امروز : پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۸۹۱۹۹
تازه ها

اعلام برنامه های هفته مهارت

. 1397/5/2 الغایت 1397/5/5     نمایشگاه و دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  1397/5/1 الغایت 1397/5/6     بازدید همگانی از مراکزآموزش فنی و حرفه ای 1397/5/3 آموزش رایگان یک روزه (گذر مهارت) در مراکز و آموزشگاه های آزاد

اعزام خط شکن های مهارتی استان همدان به هجدهمین مسابقات ملی مهارت

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزیدگان مسابقات ملی مهارت به مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعزام شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از اعزام 21 نفر در 19 رشته  آموزشی در هجدهمین مسابقات ملی مهارت خبر داد. وهب مختاران با بیان اینکه برگزاری مسابقات ملی مهارت موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی می گردد افزود:برگزیدگان ملی مهارت نگران اشتغال آینده خود  نیستند. وی پیشنهادات کاری از سوی کشورهایی چون روسیه برای نخبگان ملی و مهارت دوره های قبلی این استان  را مطرح ساخت و یادآور شد:مسابقات ملی مهارت زمینه ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات  و همچنین شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاههای اقتصادی می باشد. مختاران تصریح کرد:تیم اعزامی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در رشته های  اتصالات چوبی ،الکترونیک،آجرچینی ،جواهر سازی،تاسیسات الکتریکی، تراش cnc  ، مکاترونیک،طراحی فضای سبز ،کابینت ساز چوبی ،راهمارهای نرم افزار برای تجارت الکترونیک، کاشیکاری دیوار و کف،طراحی گرافیک،صافکاری خودرو،تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه سنگین،طراحی مهندسی مکانیک،فناوری مد(خیاطی) ،گچ کاری،گل آرایی و لوله کشی و گرمایشی به رقابت خواهند پرداخت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی فرزندان ایران اسلامی ادامه داد: برگزیدگان مرحله ی کشوری به اردوی آماده سازی جهت شرکت در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت 2019 مسکو اعزام و پس از گزینش نهایی راهی این مسابقات خواهند شد.  این مقام مسئول گفت:مسابقات از روز یکشنبه 24 تیرماه شروع و به مدت 4 روز  ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

  آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی اتفاق بیفتد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه شورای مهارت  در شهرستان رزن با حضور ،نماینده مردم شریف  این شهرستان در مجلس شورای اسلامی،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،فرماندار و روسای دستگاههای اجرایی  شهرستان رزن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مبنای آموزش های مهارتی را با شعار چه چیز را به چه کس آموزش بدهیم مطرح ساخت و اظهار داشت:  طبق نیاز جامعه هدف و متناسب با بازار کار دوره های مهارت آموزی را برگزار می کنیم. وهب مختاران افزایش نرخ بیکاری در جامعه را بر اساس تعداد افراد فاقد مهارت دانست و عنوان کرد: مطالبه مهارتی در خانوادهها باید مقدم بر سایر مطالبات گردد وی با اشاره به زمان فرارسیدن هجدهمین  مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری خبر داد و تصریح کرد:این مسابقات فرصتی  است تا جوانان خود را بهتر شناخته و بتوانند آینده خویش را رقم بزنند. در ادامه فرماندار شهرستان رزن ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:مهارت آموزی در جامعه یک نیاز و ضرورت می باشد. سید رضا سلامتی  یادآور شد:با توجه به اینکه رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی است ،ارتباط دانشگاهها با فنی و حرفه ای فعالتر از قبل گردد. نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی گفت:آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی اتفاق بیفتد. دکتر حسن لطفی با شاره به اینکه آموزش های مهارتی متناسب با سطح یادگیری افراد جامعه باشد، بیان کرد:به مشاغل بومی هر منطقه ارزش و بها بدهیم و نگذاریم مشاغل سنتی به فراموشی سپرده شوند.  وی در ادامه افزود :آموزش های مهارتی متناسب با بازار کار ،به گسترش مشاغل پایدار در جامعه کمک می کند.  

نشست آموزشی توجیهی ائمه جماعات و رابطین فرهنگی مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

