امروز : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۵۷۶۳۱ بروز شده در : پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
Slide background
Slide background
Slide background

اخبار و تازه ها

اجرای طرح مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت توانیر

پیرو انعقاد تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با شرکت توانیر ،مدیر عامل و معاونین شرکت برق استان همدان در مرکز  آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی حضور یافته و از کارگاههای طرح 18 ماهه این مرکز بازدید داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به این که  تفاهم نامه   مذکور در راستای هم افزایی و ارتقاء مهارت شاغلین ،پیمانکاران و نیروهای کار می باشد،گفت:اگر به دنبال غلبه بر مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال هستیم قطعاً باید به مهارت‌آموزی روی بیاوریم. وهب مختاران  با بیان  اینکه محور توسعه استان بخش گردشگری است، افزود: در این راستا از 12 سال پیش پروژه‌ ی مرکز آموزش هتلداری از سوی فنی‌وحرفه‌ای کلید خورد اما به دلیل نبود منابع مالی حدود 6 سال متوقف شد اما طی یک سال گذشته با حمایت استاندار و نمایندگان شهرستان همدان در مجلس شورای اسلامی دوباره فعالیت این پروژه آغاز شده به‌گونه‌ای که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی تاثیر آموزش خوب در فضای کسب و کار را امری ضروری دانست و گفت:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با داشتن مربیان پر توان و مجرب به خوبی در امر اشتغال با تعامل و همفکری دستگاههای وابسته نقش پررنگی را ایفا نموده است. مختاران از طرح مشترک سیستم دوآل آلمان خبر داد و بیان داشت این طرح با هماهنگی اتاق بازرگانی استان همدان به صورت آزمایشی در این استان اجرا خواهد شد. مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان ضمن بازدید از کارگاههای برق مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان گفت: هدف ما از اجرای این طرح برنامه بلند مدت می باشد. شهیدی بیان داشت:باید ظرفیت سازی نماییم تا از تجهیزات نهایت استفاده شود. وی خواستار برگزاری  انواع آموزش های مهارتی در بخش های مختلف به پرسنل رسمی ،شرکتی و خدماتی شد.                    

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در دیدار با کارآفرین مطرح گفت: کسب مهارت در جامعه تولید ثروت می کند

همزمان با دومین روز از هفته جهانی کار آفرینی مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل از شرکت صنایع غذایی سحر همدان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل با حضور در شرکت صنایع غذایی سحر و عرض تبریک هفته جهانی کار آفرینی از قسمت های مختلف این شرکت بازدید کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک این هفته گفت:کارآفرینان با ایجاد فرصت های شغلی در جامعه با می توانند هر مانعی را از سر راه بردارند. وهب مختارا با اشاره به اینکه یکی از راههای تولید ثروت در جامعه کسب آموزش های مهارتی است بیان داشت:باید ارتباط موثر با کارآفرینان داشته باشیم تا از طریق ایشان ظرفیت و نیاز بازار را شناسایی کنیم. وی افزود:شناسایی و نیاز سنجی آموزشی به روز در گرو ارتباط با کارآفرینان و افراد مرتبط با بازار کسب و کار می باشد.   این مقام مسئول از کمرنگ شدن مطالبه مهارتی در بین خانواده ها سخن گفت و اظهار داشت:باید در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان شرایطی فراهم نماییم تا فرد مهارت دیده بعد از کسب مهارت بتواند جذب بازار کار گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طرح مشترک سیستم دوآل کشور آلمان را مطرح ساخت و اضافه کرد:این طرح به صورت آزمونه دراین استان و همکاری اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد. وی از انتخاب شرکت صنایع غذایی سحر در به صورت آزمایشی در این طرح خبر داد و افزود:از ورود کارآفرینان در حوزه آموزش و اشتغال استقابل می کنیم.  در ادامه مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر ضمن عرض خیر مقدم از اهمیت آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال سخن گفت و اظهار داشت:امروز بالا بردن دانش همکاران از اهمیت والایی برخودار است. توتونچیان نیاز آموزش های مهارتی در این شرکت را در صدر امور دانست و تاکید کرد:توسعه کار در گرو آموزش های مهارتی است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
ادامه مطلب

در سومین روز از هفته جهانی کارآفرینی در همدان انجام گرفت:

  بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از شرکت صنایع غذایی گلبرگ همزمان با سومین  روز از هفته جهانی کار آفرینی مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل از شرکت صنایع غذایی گلبرگ همدان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل با حضور در شرکت صنایع غذایی گلبرگ و عرض تبریک هفته جهانی کار آفرینی از قسمت های مختلف این شرکت بازدید کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک این هفته گفت:کارآفرینان به هدفی بالاتر از پول می اندیشند. وهب مختاران بیان داشت: ما آموزش را برای ایجاد کسب و کار، ارائه می‌کنیم پس باید ببینیم که طول عمر کسب و کارها چقدر است زیرا بسیاری از مشاغل، بقای عمر کمی دارند و بر این اساس آموزش‌های ما نیز در حال تغییر است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مهارت ، فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه دانست و افزود: فرد یا افرادی که مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند.... مختاران افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشت. وی  با تاکید بر اینکه مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد اظهار داشت: آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت های  شغلی نیست.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.