امروز : يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۱۹۰۳۸ بروز شده در : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷
تازه ها

دکتر پور مختار نماینده مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از کارگاههای

دکتر پور مختار نماینده  مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار گفت: کسی که مهارتهای فنی و حرفه ای راکسب میکند، می تواند از منابع موجود در مسیر درآمد زایی و اشتغال استفاده کند. نماینده مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)گفت:لازمه آموزش های مهارتی وابستگی به بازار کار و منتج به اشتغال می باشد. دکتر محمد علی پورمختار با اشاره به  پیوند میان علم و تجربه  بیان کرد: فنی و حرفه ای مکانی است برای کسب و افزایش تجربه های عملی جهت توسعه اشتغال پایدار در جامعه . وی اظهار داشت: افراد بعد از کسب مهارت می توانند از منابع موجود به نحو احسن در مسیر در آمد زایی و اشتغال استفاده کنند . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت شغلی نیست. وهب مختاران تاثیر بی چون و چرای آموزش های مهارتی در کاهش آسیب های اجتماعی را مطرح ساخت و افزود: در صورت هماهنگی با دستگاههای مرتبط در امر استفاده از کالاهای تملیکی در کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای می توانیم عام المنفعه واقع گردیم و این امر تاثیرات شگرفی در بحث آموزش های مهارتی و اشتغال خواهد داشت. وی بیان داشت: آموزشهاي فني وحرفه اي به دليل توام نمودن آموزشهاي نظري و عملي از توانايي زيادي در تشکيل سرمايه انساني و تربيت کارگر دانش مدار برخوردار مي باشند

آموزش های فنی و حرفه ای در 70 روستای همدان اجرا شد

مدیرکل  آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان گفت: 70 روستای کمتر توسعه یافته و محروم این استان از ابتدای سال جاری تاکنون زیرپوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفتند. وهب مختاران بیان کرد: سالانه حدود 150 روستا زیر پوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار می گیرند که این آمار سال گذشته به 162 روستا رسید. وی اضافه کرد: یکی از اولویت های محوری فنی و حرفه ای آموزش مهارت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نظیر روستاها، حاشیه شهر، عشایران و سکونتگاه های غیررسمی است. مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای همدان ادامه داد: تیم های سیار فنی و حرفه ای با حضور در مناطق محروم این دوره های آموزشی را متناسب با نیازهای مردم این مناطق آموزش می دهند. مختاران عنوان کرد: این دوره های شامل حرفه های مختلف از جمله طراحی دوخت، مراقبت و زیبایی، رشته های صنایع چوب، برق و الکترونیک و مکانیک است. وی بیان کرد: توانمند سازی روستاهای هدف، آغاز هر سال توسط مسئولان مشخص شده و فنی و حرفه ای توان خود را در راستای مهارت آموزی در این مناطق معطوف می کند. مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای  استان همدان گفت: برخی ار مناطق عشایرنشین و روستاهای محروم و دور افتاده فاصله زیادی با مراکز آموزشی فنی و حرفه ای دارند بنابراین تیم های فنی و حرفه ای در این مناطق حضور می یابند. مختاران اظهارداشت: حدود 100 تیم سیار روزانه چهار تا 6 ساعت به مدت 2 تا چهار ماه در روستاهای و مناطق محروم برای برگزاری دوره های آموزشی حضور می یابند. وی با بیان اینکه 150 حرفه به متقاضیان آموزش داده می شود اظهار داشت: 70 درصد مراجعه کنندگان به مراکز فنی و حرفه ای را بانوان تشکیل می دهند. 650 حرفه در قالب 55 رشته در مراکز دولتی و خصوصی وابسته به فنی و حرفه ای همدان آموزش داده می شود.