  این نشست با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مدیر ستاد اقامه نماز استان ،امامان جماعت و رابطین فرهنگی مراکز  در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد. اعضای حاضر در جلسه به تبیین بخش نامه ها و شیوه نامه های فرستاده شده سازمان و اسناد بالادستی در جهت فعالیت های فرهنگی با محوریت نماز ،امر به معروف ،نهی از منکر ،عفاف و حجاب و صیانت پرداخته و برنامه ریزی لازم را انجام دادند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی )در خصوص تبدیل کشور به کارگاه تولیدی افزود:توسعه و پیشرفت اقتصادی در گرو مهارتهای روز دنیاست و با بهره گیری از مهارتهاست که می توان خلق ثروت در جامعه نمود وهب مختاران از زمان  برگزاری هیجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت  ،مرحله کشوری سخن گفت و افزود:جوانان و نخبگان در این مسابقات می توانند خودشان را بشناسند و همین امر موجب افزایش اعتماد بنفس ایشان خواهد شد.  وی همچنین پرداختن به امور فرهنگی و انجام فرائض دینی را از اهم موضوعات سازمان دانست و تاکید کرد:فردی که دلش با تجلی خدا روشن گردد هیچگاه نامید نمی گردد. در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان از سازمان فنی و حرفه ای به عنوان مجموعه ای مهم  و تاثیر گذار در اشتغال یادآور شد و اظهار داشت:ائمه جماعات و رابطین فرهنگی موظف هستند کمک حال این سازمان در رسیدن به اهداف عالی اش در امر مهارت آموزی و اشتغال باشند. حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم تئوری محور بودن دانشگاهها را مطرح ساخت و  تصریح کرد:این موضوع سبب انباشته شدن محفوظات در ذهن دانش آموختگان خواهد شد. ایشان خاطر نشان ساخت:  بنا بر گفته  ی حضرت امام صادق(ع)استفاده  از فرصت ها  و بهره گیری از تجارب اولین اصل در زندگی می باشد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان :

  آموزش های مهارتی فنی و حرفه ا ی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار را مهیا کرده است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل به همراهی مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد با معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیدار و گفتگو کردند.  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  همدان با اشاره به اینکه آموزش فنی حرفه ای و مهارت آموزی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار را مهیا کرده است و تداوم این رویه می تواند موجب کاهش آسیب های اجتماعی شود گفت:هر کسی که توانایی آموزش دیدن را دارد می تواند با گذراندن آموزش های فنی و حرفه ای عزتش را حفظ نموده و اقتصاد خانواده ی خویش را مستقل نماید. گلستانی طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در این استان را  خوب  ارزیابی نمود و افزود: طی بازدیدی که از کارگاهای مهارت آموزی داشتم  بیشتر  بانوانی که در این محل آموزش می بینند بد سرپرست یا بی سرپرست هستند و در صورت فرا گرفتن شغل تمایلی به حمایت از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی را نخواهند داشت. وی بیان داشت: با دستگاههای مرتبط برنامه ریزی صورت  پذیرد که محصولات تولیدی این بانوان در نمایشگاههای موقت یا دائمی عرضه گردد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مطرح ساخت:طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در 60 کارگاه در حال اجرا می باشد. وهب مختاران به آموزش صرف بانوان سرپرست خانوار اکتفا نکرده و اظهار داشت:رایزنی هایی با صاحبان مشاغل و تولید کنندگان صورت گرفته که تولیدات کارآموزان روانه بازار گردد. این مقام مسئول همچنین با تاکید بر  برگزاری نمایشگاه جهت معرفی و عرضه محصولات بانوان مهارت دیده اضافه کرد:این امر موجبات دلگرمی ، تشویق و افزایش اعتماد بنفس ایشان خواهد شد.

فرماندار و رییس شورای تامین شهر ستان کبودرآهنگ:

  منبع اقصادی و درآمد افراد دارای مهارت فنی و حرفه ای پایدار می باشد. مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان کبودرآهنگ دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان فرماندار شهرستان کبودرآهنگ در دیدار با مدیر کل ومسئولین ستادی این اداره کل گفت:افراد دارای مهارت در زندگی منابع اقصادی و درآمدی پایدار خواهند داشت.   حجت اله مهدوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را  جزو صفوف مقدم اشتغال پایدار دانست و بیان داشت:در قرآن کریم و سخنان ائمه نیز بر اهمیت موضوع مهارت تاکید شده است. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن ارائه گزارش آمار و عملکرد، موضوع مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار را مطرح ساخت و افزود :این طرح به همت وزارت کشور و سازمان آموزش فنی و حرفه ای بصورت پایلوت  جهت کاهش آسیب های اجتماعی در پنج استان کشور از جمله استان همدان اجرا و تا پایان سال 97 ادامه دارد. وهب مختاران با اشاره به اینکه موتور محرک اشتغال در گرو آموزش های مهارتی است افزود:موضوع اصلی  در حوزه اقتصاد و اشتغال مهارت آموزی می باشد. وی اظهار داشت:فرمان آموزش های مهارتی رابا دعوت از تولید کنندگان،کارآفرینان و صاحبان مشاغل به سمت اشتغال  سوق داده ایم. این مقام مسئول طرح تکاپو را از دیگر اقدامات مهم این اداره عنوان کردو افزود:با توجه به مقام اول استان در زمینه  تولید کفش چرمی زنانه در کشور  اولین کارگاه تولید مصنوعات چرم در شهرستان همدان و فامنین راه اندازی شد. مختاران تشکیل کمیسیون بازرگانی برای اولین بار در اتاق بازرگانی استان و همچنین برگزاری دوره های مهارتی مطابق تفام نامه نیروهای مسلح برای سربازان وظیفه را از اهم موضوعات این سازمان دانست و یادآور شد:با انجام آموزش های مهارتی جهت سربازان وظیفه در حین خدمت مقدس سربازی نگران اشتغال در آینده نخواهند بود.  

