امروز : جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۳۴۹۴۲
تازه ها

انعقاد تفاهم نامه دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت آبفا همدان

به منظور گسترش همکاری های آموزشی مشترک و اجرای دور ه های آموزشی جهت ارتقاءپرسنل شرکت های پیمانکار شرکت آب و فاضلاب استان همدان تفاهم نامه دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و شرکت آبفا استان منعقد گردید. بر اساس این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به مشکل کمبود ذخائر آبی و همچنین  کنترل مصرف آب اظهار داشت:این تفاهم نامه با هدف آموزش پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب استان و در جهت استفاده از ظرفیتهای تخصصی هر دو طرف منعقد گردید. وی با مطرح ساختن ارتباط آموزش های مهارتی با اقتصاد و اشتغال افزود:یکی از دلایل پیشرفت کشورهای توسعه یافته سرمایه گذاری در حوزه آموزش های مهارتی است.  در ادامه سید هادی حسینی بیدار مدیر عامل شرکت آبفای استان همدان اظهار داشت:پیمانکارانی که آموزش های مهارتی را گذرانده  و موفق به دریافت گواهینامه گردیده انداز نظر این شرکت دارای صلاحیت فنی می باشند.

بازدید مدیر کل و هیات همراه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار

بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از کارگاههای آموزشی ویژه بانوان سرپرست خانوار ضمن گوش سپردن به درخواست ها و مشکلات ایشان اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف ما دراین قبیل کارگاهها بررسی خروجی و در اصل اتصال کارآموزان به بازار کار است. وی با اشاره  به  آموزشی – تولیدی بودن این کارگاهها و ارتباط با بازار کار  خاطر نشان ساخت:بعد از گذراندن دوره های  مهارت  در امر معیشت و اقتصاد  خانواده خود مستقل خواهید بود.

جلسه بررسی طرح ملی بازدید دانش آموزی با مدیران آموزش و پرورش استان همدان

به گزارش روابط عمومی  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای  برنامه هماهنگ کشوری بازدید داشن آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای جلسه ای با حضور مدیرکل ،مسئولین ستادی،اعضای کانون انجمن صنفی روسای مراکز و مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در ابتدای این جلسه  با اشاره به همکاری و تعامل خوب اداره کل آموزش و پرورش با این اداره کل عنوان کرد:دانش آموزان را از مقاطع ابتدایی با موضوع مهارت آموزی آشنا نماییم تا در آینده شاهد بهبود وضعیت اشتغال این قشر عزیز باشیم.  وی در  ادامه افزود :این موضوع موجب ارتقای آگاهی دانش آموزان در امر مهارت می گردد

برگزاری دوره روش های کنونی شناسایی و تشخیص هویت اشخاص

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان واحد سنجش وحراست این اداره کل با مشارکت رییس پلیس آگاهی استان   اقدام به برگزاری دوره تطبیق عکس و شناسایی چهره نمود. بر اساس این گزارش دوره فوق برای مسئولین آزمون  مراکز  شهرستان ها ،کارشناسان تطبیق عکس در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. همکاران مرتبط با واحد آزمون در این دوره با نحوه تشخیص و شناسایی چهره افراد شرکت کننده جهت بالا بردن صحت و سلامت آزمون های مهارتی آشنا شدند

جلسه بررسی روند مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد

مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه بررسی روند آموزش زنان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد با اشاره به اهمیت این موضوع  در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت:هر کدام از کارآموزان این طرح پس از گذراندن دوره های مهارتی باید بتوانند در بازار کار نقشی ایفا کنند. وهب مختاران افزود:آموزش مهارت به بانوان سرپرست خانوار فرصتی برای تربیت نیروی ماهر برای بنگاههای اقتصادی در جهت حمایت از تولید و کالای ایرانی است.  وی خاطر نشان ساخت:یکی از مهمترین وظایف ما در تفاهم نامه آموزش بانوان سرپرست خانوار بررسی خروجی آموزشهای مهارتی و در اصل اتصال کارآموزان به بازار کار است. شایان ذکر است این جلسه با حضور مدیر کل ،روسای ستادی ، اعضای کانون انجمن صنفی و مدیران آموزشگاههای آزاد استان در دفتی کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید.

جلسه هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه بررسی و برنامه ریزی هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت این ایده پارک به همکاری و مشارکت پارک  علم و فناوری همدان در مورخ 24 اردیبهشت 97 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی (شهر مریانج) برگزار می گردد. وی افزود :شایسته است در این ایده نخبگان را شناسایی و با برگزاری دوره های مهارتی ایشان را برای المپیاد ملی و مهارت آماده نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:مهلت ثبت نام در هیجدهمین ایده پارک تا مورخ 21 اردیبهشت  از طریق مراجعه به سامانه ثبت نام ایده پارک با موضوع آموزشهای فنی و حرفه ای  می توانند ثبت نام نمایند

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش در اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی همدان

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر اعضا در اتاق بازرگانی همدان تشکیل گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان، در ابتدای جلسه مسعود عبدالملکی دبیر کمیسیون در خصوص "دستور جلسه با محوریت تشکیل کمیته ها و گروه های کاری در بخش های مختلف آموزش و پژوهش توضیحاتی" را بیان و "اقدمات انجام شده آموزشی و پژوهشی را در سال 1396 در بخش های آموزش و پژوهش اتاق در قالب پاورپوینت" ارائه داد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه موتور محرک اشتغال در مهارت آموزی است اظهار داشت: راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران در خصوص راه اندازی آموزش مهارت آموزی وبژه بانوان سرپرست خانوار سخن گفت،آفزود: این طرح که با مشارکت وزارت کشور  در 5 استان از جمله همدان به صورت پایلوت به مرحله اجرا در آمده است،می تواند تاثیر چشمگیری در حوزه اشتغال بانوان سرپرست خانوار داشته باشد. در ادامه هر یک از اعضای کمیسیون به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستور جلسه پرداختند

دکترمفتح نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی: سازمان فنی و حرفه ای خلاء موجود در سیستم آموزش رسمی و دانشگاه ها را مرتفع می سازد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۹

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضوردکتر مفتح نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان ،ریاست و پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان انجام گرفت.

