امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۷۰۵۷۰
تازه ها

بازدید سر زده مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از آزمون های عملی مرکز خواهران بیت الزهرا(س) شهرستان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراهی رییس اداره سنجش و ارزشیابی  استان از نحوه روند وبرگزاری آزمون های عملی مرکز خواهران همدان بازدید به عمل آوردند. بنا بر این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تجهیزات و مواد مصرفی کارگاههای محل آزمون و همچنین کیفیت تطابق آزمون را بر اساس استاندار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بررسی نمودند..  در این بازدید مختاران گفت:نتیجه ی کار و زحمات دوره های گذرانده شده کارآموزان در این ارزشیابی ها مشخص می گردد، پس لازم می باشد که آزمون ها مطابق استاندارد و توانایی های موجود صورت پذیرد.

بمناسبت هفته روابط عمومی صورت گرفت:

همایش پیاده روی بانوان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به گزارش روابیط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پنجمین روز از هفته روابط عمومی با عنوان بهینه سازی الگوی رفتاری- سلامت تعدادی از بانوان شاغل در این اداره کل همایش پیاده روی را برگزار کردند. بنا بر این گزارش بانوان ورزشکار این اداره کل مسافت 5 کیلومتری را در مسیر بلورا ارم شهر همدان را طی نمودند.

انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان

به گزارش روابط عمومی اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تفاهم نامه ی سه جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد و سازمان تبلیغات اسلامی   منعقد گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان همدان ضمن تبریک طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت:این تفاهم نامه به منظور ترویج مفاهیم و آموزه های قرآن کریم و فرهنگ عترت  منعقد گردید. مختاران با اشاره به اهمیت برگزاری  برنامه های فرهنگی برای جامعه هدف اظهار داشت: این طرح موجب ارتقا سطح دانش قرآنی و نهادینه نمودن فرهنگ عترت منابع انسانی را در بر خواهد داشت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: برگزاری آموزش های مهارتی و ارتقاء سطح دانش فنی و سطح شایستگی های حرفه ای منابع انسانی موسسات و تشکل های قرآنی استان از وظایف و تعهدات این اداره کل می باشد

راه اندازی واحد مشاوره الکترونیکی و سیار در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  واحد مشاوره الکترونیکی این اداره کل در راستای پاسخگویی به سوالات متداول و راهنمایی  مهارتی متقاضیان معزز  بصورت 24 ساعته آماده دریافت نقطه نظرات ،پیشنهادات و سوالات مهارت آموزی می باشد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به عصر ارتباطات و اطلاعات گفت:ما باید شرایط را به نحوی ارائه نماییم که متقاضیان بتوانند در هر زمان سوالات خود را مطرح نمایند و در سریعترین زمان ممکن راهنمایی و مشاوره گردند. مختاران افزود :علاوه بر واحد الکترونیکی مشاوره ،واحد سیار مشاوره و راهنمایی مهارتی در کلیه مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان راه اندازی و آماده ارائه خدمت می باشد. شایان ذکر  است آدرس الکترونیکی این واحد در سامانه  Http://www.hamedantvto.ir آماده ارائه خدمات می باشد.

بازدید نماینده وزارت کشور به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل

بازدید نماینده وزارت کشور به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار به گزارش روابط عمومی اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای تفاهم نامه منعقد شده با وزارت کشور در خصوص  توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار نماینده اعزامی از وزارت کشور از کارگاه های مهارت آموزی ویژه بانوان سرپرست خانوار بازدید بعمل آورند. در این بازدید که به همراهی لیلا باتمانی نماینده محترم وزارت کشور ،مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدانبرگزار شد ، باتمانی نماینده وزارت کشور با اشاره به اهمیت این  طرح  در خصوص کاهش  های آسیب های اجتماعی گفت:این روند مهارت آموزی به شما بانوان سرپرست کمک خواهد کرد که اقتصادی خودکفا داشته باشید. نماینده وزارت کشور ضمن ابراز خرسندی و تشکر از اقدامات انجام گرفته از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:با توجه به صنایع دستی  و حرفه های موجود در این استان می توانند به عنوان برند موثر در زمینه های شغلی بانوان ،مد نظر قرار گیرند.. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مطرح ساختن کارآفرینی و دعوت از کارآفرینان برتر گفت:حلقه ی اتصالی با بازار کسب و کار ایجاد نموده ایم تا همزمان از فعالیت  های ایشان در جهت تولید و عرضه به بازار استفاده گردد.     مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اذعان داشت:با توجه به نیاز جامعه هدف ، مهارت آموزی را بر مبنای نیاز بازار کار و منتج به اشتغال پایدار برگزار می نماییم.

