امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۸۶۸۶۲

اخبار و تازه ها

درنشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی:

 درنشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی: فردی که مهارت دارد قطعا در جامعه کسب و کار موفق خواهد بود به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیرکل به همراهی مسئول حراست و رییس دانشگاه علمی کاربردی مهارت با ریس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان دیدار و گفتگو کردند. در ابتدای این نشست وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان ضمن تقدیر و تشکر گفت:آموزش های مهارتی موتور محرک اشتغال است. وی با اشاره به اینکه اگر فردی مهارت نداشته باشد قطعا در بازار کسب و کار با شکست مواجه خواهد شد،افزود:فنی و حرفه ای با استفاده از افراد موثر و کارآفرین رشته های متناسب با بازار روز دنیا را جهت آموزش های مهارتی  جامعه هدف تعیین میکنیم. مختاران خاطر نشان کرد:با توجه به نرخ بالای بیکاران فارغ اتحصیل داشنگاهی بتوانیم پیوندی بین وزارت علوم و سازمان فنی و حرفه ای برقرار نماییم جهت آموزش های مهارتی تاثیر گذار. مدیر کل اموزش فنی و حرفه ای با مطرح ساختن موضوع ارتباط با کارآفرینان در خصوص مصنوعات چرم (تولید کیف و کفش)و تکثیر و پرورش ماهیان زینتی تصریح کرد:این کارگاهها بصورت آموزشی – تولیدی در حال فعالیت می باشند. در ادامه محمود تعجبی خاطر نشان کرد:ما حتما باید مهرات هایمان را به روز رسانی کنیم ،چرا که مشاغل جدید روبروز جایگزین می گردند. تعجبی اظهار داشت:با انجام امور پژوهشی و جمعبندی دیدگاهها می توانیم بصورت موثر با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای پیشرفت کرد. وی اضافه کرد:ارتباط نزدیک دانشگاه با صنعت و فنی و حرفه ای موجب بازده بهتر  و خروجی موفق تر خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست با رییس شورای شهر و شهردار صالح آباد:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست با رییس شورای شهر و شهردار صالح آباد: آموزش های مهارتی بر اساس نیاز جامعه هدف باشد   بنابر این گزارش رییس ، اعضای  شورای شهر و شهردار صالح آباد به همراهی خیرین این شهر با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دیدار و گفتگو  کردند. جلال بهزاد مقدم رییس شورای اسلامی شهر صالح آباد با اشاره به منویات مقام معظم رهبری  مدظله العالی با توجه به اقتصاد مقاومتی ،تولید –اشتغال گفت:با توجه به نیاز شدید امروز جامعه به امر اشتغال ما نیز درخواست برگزاری دوره های مهارتی منجر به اشتغال را از این اداره کل داریم. بهزاد مقدم ادامه داد:با توجه به عملکرد درخشان سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه اشتغال ،توانایی در اختیار گذاردن فضا ی کافی و مناسب در شهر صالح اباد و توابع را داریم. در ادامه نشست وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مطرح ساختن  آمادگی کامل در  برگزاری دوره های مهارتی  اظهار کرد:آموزش ها بر مبنای  نیاز جامعه هدف تعیین میگردد. مختاران با تاکید بر اینکه سازمان تمام تلاش خود را در حوزه آموزش های مهارتی منجر به اشتغال به کارگرفته است بیان داشت:ضرورت ایجاد اشتغال پایدار طی کردن این دوره ها می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۳
ادامه مطلب

افتتاح اولین کارگاه قالی بافی ویژه بانوان در شهرستان ملایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولین کارگاه قالی بافی ویژه بانوان در روستای تاریخی انوج از توابع بخش سامن در شهرستان ملایر افتتاح گردید. گفتنی است در مراسم افتتاحیه ابن کارگاه معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان ملایر ،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی ایشان ،بخشدار سامن ،مسئولین دفاتر نمایندگان مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی،رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای براردران ملایر و همچنین تنی چند از روسای ادارات ،مسئولین محلی و تعدادی از اهالی روستای یاد شده حضور یافتند. در این مراسم عبدالعظیم رضایی معاون استاندار وفرماندار ویژه ملایرضمن اشاره به اهمیت موضوع اشتغالزایی از طریق آموزش های مهارتی اظهار داشت:مرکز آموزش فنی و حرفه ای رشته های دیگری نظیر کارگاه آموزشی منبت نیز با توجه به انتخاب شهر ملایر به عنوان شهر ملی منبت در این روستا دایر نماید. 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۳
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

کانون انجمن صنفی آموزشگاه ها

کانون انجمن صنفی آموزشگاه ها

مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای همدان

دانشگاه علمی کاربردی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل