امروز : يكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ آمار بازدید از سایت : ۵۴۷۹۳۹ بروز شده در : يكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
تازه ها

عقد تفاهم نامه آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با اداره آموزش و پرورش

با هدف توسعه همکاری بین دستگاه های اجرایی شهرستان بهار در ارائه آموزش های مهارتی صورت گرفت: عقدتفاهمنامه آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای  و اداره آموزش و پرورش همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-98 مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با همکاری ادارات آموزش و پرورش این شهرستان به منظور ارتقاء مهارت دانش آموزان کار و دانش اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در رشته های صنایع پوشاک و تأسیسات ساختمانی نموده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، بر اساس تفاهمنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان دختر پایه دوازدهم هنرستان تهذیب لالجین در رشته صنایع پوشاک و دانش آموزان پسر پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم هنرستان والفجر بهار در رشته تأسیسات، تحت پوشش آموزش های این مرکز قرار گرفتند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در هدایت جوانان به آموزش های فنی و حرفه ای گفت: گرایش دانش آموزان و دانشجویان به آموزش های مهارتی می تواند کمک قابل توجهی به کاهش بیکاری پس از فراغت از تحصیل نماید. فرهاد اکبری افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در راستای کمک به رونق تولید در شهرستان و کاهش بیکاری جوانان آماده توسعه همکاری با کلیه ادارات، سازمان ها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی بوده و در این راه کلیه امکانات خود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات را در شهر و روستا بکار خواهد گرفت.

اشتغال مهارت آموختگان طرح تکاپو در استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از اشتغال مهارت آموختگان کارگاه  چرم این اداره کل در کارخانه چرم شهباز خبر داد . به گزارش روابط عمومی اداره کل در راستای طرح تکاپو و براساس درخواست شرکت چرم شهباز  ، مهارت آموختگان دوره آموزش همراه اشتغال حرفه چرم ، در کارگاه جدید کارخانه چرم شهباز مشغول بکار شدند. معاون امور اقتصادی استاندار با اشاره به  اهمیت آموزش در رشته طراحی و دوخت چرم گفت: کار آموزشی در صنعت چرم شروع شده و مربی آن وارد استان شده و هم اکنون افراد مهارت دیده در این کارخانه مشغول به کار شده اند. پورمجاهد افزود: از اتحادیه،  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اتاق تعاون می‌خواهیم که زمینه آموزش و کار تخصصی صنعت چرم را در استان فراهم کنند تا جوانان بیکار و علاقمند بتوانند آموزش‌های لازم را برای کسب و کار در این حوزه دریافت کنند. وی   ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه فنی و حرفه ای تصریح کرد: باید شرایطی را برای تولیدکنندگان فراهم کنیم که فضای کسب و کار رونق یابد و به دنبال آن شرایط اشتغال برای جوانان بیکار مهیا شود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه مهارت آموختگان در کارگاه چرم با هدف آموزش به شرط اشتغال دوره دیده اند گفت:این کارآموزان هیچگونه آشنایی قبلی با این صنعت نداشتند و بعد از گذراندن دوره مذکور  و دریافت آموزش های خوب زیر نظر اساتید مطرح کشور هم اکنون موفق به پیشرفت و اشتغال در این حرفه شده اند وهب مختاران از برند سازی صنعت چرم همدان سخن گفت و افزود:با همکاری و تعامل بخش خصوصی و دعوت از اساتید نخبه کشوری می توانیم گامهای موثری در حوزه صنعت چرم در استان و کشور برداریم. وی همچنین در راستای ایجاد اشتغال در استان از رشته های جدید در مرکز هتلداری خبر داد و بیان داشت :در این مرکز رشته های  نان حجیم ،کیک ،شیرینی و شکلات و رشته های حوزه گردشگری و صنعت توریسم در حال برگزاری است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه سه جانبه با صندوق بازنشستگی