مهارت،فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در هر کشور به شمار می رود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت،فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در هر کشور به شمار می رود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی بازدید از آموزشگاههای آزاد در خصوص پوست‌اندازی آموزشی در استان همدان گفت: ما آموزش را برای ایجاد کسب و کار، ارائه می‌کنیم پس باید ببینیم که طول عمر کسب و کارها چقدر است زیرا بسیاری از مشاغل، بقای عمر کمی دارند و بر این اساس آموزش‌های ما نیز در حال تغییر است وهب مختاران با اشاره به اینکه افرادی که به فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند می‌توانند در زمینه انتخاب رشته مناسب با وضعیت و استعدادهای خود، مشاوره شوند می‌گوید: مشاوره مجازی در سایت و مشاوره حضوری در واحد مشاوره و رهگیری اشتغال  در مراکز ما و مشاوره مرحله‌ای توسط مربیان این مراکز انجام می‌شود و افراد می‌توانند از این امکان استفاده کرده و پیش از انتخاب حرفه مورد نظر با کارشناسانی که در حیطه کارآفرینی و اشتغال تخصص دارند، مشورت کنند. پس از دریافت آموزش نیز ما تا یکسال با اشخاص در ارتباط بوده و وضعیت اشتغال آنها را پیگیری می‌کنیم. مختاران مهارت ، فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه دانست و افزود: فرد یا افرادی که شایستگی مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند.. این مقام مسئول با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی منتهی بر کسب و کار  و تولید، تاکید کرد:در زمینه ی تولید نظر بر اینکه مهارت مختص شماست قطعاً رقیبی نخواهید داشت وتاثیر گذار در عرصه اشتغال خواهید شد. وی خاطر نشان ساخت : آموزشگاههای آزاد به عنوان بال و بازوهای این اداره کل ، باید مشاور موثر برای کارآموزان عزیز باشند..

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پنجاه ویکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی کشور :

  دنیای کار و آموزش در حال متحول شدن است و نظام آموزشی باید توان مواجهه با این سرعت را داشته باشد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در میز گرد با محوریت اشتغال و اشتغال پذیری ، نقش دانشگاهها در شرایط کنونی، در  پنجاه و یکیمن اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاههای سراسر کشور گفت:دنیای کار و آموزش در حال متحول شدن است و نظام آموزشی باید توان مواجهه با این  سرعت را داشته باشد. دکتر پاک سرشت با اشاره به اینکه مهارت آموزی ارتقاء توانمندی های ذاتی شهروندان  یک کشور است  اذعان داشت:هدف  ما تبدیل دانشگاهها به مجموعه ای از کارگاهها نمی باشد بلکه دانش و مهارت را در کنار هم مد نظر داریم. معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  با بیان اینکه اگر صرفاً بر مهارت آموزی و اشتغال تاکید شود ،دستاوردها مقطعی خواهد شد گفت:   مساله اشتغال پذیری ومهارت آموزی را در یک رویکرد کلی تر نسبت با جامعه و دانشگاهی که ماموریت های  اجتماعی دارد باید ببینیم. معاون وزیر سرمایه گذاری روی مهارتهای نرم را خاطر نشان ساخت و افزود: مهارتهای نرم مهارتهایی هستند که به افراد توان پایداری در مدیریت شرایط  حاد را نیز به ایشان می دهد و فرد نگران از دست دادن شغل  خود نیست. دکتر پاک سرشت بیان کرد:  در چند سال قبل موضوع ماموریت های اجتماعی دانشگاهها  و اینکه دانشگاه چطور باید با جامعه ارتباط پیدا بکند در نظام اموزش عالی مطرح گردید  و نهایتا منتج به تشکیل اتاق های فکر در دانشگاهها شد. وی تاکید کرد: در واقع  این کار  یک ابزاری  بود برای پیوند دادن دانشگاه ،جامعه و دولت که به نوبه ی خود کار ارزشمندی محسوب شد. دکتر پاک سرشت ماموریت مهارت آموزی واشتغال پذیری دانشجویان در این چارچوب را امیدوار کننده و مایه خرسندی خویش دانست و افزود:دانشگاه از یک نهاد مستقل آکواریومی که با جامعه نسبتی ندارد فاصله گرفته و بصورت زنده وارد میدان شده و با کنش فعالانه مسائل جامعه را رصد می کند.

