امروز : جمعه ۲۸ دي ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۹۷۸۸۰ بروز شده در : پنجشنبه ۲۷ دي ۱۳۹۷
تازه ها

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کرد. به  گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حسن لطفی رییس کمیسیون لایحه اصلاح و دائمی کردن  قانون مدیریت  خدمات کشوری در مجلس شورای اسلامی  از این اداره کل بازدید و با کارکنان به گفتگو پرداخت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی به ارائه آمار و عملکرد این اداره پرداخت. وهب مختاران با اشاره به اینکه از استان های تاثیر گذار در امر مهارت هستیم گفت:رویکرد ما استفاده از کارآفرینان و افراد تاثیر گذار در بازار کسب و کار می باشد. مختاران استفاده از ظرفیت بازار و توان کسب و کار را اقدام مهمی برای آماده سازی جوانان جهت ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود:امروز مهمترین نیاز جامعه برای جوانان اشتغال می باشد. وی اظهار داشت:فضایی که اشتغال کشور ما دارد می طلبد تمامی دستگاههایی که در این حوزه فعالیت می کنند، به صورت جهادی  واردعمل شوند.  درادامه لطفی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در امر اشتغال گفت:این اداره کل نقش خود را توجه به امکانات موجود پررنگ ایفا نموده است. وی اهمیت آموزش مفید را زمانی دانست شخص بتواند سه مقوله هزینه،درآمد و فرصت های از دست رفته را برگرداند. لطفی اظهار داشت:با مدیریت وضع موجود می توانیم از همه کشورها توسعه یافته تر باشیم.  این مقام مسئول گفت: در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث اشتغال با چالش هایی مواجه هستیم گفت:ما به شدت در مجلس به دنبال تامین هزینه های فنی و حرفه ای هستیم. ایشان اظهار داشت:فنی و حرفه ای با حداقل هزینه ،بهترین آموزش و بالاترین سهم اشتغال را دارد. وی با اشاره به اینکه مشاغل خرد در جامعه بهتر از مشاغل کلان جواب می دهد تاکید کرد:برای اشتغال زایی باید قوانین پیچیده و دست و پا گیر حذف گردد و مسیر را برای کارآفرینان باز گذاشت.

طرح سنجش سلامت کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

در راستای ارتقای سلامت جسمی و روانی کارکنان، شناسایی و کنترل بیماری های قابل پیشگیری طرح سنجش سلامت کارکنان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طرح سنجش سلامت کارکنان این اداره کل  با هدف حفظ سلامت افراد شاغل در مجموعه فنی و حرفه ای استان  برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:حفظ سلامت و بهداشت روان تاثیر مهمی در نقش و کارکرد بهینه افراد خواهد داشت. وهب مختاران گفت:در  طرح سنجش سلامت ،در زمینه های مختلف، پرسنل مجموعه آموزش  فنی و حرفه ای استان همدان مورد آزمایش قرار گرفتند.

بیش از 49 هزار نفر در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت کردند

در 9 ماهه سال جاری 49 هزار و 328 نفر در مراکر آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پنج گروه آزمون شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در 9 ماه  سال جاری بیش از 49 هزار نفر در آزمون های مهارتی شرکت داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:از 49 هزار و 328 نفر شرکت کننده در آزمون های مهارت تعداد 18 هزار 746 نفر  خانم بوده است. وهب مختاران گفت: این آزمون ها در بخش های  ادواری، صنعت ساختمان،تفاهم نامه ،هماهنگ و آنلاین اجرا شده است. وی اظهار داشت :تعداد 21 هزار 349 نفر در آزمون های آنلاین شرکت داشتند که تعداد 13 هزار 846 نفر قبول شده اند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تعداد شرکت کننده در بخش آزمون هماهنگ را  11 هزار 81 نفر شمرد و افزود:7هزار 838 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. ایشان شرکت کنندگان در بخش تفاهم نامه را 3 هزار  62 نفر اعلام کرد و افزود: 2هزار  744 نفر در این بخش قبول شدند. مختاران بیان داشت: تعدادیک هزار و 88 نفر در آزمون های ادواری شرکت کردند و از این تعداد 575 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند.