تفاهم نامه همکاری آموزشی سه جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد و صندوق بازنشستگی کشوری منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقا ،صلاحیت های فنی و حرفه ای و توانمندی متقاضیان ضندوق بازنشستگی استان منعقد گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به استفاده از توانمندیهای آموزشی ،مهارتی و تجهیزات فنی و امکانات  گفت: این اداره کل جهت رشد و ارتقاء بازنشستگان و خانواده ایشان در استان اقدامات لازم  آموزشی را  اجرا می کند.   وهب مختاران با تاکید بر ایجاد  بستر مناسب جهت استفاده از توان آموزشگاههای آزاد  گفت:توانمند سازی متقاضیان در رشته های مختلف و متناسب با استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط آموزشگاههای آزاد به نحو احسن لازم الاجرا می باشد. مدیر صندوق بازنشسگی استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای جهت همکاری و تعامل خوب و پیوسته بیان داشت: چنانکه فنی و حرفه ای یکی از زمینه سازهای اشتغال می باشد ،آموزش ها در رشته های منتج به کار برگزار گردد. افشار عنوان کرد: در سالهای گذشته آموزش های مهارتی  در حرفه های تعمیرکار لوازم خانگی ،پرورش گیاهان دارویی،فناوری مد،فناوری اطلاعات ،حسابداری و آرایش و پیرایش زنانه دوره دیدند. شریفی رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان گفت:با توجه به رتبه بندی آموزشگاهها در استان بیشتر حرفه های آموزشی برگزار  شده در آموزشگاههای آزاد منتج به اشتغال می گردد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: سنجش کارآموزان باید مطابق استاندارهای سازمان باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از روند برگزاری آزمون های عملی در آموزشگاههای آزاد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل به همراهی رییس اداره سنجش و ارزشیابی و رییس آموزشگاههای آزاد استان به طور سر زده از نحوه ی برگزاری آزمون های عملی بازدید کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اهمیت بالای آزمون های عملی گفت:نتایج عملکرد آموزش را در آزمون های عملی می توان دید. وهب مختاران بیان داشت: شایستگی ها و مهارت های یادگرفته کارآموز طبق استانداردهای  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. وی اظهار داشت: نتیجه کار و زحمات دوره های گذرانده شده کارآموزان در این ارزشیابی ها مشخص می گردد، پس لازم می باشد که آزمون ها مطابق استاندارد و توانایی های موجود صورت پذیرد.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد شد: تفاهم نامه دو جانبه همکاری آموزشی با دانشگاه صنعتی

