امروز : يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۱۸۹۹۸ بروز شده در : شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

اخبار و تازه ها

مهارت،فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در هر کشور به شمار می رود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت،فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در هر کشور به شمار می رود. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طی بازدید از آموزشگاههای آزاد در خصوص پوست‌اندازی آموزشی در استان همدان گفت: ما آموزش را برای ایجاد کسب و کار، ارائه می‌کنیم پس باید ببینیم که طول عمر کسب و کارها چقدر است زیرا بسیاری از مشاغل، بقای عمر کمی دارند و بر این اساس آموزش‌های ما نیز در حال تغییر است وهب مختاران با اشاره به اینکه افرادی که به فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند می‌توانند در زمینه انتخاب رشته مناسب با وضعیت و استعدادهای خود، مشاوره شوند می‌گوید: مشاوره مجازی در سایت و مشاوره حضوری در واحد مشاوره و رهگیری اشتغال  در مراکز ما و مشاوره مرحله‌ای توسط مربیان این مراکز انجام می‌شود و افراد می‌توانند از این امکان استفاده کرده و پیش از انتخاب حرفه مورد نظر با کارشناسانی که در حیطه کارآفرینی و اشتغال تخصص دارند، مشورت کنند. پس از دریافت آموزش نیز ما تا یکسال با اشخاص در ارتباط بوده و وضعیت اشتغال آنها را پیگیری می‌کنیم. مختاران مهارت ، فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه دانست و افزود: فرد یا افرادی که شایستگی مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند.. این مقام مسئول با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی منتهی بر کسب و کار  و تولید، تاکید کرد:در زمینه ی تولید نظر بر اینکه مهارت مختص شماست قطعاً رقیبی نخواهید داشت وتاثیر گذار در عرصه اشتغال خواهید شد. وی خاطر نشان ساخت : آموزشگاههای آزاد به عنوان بال و بازوهای این اداره کل ، باید مشاور موثر برای کارآموزان عزیز باشند..

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
ادامه مطلب

آموزش های فنی و حرفه ای در 70 روستای همدان اجرا شد

مدیرکل  آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان گفت: 70 روستای کمتر توسعه یافته و محروم این استان از ابتدای سال جاری تاکنون زیرپوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفتند. وهب مختاران بیان کرد: سالانه حدود 150 روستا زیر پوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار می گیرند که این آمار سال گذشته به 162 روستا رسید. وی اضافه کرد: یکی از اولویت های محوری فنی و حرفه ای آموزش مهارت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نظیر روستاها، حاشیه شهر، عشایران و سکونتگاه های غیررسمی است. مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای همدان ادامه داد: تیم های سیار فنی و حرفه ای با حضور در مناطق محروم این دوره های آموزشی را متناسب با نیازهای مردم این مناطق آموزش می دهند. مختاران عنوان کرد: این دوره های شامل حرفه های مختلف از جمله طراحی دوخت، مراقبت و زیبایی، رشته های صنایع چوب، برق و الکترونیک و مکانیک است. وی بیان کرد: توانمند سازی روستاهای هدف، آغاز هر سال توسط مسئولان مشخص شده و فنی و حرفه ای توان خود را در راستای مهارت آموزی در این مناطق معطوف می کند. مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای  استان همدان گفت: برخی ار مناطق عشایرنشین و روستاهای محروم و دور افتاده فاصله زیادی با مراکز آموزشی فنی و حرفه ای دارند بنابراین تیم های فنی و حرفه ای در این مناطق حضور می یابند. مختاران اظهارداشت: حدود 100 تیم سیار روزانه چهار تا 6 ساعت به مدت 2 تا چهار ماه در روستاهای و مناطق محروم برای برگزاری دوره های آموزشی حضور می یابند. وی با بیان اینکه 150 حرفه به متقاضیان آموزش داده می شود اظهار داشت: 70 درصد مراجعه کنندگان به مراکز فنی و حرفه ای را بانوان تشکیل می دهند. 650 حرفه در قالب 55 رشته در مراکز دولتی و خصوصی وابسته به فنی و حرفه ای همدان آموزش داده می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
ادامه مطلب

دکتر پور مختار نماینده مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از کارگاههای

دکتر پور مختار نماینده  مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار گفت: کسی که مهارتهای فنی و حرفه ای راکسب میکند، می تواند از منابع موجود در مسیر درآمد زایی و اشتغال استفاده کند. نماینده مردم شریف شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)گفت:لازمه آموزش های مهارتی وابستگی به بازار کار و منتج به اشتغال می باشد. دکتر محمد علی پورمختار با اشاره به  پیوند میان علم و تجربه  بیان کرد: فنی و حرفه ای مکانی است برای کسب و افزایش تجربه های عملی جهت توسعه اشتغال پایدار در جامعه . وی اظهار داشت: افراد بعد از کسب مهارت می توانند از منابع موجود به نحو احسن در مسیر در آمد زایی و اشتغال استفاده کنند . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت شغلی نیست. وهب مختاران تاثیر بی چون و چرای آموزش های مهارتی در کاهش آسیب های اجتماعی را مطرح ساخت و افزود: در صورت هماهنگی با دستگاههای مرتبط در امر استفاده از کالاهای تملیکی در کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای می توانیم عام المنفعه واقع گردیم و این امر تاثیرات شگرفی در بحث آموزش های مهارتی و اشتغال خواهد داشت. وی بیان داشت: آموزشهاي فني وحرفه اي به دليل توام نمودن آموزشهاي نظري و عملي از توانايي زيادي در تشکيل سرمايه انساني و تربيت کارگر دانش مدار برخوردار مي باشند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.