امروز : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۰۴۰۴۱۶ بروز شده در : يكشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
تازه ها

فرماندار شهرستان فامنین :فراگیری آموزش های مهارتی مساوی است با در اختیار گرفتن بازار کار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه فرماندار شهرستان فامنین از پروژه در حال ساخت  دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مرکز دو منظوره شهرستان فامنین در زمینی به مساحت 2796 متر مربع و زیر بنای 1400 متر مربع  در حاشیه غربی شهرفامنین واقع گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال پایدار گفت: ساخت طبقه هم کف این مرکز به پایان رسیده و طبقه ی فوقانی  هم به زودی قابل بهره وری می باشد. وهب مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم سخن گفت و بیان داشت:پرورش گل محمدی در شهرستان فامنین با توجه به شرایط اقلیمی نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. مختاران ارائه آموزش های مهارتی بر حسب نیاز هر منطقه را مطرح ساخت و افزود:در این مرکز نیاز سنجی های آموزشی نیز با توجه به شرایط بازار کسب و کار و نیاز جامعه برگزار خواهد شد. در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان فامنین ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت:با توجه به آموزش های مهارتی موثر این اداره کل ،حمایت و جلب توجه روستاییان این منطقه را دربر داشته است. شماعی با اشاره به اینکه عمده فعالیت شهرستان فامنین بر اساس کشاورزی می باشد گفت:افراد با فراگیری آموزش های مهارتی می توانند بازار کار را در اختیار بگیرند.

کارگاه پرورش دهنده شترمرغ

در راستای ایجاد اشتغال پایدار  کارگاه پرورش دهنده شتر مرغ در همدان مورد بهره برداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،پرورش دهنده شترمرغ شغلی است از مشاغل حوزه پرورش طیور که شامل شایستگی هایی از قبیل بررسی مراحل پرورش شترمرغ، تغذیه شترمرغ، جوجه کشی شترمرغ، تجهیزات مورد نیاز پرورش شترمرغ، پیشگیری از بیماریهای شترمرغ و با مشاغلی از قبیل جوجه کشی، پرورش مرغ و فروشندگان دان در ارتباط است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طول دوره  آموزش این حرفه را 154 ساعت اعلام کرد و بیان داشت:یکی از موقعیت های شغلی پرورش شتر مرغ  کارآفرینی و راه اندازی علمی پرورش شترمرغ در مزرعه های کوچک و نیمه صنعتی می باشد. وهب مختاران زمینه های ایجاد اشتغال  حرفه پرورش دهنده  شتر مرغ را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با گذراندن این دوره  زمینه ارتقا و بروز رسانی از روش های سنتی به روش های علمی مهیا می گردد. مختاران ادامه داد: تمام شغل های جانبی مرتبط با تخم شترمرغ ،گوشت شترمرغ و... از دیگر موقعیت های ایجاد اشتغال حرفه ی مذکور می باشد.

در نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه فرهنگیان بررسی شد:

  مهارت آموزی معلمان دانشجو پیرو تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با دانشگاه فرهنگیان مهارت آموزی معلمان دانشجو تبیین و ارزیابی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست و هم اندیشی فی مابین مدیران ،معاونین ،مسولین و کارشناسان هر دو دستگاه در راستای نیاز سنجی و نحوه ی برگزاری دوره های مهارتی برگزار شد.   مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای استان همدان  با اشاره به اینکه نیاز سنجی آموزشی این اداره کل  بر اساس نیاز دانشجویان می باشد  گفت: 40 درصد از مهارت آموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را دانشجویان تشکیل می دهند. وهب مختاران با بیان اینکه تنها آموزش های تئوری جوابگوی نیاز بازار کار نمی باشد بیان داشت:سالانه 50 هزار نفر از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند. مختاران ضمن معرفی ۲۲مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان های استان  وهم چنین  مرکز هتل‌داری با فضای ۴۵۰۰ متر گفت:با حضور 36 کارآفرین فعال در کارگاهها زمینه ی آشنایی کارآموزان با  دنیای کسب و کار فراهم می باشد. وی همچنین  از دو پروژه جهش تولید در حوزه ژنتیک گیاهی ، کشت گلخانه ای و پروژه دیگر متالوژی که در غرب کشور بی نظیر می باشد  سخن گفت و اظهار داشت:رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر  اساس آموزش های تئوری نمی باشد. در ادامه این نشست نجفی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ضمن تقدیر و تشکر و عرض خیر مقدم گفت:دانشجویان این دانشگاه متفاوت از سایر دانشگاهها می باشند. نجفی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار خرسندی کرد و بیان داشت:اعتقاد داریم که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اساتید مجرب در برگزاری دوره های مهارتی عملکرد موفقی خواهد داشت.

نوزدهمین مسابقات المپیاد ملی مهارت مرحله ی استانی در همدان برگزار شد.

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: نوزدمین المپیاد ملی مهارت نوزدهمین مسابقات المپیاد ملی مهارت مرحله ی استانی در همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در راستای شناسایی نخبگان مهارتی و استعدادهای برتر این استان مرحله ی استانی  نوزدهمین المپیاد ملی مهارت اجرا شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه در مرحله شهرستانی تعداد 643 نفر شرکت داشتند گفت:در این مرحله در 36 حرفه  متقاضیان به رقابت پرداختند. وهب مختاران با اشاره به اینکه نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در مرحله شهرستانی در 9 شهرستان برگزار شد افزود:تعداد 70 نفر از این مرحله موفق و به المپیاد مرحله ی استانی راه یافتند. مختاران از رقابت در 26 حرفه بین برگزیدگان خبر داد و بیان داشت:مرحله کشوری نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در مهر ماه سالجاری در 16 استان کشور برگزار خواهد شد که امیدواریم تیم استان همدان همچون سالهای قبلی بتوانند افتخارات خوبی را برای استان به ارمغان آوردند.  