تفاهم نامه ای مشترک فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه صنعتی  به صورت آموزشی  دوجانبه منعقد گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای توانمند سازی و مهارت افزایی دانشجویان و رفع نیاز بازار کار این تفاهم نامه  تبادل گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک انتصاب ریاست دانشگاه ، گفت: چه دانشگاه  ،چه  فنی و حرفه ای نسبت به حل مسایل پیرامون منطقه ی  خویش باید واقف باشند . وهب مختاران با بیان این تعداد 25 کارگاه آموزشی با حضور کارآفرینان مطرح ایجاد کرده ایم بیان داشت:کارآموز پس از حضور و فراگیری در این کارگاهها به راحتی می تواند درفضای کسب و کار جامعه نقش ایفا کند. وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های ما اشتغال می باشد افزود:بستن این قبیل تفاهم نامه ها باید بتواند  شرایط مطلوبی را در ایجاد اشتغال ایجاد نماید . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  گفت: با همفکری اساتید دانشگاه ،کارآفرینان و اتاق بازرگانی مرکزی را تشکیل دهیم به جهت  بررسی اینکه چه چیزی را به چه فردی بر حسب نیاز منطقه و مزیت های استان آموزش دهیم. مختاران با تاکید بر صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال بیان داشت:مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور با حضور شرکای ملی و بین المللی در خصوص رشته های جدید توانایی پذیرش مهارت آموزان را در صنعت توریسم ، گردشگری و هتلداری دارا می باشد. در ادامه رییس دانشگاه صنعتی همدان گفت: یکی از سیاست هایی که در دانشگاهها باید بیشتر پرداخته شود بحث مهارت آموزی می باشد. حسن ختنلو اظهار داشت : بهترین انتخاب برای دانشجویان جهت کسب مهارت و شغل ، آموزش های فنی و حرفه ای است.. وی بیان داشت: دانشگاهها را با یک سری معیارهای اشتغال و کارآفرینی ارزیابی کنیم ‌.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : روابط عمومی ها مهمترین عامل شناسایی دستگاهها و سازمان ها می باشند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل روابط عمومی  استانداری همدان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره  با مدیر کل روابط عمومی استانداری  به نشست و هم اندیشی پرداختند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک این  انتصاب گفت:روابط عمومی ها مهمترین عامل معرفی و شناسایی سازمان ها و دستگاهها می باشند. وهب مختاران با اشاره به جایگاه روابط عمومی ها در اطلاع رسانی بیان داشت:مسئولیت خطیر و پر کاری در حوزه ی فعالیت روابط عمومی ها می باشد. وی همچنین از مسابقات ملی و مهارت فنی و حرفه ای خبر داد و افزود:در مسابقات جهانی با حضور نخبگان و جوانان ایرانی که یکی از  شرکت کنندگان نیز از این استان بود،با 24 رتبه ارتقا نسبت به مسابقات دوره های قبلی در بین 64 کشور جهان  به جایگاه 15 در دنیا رسیده ایم . در ادامه مدیر کل روابط عمومی استانداری همدان ضمن تقدیر و تشکراز تعاملات صورت گرفته بیان داشت:روابط عمومی ها نقش ورودی و خروجی گلوه گاه دستگاهها و سازمان ها را اجرا می کنند. فاطمه حبیبی با اشاره به ارتباط  مطلوب و موثر با  رسانه ها گفت:روابط عمومی ها با فعالیت های مستمر با رسانه ها می توانند نقطه عطف دستگاهها باشند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در شش ماهه نخست سالجاری خبر داد: 28 هزار 784 نفر درآزمون های مهارتی شرکت کردند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در شش ماهه نخست سالجاری خبر داد: 28  هزار 784 نفر درآزمون های مهارتی  شرکت کردند. بنا بر این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:تعداد 17 هزار و 645 نفر از شرکت کنندگان در آزمون های مهارتی برادر و 11 هزار 139 نفر نیز خانم می باشند. مختاران اظهار داشت از این تعداد شرکت کننده در آزمون 72 درصد قبول شده اند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تعداد 10731 نفر در آزمون آنلاین شرکت داشته اند بیان داشت:7هزار 441 نفر از ایشان قبول شده اند. وی از مشارکت 11 هزار و 767 نفر در آزمون های هماهنگ خبر داد و افزود: از این تعداد 7هزار 851 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. مختاران با اشاره به اینکه در آزمون صنعت ساختمان 5هزار 599 نفرثبت نام کرده اند گفت:تعداد 5 هزار 201 نفر قبول شدند. این مقام مسئول بیان داشت در حوزه های تفاهم نامه و ادواری نیز 686 نفر  شرکت داشتند که تعداد 477 نفر قبول شدند

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان منعقد شد: تفاهم نامه دو جانبه همکاری آموزشی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان

  در راستاي اجرای طرح ملی «توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ ­التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال»، تفاهم نامه  ای فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و داشنگاه آزاد اسلامی واحد همدان منعقد شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه با هدف برآورده کردن نیاز کشور به منابع انسانی  با توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی می باشد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به فراهم سازی  بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان با توجه به رشته های مختلف گفت: به دنبال این هستیم که چه چیز را به چه فردی آموزش دهیم. وهب مختاران با تاکید بر آموزش های مهارتی بر حسب مزیت های استان بیان داشت:با توجه به وجود رشته های جدید در مرکز هتلداری بر اساس نیاز بازار کار با کمترین هزینه می توان به تولید دست یافت. وی این طرح را در ایجاد اشتغال امری موثر دانست و افزود:دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن در انتخاب شغل و بازار کار بهتر می توانند ورود پیدا کنند. رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت :تمرکز روی دوره های کارآموزی و مهارت آموزی در اشتغال قطعا تاثیر مثبتی خواهد داشت. مرتضی قائمی یکی از سیاست های مهم دانشگاه  را تشویق دانشجویان  به مهارت آموزی دانست و خبر داد:با سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این زمینه  اشتراک هدف،سیاست و راهبرد داریم قائمی گفت : با هم افزایی و تعامل با اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این راستا به نتایج خوب و چشمگیری نائل خواهیم گشت.

تصویر حکم بازرسین موضوع ماده 91

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸

شماره تماس:  08134222035

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.