فرماندار شهرستان تویسرکان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران این شهرستان:

آموزش و یادگیری  در کنار تولید و اشتغال کمکی است به روند توسعه کشور فرماندار تویسرکان به همراهی روسای دستگاههای اجرایی این شهرستان از کارگاههای آموزشی مرکز فنی و حرفه ای خواهران شهرستان تویسرکان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حبیب مومیوند با اشاره به هدایت آموزش ها به مراکز فنی و حرفه ای گفت: همه آموزش ها در فنی و حرفه ای خواهران و برادران متمرکز شود و بقیه ادارات هم از این آموزش ها بهره مند گردند. فرماندار شهرستان تویسرکان با تاکید بر این که آموزش ها  باید منجر به اشتغالزایی شود بیان داشت: از ابتدای سال ۳۷۰نفر از خواهران در رشته های مختلف آموزش دیده اند.  مومیوند اظهار داشت: با عنایت به جنگ اقتصادی ، ایجاد زمینه های شغلی پایدار بسیار مهم است و با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در بحث صنایع دستی ،در این زمینه  می توان بخوبی وارد شد.  وی  اظهار داشت:سال ۹۶ یک میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان و امسال ۲میلیارد و ۲۲۰میلیون تومان تسهیلات کم بهره  به مشاغل خانگی پرداخت شده است.  حبیب مومیوند مراکز آموزش فنی و حرفه ای تویسرکان را  از مراکز خوب استان همدان دانست و افزود: کارآموزان پس از اتمام دوره برای اشتغالزایی باید از مکان مناسبی برای عرضه محصولات استفاده کنند. فرماندار تویسرکان گفت: آموزش و یادگیری  در کنار تولید و اشتغال به روند توسعه کشور کمک شایانی خواهد کرد.  این مقام مسئول ادامه داد:بسیار خوشحالم که آموزش های غیر رسمی در شهرستان تویسرکان جمع و همه به سمت فنی و حرفه ای هدایت شده اند و آموزش ها بدون دریافت هزینه در مرکز فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی و رسمی آموزش با مدرک معتبر انجام می شود.   مومیوند گفت: آموزش ها در سطح روستاها شروع شده و آمادگی لازم برای برگزاری دوره های آموزشی در روستاها وجود دارد و در صورتی که اهالی استقبال کنند و دهیار اعلام نماید آموزش ها در آنجا ارائه می شود.

از 4 شرکت کننده نخبه ی همدانی 3 نفر به مرحله دوم اردوی مسابقات جهانی مهارت راه یافتند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در اولین مرحله آزمون اردوی آماده سازی چهل و پنجمین مسابقات ملی مهارت2019 کازان روسیه نخبگان همدانی پس از کسب موفقیت به مرحله ی دوم اردوی آمادگی  راه یافتند. بنا بر این گزارش چهار نخبه ی همدانی در اولین دوره آزمون انتخابی المپیاد ملی مهارت مرحله جهانی  شرکت کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:نخبگان مهارتی از این استان در چهار رشته شرکت داشتند که خوشبختانه درسه  رشته موفق به راهیابی به مرحله دوم اردوی آماده سازی 2019 کازان  روسیه شدند. وهب مختاران از موفقیت مرتضی امیدی در رشته طراحی  مهندسی مکانیک ،محمد کلوندی در رشته طراحی گرافیک و مهدی نجفی جلالیه در رشته تاسیسات الکتریکی خبر داد و گفت: امیدواریم شرکت کنندگان همدانی بتوانند نمایندگی خوب برای این استان در مسابقات جهانی باشند.

آموزش کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار

با هدف ارتقاء ایمنی و حفاظت فنی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اجرا شد: آموزش کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از آتش سوزی و کنترل شرایط بحران، با همکاری آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهار دوره آموزشی یک روزه کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در این دوره آموزشی که با حضور کارکنان و کارآموزان مراکز برادران و خواهران اجرا شد، شرکت کنندگان با عوامل به وجود آورنده آتش و نحوه کنترل این عوامل، انواع آتش، روش های مختلف کنترل و اطفاء حریق، آشنایی با انواع کپسول های آتش نشانی، نحوه مواجهه با حریق و روش اطفاء آن آشنا شدند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اعلام کرد هدف از اجرای این دوره افزایش ضریب ایمنی در مرکز به ویژه کارگاه های آموزشی است. فرهاد اکبری افزود: در این راستا تلاش می کنیم از همه ظرفیت های موجود در شهرستان نظیر شهرداری، فوریت های پزشکی، نیروی انتظامی و ادارات برق و گاز استفاده کنیم.

