جمع آوری خاطرات ،تدوین و نشر فرهنگ شهادت به عنوان ثروت ملی می باشد گفت:این اقدام همچون پایگاهی به حفظ و نگهداری این ارزش ها کمک خواهد کرد. وهب مختاران از تاثیر گذاری خاطرات دفاع مقدس در فرهنگ جامعه سخن گفت و بیان داشت:نسل های بعدی با تاثیر پذیری از این کتب  می توانند در سرنوشت خود و کشور موثر واقع شوند. وی افزود: در حوزه ایثارو شهادت مدیون خون همه شهدا ،جانبازان و آزادگان هستیم. این مقام مسئول اظهار داشت:صدا و طنین فرهنگ شهادت و ایثار ، باید از تمامی دستگاهها به گوش مردم برسد.

در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی رخ داد: کسب رتبه نخست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

   در گروه آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی جشنواره شهید رجایی در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی ، برای چهارمین سال متوالی ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان رتبه نخست را به دست آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این اداره کل در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی مفتخر به کسب رتبه نخست گردید. وهب مختاران در این خصوص گفت: با کمک و تلاش مجموعه خستگی‌ناپذیر همکارانم در سطح استان این موفقیت حاصل شد . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود : برای چهارمین  سال متوالی ، این اداره کل در مجموع امتیازات شاخص‌های عمومی و اختصاصی در گروه آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی صاحب رتبه نخست گردید . روابط عمومی این اداره کل ضمن بیان مطلب فوق افزود : در همین راستا لوح تقدیری از سوی استاندار همدان به  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیم گردید. درمتن این تقدیر نامه آمده است: برادر گرامی جناب آقای وهب مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جشنواره شهید رجایی فرصت ارزشمندی است در راستای ارزیابی برنامه های توسعه مدیریت و تحول اداری است که هر ساله با هدف ایجاد فضای رقابتی از طریق معرفی الگوهای برتر سازمانی بر مبنای ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی برگزار می شود. نظر به آن که مجموعه تحت مدیریت جنابعالی با تلاش در مسیر تحقق برنامه های اصلاح نظام اداری و فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1398 حائز رتبه نخست مجموع امتیازات شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه آموزشی ،پژوهشی و فرهنگی گردیده است ،بدینوسیله از جنابعالی و همکاران محترم قدر دانی نموده و استمرار توفیق آن مجموعه را در پرتو توجه خداوند سبحان مسئلت می نمایم. سید سعید شاهرخی استاندار و رییس ستاد جشنواره شهید رجایی استان همدان

در مراسم تجلیل از دستگاههای برتر در امر اقامه نماز استان همدان : تقدیراستاندار و امام جمعه از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

  به پاس اهتمام ویژه در اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ  اقامه نماز از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همچون سال های گذشته بر پایه ارزیابی های صورت گرفته توسط هیات داوران  ستاد اقامه نماز  این اداره کل شایسته تقدیر قرار گرفت. در متن این تقدیر نامه آمده است: جناب آقای مختاران مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نماز زیباترین نماد بندگی و عبودیت در پیشگاه خداوند متعال و بالاترین ذکر الهی و بهترین محمل برای ارتباط دائمی با خداوند تبارک و تعالی است. بدون توسل به نماز و تعقل در رمز و راز این آیین تابناک الهی و ریسمان محکم و گسست ناپذیر یاد خدا ،نمی توان از آلودگی های وابستگی و دلبستگی فانی رها شد و راهی به سوی نجات و رستگاری در دو جهان گشود. ستاد اقامه نماز با الهام از رهنمودها و فرامین مقام معظم رهبری (حفظه الله) بر پایه ارزیابی های بعمل آمده مبتنی بر شاخص های نظام جامعه برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ،عملکرد سال 1398  آن دستگاه را به دلیل اهتمام ویژه به اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز شایسته تقدیر ویژه ارزیابی نموده است. بدین وسیله از تلاش ارزشمند جنابعالی و همکاران محترمتان به مصداق (من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق) صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم. حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان                                                     سید سعید شاهرخی استاندار همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: اشتغال نیاز جامعه ی امروز

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست و هم اندیشی با رییس جهاد دانشگاهی نیاز جامعه ی امروز را اشتغال دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست  مقدمات انعقاد تفاهم نامه  آموزشی مشترک  تببین و ارزیابی شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش صفر جوابگوی نیاز بازار کار نیست گفت:هم افزایی بین دستگاهها می تواند اتفاقات خوبی را در حوزه اشتغال رقم بزند. وهب مختاران از شفاف سازی اشتغال سخن گفت و بیان داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با استفاده از کارآفرینان مجرب در کارگاههای آموزشی ،نقش چشمگیری در ارتباط کارآموزان به دنیای کسب و کار داشته است. مختاران با اشاره به اینکه 21 مرکز دولتی فعال در سطح استان داریم اظهار داشت:در حال حاضر42 کارآفرین در این مراکز به فعالیت آموزشی مشغول می باشند. این مقام مسئول گفت:در خصوص برگزاری دوره های مهارتی با توجه به نیاز بازار و همچنین مزیت های هر استان برنامه ریزی می گردد. در ادامه  کلانتر نیا رییس جهاد دانشگاهی همدان از عملکرد پر رنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای ایجاد اشتغال سخن گفت و افزود:یکی از ارگان های رفع دغدغه ی اشتغال سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

همزمان با هفته دفاع مقدس: صعود گروه کوهنوردی همنورد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به قله الوند

بمناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گروه کوهنوردی این اداره کل به قله 3428  متری الوند صعود کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان کوه الوند واقع در جنوب و غرب شهرستان همدان قرار دارد که جهت این کوه از شمال غربی به جنوب شرقی است طبیعت زیبای این کوهستان به حدی است که باید گفت این کوهستان، با دره‌های عمیق و سرسبز، چشمه سارها، چمن زارها، قله‌ها، پوشش گیاهی وغیره میعادگاه هزاران انسان شیفته طبیعت و جلوه گاهی از قدرت و زیبایی خالق آن است. روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: در این صعود موفقیت آمیز آقایان شهرام حمیدی محب ،مجید قاسمی جمشید،عزت اله گمار،کامبیز همتی ،ذبیح اله دی آبادی،مسعود بهنامفر،ناصر یاریاری،مجید جوهریان ، حمید شمس و مهدی بهرامی شرکت داشتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبرداد: 14 هزار 988 نفر در آزمون های مهارتی شرکت کردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت : در شش ماه نخست سال99 تعداد 14 هزار و 988 نفر در آزمون های مهارتی این اداره کل شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران با اشاره به اینکه تعداد ده هزار و 7 نفر از این شرکت کنندگان را آقایان تشکیل می دادند بیان داشت:6هزار 562نفر در آزمون های آنلاین حاضر شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درصد قبولی در آزمون های آنلاین را 65  درصد برشمرد و افزود:در آزمون های هماهنگ نیز سه هزار و 776 نفر به رقابت پرداختند که 63 درصد به نمره حد نصاب دست یافتند. مختاران با اشاره به اینکه در آزمون های صنعت ساختمان نیز آمار قبولی به 98 در صد رسید بیان داشت:در آزمون ادواری درصد قبولی 89 درصد می باشد. وی تعداد کل قبول شدگان را 11 هزار و 94 نفر دانست و اظهار داشت :در کل  درصد قبولی  افراد شرکت کننده در آزمون های مهارتی این استان 74 درصد می باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت آموزی زمینه ساز اتفاقات خوبی در اشتغال می باشد

مهارت آموزی  زمینه ساز اتفاقات  خوبی  در اشتغال می باشد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه معاون آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل از کارگاه تخصصی کشت بافت گیاهی شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید اصول و نحوه ی اجرای دوره های مهارتی تخصصی در حوزه کشت بافت گیاهی مورد تبین و ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی از زمینه های ایجاد اشتغال می باشد گفت:با برگزاری دوره های مهارتی در زمینه کشت بافت گیاهی اتفاقات خوبی را در اشتغال به دنبال خواهد داشت. وهب مختاران آموزش منتج به اشتغال را آموزشی موثر ارزیابی کرد و بیان داشت:دوره های مهارتی مفید برای کارآموزان این رشته ها  به گونه ای باشد که به راحتی بتوانند آزمایشگاه احداث کنند. مختاران اجرای این دوره را برای اولین بار در کشور مطرح ساخت و افزود: یکی از رسالت های مهم  این اداره کل جذب کارآفرین های ماهر می باشد.

فرماندار شهرستان فامنین :فراگیری آموزش های مهارتی مساوی است با در اختیار گرفتن بازار کار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه فرماندار شهرستان فامنین از پروژه در حال ساخت  دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مرکز دو منظوره شهرستان فامنین در زمینی به مساحت 2796 متر مربع و زیر بنای 1400 متر مربع  در حاشیه غربی شهرفامنین واقع گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال پایدار گفت: ساخت طبقه هم کف این مرکز به پایان رسیده و طبقه ی فوقانی  هم به زودی قابل بهره وری می باشد. وهب مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم سخن گفت و بیان داشت:پرورش گل محمدی در شهرستان فامنین با توجه به شرایط اقلیمی نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. مختاران ارائه آموزش های مهارتی بر حسب نیاز هر منطقه را مطرح ساخت و افزود:در این مرکز نیاز سنجی های آموزشی نیز با توجه به شرایط بازار کسب و کار و نیاز جامعه برگزار خواهد شد. در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان فامنین ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت:با توجه به آموزش های مهارتی موثر این اداره کل ،حمایت و جلب توجه روستاییان این منطقه را دربر داشته است. شماعی با اشاره به اینکه عمده فعالیت شهرستان فامنین بر اساس کشاورزی می باشد گفت:افراد با فراگیری آموزش های مهارتی می توانند بازار کار را در اختیار بگیرند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: اشتغال نیاز جامعه ی امروز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۲

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست و هم اندیشی با رییس جهاد دانشگاهی نیاز جامعه ی امروز را اشتغال دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست  مقدمات انعقاد تفاهم نامه  آموزشی مشترک  تببین و ارزیابی شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش صفر جوابگوی نیاز بازار کار نیست گفت:هم افزایی بین دستگاهها می تواند اتفاقات خوبی را در حوزه اشتغال رقم بزند.

وهب مختاران از شفاف سازی اشتغال سخن گفت و بیان داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با استفاده از کارآفرینان مجرب در کارگاههای آموزشی ،نقش چشمگیری در ارتباط کارآموزان به دنیای کسب و کار داشته است.

مختاران با اشاره به اینکه 21 مرکز دولتی فعال در سطح استان داریم اظهار داشت:در حال حاضر42 کارآفرین در این مراکز به فعالیت آموزشی مشغول می باشند.

این مقام مسئول گفت:در خصوص برگزاری دوره های مهارتی با توجه به نیاز بازار و همچنین مزیت های هر استان برنامه ریزی می گردد.

در ادامه  کلانتر نیا رییس جهاد دانشگاهی همدان از عملکرد پر رنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای ایجاد اشتغال سخن گفت و افزود:یکی از ارگان های رفع دغدغه ی اشتغال سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.