امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۷۰۹۷۴
تازه ها

مهارت آموزی ویژه بانوان سرپرست خانوار

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان براساس تفاهم نامه وزارت کشور و سازمان فنی و حرفه ای ،با هدف توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و کاهش آسیب های اجتماعی ،کلاس‌های مهارت آموزی در مناطق حاشیه شهر‌های ۵ استان کشور از جمله استان همدان  برگزارمی شود. بر اساس این گزارش جلسه پی گیری این تفاهم نامه در دفتر امور اجتماعی استانداری همدان با حضور نادری فر مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری طاهره، دوروزی مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برکزار گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با معرفی کارگاههای آموزشی فعال در مراکز ثایت دولتی و غیردولتی گفت:در زمینه ی آموزش بانوان با هماهنگی اداره کل بهزیستی و کمیته ی امداد امام خمینی(ره)در حرفه هایی که منتج به کسب و کار میگردد ،دوره مهارت آموزی برگزار می گردد. مختاران با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی در مراکز و آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای به نحو احسن و مطابق بازار کار انجام می گردد، بیان داشت:درصد قابل توجهی از بانوان آموزش دیده در گیر تولید خواهند گردید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با در نظر گرفتن رشته شغل هایی در حوزه های خیاطی ،قالی بافی ،گلیم بافی ،مصنوعات چرم،طلا و جواهر و...اذعان داشت :افرادآموزش پذیر در دوره ها شرکت نمایند. در ادامه طاهره دو روزی ،مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای بتواند این بانوان را توانمند سازد گفت:لازمه ایجاد اشتغال بانوان سرپرست خانوار گذراندن دوره های مهارتی فنی و حرفه ای است. مهرداد نادری فر مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن بررسی مفاد تفاهم نامه عنوان کردجلسه ای با حضور دیگر ارگانها از جمله مسکن و شهر سازی ، آموزش پرورش ،دفتر روستایی ،سپاه پاسدارن ، ،دایره مبارزه با مواد مخدر و دیگر ارگان ها  تشکیل گردد. نادری فر ادامه داد:تبلیغات محیطی از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان انجام گیرد. مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اظهار داشت:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان توانایی برگزاری دوره هایی که مرتبط با اشتغال،کسب و کار و تولید می باشند را دارد.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان کارگاه گوهر تراش مرکز آموزشی فنی و حرفه ای بیت الزهرا(س)

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،مریم السادات باقری سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان گفت: به منظور فراهم کردن زمینه بهره گیری از تجربیات کارآموزان و با هدف توانمندی ایشان ،نمایشگاهی از آثار تولید شده در حرفه شمع ساز برپا گردید. گفتنی است پس از اتمام ازاین بازدید به دونفر از بهترین دستاوردها، جوایزی اهدا گردید.