اشتغال 62 درصد از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای

  مدیر  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای مهارت استان خبر داد: اشتغال 62 درصد از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران روز شنبه در نشست اعضای شورای مهارت استان بیان کرد: این اداره کل  دارای یک واحد به نام مشاوره رهگیری و اشتغال، برای پیگیری وضعیت مهارت آموزان در مراکز است. وی اضافه کرد: این واحد ابتدا به متقاضیان شرکت در دوره های آموزشی مشاوره داده و بسته های آموزشی متنوع در اختیار آنها قرار می دهد تا با آگاهی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد: پس از نامنویسی در رشته مورد نظر و گذراندن دوره آموزشی و کسب مدرک، واحد رهگیری اشتغال وضعیت این کارآموز  را پس از دوران مهارت آموزی  بررسی می کند. مختاران گفت: این واحد وضعیت شغلی چهار هزار و 215  کارآموز این مرکز را مورد بررسی قرار داد که مشخص شد 2 هزار و 200 تن از آنها کارجوی واقعی هستند. وی توضیح داد: برخی افراد شاغل بوده و تنها برای کسب مهارت در دوره های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شرکت می کنند که کارجویان واقعی محسوب نمی شوند. مختاران بیان کرد: یک هزار و 406 تن از 2 هزار و 200 کارجوی واقعی معادل 62 درصد مهارت آموختگان در بازار کار مشغول به فعالیت شدند. مختاران تاکید کرد: مطالبه شغل بدون داشتن مهارت امری ناممکن است بنابراین ارتقا و تولید مهارت علاوه بر ظرفیت سازی و افزایش ثروت عمومی کاهش بیکاری را در پی دارد. وی بیان کرد: با توجه به اهمیت مهارت آموزی 24 هزار متقاضی در مراکز فنی و حرفه ای دولتی و 11 هزار و 414 تن در 200 آموزشگاه آزاد دوره های آموزشی را گذراندند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان با بیان اینکه این اداره کل 83 درصد تعهدات سالانه را تاکنون انجام داده است اظهار داشت: دانش آموختگان در 600 حرفه آموزشی در بخش هایی همچون کشاورزی، صنعت و خدمات شرکت کرده و مدرک دریافت کردند. مختاران افزود: چنانچه پرداخت تسهیلات اشتغال منوط به ارائه کارت مهارت فنی و حرفه ای از سوی متقاضی باشد به طور حتم انحراف در هزینه کرد تسهیلات کاهش می یابد.

بررسی سند مهارت با حضور روسای دانشگاهها

در جلسه شورای پژوهش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان   انجام شد: بررسی سند مهارت با حضور روسای دانشگاهها سند مهارت با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مسئولین ستادی و روسای دانشگاهها بررسی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره کل به همراهی رییس دانشگاههای علمی کاربردی ،پیام نور و دانشگاه فنی و حرفه ای جهت برررسی سند مهارت به بحث و گفتگو پرداختند.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: تدوین سند مهارت نشانگر راهی است برای افراد جویای کار که به اشتغال پایدار ختم می شود. وهب مختاران  با اشاره به  رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای  در خصوص آموزش های مهارتی هر منطقه بر حسب مزیت ها و نیاز ها  گفت:با استفاده از نیاز سنجی های انجام گرفته به دنبال این هستیم که چه چیز را به چه کس آموزش دهیم. در ادامه محمود تعجبی رییس دانشگاه علمی کاربردی همدان ضمن ابراز خرسندی و موفقیت آمیز بودن این طرح گفت: سند مهارت می تواند در پایان نامه های دانشجویان ارشد و دکترا نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین دکتر صفایی رییس دانشگاه پیام نور تدوین سند مهارت را امری بسیار قابل قبول خواند و بیان داشت:امید است این سند به سمت عملیاتی شدن موثر پیش برود. شهاب کاظمی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای نیز ضمن عرض تبریک جهت تدوین این سند گفت:سند مهارت به عنوان نقطه ی امیدی در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.

پیشخوان ارباب رجوع

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۵

کاربر گرامی

1- شما عزیزان می توانید از طریق پیشخوان ارباب رجوع  کلیه مکاتبات و درخواست های خدمت خود را به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ارسال نموده و از روند کار توسط مراجعه به سامانه و یا پیامک های ارسالی از طریق سامانه مطلع گردید.

 

2-شما عزیزان می توانید  در صورتی که خدمت مورد نظر از خدمات شناسنامه دار می باشد به بخش خدمات شناسنامه دار مراجعه و از طریق لینکهای آن هم از محتوای شناسنامه آگاهی یابید هم درخواست خدمت را از پرتال جامع آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت فرمائید

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.