همزمان با هفته دولت در همدان صورت گرفت:

  دیدار مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با خانواده های ایثارگران  بر اساس این گزارش  همزمان با فرا رسیدن هفته دولت ، مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با  خانواده شهیدان گلستانی وآزاده سرافراز رضا رستمی کارمند بازنشسته این اداره کل دیدار کردند. وهب مختاران با اشاره به اینکه  خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان نماد صبر،تلاش و استقامت هستند،گفت:امنیت و آسایش امروز ما ثمره رشادت های شهدا ، رزمندگان ،جانبازان، آزادگان ،جهادگران و بسیجیانی است که برای حفظ کیان و خاک این سرزمین و برافراشته نگه داشتن پرچم عاشورای حسینی از جان خویش مایه گذاشتند. در ادامه آزاده سرافراز رضا رستمی گوشه ای  و نصرت اله گلستانی برادر شهیدان گلستانی  گوشه ای از خاطرات شیرین و دلاور مردی های همرزمان و شهیدان  بیان داشتند. در خاتمه به رسم یادبود از  رشادت ها ،صبر و استقامت این عزیزان تجلیل به عمل آمد.

در هفته دولت توسعه واحد میز خدمت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صورت گرفت

در راستای دستیابی آسان و سریع مردم به خدمات، میز خدمت این اداره کل توسعه داده شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مهندس مختاران گفت: این توسعه در جهت دسترسی سریعتر و بروزتر و همچنین تکریم هرچه بیشتر ارباب رجوع صورت گرفته است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: در همین راستا میز خدمت این اداره کل با استقرار 4 باجه و با امکانات و خدمات بیشتر و در فضایی مناسبتر در طبقه همکف میزبان مراجعین خواهد بود. وهب مختاران گفت: ارایه اطلاعات مورد نیاز به مراجعین و هدایت آنان به واحدهای مربوطه در اسرع وقت و همچنین صرفه جویی در زمان مراجعین، ثبت اطلاعات  و درخواست های آنان و ارائه برگه های نظرسنجی و رضایتمندی از جمله مزایای توسعه میز خدمت می باشد که با استقبال مراجعین نیز مواجه شده است. وی خاطر نشان کرد ملاقات حضوری ایشان و مسئولین و روسای ستادی به صورت برنامه هفتگی در واحد میز خدمت برگزار است. مهندس مختاران ادامه داد: واحد میز خدمت در باجه یک دارای مسئول میز خدمت و میز ملاقات حضوری و در باجه دو کارشناس رسیدگی به شکایات می باشد. وی افزود: در باجه سه کارشناس آزمون و در باجه چهار کارشناس میز خدمت آموزشگاه های آزاد در خدمت رسانی به مراجعین حضور دارند. مختاران اضافه کرد: که در 16 مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستانهای استان همدان نیز میز خدمت با قدرت خدمات را به صورت منظم به مراجعین ارائه می دهند. وی ادامه داد: از این پس کلیه خدمات اداری مورد نیاز متقاضیان تنها با مراجعه به میز خدمت توسط کارشناسان اداره در حداقل زمان ممکن هدایت و راهنمایی، پیگیری و پاسخ داده خواهد شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: واژه میز خدمت برای دستگاه‌های اجرایی جدید نیست و تمامی افرادی که در ادارات دولتی مشغول خدمت هستند به نوعی پاسخگوی ارباب رجوع بوده منتها در شرایط کنونی مدل خدمت‌رسانی عوض شده است به گونه‌ای که وقت و زمان متقاضیان و ارباب رجوع‌ها گرفته نمی‌شود، به همین دلیل وقتی میزی برای ارائه انجام کار اختصاص داده می‌شود به آن میز خدمت گفته می‌شود. وی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت:به گفته مقام معظم رهبری مسئولین باید همچون حضرت علی (ع) کار مردم را با دلسوزی بدون منت و تحقیر توام با احترام و تکریم مراجعه کنندگان و همراه با سلامت نفس و چشم و زبان و سلامت قلب انجام دهند. وهب مختاران افزود: باید برای مردم از همه تلاش و کوششمان در جهت رفع کاستی‌ها و کمبودها بهره بگیریم. گفتنی است: حضور منظم و روزانه مدیر کل ، مسئولین و روسای ستادی در  واحد میز خدمت مورد استقبال گرم و رضایت مراجعین قرار گرفته است.

