امروز : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۲۵۹۷۲۷ بروز شده در : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹

اخبار و تازه ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بیش از 12000 نفر از بانوان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

از ابتدای سالجاری تا کنون 12 هزار  و 41 نفر از بانوان استان همدان از آموزش های مهارتی در قالب دوره های فنی و حرفه ای بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه دوره های آموزشی فوق در مراکز دولتی و بخش خصوصی برگزار شد ، گفت:در این مدت 6 هزار و 326 نفر  دوره از بانوان استان در مراکز دولتی آموزش های مهارتی فراگرفتند. وی بیان داشت:در بخش غیر دولتی نیز 5 هزار و 715 نفر از بانوان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. مختاران خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش‌ فنی و حرفه ای استان همدان، ۱۸ مرکز ثابت و  ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی برای برگزاری دوره های آموزش فنی و مهارتی دارد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  اظهار داشت:جامعه ی هدف آموزش های فنی و حرفه ای  شامل افراد جویای کار، آسیب دیدگان اجتماعی،افراد دارای معلولیت،دانشجویان،دانش آموزان ،زنان خانه دار و سرپرست خانوار،زندانیان ،سربازان ،معتادان بهبود یافته،بنگاههای اقتصادی و مناطق روستایی و عشایری می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۳
ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری آموزشی با آموزش و پرورش و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد.

  در راستای توانمندسازی  و ارتقای مهارت کارآموزان و هنرجویان‌ آموزش و پرورش تفاهم نامه ی  همکاری آموزش سه جانبه فی‌مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقا صلاحیت های فنی و حرفه ای  در زمینه آموزش حرفه های مرتبط با نان ،شیرینی و شکلات  و به امضای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،محمد پور داود ،مدیر کل آموزش و پرورش استان و حبیب اله حداد مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت:  برگزاری دوره های مرتبط با صنعت نان،شیرینی و شکلات در ارتقا کیفیت تغذیه و سلامت آحاد جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. وهب مختاران هدف از انعقاد  این تفاهم نامه را رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد برای نسل جوان عنوان کرد و افزود : با این طرح بزرگترین خدمت به جامعه و محیط زیست و جلوگیری از ضایعات بالای صنعت نان و شیرینی می باشد..  وی توانمند سازی هنرجویان هنرستان های نان و شیرینی و شکلات و دیگر متقتاضیان حرفه های مذکور از دیگر اهداف این تفاهم نامه دانست و اظهار داشت:از دیگر اهداف مهم در انعقاد این تفاهم نامه می توان به راه اندازی دو هنرستان پسرانه و دخترانه اشاره کرد که با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس به بهره برداری خواهد رسید. مختاران در خصوص تعهدات مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ،آموزش و پرورش و شرکت گلنان می افزاید:تامین فضا و تجهیزات آموزشی،تامین مربی مجرب،نظارت ،برگزاری آزمون،اعطای گواهینامه مهارت،اختصاص رشته جدید نان ،شیرینی و شکلات با کد 92173 در حداقل  یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه در سال تحصیلی جدید و جذب و ثبت نام دانش آموزان،تامین مواد اولیه و منابع آموزشی است. مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد سه سال است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۶
ادامه مطلب

نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مسئولین ستادی با آموزشگاههای آزاد استان برگزار شد

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاههای آزاد استان ،راهکارهای موثر در برگزاری و اجرای بهتر دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد ضمن تبریک تولد حضرت علی (ع) و روز پدر گفت:آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد. مختاران بیان داشت:پایبندی به کیفیت آموزش  های مهارتی  و آزمون های فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار خواهد بود. وی در خصوص برگزاری آموزش های مجازی گفت : با هم دلی و هم افزایی نسبت به جمع بندی و راهکارهای مناسب در خصوص یادگیری الکترونیکی و آموزش های الکترونیکی به نتایج مطلوب تر خواهیم رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  نشست صمیمی ،  پس از شنیدن نظرات مدیران و موسسان  آموزشگاه های آزاد مطالب و راهکارهایی  را در راستا ی بهبود وضعیت و عملکرد آموزشگاه ها مطرح ساخت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۶
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.