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از اجرایی شدن برنامه‌های تفاهم نامه

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار این استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، جلسه کارگروه بانوان استان همدان با حضور ،معاون سیاسی امنیتی استاندار،مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده  ،مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان  همدان و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن  شهدای استانداری برگزار گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  کارگروه گفت : طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار با هدف توانمند سازی ،مهارت آموزی ،افزایش سطح درآمد و کاهش وابستگی به سازمان های حمایتی ،به شکل رایگان  انجام می شود و مشاغلی نظیر مانتو دوزی ،تزیین سفال ،قالی بافی تابلویی و پیراهن دوزی به 850 نفر از ایشان آموزش داده شده است. وهب مختاران اضهار داشت :تعهد استان همدان آموزش 2000 نفر ساعت می باشد که تا کنون 1800 نفر ساعت  در حال آموزش می باشند و در حال حاضر 849 نفر در حال طی نمودن دوره های مهارتی هستند که تا پایان سال افزایش خواهد یافت.  در ادامه مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همدان  با اشاره به  روند ادامه ی آموزشهای مهارتی ویژه بانوان سرپرست خانوار  گفت:طی بازدیدهای انجام شده از کارگاهای آموزشی این بانوان  کیفیت آموزشی در سطح بالایی برآورد شده است که  نهایت تقدیر و تشکر را از مدیر کل و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  دارم. خانم دکتر  دوروزی تصریح کرد: با همکاری دیگر دستگاههای اجرایی راهکارهایی اتخاذ گردد که شرایط پرداخت تسهیلات به این قشر از بانوان  مهیا گردد. شاهرخی ،معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز گفت:باید نگاه ویژه ای به شان،مقام و منزلت زنان در جامعه داشته باشیم. وی بیان کرد: .جمعیت زنان سرپرست خانوار در استان، بیش از ۶۸ هزار نفر است که ۴۵ هزار نفر در مناطق شهری و ۲۳ هزار نفر در مناطق روستایی هستند ایشان نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یادآور شد:آموزش های مهارتی باید مطابق نیاز جامعه و بازار کار باشد،که این اداره کل در استان همدان در این زمینه موفق بوده و عملکرد مطلوبی داشته است.

نماینده مردم شریف شهرستان اسد آباد و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

  آموزش های مهارتی در زندگی روزمره افراد نیز تاثیر گذار خواهد بود نماینده مردم شریف شهرستان اسد آباد  و عضو هیات رییسه  مجلس شوررای اسلامی  در جلسه شورای اداری این شهرستان بر ضرورت  تاثیر گذاری آموزش های مهارتی در زندگی روزمره افراد تاکید کرد. دکتر اکبر رنجبر زاده نقش آفرینی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در روند توسعه کشور را  مطرح ساخت و افزود:جایگاه و اهمیت آموزش های مهارتی بسیار حائز اهمیت بوده و این نیاز روز به روز بیشتر احساس می شود.. وی هدر رفت منابع مالی را ناشی از فقدان مهارت آموزی در جامعه دانست و اظهار داشت:پول و ثروت مساوی با اشتغال پایدار نبوده و نخواهد بود.  در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به زمان فرارسیدن مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری عنوان کرد:با برگزاری مسابقات ملی و مهارت جوانان با اعتماد به نفس می توانند آینده کاری خویش را رقم بزنند. وهب مختاران توان علمی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای  را در سطح بالایی ارزیابی نمود و خاطر نشان ساخت:در مسابقات ملی مهارت مرحله جهانی 2017 ابوظبی دو نفر از تیم همدان در حرفه های طراحی سبز و نرم افزار در این مسابقات  شرکت داشتند. وی همچنین یادآور شد: طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانواربا مشاکت وزارت کشور در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی  از سال گذشته در پنج استان از جمله همدان آغاز شده است و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مسئولیت اجرای این طرح را بر عهده دارد مختاران ادامه داد: این مجموعه سعی در برقراری تعامل با اتحادیه ها، اصناف، صنایع و همه دست اندرکاران و افراد موثر در بازار کار دارد تا دوره های آموزشی بر اساس نیاز این صنوف برگزار کند. این مقام مسئول از راه اندازی کارگاه طرح تکاپو ،برای نخستین بار  در زمینه مصنوعات چرم در همدان و فامنین سخن گفت . ایشان طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح ،بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)و دولت محترم تدبیر و امید را مطرح ساخت و خاطر نشان کرد:سربازان در دوران مقدس سربازی بعد از آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای مورد نظر  دیگر نگران اشتغال نخواهند بود.

لینک به ادارات دیگر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۵