 در ابتدای نشست رئیس مرکز فنی و حرفه ای برادران تویسرکان گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۰۶۹ نفر دوره در این مرکز آموزش داده شده است، در ۱۶ روستا بر اساس نیاز بازار آموزش های جدید به متقاضیان داده شده است

وی با اشاره آموزش دوره های جدید و پر کاربرد در ۱۶ روستای شهرستان، گفت: در روستای گشانی نیز که از روستاهای پایلوت استان جهت ایجاد اشتغال و جذب گردشگر و احیای ظرفیت های روستا است، یک دوره مروار بافی با ظرفیت ۱۷‌ نفر برگزار و گواهی نامه مهارت برای این افراد نیز صادر شد.

حکمتی با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی مناسب روستایی گفت: با تأکیدات و پیگیری فرماندار و همکاری بخشداری مرکزی در راستای مهارت آموزی و آموزش اشتغال جهت استفاده از ظرفیت تسهیلات در ۵ روستا دوره های آموزشی در رشته های مختلف برگزار گردید.

وی تصریح کرد: در روستای منجان از توابع بخش قلقلرود نیز کلاس تابلو فرش ریزباف با ۴۰نفر دوره انجام شد.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: جوانان با فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی بیگانه شده اند، توسعه اقتصادی بر اساس شایستگی فنی و مهارتی محقق میشود

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد و مهارت از هم جدانشدنی هستند، گفت: در سازمان فنی و حرفه ای آموزش ها زمینه ساز اشتغال است و به سمتی پیش میرود که بر اقتصاد کشور تأثیرگذار باشیم.

مختاران دغدغه آموزش فنی و حرفه ای را اشاعه فرهنگ مهارت آموزی عنوان کرد و افزود: متأسفانه جوانان با فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی بیگانه شده اند و فرهنگ پشت میز نشینی و مدرک گرایی جای آن را برایشان گرفته است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه منابع خدادادی و تولید علم و ارائه مقالات جایگاه بالایی دارد، گفت: ولی در تولید ثروت از علم بسیار ضعیف هستیم که مهارت حلقه اتصال بین علم، صنعت و تولید ثروت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: باید نقش آموزش های فنی و حرفه ای فعال تر و پررنگ تر شود.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳۴ مرکز ثابت دولتی در استان گفت: به ۹۸ روستا در استان خدمات رسانی می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه حتی اگر بیشترین تسهیلات به افراد پرداخت شود ولی اگر مهارت نداشته باشند، تنها منابع را هدر می دهند گفت: اگر افراد از گذر مهارتی عبور کنند حتما منتج به نتیجه می شود.

مختاران با اشاره به پیگیریهای بعمل آمده جهت ایجاد کارگاه طلا و جواهر در استان، گفت: شهرستان تویسرکان از این مرضوع به خوبی استقبال نمود وفرماندار پیگیری زیادی در این زمینه داشتند.

وی افزود: چندین جلسه بین سرمایه گذار و فرماندار تویسرکان انجام شده که سرمایه گذار با پیگیری فرماندار به دنبال دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر  برای راه اندازی کارگاه است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:سازمان فنی و حرفه ای خلاء موجود در سیستم آموزش رسمی و دانشگاه ها را مرتفع می سازد، سیستم آموزشی رسمی و دانشگاههای کشور تئوری هستند

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه ای یکی از مهمترین مراکز مؤثر در بخش اشتغال است، گفت: اگر افراد در این مراکز خوب آموزش ببینند به راحتی جذب بازار کار می شوند.

دکترمحمدمهدی مفتح با تأکید بر اینکه سیستم آموزش های رسمی و دانشگاه های ما تئوری هستند و مهارت آموزی در آنها وجود ندارد، گفت: سازمان فنی و حرفه ای توانسته این خلا را برطرف نماید و جوانان و فارغ التحصیلان را برای ورود به بازار و ایجاد اشتغال آماده نماید.

وی تصریح کرد: برگزاری کلاس های آموزشی برای زندانیان را بسیار مفید و مؤثر است.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در خصوص تراش سنگ های زینتی در شهرستان، گفت: در حال حاضر نیز تسهیلات خوبی به متقاضیان داده میشود.

نماینده مردم تویسرکان با تأکید بر اینکه فرماندار تویسرکان با تلاش و بدون حاشیه و تسلط کامل به دنبال کار برای شهرستان است، گفت: تسهیلات خوبی وجود دارد که اگر تحرک نداشته باشیم به شکل خوبی جذب نمی شود.

وی تصریح کرد: باید آموزش های لازم به افراد داده شود و تولیدهای بازار محور به آنها معرفی شود تا در آینده با مشکل مواجه و  بیکار بدهکار نشوند.

دکترمفتح افزود: ‌باید دقت شود که منابع و این تسهیلات هرز نرود.