برگزاری دوره آموزشی سازنده تولیدات چرمی دست دوز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان اسدآباد برای نخستین بار کارگاه آموزش تخصصی سازنده تولیدات چرمی دست دوز را برای بانوان این شهرستان برگزارمی نماید.     طاهره  نظری گفت :سازنده تولیدات چرمی دست دوز  یکی از مشاغل صنایع چرم دستی می باشد که شامل شایستگی های بکارگیری و انتخاب چرم مرغوب ،ترسیم فنی و الگو سازی رویه و آستر ،بکارگیری ابزار و یراق آلات برش چرم ،دوخت کاربردی چرم و تولید انواع محصولات چرمی و پرداخت و تکمیل نهایی می باشد و با مشاغل نقاشی روی چرم ،حکاک چرم و سازندگان تولیدات چرمی در ارتباط می باشد.   وی افزود:این دوره  158 ساعت  می باشد،که شامل 50 ساعت نظری و 108 ساعت کار عملی می باشد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مصاحبه تلویزیونی: هدف ما از ایجادکارگاههای تولیدی –آموزشی ،تولید همراه آموزش است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران مدیر کل در خصوص کارگاههای تولیدی –آموزشی مصاحبه تلویزیونی نمود. طبق این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه در 9 ماهه سال جاری حدود 37000 نفر در بخش دولتی و غیر دولتی آموزش دیده اند اذعان داشت:برای افزایش بهره وری آموزشی در کارگاههای فنی و حرفه ای سعی بر بسط و توسعه کارگاههای تولیدی و آموزشی می باشد. وی با تاکید بر این که تا کنون 20 نفر از کارآفرینان در سطح استان در کارگاههای تولیدی – آموزشی  مشغول برگزاری دوره های مهارتی می باشند ،خاطرنشان ساخت:هدف ما از ایجاد این قبیل کارگاهها، آموزش و یادگیری مهارت و همچنین تولید در حین آموزش می باشد که در نهایت محصول تولید شده وارد بازار می گردد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از کارگاههای آموزش روستایی شهرستان نهاوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل از کارگاههای آموزش روستایی واقع در روستاههای وراینه و کوهانی  شهرستان نهاوند بازید به عمل آوردند. وهب مختاران در بازدید از کارگاههای موجود ضمن گوش سپردن به مسائل و مشکلات کارآموزان بیان داشت:آموزش های مهارتی باید به سمتی برود که منجر به تولید و کسب و کار گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  خاطر نشان ساخت:با توجه به اینکه بازارکار برای ما خیلی مهم است، از طریق کارآفرینان می توانیم به بازار دست یابیم،حلقه ای تشکیل دهیم که در نهایت زمینه سازکسب و کار گردد. وی  با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی در روستاها از مهمترین عوامل جهت جلوگیری از مهاجرت افراد به شهر و دیگر نقاط  می باشد، تصریح ساخت: برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای موجب توانمند سازی روستائیان عزیز در منطقه می گردد.. مختاران  ادامه داد: روستائیانی که در این کارگاه ها فنی و حرفه ای، آموزش می بینند اقدام به راه اندازی کسب و کار حتی در درون منزل در قالب مشاغل خانگی می کنند. ایشان تاکید کرد: این اداره کل در ارائه آموزش های فنی و حرفه ای بر نیازها و ظرفیت های موجود در روستا نیز توجه دارد

برگزاری اولین آزمون ادواری برای سربازان وظیفه یگانهای نظامی و انتظامی استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک آموزشی ستاد نیروهای مسلح و وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به این  که مجری این طرح سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  می باشد افزود:این امر با هدف مهارت افزایی و تسهیل اشتغال سربازان وظیفه می باشد  . مختاران افزود: اولین آزمون ادواری سربازان وظیفه یگانهای نظامی و انتظامی این استان در 8 حوزه درمراکر آموزش فنی و حرفه ای شهرستانها همزمان با سراسر کشوربرگزار گردید . وی خاطر نشان ساخت:در این آزمون قریب به 872 نفر در 72 حرفه آموزشی شرکت کردند که در صورت کسب نمره قبولی شرکت کنندگان در آزمون تئوری و عملی موفق به اخذ گواهینامه مهارتی می شوند و پس از فراغت از دوران خدمت سربازی می توانند از مهارت و توانایی که کسب نموده اند در جهت ایجاد اشتغال استفاده نموده و از مزایای  گواهینامه مهارتی بهره مند گردند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از آموزشگاههای آزاد : آموزش های مهارتی تربیت کننده افراد ماهر است

وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از آموزشگاههای آزاد گفت:وظیفه ما  آموزش های مهارتی است که در نهایت خروجی  نیروی ماهر و متخصص  می باشد. ایشان با بیان اینکه نیروی ماهر در جامعه اشتغال حرف برای گفتن دارد افزود:فرد یا افرادی که شایستگی مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند. وهب مختاران با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی منتهی بر کسب و کار  و تولید، تاکید کرد:در زمینه ی تولید نظر بر اینکه مهارت مختص شماست قطعاً رقیبی نخواهید داشت وتاثیر گذار در عرصه اشتغال خواهید شد. وی خاطر نشان ساخت:ارزش و اعتبار مدارک فنی و حرفه ای را دستیابی کارآموزان به اشتغال و تولید دو چندان خواهد ساخت

دکترمفتح نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی: سازمان فنی و حرفه ای خلاء موجود در سیستم آموزش رسمی و دانشگاه ها را مرتفع می سازد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۹

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این نشست با حضوردکتر مفتح نماینده مردم شریف شهرستان تویسرکان ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان ،ریاست و پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان انجام گرفت.

 در ابتدای نشست رئیس مرکز فنی و حرفه ای برادران تویسرکان گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۰۶۹ نفر دوره در این مرکز آموزش داده شده است، در ۱۶ روستا بر اساس نیاز بازار آموزش های جدید به متقاضیان داده شده است

وی با اشاره آموزش دوره های جدید و پر کاربرد در ۱۶ روستای شهرستان، گفت: در روستای گشانی نیز که از روستاهای پایلوت استان جهت ایجاد اشتغال و جذب گردشگر و احیای ظرفیت های روستا است، یک دوره مروار بافی با ظرفیت ۱۷‌ نفر برگزار و گواهی نامه مهارت برای این افراد نیز صادر شد.