در آستانه هفته دولت و به مناسبت رویداد فرهنگی گردشگری همدان 2018 آیین داوری طرح لباس سنتی در همدان برگزار گردید .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صنف طراحی دوخت آموزشگاه های آزاد استان در راستای سلسه اقدامات و برنامه های پیشبینی شده برای مشارکت  این اداره در برپایی و شاخص سازی همدان در سطوح متفاوت جامعه اقدام به برگزاری مسابقات طراحی و دوخت لباس  نمودند.  بر اساس این گزارش طرح حهای مختلف به دبیرخانه این مسابقه واصل گردید ، نهایتا پس از ممیزی و بررسی پیوستهای فرهنگی و دلایل طراحی لباسها ، چهار طرح برگزیده انتخاب و مرحله نهایی داوری با کارشناسانی از سازمان میراث فرهنگی همدان ، دانشگاه های مرتبط با امور طراحی دوخت ، استانداری همدان ، کانون انجمن صنفی آموزشگا ههای آزاد استان برگزار و طرح نهایی بر اساس ضابطه های تخصصی انتخاب گردید . شایان ذکر است از بین طرح های برگزیده لباس خانم و آقا به عنوان طرح لباس سنتی  همدان ثبت خواهد شد.

بمناسبت هفته دولت در همدان صورت گرفت: نمایشگاه عرضه محصولات وتولیدات مهارت آموختگان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با هفته دولت در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا همدان غرفه ای جهت معرفی و عرضه محصولات مهارت آموختگان فنی و حرفه ای افتتاح گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک هفته دولت گفت:برپایی این قبیل نمایشگاهها علاوه بر افزایش اعتماد بنفس و حس خودباوری در کارآموزان موجبات آشنایی ایشان با بازار ، نحوه عرضه محصولات ،مشتری مداری و جذب مشتری می گردد. وهب مختاران بیان کرد: ما باید بتوانیم هم با کارآفرینان و تولیدکننده‌ها ارتباط داشته باشیم ،هم اینکه فردی که آموزش لازم را دید، توسط این واحد به بازارکار وصل شود. مختاران دعوت از کارآفرینان فعال در استان را از اهم اقدامات این اداره کل دانست و تصریح کرد: در این راستا در حال حاضر در استان ، 17 کارگاه تولید آموزشی وجود داشته و برای 120نفر در همین کارگاه‌ها اشتغال ایجاد کرده‌ایم که می شود به ایجاد کارگاه‌های چرم، سفال و عروسک‌سازی اشاره کنیم. وی تاکید کرد: ما از آموزش صرف فاصله گرفته و به سمت اشتغالزایی گام برداشته‌ایم

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش در اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر اعضا در اتاق بازرگانی همدان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان، در ابتدای جلسه مسعود عبدالملکی دبیر کمیسیون در خصوص "دستور جلسه با محوریت تشکیل کمیته ها و گروه های کاری در بخش های مختلف آموزش و پژوهش توضیحاتی" را بیان و "اقدمات انجام شده آموزشی و پژوهشی را در سال 1396 در بخش های آموزش و پژوهش اتاق در قالب پاورپوینت" ارائه داد.

وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه موتور محرک اشتغال در مهارت آموزی است اظهار داشت: راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود.

مختاران در خصوص راه اندازی آموزش مهارت آموزی وبژه بانوان سرپرست خانوار سخن گفت،آفزود: این طرح که با مشارکت وزارت کشور  در 5 استان از جمله همدان به صورت پایلوت به مرحله اجرا در آمده است،می تواند تاثیر چشمگیری در حوزه اشتغال بانوان سرپرست خانوار داشته باشد.


در ادامه هر یک از اعضای کمیسیون به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستور جلسه پرداختند

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.