تقدیر نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیر نمود. درمتن این نامه  خطاب به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آمده است : بدون تردید تلاش خدمتگزاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ گاه فراموش نخواهد شد، اهتمام خالصانه و صادقانه شما آینه وظیفه شناسی و پژواک دانایی و تعهد است.نتیجه بذر تلاش و کوشش شما درخت امیدی است که به بار می نشیند و نوید بخش آینده ای پر نشاط و زیباست. اینک به پاس مساعی هوشمندانه ،تلاش جدی با تدبیر شایسته و تهعد ،در حوزه خدمت رسانی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و کانون انجمن صنفی استان همدان از حضرتعالی تقدیر و تشکر نموده ،از درگاه خداوند متعال کمال تندرستی و دوام توفیقات ،در سایه رهنمودهای خردمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)مسئلت می نمایم. امیر خجسته نماینده مردم شریف همدان ،فامنین در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس شورارها و امور داخلی کشور

هیجدهمین رویداد ایده پارک به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و پارک علم و فناوری

هیجدهمین رویداد ایده پارک به همت پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان  با موضوع  مهارت های فنی و حرفه ای برگزار گردید. بنا بر این گزارش در این رویداد مسئولین استانی ، دانشجویان، دانش آموزان ، کارآموزان، مربیان ،آموزشگاههای آزاد و اصناف شرکت داشتند. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به برگزاری این طرح با هدف  شناخت  ایده پردازها ،هدایت و حمایت آن ها در راه کسب و کار و ارائه آنها  گفت:این ایده ها موجب ایجاد شوق و شور در بین اقشار مختلف علی الخصوص جوانان می گردد. وی افزود: استارت آپ رویدادی است که در آن افراد توانایی خود را در ایده پردازی و بیان ایده در محیطی دوستانه و رقابتی محک می زنند. مختاران ادامه داد: ایده ای خوب است که علاوه بر نو و جدید بودن به تولید انبوه رسیده و سود آور باشد. در این رویداد افراد ایده های جدید خود را در حوزه های مختلف به مدت سه دقیقه در مقابل جمعیت حاضر در سالن مطرح می کردند و به محض اتمام زمان مذکور به هیچ وجه امکان ادامه بحث وجود نداشت. بعد از آنکه ایده پردازان در موعد معین در باره ایده خود صحبت کردند ،داوران به بحث و گفتگو برای انتخاب برترین ایده پرداختند. شایان ذکر است بعد از  بررسی داوران در خصوص ایده های ارائه شده ،از حاضرین نیز نظر سنجی به عمل آمد و در نهایت از بین 26 ایده مطرح شده 3 طرح برتر شناخته شدند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان همدان: ايده پارك و استارت آپ در حمايت از توليد كالاي ايراني اجرایی می شود

  در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی و استانی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، اهم فعاليت ها و برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تبیین شد. به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وهب مختاران، مدير كل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی و استانی این سازمان که به ميزباني استان اصفهان از بیست و دوم تا بیست و سوم ارديبهشت ماه جاری برگزار شد، اهم برنامه های سال 1397 در حوزه آموزش فنی و حرفه ای این استان را تبیین کرد.   اهم فعالیت ها و برنامه های سال 1397 در حوزه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان - مطالعات برنامه آمايش استان بر اساس مزيت هاي منطقه اي و بومي - اجرای طرح هاي كوچك تحولي و ايده هاي نوآورانه و خلاق در حوزه آموزش هاي مهارتي - راه اندازی ايستگاه سيار مشاوره و هدايت مهارتي– آموزشي - برگزاري ايده پارك و استارت آپ در حمايت از توليد كالاي ايراني - استفاده از تجربيات موفق براساس طرح تكاپو با اهداف توسعه اشتغال پايدار در جامعه هدف - استفاده از پتانسيل كارآفرينان - برگزاري دوره هاي آموزشي مهارتي - اجراي پروژه هتلداري و گردشگري

انعقاد تفاهم نامه دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت آبفا همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۵

به منظور گسترش همکاری های آموزشی مشترک و اجرای دور ه های آموزشی جهت ارتقاءپرسنل شرکت های پیمانکار شرکت آب و فاضلاب استان همدان تفاهم نامه دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت آبفا استان منعقد گردید.

بر اساس این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به مشکل کمبود ذخائر آبی و همچنین  کنترل مصرف آب اظهار داشت:این تفاهم نامه با هدف آموزش پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب استان و در جهت استفاده از ظرفیتهای تخصصی هر دو طرف منعقد گردید.

وی با مطرح ساختن ارتباط آموزش های مهارتی با اقتصاد و اشتغال افزود:یکی از دلایل پیشرفت کشورهای توسعه یافته سرمایه گذاری در حوزه آموزش های مهارتی است.

 در ادامه سید هادی حسینی بیدار مدیر عامل شرکت آبفای استان همدان اظهار داشت:پیمانکارانی که آموزش های مهارتی را گذرانده  و موفق به دریافت گواهینامه گردیده انداز نظر این شرکت دارای صلاحیت فنی می باشند.