حکمتی با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی مناسب روستایی گفت: با تأکیدات و پیگیری فرماندار و همکاری بخشداری مرکزی در راستای مهارت آموزی و آموزش اشتغال جهت استفاده از ظرفیت تسهیلات در ۵ روستا دوره های آموزشی در رشته های مختلف برگزار گردید.

وی تصریح کرد: در روستای منجان از توابع بخش قلقلرود نیز کلاس تابلو فرش ریزباف با ۴۰نفر دوره انجام شد.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: جوانان با فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی بیگانه شده اند، توسعه اقتصادی بر اساس شایستگی فنی و مهارتی محقق میشود

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد و مهارت از هم جدانشدنی هستند، گفت: در سازمان فنی و حرفه ای آموزش ها زمینه ساز اشتغال است و به سمتی پیش میرود که بر اقتصاد کشور تأثیرگذار باشیم.

مختاران دغدغه آموزش فنی و حرفه ای را اشاعه فرهنگ مهارت آموزی عنوان کرد و افزود: متأسفانه جوانان با فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی بیگانه شده اند و فرهنگ پشت میز نشینی و مدرک گرایی جای آن را برایشان گرفته است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه منابع خدادادی و تولید علم و ارائه مقالات جایگاه بالایی دارد، گفت: ولی در تولید ثروت از علم بسیار ضعیف هستیم که مهارت حلقه اتصال بین علم، صنعت و تولید ثروت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: باید نقش آموزش های فنی و حرفه ای فعال تر و پررنگ تر شود.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳۴ مرکز ثابت دولتی در استان گفت: به ۹۸ روستا در استان خدمات رسانی می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه حتی اگر بیشترین تسهیلات به افراد پرداخت شود ولی اگر مهارت نداشته باشند، تنها منابع را هدر می دهند گفت: اگر افراد از گذر مهارتی عبور کنند حتما منتج به نتیجه می شود.

مختاران با اشاره به پیگیریهای بعمل آمده جهت ایجاد کارگاه طلا و جواهر در استان، گفت: شهرستان تویسرکان از این مرضوع به خوبی استقبال نمود وفرماندار پیگیری زیادی در این زمینه داشتند.

وی افزود: چندین جلسه بین سرمایه گذار و فرماندار تویسرکان انجام شده که سرمایه گذار با پیگیری فرماندار به دنبال دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر  برای راه اندازی کارگاه است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:سازمان فنی و حرفه ای خلاء موجود در سیستم آموزش رسمی و دانشگاه ها را مرتفع می سازد، سیستم آموزشی رسمی و دانشگاههای کشور تئوری هستند

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه ای یکی از مهمترین مراکز مؤثر در بخش اشتغال است، گفت: اگر افراد در این مراکز خوب آموزش ببینند به راحتی جذب بازار کار می شوند.

دکترمحمدمهدی مفتح با تأکید بر اینکه سیستم آموزش های رسمی و دانشگاه های ما تئوری هستند و مهارت آموزی در آنها وجود ندارد، گفت: سازمان فنی و حرفه ای توانسته این خلا را برطرف نماید و جوانان و فارغ التحصیلان را برای ورود به بازار و ایجاد اشتغال آماده نماید.

وی تصریح کرد: برگزاری کلاس های آموزشی برای زندانیان را بسیار مفید و مؤثر است.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در خصوص تراش سنگ های زینتی در شهرستان، گفت: در حال حاضر نیز تسهیلات خوبی به متقاضیان داده میشود.

نماینده مردم تویسرکان با تأکید بر اینکه فرماندار تویسرکان با تلاش و بدون حاشیه و تسلط کامل به دنبال کار برای شهرستان است، گفت: تسهیلات خوبی وجود دارد که اگر تحرک نداشته باشیم به شکل خوبی جذب نمی شود.

وی تصریح کرد: باید آموزش های لازم به افراد داده شود و تولیدهای بازار محور به آنها معرفی شود تا در آینده با مشکل مواجه و  بیکار بدهکار نشوند.

دکترمفتح افزود: ‌باید دقت شود که منابع و این تسهیلات هرز نرود.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.