در استان همدان رخ داد: شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه هر یک از مدیران دستگاههای تابعه ضمن اراِئه گزارش به تبیین نیازهای آموزشی و ارائه راهکارهای مناسب در خصوص برگزاری دوره ها پرداختند در ابتدا توصیفیان مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از اقدامات شاخص و موفقیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان قدردانی کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تسلیت بمناسبت شهدای هفته دولت و همچنین دهه عزاداری محرم بمناسبت شهادت سالار و سرور شهیدان و شهدای کربلا به ارائه گزارش و عملکرد این اداره کل  پرداخت و افزود:در همه ی شهرستان ها یک فعالیت آموزشی خاص را پیش بینی کرده ایم . وهب مختاران از رشته های جدید مهارتی در رساتای ایجاد اشتغال پایدار سخن گفت و بیان داشت:در حوزه پرورش گل محمدی عملکرد خوب و موثری داشته ایم که بیش از 80 نفر در این رشته آموزش های مهارتی دریافت کرده اند.   مختاران از راه اندازی کارگاه  متالوژی در شهرستان اسد آباد خبر داد و اظهار داشت:برگزاری دوره های مهارتی متناسب با اقلیم و شرایط هر منطقه انجام می شود.

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد: کمیته تخصصی مهارت آموزی و اشتغال سربازان وظیفه

در کمیته تخصصی مهارت آموزی و اشتغال سربازان وظیفه شیوه و روند اجرای دوره های آموزشی فنی و حرفه ای مورد ارزیابی و تببین قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره کل ،نمایندگان ارگان های نظامی و سایر دستگاههای مرتبط حضور داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت سالار و سرور شهیدان امام حسین (ع)و همچنین تبریک هفته دولت بیان داشت:آخرین حلقه مفقوده در آموزش موضوع اشتغال می باشد وهب مختاران با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در امر اشتغال گفت:اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه اعتماد بنفس و انگیزه ی ایشان را برای ورود به محیط کسب و کار افزایش می دهد. در این نشست ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:هدف نهایی از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه ،تسریع در اشتغال این عزیزان بعد از پایان خدمت مقدس سربازی است. مختاران افزود:طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)،این اداره کل با تمام توان در خدمت نیروهای نظامی استان در حوزه مهارت آموزی به پرسنل وظیفه می باشد. مختاران فعالیت و سطح آموزش های مهارتی این اداره کل  را در سمت و سوی بازار کار و اشتغال دانست  و افزود:با تعامل وارتباط مستمر با کارآفرینان زمینه ارتباط با بازارفروش به راحتی برای کارآموزان و پبوستن به کسب و کار فراهم می باشد. وی خواستار آموزش های مجازی در قالب وبینار شد و اظهار داشت: برگزاری دوره ها با رعایت پروتکل های بهداشتی قابل اجرا می باشد. در ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و راهکارهای لازم جهت هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارت آموزی برای سربازان وظیفه را بیان کردند.

آزادگان سرافراز فنی و حرفه ای تقدیر شدند

همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به وطن از دو آزاده سرافراز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تجلیل  شد. به گزارش روابط عمومی اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی مراسمی با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در سومین جلسه شورای فرهنگی از آزادگان سرافراز این اداره کل  آزاده  ارجمند هادی سهامی و  رضا رستمی  تقدیر شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک این روز فرخنده بیان داشت:آسایش و امنیت امروز ما حاصل مشقت ها و درد و رنج هایی است که شهدا،جانبازان،ایثارگران و آزاده در 8 سال دفاع مقدس متحمل گردیدند. وهب مختاران با اشاره به ایمان قلبی و اعتقاد راسخ آزادگان در طول اسارت گفت:این عزیزان در دوران اسارت ،سختی و شکنجه های روحی و روانی بعثی نتوانست بر عقاید آزادگان وطن پرست کشورمان تاثیر بگذارد. مختاران در این دیدار با اهدای لوح تقدیر از صبر و استقامت آزادگان عزیز قدردانی کرد.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری از مرکز کار آفرینی روستایی مروار بافی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید نوراله زاده ،مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید،شاهرخی استاندار همدان و آزادیخواه نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی ،معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری را همراهی کردند. دکتر امید  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حاشیه ی این بازدید ضمن ابراز خرسندی گفت: کارآفرینان با حضور و مشارکت در آموزش های مهارتی کمک شایانی می توانند به بهبود اشتغال کشور نمایند. استاندار همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در سال جهش تولید بیان داشت:کارآفرینان تعامل با فنی و حرفه ای را مد نظر داشته باشند. شاهرخی اظهار داشت:فضا و امکانات خوبی در مراکز فنی و حرفه ای جهت استفاده در امر آموزش و مهارت آموزی موجود می باشد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم گفت:  این مرکز ۱۰۰ نفر اشتغال روستایی با ۱۰ کارگاه تولیدی بصورت مستقیم ایجاد نموده و محصولات تولیدی آن  به کشور های عراق ، ترکیه و آذربایجان صادر می شود.. وهب مختاران تعامل و استفاده از کارآفرینان در کارگاههای آموزشی – تولیدی را از اهداف و برنامه های مهم این اداره کل دانست و افزود:در حال حاضر تعداد 36 کارگاه فعال با حضور کارآفرینان در سراسر استان مشغول آموزش های مهارتی می باشند.

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۷

ورود به سامانه

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.