امروز : يكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۰۶۰۱۵۴ بروز شده در : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

اخبار و تازه ها

کارگاه پرورش دهنده شترمرغ

در راستای ایجاد اشتغال پایدار  کارگاه پرورش دهنده شتر مرغ در همدان مورد بهره برداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،پرورش دهنده شترمرغ شغلی است از مشاغل حوزه پرورش طیور که شامل شایستگی هایی از قبیل بررسی مراحل پرورش شترمرغ، تغذیه شترمرغ، جوجه کشی شترمرغ، تجهیزات مورد نیاز پرورش شترمرغ، پیشگیری از بیماریهای شترمرغ و با مشاغلی از قبیل جوجه کشی، پرورش مرغ و فروشندگان دان در ارتباط است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طول دوره  آموزش این حرفه را 154 ساعت اعلام کرد و بیان داشت:یکی از موقعیت های شغلی پرورش شتر مرغ  کارآفرینی و راه اندازی علمی پرورش شترمرغ در مزرعه های کوچک و نیمه صنعتی می باشد. وهب مختاران زمینه های ایجاد اشتغال  حرفه پرورش دهنده  شتر مرغ را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با گذراندن این دوره  زمینه ارتقا و بروز رسانی از روش های سنتی به روش های علمی مهیا می گردد. مختاران ادامه داد: تمام شغل های جانبی مرتبط با تخم شترمرغ ،گوشت شترمرغ و... از دیگر موقعیت های ایجاد اشتغال حرفه ی مذکور می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
ادامه مطلب

فرماندار شهرستان فامنین :فراگیری آموزش های مهارتی مساوی است با در اختیار گرفتن بازار کار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه فرماندار شهرستان فامنین از پروژه در حال ساخت  دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مرکز دو منظوره شهرستان فامنین در زمینی به مساحت 2796 متر مربع و زیر بنای 1400 متر مربع  در حاشیه غربی شهرفامنین واقع گردیده است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال پایدار گفت: ساخت طبقه هم کف این مرکز به پایان رسیده و طبقه ی فوقانی  هم به زودی قابل بهره وری می باشد. وهب مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم سخن گفت و بیان داشت:پرورش گل محمدی در شهرستان فامنین با توجه به شرایط اقلیمی نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. مختاران ارائه آموزش های مهارتی بر حسب نیاز هر منطقه را مطرح ساخت و افزود:در این مرکز نیاز سنجی های آموزشی نیز با توجه به شرایط بازار کسب و کار و نیاز جامعه برگزار خواهد شد. در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان فامنین ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت:با توجه به آموزش های مهارتی موثر این اداره کل ،حمایت و جلب توجه روستاییان این منطقه را دربر داشته است. شماعی با اشاره به اینکه عمده فعالیت شهرستان فامنین بر اساس کشاورزی می باشد گفت:افراد با فراگیری آموزش های مهارتی می توانند بازار کار را در اختیار بگیرند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : مهارت آموزی زمینه ساز اتفاقات خوبی در اشتغال می باشد

مهارت آموزی  زمینه ساز اتفاقات  خوبی  در اشتغال می باشد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه معاون آموزش ،پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل از کارگاه تخصصی کشت بافت گیاهی شهرستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این بازدید اصول و نحوه ی اجرای دوره های مهارتی تخصصی در حوزه کشت بافت گیاهی مورد تبین و ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی از زمینه های ایجاد اشتغال می باشد گفت:با برگزاری دوره های مهارتی در زمینه کشت بافت گیاهی اتفاقات خوبی را در اشتغال به دنبال خواهد داشت. وهب مختاران آموزش منتج به اشتغال را آموزشی موثر ارزیابی کرد و بیان داشت:دوره های مهارتی مفید برای کارآموزان این رشته ها  به گونه ای باشد که به راحتی بتوانند آزمایشگاه احداث کنند. مختاران اجرای این دوره را برای اولین بار در کشور مطرح ساخت و افزود: یکی از رسالت های مهم  این اداره کل جذب کارآفرین های ماهر می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.